fbpx 939 | Strzelec Opolski

939

Numer wydania 939

(35)
wtorek, 29 Sierpień, 2017

Policjanci czy przebierańcy?

Artykuły : 
Numer wydania: 

Czternastego sierpnia ok. godz. 19.00 zięć Bernarda Ochmanna z Gąsiorowic wracał z pracy motorowerem. Do swojego domu podjechał nie od głównej drogi - ul. Wolności, lecz od tyłu.

- Mamy tam kawałek prywatnej drogi i bramę gospodarczą - mówi pan Bernard. - Za zięciem nadjechał radiowóz. Zatrzymał się na moim terenie, przed bramą. Jeden z policjantów zawołał zięcia i kazał mu dmuchać w alkomat. Badanie nic nie wykazało. Policjant nie wysiadł z wozu, nie przedstawił się, nie żądał dokumentów pojazdu - relacjonuje.

Pan Bernard, widząc sytuację, zawołał do funkcjonariuszy, by się wylegitymowali.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Pościg ulicami Strzelec
Gigantyczna plama oleju
Rura zmieniła właściciela
Uważaj na co głosujesz na Facebooku!
Nowe żłobki i kluby dziecięce
Mózg i okolice

Kradną przy ołtarzu

Artykuły : 
Numer wydania: 

W kościele w Kolonowskiem w ubiegłym tygodniu ktoś zniszczył plastikową skarbonkę przy świeczniku pod ołtarzem Matki Bożej i zabrał znajdujące się tam pieniądze. Kościół jako jeden z nielicznych w okolicy jest otwarty dla wiernych przez cały dzień. Kiedyś skrzynki na datki stały już w przedsionku świątyni. Można tam było wrzucać pieniądze na cele Caritas i dla osób potrzebujących, ale ze względu na kradzieże, do których dochodziło już wcześniej skarbonki zlikwidowano.

PUKiM podejmuje działania

Artykuły : 
Numer wydania: 

Po aferze śmieciowej do jakiej doszło dwa miesiące temu na wysypisku śmieci w Szymiszowie, Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych i Mieszkaniowych w Strzelcach znalazło się pod lupą urzędu miejskiego. Przypomnijmy, że miesiąc temu burmistrz Tadeusz Goc powołał na stanowisko nowego przewodniczącego rady nadzorczej - Ewę Rurynkiewicz.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Było fantastycznie!
Pożegnali wakacje z uśmiechem
Już można głosować na projekty!
Kamera działa czy nie?
Będzie więcej stref relaksu

Nie ma skażenia wody ani gleby

Artykuły : 
Numer wydania: 

Po raz kolejny powracamy do sprawy nieprawidłowości do jakich doszło na wysypisku śmieci w Szymiszowie. Przypomnijmy, że zarzuty, które zgłosił jeden z mieszkańców dotyczyły m.in : podtapiania lasu, zanieczyszczenia gleby odpadami oraz czerpania korzyści finansowych z odpadów przez osoby pracujące na składowisku. Specjalnie powołana komisja wyodrębniła 8 nieprawidłowości, pokrywających się częściowo z zarzutami mężczyzny.

W ubiegłym tygodniu urzędnicy strzeleckiego ratusza otrzymali wyniki badań gleby i wód.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Dlaczego te drzewa wycięto?
Niech żyje muzyka
Zabrakło niewiele...
Ratusz przyjazny dzieciom
Św. Florian nabrał kolorów

Czas radości i wdzięczności

Artykuły : 
Numer wydania: 

W miniony weekend przy pięknej słonecznej pogodzie święto plonów obchodziła gmina Toszek. Tym razem jego gospodarzem była Ligota Toszecka.

- Wszystko wyglądało fenomenalnie. Jestem zachwycony zaangażowaniem i pomocą mieszkańców. Patrząc na to co się tu dzisiaj dzieje to jestem dumny, że jestem sołtysem Ligoty Toszeckiej. A tych, którzy chcieliby zostać naszymi mieszkańcami serdecznie zapraszamy - zachęca Robert Sczendzina.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Specjalnie dla dzieci

Nowy sezon w nowych strojach

Artykuły : 
Numer wydania: 

Drużyna GKS LZS Izbicko - Otmice po prawie dwóch latach starań trafiła do klasy A. Zawodnicy klubu sezon w wyższej klasie rozpoczęli w nowych strojach. Otrzymali je od Henryka Olsoka, prezesa Agencji Pracy APN Polska. Agencja zdolnym, młodym sportowcom tak układa godziny pracy, by mogli oni grać w klubowych drużynach - zwłaszcza tych cierpiących na brak rodzimych zawodników.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Słoma jak najdalej od domów!
Wracamy do szkół. I przedszkola?

Szykują dokumentację na... Przedszkole i żłobek

Artykuły : 
Numer wydania: 

W Jemielnicy ma powstać nowe przedszkole. Radni wyrazili zgodę na to, by gmina zleciła przygotowanie kompletnej dokumentacji projektowej na budowę nowego obiektu. Będzie gotowa do końca tego roku.

- Dokumentacja ma się opierać na wcześniej przygotowanej koncepcji - przypomina wójt Marcin Wycisło.

Ewentualna budowa przedszkola mogłaby ruszyć w przyszłym roku. Koszt inwestycji szacowany jest na kilka milionów złotych. To drogie przedsięwzięcie, ale z dużymi korzyściami dla mieszkańców.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Ławka jak za dawnych lat
Wstąpią na nową drogę
Podziwiali fiordy
Budują mosty...

Kontrowersyjna ulica

Artykuły : 
Numer wydania: 

W ubiegłym tygodniu napisaliśmy, że gmina dostała środki na remont ulicy Dębowej w Kolonowskiem i jeszcze w tym roku zostanie ona utwardzona. Ulica, albo raczej teren, na którym ma powstać liczy 314 metrów długości. Jeszcze niedawno większość trasy porastały wysokie trawy i krzaki. Przy drodze stoją obecnie trzy domy, ale jest tam wiele prywatnych działek budowlanych, które bez dojazdu nie mogą zostać zagospodarowane.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Kamienie na drodze
Wszystkiego najlepszego!
Co można zrobić rękami?
Taniec na życie

Skarżą się na sąsiada. Burmistrz ma czas

Artykuły : 
Numer wydania: 

Kilku mieszkańców Raszowej zgłosiło się do nas z prośbą o pomoc: - W naszej miejscowości działa skład opału, który jest bardzo uciążliwy dla okolicznych mieszkańców – narzekają Czytelnicy – Kursują tam duże i ciężkie samochody, które zrzucają po 40 ton węgla. Jest huk i dym. Nie możemy nawet wyjść posiedzieć na dworze, bo dusi nas pył. W zimie jeszcze jakoś da się wytrzymać, ale w okresie letnim, to po prostu horror. Próbowaliśmy rozmawiać z właścicielem, ale jest głuchy na nasze prośby.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Sukcesy na piasku
Nowa korona prawie gotowa
Inwestycja opóźni się
Zapraszamy na zajęcia

Ujejskie Podhale

Artykuły : 
Numer wydania: 

Za nami dwa dni świętowania w Starym Ujeździe. W miniony weekend mieszkańcy wioski oraz przyjezdni bawili się podczas dożynek wiejskich w góralskim klimacie.

– W naszej wsi są trzy rodziny góralskie, chciałem zbliżyć naszych mieszkańców do ich kultury.- tłumaczy sołtys Sebastian Golec.

Świętowanie rozpoczęło się już w sobotę, 26 sierpnia od wspólnego gotowania kwaśnicy czyli zupy z kiszonej kapusty. Jest to tradycyjne danie kuchni góralskiej, do dziś podawane na weselach.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Finisz akcji „Lato w mieście”
Rusza program pomocy żywnościowej

Mętne wody

Artykuły : 
Numer wydania: 

W poniedziałek 21 sierpnia rada nadzorcza spółki ZawKom odwołała prezesa spółki, Eugeniusza Konika. Konik został powołany na stanowisko trzy lata temu, jeszcze za kadencji poprzedniego burmistrza. Po wyborach Mariusz Stachowski podjął współpracę z prezesem, ale dziś przyznaje, że od początku nie układała się ona najlepiej.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Tenisiści blokowali halę
Wielkie emocje w finale
Przejścia nie ma?
Nowa droga do szkoły
Żłobek od października?

PIŁKA NOŻNA Pucharowe awanse

Artykuły : 
Numer wydania: 

Siedem drużyn z naszego powiatu walczyło o awans do drugiej rundy pucharowej, gdzie był już zespół Błękitnych II Jaryszów, mający wolny los w pierwszej rundzie.

Niestety nie była to zbyt uadana runda dla drużyn z naszego powiatu, bo aż cztery odpadły na tym szczeblu rywalizacji. Najwięcej bramek padło w Rozmierce, gdzie miejscowa Jedność uległa bardzo wysoko zespołowi Małejpanwi Ozimek.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Tabele ligowe

PIŁKA NOŻNA Ciekawostki z murawy

Artykuły : 
Numer wydania: 

*Czwartoligowy Piast Strzelce Opolskie pokonał na własnym boisku drużynę KS Krasiejów i był to już trzeci wygrany mecz na własnym boisku w obecnym sezonie. W żadnym z meczów na własnym boisku Piast nie stracił bramki, a każdego kolejnego przeciwnika odprawia z jednym golem więcej niż w poprzednim meczu. Jest to 14. mecz z kolei bez porażki w ligowych zmaganiach.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
SZACHY Festiwalowa trójka
SKAT Skatowe rozmaitości
TENIS ZIEMNY Uniwersjada Justyny