Napad w centrum miasta
Kryminalni ze Strzelec Opolskich i policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o napad.
Kryminalni ze Strzelec Opolskich i policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o napad.
Za oknem coraz niższe temperatury. To ciężki czas dla osób bezdomnych. Pomimo że na terenie powiatu strzeleckiego funkcjonuje pięć domów dla bezdomnych, niektórzy nie chcą tam się zgłosić, wolą w tym czasie przebywać w opuszczonych barakach czy szałasach.
Tak było w przypadku trojga bezdomnych, którzy koczowali w ubiegłym tygodniu w strzeleckim parku miejskim. Bezdomni żyli w szałasie przykrytym folią, spali na materacach, które znaleźli na śmietniku. O ich koczowisku ośrodek pomocy społecznej i policję poinformowali spacerowicze.
Do naszej redakcji zgłosiło się dwóch Czytelników, którzy mówili o problemie z oświetleniem.
W strzeleckim ratuszu trwają przygotowania do jarmarku bożonarodzeniowego. Jak co roku rozpocznie się on 6 grudnia w mikołajki i potrwa do 23 grudnia. Impreza odbędzie się tak jak w roku ubiegłym na pl. Myśliwca - przed wejściem do ratusza.
Dziewiątego listopada 2016 roku w Toszku przy tablicy pamiątkowej na ul. Piastowskiej odbyły się lekcje edukacji regionalnej związane z rocznicą Nocy Kryształowej. Uczniowie toszeckiej szkoły podstawowej mieli okazję zapoznać się z historią swojego miasta i gminy.
Podobno w Poznaniu 11 listopada zjada się kilkaset ton rogali z przeróżnymi nadzieniami! W gminie Izbicko było ich nieco mniej, ale dla nikogo ich nie zabrakło.
Pięćdziesiąt lat minęło jak jeden dzień - mówili złoci jubilaci, którzy w miniony wtorek spotkali się w restauracji Pod Dębem w Barucie. Przyjechali tu na zaproszenie władz gminy, by za ich pośrednictwem odebrać medale prezydenta RP za długoletnie pożycie małżeńskie.
- Spędziliście ze sobą 50 lat, jesteście wzorem dla młodych ludzi - mówił wójt Marcin Wycisło.
Pary opowiadały o tym, jak się poznały. Większość zobaczyła się po raz pierwszy na potańcówkach. Pół wieku temu zabawy na wsiach odbywały się dość często. Organizowano też huczne wesela.
Radni gminy Kolonowskie chcą, żeby stowarzyszenie Ambasada Sukcesu w ciągu niespełna dwóch lat gruntownie wyremontowało dom przy Placu Targowym 14 w Staniszczach Wielkich. Jest to warunkiem odsprzedania budynku za kwotę 1000 złotych. Jeśli remont nie zostanie przeprowadzony, stowarzyszenie ma się wyprowadzić, a jego siedziba zostanie rozebrana.
Sybilla Fusiarz, prezes stowarzyszenia, chce skonsultować warunki gminy z zarządem i walnym zgromadzeniem członków.
Mieszkańcy Leśnicy zgłosili niezadowolenie ze stanu rzeki Padół w Leśnicy:
- Rzeka praktycznie zarasta i jak przyjdzie deszcz, to wszystko zaleje - mówią Czytelnicy. - Nie da się jej wyczyścić, bo założono tam kratki i kamienie. Koryto jest teraz dużo węższe. Nie wiemy, jaki był sens tej inwestycji, ponieważ miała poprawić stan rzeki, a jest teraz jeszcze gorzej. Były to pieniądze wyrzucone w błoto! Osoby odpowiedzialne powinny zadbać o stan Padołu.
Gmina Ujazd ma ambitne plany na przyszły rok. W projekcie nowego budżetu aż 18 milionów złotych zapisano na inwestycje.
- Priorytetowe są te zadania, na które gmina pozyska pieniądze zewnętrzne - zastrzega burmistrz Tadeusz Kauch.
W planach są:
- rozbudowa oczyszczalni ścieków w Ujeździe (wniosek o dotację już został złożony do Regionalnego Programu Operacyjnego);
Piękny stary budynek przy ul. Dworcowej 1 - mieści się w nim poczta, siedzibę ma bank, a także operator telefoniczny, ale większość pomieszczeń należy do gminy Zawadzkie. W ostatnich latach działał tam dom kultury. Ze względu na zły stan techniczny budynku, sekcje Gminnego Ośrodka Sportu i Turystyki musiały się stamtąd wyprowadzić.
Stan dachu obiektu jest tragiczny, dachówka łuszczy się i rozwarstwia. Wilgoć wdziera się głównie do należących do gminy górnych pomieszczeń.
PIŁKA NOŻNA
Ciekawostki z piłkarskiego weekendu
*Czwartoligowy zespół LZS Piotrówka przegrał po raz ósmy w obecnym sezonie rozgrywek. Po raz trzeci natomiast stracił co najmniej pięć bramek w meczu.
*W spotkaniu na szczycie ligi okręgowej wicelider, czyli Unia Kolonowskie, po strzale Szymona Reimanna z rzutu karnego zremisował z LZS Starościn. Nasza drużyna minutę przed zdobyciem gola straciła bramkę.
Wygrał Leopold Dybowski
W Pawonkowie został rozegrany IV turniej w ramach Memoriału Józefa Jerominka. Wystartowało w nim 23 zawodników. W czołowej piątce znalazło się 3 zawodników LZS Ligota Dolna, ale wygrał Leopold Dybowski (GOSiT Zawadzkie). Kolejność była następująca: 1. L.Dybowski 2011 pkt., 2. Bronisław Morawiec (LZS Ligota Dolna) 1952 pkt., 3. Zygmunt Doleżych (DOKiS Dobrodzień) 1799 pkt. W klasyfikacji po 4 turniejach nastąpiła zmiana na prowadzeniu. L. Dybowski zamienił na prowadzeniu kolegę klubowego, Franciszka Świtałę. Czołówka przedstawia się następująco: 1. L.Dybowski 7576 pkt., 2. F.Świtała 7435 pkt., 3. Piotr Koziorowski (LKS Mechanik Kochcice) 7102 pkt. Kolejny V turniej rozegrany będzie we wtorek (15.11.) o godz. 17.30 w świetlicy OSP w Pawonkowie.
Ostatnie odpowiedzi