fbpx 911 | Strzelec Opolski

911

Numer wydania 911

(7)
wtorek, 14 luty, 2017

Alchemia wyremontuje przejazd!

Artykuły : 
Numer wydania: 

Główna arteria Zawadzkiego - ul. Opolska mniej więcej w połowie miasta przecięta jest przez tory kolejowe prowadzące z terenu huty do linii kolejowej relacji Opole-Tarnowskie Góry. Przejazd kolejowy od lat wymaga remontu, na jego fatalny stan skarżą się kierowcy i swoje uwagi kierują do Zarządu Dróg Wojewódzkich, który jest właścicielem ul. Opolskiej. ZDW nie ma w sprawie przejazdu nic do powiedzenia, ponieważ tory należą do wielkiej spółki hutniczej Alchemia SA.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
O pracy i zatrudnianiu
Przekazywali wsparcie Wojtkowi
Studniówki 2017
Zrzutka na radiowóz
Za te pieniądze założysz firmę
Śmierć na Górze Anny
Tu mają parkować strażacy, a nie mieszkańcy!
Kuli lód, żeby nie było podtopień
Pilnuj terminów!

Kandydatki do tytułu Perła Roku

Artykuły : 
Numer wydania: 

Rozpoczynamy plebiscyt „Strzelca Opolskiego” o prestiżowy tytuł Perły Roku 2017. Jest to już jego dziewiąta edycja. Jak co roku zwieńczy go uroczysta gala w Strzeleckim Ośrodku Kultury zaplanowana na 11 marca. Zwyciężczyni plebiscytu otrzyma, prócz tytułu, perłę w złocie ufundowaną przez Karola Cebulę. Pozostałe nominowane - perły w srebrze. Zachęcamy Czytelników do głosowania na swoje faworytki. Dla osoby, która odda najwięcej głosów, przewidzieliśmy nagrodę.

Skorzystali z programu 500+

Artykuły : 
Numer wydania: 

W kwietniu 2016 r. wszedł w życie program Rodzina 500 plus. Celem tego świadczenia jest częściowe pokrycie wydatków związanych z wychowywaniem dziecka, w tym z opieką nad nim i zaspokojeniem jego potrzeb życiowych.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Rodzice swoje, władze swoje
Pływali różnymi stylami
Złóż wniosek na mieszkanie
Problem ze stroną www
Grasował niedźwiedź

Czy wzrośnie cena śmieci?

Artykuły : 
Numer wydania: 

Od 1 lipca na terenie całego kraju wejdą w życie nowe zasady segregacji odpadów komunalnych. Od tej pory będziemy dzielić odpady na cztery frakcje. Do pojemnika niebieskiego będziemy wrzucać papier, do zielonego - szkło, do żółtego - metale i tworzywa sztuczne, a do brązowego - odpady ulegające biodegradacji ze szczególnym uwzględnieniem bioodpadów tzw. resztki kuchenne. Wszystkie pojemniki muszą być opisane. Resort środowiska argumentuje, że zmiany spowodowane są niskim poziomem recyklingu śmieci w Polsce.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Gospodynie do tańca!
Bajkowy bal
Teraz stanie na ołtarzu
Szkolili się na stoku

Nowy kierownik, nowe plany

Artykuły : 
Numer wydania: 

W toszeckim OPS-ie od 1 lutego urzęduje nowy kierownik. Po pięciu latach ze stanowiska zrezygnował Jakub Janiak, który aktualnie pełni funkcję dyrektora OPS w Radzionkowie. Jego stanowisko przejął Arkadiusz Łuków z Toszka, znany mieszkańcom jako trener Toszeckiej Grupy Kolarskiej.

Jakie są Pana kwalifikacje i doświadczenie w pracy na tym stanowisku?

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Złapano złodzieja na gorącym uczynku!
Uroczyście w przedszkolu...
Straż pożarna w oczach dzieci
Charytatywnie dla dzieci!

Radni opowiedzieli się za zespołem

Artykuły : 
Numer wydania: 

W minioną środę radni gminy Izbicko przegłosowali uchwałę intencyjną w sprawie dostosowania sieci szkół do nowego ustroju szkolnego. W gminie funkcjonować będą trzy ośmioklasowe szkoły podstawowe: w Izbicku, Krośnicy i Otmicach, a gimnazjum będzie wygaszane do 2019 roku - czyli do momentu aż tę szkołę skończy obecna klasa pierwsza gimnazjalna. Wszystkie placówki oświatowe, tak jak do tej pory, funkcjonować mają w Zespole Szkół Gminy Izbicko.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Tańcują bery!
Jak pomagać zwierzętom?
Rodzice są zaniepokojeni
Będą berać w kwietniu

Ber zawitał po raz pierwszy

Artykuły : 
Numer wydania: 

W roku 2017 Gąsiorowice rozpoczęły nową tradycję - wodzenia bera. W minioną sobotę, 11 lutego, impreza odbyła się tutaj po raz pierwszy. Chętnych do udziału w niej nie zabrakło.

- Spotkaliśmy się z wielką otwartością i hojnością mieszkańców. Czekali na nas z kawą, kołoczem i poczęstunkiem. Wsparli cel, na który zbieraliśmy datki. Bardzo im dziękujemy - mówi Martyna Ochmann-Maseli, współorganizatorka wodzenia.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Bezdomny pies na wagę złota
Jedni za, drudzy przeciw
Sesja dostępna na stronie
O sieci szkół

Młodzież o miłości

Artykuły : 
Numer wydania: 

Gimnazjaliści z Kolonowskiego, Zawadzkiego i Jemielnicy spotkali się 9 lutego w gimnazjum w Kolonowskiem na kolejnym konkursie poezji i piosenki o tematyce miłosnej. Pomysłodawcą i głównym organizatorem imprezy jest nauczyciel języka polskiego, a zarazem autor wierszy, bajek, opowiadań i sztuk teatralnych Jerzy Kaufmann. Na początku konkurs był organizowany tylko dla uczniów kolonowskiej placówki, z czasem do udziału zaproszono młodzież z innych szkół.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Strażacy szukają wspomnień
Marszałek Sejmu tak nie potrafi
Trzeci jubileusz
Przemarsz wandali
Stary niedźwiedź mocno śpi

Burmistrz go uratował

Artykuły : 
Numer wydania: 

Od czterech lat Zajazd pod Górą Chełmską stał pusty i niszczał. Jakiś czas temu w tym miejscu pojawił się baner z napisem „zapraszamy wiosną 2017” oraz informacją, że poszukiwane są kucharki, kelnerki i recepcjonistki. Nowy właściciel chce tam odtworzyć działalność hotelowo-restauracyjną.

Obiekt na stałe wpisał się w krajobraz Góry św. Anny i wielu ubolewało nad tym, że zarasta i zaczyna straszyć. W znalezienie nowego właściciela bardzo mocno zaangażował się burmistrz Łukasz Jastrzembski.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Wyciek paliwa na autostradzie
Podziel się informacjami
Bal przebierańców, kino i zajęcia sportowe
Trenują nawet w ferie
Zapraszamy na kolejny wykład

Zamień stary piec na nowy

Artykuły : 
Numer wydania: 

Gmina Ujazd podpisała z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu porozumienie, w którym zawarte zostały zasady współpracy w realizacji programu ograniczenia niskiej emisji.

O szczegółach programu wdrażanego z udziałem środków WFOŚiGW w Opolu informowaliśmy na łamach „Strzelca” przed tygodniem. Przypomnijmy, że mieszkańcy mogą ubiegać się o pożyczki udzielane na preferencyjnych warunkach na:

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Wodzili bera po Nogowczycach
Koncert z gratulacjami
Radni dali na chodniki
Zapraszamy do Jaryszowa
Szykują jubileusz

We wrześniu ruszy żłobek

Artykuły : 
Numer wydania: 

Gmina Zawadzkie dostała dofinansowanie z rządowego programu Maluch+. Na tym jednak dobre wiadomości się kończą. Pomimo wysokiego miejsca w rankingu: 36 na 103 przyznane dotacje, nasza gmina nie otrzyma kwoty 799 809 złotych. Żaden z wnioskodawców w kraju nie otrzymał tyle, o ile prosił. Dotacja dla Zawadzkiego ma wynieść 511 717,80 zł, to 63% wnioskowanej kwoty. Zgodnie z projektem przerobienie budynku przy ul. Powstańców Śląskich na żłobek ma kosztować około 1,7 mln złotych!

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Co z PSZOK-iem?
Las w poezji - wyniki konkursu
Zapraszają na ferie
Wycieczka za bal