fbpx 922 | Strzelec Opolski

922

Numer wydania 922

(18)
wtorek, 2 Maj, 2017

Zaorał 700-letni zabytek

Artykuły : 
Numer wydania: 

Ta informacja obiegła krajowe media z prędkością błyskawicy. Rolnik spod Strzelec Opolskich zaorał średniowieczne grodzisko znajdujące się na jego polu. To wyjątkowa sytuacja, która w naszym kraju prawdopodobnie jeszcze się nie zdarzyła. Jeżeli można ją do czegokolwiek porównać, to do sytuacji sprzed 4 lat, gdy w Belize buldożery zniszczyły starożytną piramidę Majów.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Droga Zawadzkie-Piotrówka otwarta!
Trwa głosowanie. Co wybierasz?
Cegiełka na szczytny cel
Bogu na chwałę, ludziom na pożytek!
Kasia Namyślak - nasza mistrzyni
Będzie zakaz palenia węglem?
DZIECKO NA OKŁADKĘ 2017

Oszust u drzwi

Artykuły : 
Numer wydania: 

Przestrzegam. Był u mnie facet o południowej urodzie - napisała w poniedziałek, 24 kwietnia, na facebooku mieszkanka Żędowic. - Mówił, że jest z Węgier, sprzedaje i montuje rynny. Podał strasznie niską cenę. Powiedziałam, że muszę z mężem porozmawiać (...). Podejrzewam, że był to jakiś naciągacz. W samochodzie był jeszcze ktoś za kierownicą. Był u mnie (Żędowice) ok. godz. 12:00 srebrnym busem. Co do marki nie mam pewności, ale prawdopodobnie VW. Na wszelki wypadek proszę uważać. Ok. godz. 13 auto widziano na ul. 1-go Maja - podała kobieta.

Na przedszkola i żłobki

Artykuły : 
Numer wydania: 

Ze względu na to, że miejsc w żłobku jest bardzo mało, włodarze wychodzą naprzeciw rodzicom i podmiotom prowadzącym żłobki czy kluby dziecięce udzielając im dotacji. Na ostatniej sesji strzeleccy radni uchwalili wysokość, zasady ustalania oraz rozliczania dotacji celowej dla podmiotów prowadzących opiekę nad dziećmi do lat 3, czyli żłobki czy kluby dziecięce na terenie gminy Strzelce Opolskie. Uchwalono, że dla podmiotów prowadzących żłobki na terenie gminy dotacja ta wyniesie 500 zł miesięcznie na każde objęte opieką dziecko do lat 3.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Dobre szkoły są blisko...
Ta przyjaźń trwa 10 lat
Odszedł Karol Mutz
Róża od miłośników książek

Odznaczony przez prezydenta

Artykuły : 
Numer wydania: 

Złotym Krzyżem Zasługi został uhonorowany wieloletni samorządowiec - Krystian Kiełbasa. Wyróżnienie otrzymał z rąk wicewojewody śląskiego Mariusza Trepki. Uroczystość wręczenia odznaczeń odbyła się 21 kwietnia w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach.

Odznaczenie to nadawane jest przez Prezydenta RP.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Mają swój sztandar
Wędrowali drogą Jakubową
W żywych kolorach

Nie przestają berać

Artykuły : 
Numer wydania: 

Pragnę was zachęcić, abyście nadal strzegli swojej tożsamości, pielęgnując więzi rodzinne, pogłębiając znajomość swojego języka i starając się przekazywać swą bogatą tradycję młodemu pokoleniu - te słowa Jana Pawła II nie pierwszy raz były mottem wojewódzkiego konkursu gawędziarskiego Śląskie Beranie, który w piątek, 28 kwietnia, odbył się po raz 24. w szkole w Izbicku. Ta odezwa papieża Polaka została wypowiedziana do Kaszubów podczas jednej z mszy w Gdańsku, jest też doskonałą zachętą dla mieszkańców śląskiej ziemi, by dbali o swoją tożsamość.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Kończy się pewna epoka?
W sobotę święto
Kiedy wróci na miejsce?

Druga drużyna w kraju!

Artykuły : 
Numer wydania: 

Drużyna Biedroneczki Paintball Team z Kolonowskiego podczas inauguracyjnego turnieju Polskiej Ligi Paintballowej, grając w pierwszej lidze, zajęła drugie miejsce w kraju. W finale nasi zawodnicy musieli jedynie uznać wyższość siedemnastokrotnego Mistrza Polski, klubu Ranger Warszawa.

- Nikt z nas, wyjeżdżając o 4 rano z domu na turniej do Łodzi, nie spodziewał się, że zbliżymy się do podium, a tym bardziej, iż zajmiemy drugie miejsce - mówi kapitan drużyny Bartłomiej Mikłuszka.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Artyści sztuk różnych
Laur dla muzyka z Kolonowskiego
Serdeczności...

Wieści z sesji

Artykuły : 
Numer wydania: 

Dwudziestego czwartego kwietnia w sali posiedzeń urzędu miejskiego w Leśnicy odbyła się sesja rady miejskiej.

Na początku głos zabrał burmistrz Lesnicy Lukasz Jastrzembski:

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Złote i diamentowe gody

Rynek bez parkingu

Artykuły : 
Numer wydania: 

Na początku marca informowaliśmy, że gmina Ujazd czyni przymiarki do rewitalizacji rynku w Ujeździe. Z centrum miasta ma zniknąć stacja paliw, a plac 1 Maja ma zostać przebudowany. Architekci zaproponowali utworzenie parkingu podziemnego na ponad 40 samochodów.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Dotacja dla powiatu
Niedługo będzie tu chodnik
Majówka w Jaryszowie
Medal od WOŚP
Nowa atrakcja. Kajaki

Kolejna podwyżka za śmieci

Artykuły : 
Numer wydania: 

Na ostatniej sesji radni dyskutowali głównie o problemach ze śmieciami, choć tych kwestii nie przewidziano w porządku obrad. Radni ubolewają nad niskimi wskaźnikami segregacji w gminie. Prezes ZawKomu, Eugeniusz Konik, mówił, że jedynym sposobem na zmianę myślenia mieszkańców jest uszczelnienie zasad i przekonywanie do nich. Radni uważają jednak, że należy uciec się do bardziej radykalnych środków.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Mało! Mało!
Zmiany w zarządzie PTTK
Raczej nie będzie żłobka w tym roku
Jak naprawia się drogi?