fbpx Najlepsi producenci ekspresów do kawy | Strzelec Opolski

Najlepsi producenci ekspresów do kawy

Najlepsi producenci ekspresów do kawy

Stwierdziłeś, że już czas zaopatrzyć kuchnię w ekspres do kawy, ale nie wiesz, jaki wybrać? Który aparat najlepiej spełni Twoje oczekiwania i będzie łatwy w obsłudze, trwały i niezawodny? W tym artykule postaramy się choć trochę wyjaśnić temat ekspresów do kawy, których na rynku dostępnych jest naprawdę dużo.

Kawę można przygotowywać na wiele sposobów, przy pomocy różnych urządzeń. Popularne są zaparzacze typu Chemex, French Press, a także AeroPress. Tradycyjne włoskie espresso można uzyskać już przy pomocy kawiarki, smaczną kawę zaparzy ekspres przelewowy, a najłatwiej i najszybciej przygotujemy kawowy napój przy pomocy ekspresu na kapsułki lub saszetki. Kto lubi „popracować” przy kawie, może nabyć ekspres kolbowy, a dla tych, którzy lubią smaczną kawę ze świeżo zmielonych ziaren za jednym przyciskiem – skonstruowano automatyczne ciśnieniowe ekspresy do kawy z  wbudowanym młynkiem. Choć ich cena nie jest zbyt niska, to jednak w ostatnich latach cieszą się one wciąż rosnącą popularnością. Zapewne główną przyczyną jest to, że przygotowują smaczną kawę, także z mlekiem, łatwo i szybko – tylko za przyciśnięciem jednego guzika, a do tego automatycznie się czyszczą i odkamieniają.

Kto już zdecyduje się nabyć automatyczny ciśnieniowy ekspres do kawy z wbudowanym młynkiem staje przed następnym wyborem –  który wybrać, bowiem sklepowe półki uginają się pod szerokim asortymentem tych maszyn. Różnią się one jakością i klasą. Te najprostsze, najmniej skomplikowane technologicznie urządzenia są najtańsze, natomiast jeśli ktoś woli zainwestować więcej, będzie mógł przyrządzać kawowe specjały, nawet takie jak wspaniałe, trzywarstwowe latte macchiato ze świeżo zmielonych ziaren - za jednym naciskiem guzika.

Po zrobieniu kawy ekspres sam się przepłucze i wyłączy po kilku minutach bezczynności, aby oszczędzać energię. Do jego konserwacji wystarczy minimum wysiłku – wystarczy nacisnąć odpowiedni przycisk, aby uruchomić jakiś program, kiedy ekspres o to poprosi komunikatem na wyświetlaczu. Wiele osób ceni tę wysoką jakość i chce nabyć naprawdę dobry aparat, który będzie służył długo i niezawodnie. Prawdopodobnie najlepszej jakości są ekspresy szwajcarskiej firmy Jura.

JURA – firma rozpoczęła swoją działalność w 1931 roku, jako JURA Elektroapparate AG i produkowała innowacyjne i ekskluzywne urządzenia AGD. W latach 80-tych XX wieku, zarząd firmy podjął decyzję o produkcji wyłącznie ciśnieniowych ekspresów do kawy do użytku domowego oraz półprofesjonalnych - dla biur i sektora gastronomicznego.

Motto firmy to po prostu: być najlepszym. Dlatego zatrudnia ona najlepszych inżynierów i projektantów, dzięki czemu ich urządzenia są najbardziej zaawansowane technologicznie i niezawodne, a przy tym zaprojektowane z dbałością o najmniejszy szczegół. W ostatnich 20 latach firma sprzedała ponad 3,5 miliona automatycznych ekspresów. Maszyny te zdobywają najwyższe nagrody w różnego rodzaju międzynarodowych konkursach.

Na uwagę zasługuje linia IMPRESSA. W 1994 roku firma zaprezentowała ekspres IMPRESSA 500, który był przełomowy ze względu na to, że praktycznie od nowa została opracowana koncepcja przygotowywania espresso. Model ten sprawił, że wspaniałą kawę można było przygotować tylko za naciśnięciem jednego guzika. Wynalazek ten wręcz zrewolucjonizował rynek i dzięki niemu firma JURA dała początek innowacji w segmencie premium. Warto wspomnieć, że Jura produkuje ekspresy w linii Impressa po dziś i wciąż cieszą się one wielką popularnością i uznaniem wśród miłośników kawy na całym świecie.

NIVONA – niemiecka firma, której ekspresy do kawy również cieszą się dużym uznaniem klientów. Ma swoją siedzibę w Norymberdze, a jej pełna nazwa to NIVONA Apparate GmbH. Specjalizuje się ona w innowacyjnych ekspresach do kawy.

Mottem firmy jest dotarcie do najbardziej wymagających konsumentów, dlatego (w przeciwieństwie do większości konkurencji), firma ta za kanał dystrybucji obrała sobie handel specjalistyczny. Z tego powodu ekspresów tej ekskluzywnej marki raczej nie zobaczymy w dyskontach i supermarketach, tylko w autoryzowanych lub specjalistycznych sklepach AGD.

Innym celem tego producenta jest zachowanie jak najlepszego współczynnika ceny do jakości. Ekspresy tej firmy mają nie tylko solidną konstrukcję i ładny wygląd, ale także oferują wiele ciekawych rozwiązań ułatwiających obsługę. Nivona zapewnia najwyższą jakość - w zakresie produkcji współpracuje z renomowanymi firmami, dzięki czemu maszyny tej marki są trwałe i niezawodne pod względem technicznym. Skutkiem tego obsługa jest prosta, a poszczególne komponenty są doskonale zaprojektowane i funkcjonalne. Projekt i jakość spełniają nawet najwyższe szwajcarskie wytyczne.

MELITTA – pełna nazwa tego międzynarodowego koncernu to Melitta Group. Jego siedzibą jest miasto Minden, w Niemczech. Firma jest znana na rynku już od ponad 100 lat. W 1908 roku, gospodyni domowa Melitta Bents wynalazła filtr, co było pomysłem na zrobienie „czystszej“ kawy.  Po prostu w mosiężnym garnuszku zrobiła dziury i wyłożyła go papierem. Tym sposobem wynalazła dwuwarstwowy system filtrowania. Do papieru wsypywała kawę mieloną, zalewała ją wrzątkiem, a napar skapywał do kubka. Tym sposobem narodził się przelewowy system parzenia kawy.

Już ponad wiek minął od tego odkrycia, a przez ten czas innowacja Melitty Bentz’s została przekształcona i rozwinięta w nowoczesne urządzenia do przygotowywania kawy, które znane i cenione są obecnie na całym świecie. Produkcja Melitty jest bardzo szeroka – od folii do pakowania żywności, po nawilżacze powietrza. Jednak firma najbardziej znana jest z pełnej gamy produktów do przygotowywania kawy. Ekspresy Melitta cechuje trwałość i niezawodność, zastosowanie najnowszych technologii, prostota obsługi i konserwacji oraz minimalistyczny design i subtelny, doskonały smak kawy.

Oczywiście, wybierając ekspres do kawy, bierze się także pod uwagę jego wygląd i rozmiary. Na szczęście producenci pomyśleli także o tym i oferują urządzenia o różnej wielkości i kolorystyce, a nawet stylu. I tak można nabyć ekspres do kawy do zabudowy, który będzie doskonale komponował się z zabudowanym piekarnikiem czy kuchenką mikrofalową. Albo urządznie w stylu retro, czy wręcz przeciwnie – o modernistycznym wyglądzie. Jeśli nie jest się pewnym, jaki ekspres najlepiej spełni oczekiwania, dobrze jest skonsultować się z ekspertem, który odpowie na pytania i wyjaśni wątpliwości.

Autor: Przyjaciele Kawy – specjalistyczny sklep z ekspresami do kawy i kawą