fbpx 900 | Strzelec Opolski

900

Numer wydania 900

(47)
wtorek, 22 Listopad, 2016

Były policjant oskarżony

Artykuły : 
Numer wydania: 

Egipcjanin Azzam F. zamieszkał w Polsce w 2011 roku. Wybrał Strzelce Opolskie. Od 2012 roku na krytej pływalni w Strzelcach wynajmował tory na basenie, prowadząc na nich zajęcia aqua aerobiku. Ratownikiem był wówczas Tomasz G. - emerytowany funkcjonariusz policji.

Między mężczyznami doszło do konfliktu. Sprawa trafiła do prokuratury. Po jej zbadaniu Prokuratura Rejonowa w Strzelcach Opolskich 25 maja tego roku oskarżyła ratownika Tomasza G. o naruszenie nietykalności cielesnej Egipcjanina oraz o publiczne znieważenie go na tle przynależności rasowej i narodowościowej.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Lalki to tradycja!
Kiedy lodowisko?
Uważajcie, robią zdjęcia podwórek
Skowroneczki i Julia wyróżnieni
Zabiega o referencje
Ci z południa mają lepiej
Wygraj paczkę od mikołaja
Kierująca lanosem niewinna!
Obóz dla silnych i zdrowych

Przędsiębiorco uważaj, za co płacisz!

Artykuły : 
Numer wydania: 

Co jakiś czas mówi się o firmach, które podszywają się pod Centralną Ewidencję i Informację o Działalności Gospodarczej - jedyny rządowy spis przedsiębiorców, do którego wpis jest bezpłatny. Oszuści wyciągają z CEIDG dane przedsiębiorstw i wysyłają do nich listy z wezwaniem do zapłaty za umieszczenie w ewidencji CEDGiF - Centralnej Ewidencji Działalności Gospodarczych i Firm.

List od tego podmiotu otrzymał nasz Czytelnik, Andrzej Kasprusz.

Gmina dopięła swego

Artykuły : 
Numer wydania: 

Trzy tygodnie temu w artykule „Nowy wiadukt, stare oświetlenie” pisaliśmy o tym, że urząd miejski w Strzelcach Opolskich zgłosił swoje uwagi co do zaplanowanego przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Opolu oświetlenia przy wiadukcie. Przypomnijmy, że w planie było zamontowanie lamp sodowych, a urząd miejski domagał się zastosowania nowoczesnych, energooszczędnych lamp LED, bo to gmina będzie płacić za utrzymanie i eksploatację oświetlenia. Na etapie wcześniejszych negocjacji ZDW wypowiedział się, że taka wymiana jest możliwa, ale na koszt gminy.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Piec to nie śmietnik!
Mają dosyć wierzby płaczącej
Będzie część rekreacyjna
Zrób szopkę
Gmina wyróżniona za sport
Jak wdrożyć ekonomię społeczną
Łączą pokolenia i tańczą
Tir tam się nie zmieści
Młodzi przedsiębiorcy mają wsparcie

Gmina jednak składa projekt

Artykuły : 
Numer wydania: 

Izbicki staw naprzeciwko pałacu należy do Agencji Nieruchomości Rolnych. Gmina dysponowała nim przez ostatnich 10 lat, powierzając zagospodarowanie terenu i utrzymanie porządku na nim kołu wędkarskiemu „Tuńczyk”. Równocześnie snuła plany zrobienia tu ogólnodostępnego terenu rekreacyjnego. Powstały pierwsze projekty na realizację, których z roku na rok brakowało jednak pieniędzy. W ostatnich miesiącach pojawiły się niepokojące informacje, że Agencja upomniała się o staw, chce go odebrać gminie i najprawdopodobniej sprzedać... Pisaliśmy o tym na naszych łamach.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Biblioteka będzie większa
Wyklejane bibułkami...
To jest przyjazne gospodarstwo
Ten stary star...
Wyjazdy służbowe tylko autobusem?
Nie zapomnijcie!

Bojki dlo Hanika

Artykuły : 
Numer wydania: 

Szanowny Czytelniku, już na wstępie podkreślam, że w tytule nie ma błędu. Tak właśnie brzmi podtytuł najnowszej książki Jerzego Kaufmanna „Na ołminym placu”, która cała napisana jest po śląsku. Inspiracją do napisania „bojek”, czyli bajek, był dla artysty ze Staniszcz Małych jego kilkumiesięczny syn Hanik, czyli Jasiek.

- Pewnego zimowego dnia staliśmy nad łóżeczkiem syna i moja żona powiedziała do mnie: „A ty mógłbyś jakieś bajki dla niego napisać” - wspomina Kaufmann. - Tej nocy już nie mogłem spać.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Czy gmina rozwiąże problem?
Papier i farby...
Po co te blachy?
Powrót do przeszłości

Podróżowanie za grosze?

Artykuły : 
Numer wydania: 

Leśnicki Ośrodek Kultury i Rekreacji już po raz trzeci zaprosił młodzież oraz dorosłych na spotkanie Klubu Podróżnika. Odbyło się ono 18 listopada w Galerii Sztuki w Leśnicy. Prelekcję poprowadził mieszkaniec Raszowej Marian Smiatek, który opowiedział o swojej 9-miesięcznej podróży autostopem po Europie oraz Ameryce Południowej i Środkowej.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Św. Marcin zawitał do Lichyni
Pal i pozwól żyć innym
Odtwarzają czereśniowe aleje

Będzie to, na co da gmina

Artykuły : 
Numer wydania: 

Gmina Ujazd co roku dokłada do inwestycji powiatu strzeleckiego. Gdyby nie jej wsparcie, nie wiadomo, czy powstałyby chodniki m.in. w Sieroniowicach (do budowy odcinka od szkoły do skrzyżowania z drogą krajową nr 88 gmina dołożyła 100 tys. zł) czy w Starym Ujeździe (na przebudowę chodnika wzdłuż ul. Czterdziestolecia od skrzyżowania drogi powiatowej z ul. Cmentarną do skrzyżowania drogi powiatowej z ul. Młyńską gmina przeznaczyła 65 tys. zł). Wsparciem gminy objęte zostały też modernizacja muru oporowego w Starym Ujeździe i przebudowa ul.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Marcinowe święto jest popularne
Psy po drodze biegały
Babski zwyczaj...
Spotkanie z pisarką

Filharmonia nie chce współpracować?

Artykuły : 
Numer wydania: 

Już od dwunastu lat we wrześniu organizowany jest w województwie opolskim festiwal Gaude Mater Polonia Wincenty z Kielczy in Memoriam. Koncerty organizowano zazwyczaj w kilku miejscach regionu, ale jeden zawsze odbywał się w Kielczy, skąd Wincenty pochodzi. W tym roku we wrześniu w naszej gminie o festiwalu było cicho. Informacja o nim pojawiła się dopiero na plakatach w ramach weekendu niepodległościowego 11-13 listopada, gdzie znalazło się zaproszenie na koncert Gaude Mater Polonia.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Czym chcemy jeździć?
Mural - ile to kosztuje?
Przyjdź i popatrz, jak grają
Nie sprzedano domu Wajdy

Błękitni rozgromili „Ujejsce”

Artykuły : 
Numer wydania: 

PIŁKA NOŻNA: Puchar Polski
 

W pucharowym meczu na szczeblu powiatowym drużyna Błękitnych Jaryszów rozgromiła sąsiadów zza miedzy, już do przerwy strzelając przeciwnikowi pięć bramek.

Ciekawie zapowiadające się spotkanie niestety storpedowane zostało przez deszcz, który padał przez cały mecz. Dla kibiców najważniejsze były jednak bramki i emocje.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Ulegli w Piekarach
Tabele ligowe
Skatowe rozmaitości