fbpx 898 | Strzelec Opolski

898

Numer wydania 898

(45)
wtorek, 8 Listopad, 2016

Karetka zderzyła się z lanosem

Artykuły : 
Numer wydania: 

W miniony poniedziałek około godziny 10.00 doszło do zderzenia na skrzyżowaniu ulicy Stawowej i Toszeckiej w Strzelcach Opolskich. Według ustaleń policji, karetka jadąca na sygnale ulicą Toszecką w kierunku centrum Strzelec, w momencie przejazdu przez skrzyżowanie, uderzyła w samochód marki Daewoo Lanos, który włączał się do ruchu i skręcał w lewo z ul. Stawowej w ul. Toszecką.

W wyniku zderzenia 5 osób zostało poszkodowanych, w tym trzy osoby jadące w karetce i dwie w daewoo lanos: 41-letnia kobieta wraz z nastoletnią córką. W karetce nie było pacjenta.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Coroplast się rozbuduje
Wezwał do włamania i sam wpadł
Te drogi wygrały!
Komu Unia da?
Poradnie wstrzymały przyjęcia
Wylądowali w rowie i na płocie
Szarżowali pijani rowerzyści
Strzelczanin reprezentuje Polskę
Sołtys w angielskiej TV

Chciał skoczyć z dachu hali sportowej

Artykuły : 
Numer wydania: 

Tuż przed północą 1 listopada na dachu hali sportowej w Zawadzkiem zauważono 26-latka próbującego popełnić samobójstwo. Mężczyzna stał na najwyższym i najbardziej widocznym punkcie hali, nad wejściami na widownię od strony ul. Ks. Wajdy. Wezwano policję i straż pożarną. W akcji wzięli udział strażacy-ochotnicy z Zawadzkiego oraz zawodowcy ze Strzelec Opolskich, którzy przyjechali wozem z podnośnikiem oraz skokochronem. Kiedy służby podjechały pod budynek, 26-latek zbiegł w kierunku dworca PKP.

Nowy wiadukt, stare oświetlenie

Artykuły : 
Numer wydania: 

Inwestycja budowy nowego obiektu na ul. Marka Prawego w Strzelcach jest już na finiszu. W ubiegłym tygodniu został zburzony stary wiadukt, który znajdował się w ciągu drogi wojewódzkiej 426. Dodatkowo pod koniec października wykonawca, firma Banimex, kładł nową nawierzchnię.

Przypomnijmy, że układ dróg na nowym wiadukcie ulegnie zmianie. Wraz z otwarciem wiaduktu zmieni się przebieg drogi wojewódzkiej 426 w Strzelcach Opolskich. Do tej pory była nią ulica Marka Prawego, od grudnia trasa ta będzie pokrywać się z ulicą Stawową.

 

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Spotkanie w bawarskim stylu
To już druga skradziona brama!
Nie czekali aż zrobi im gmina
Interwencja pod kościołem
Hubertus w Stajni Koszyce
Zdewastowali molo
Zmiany od 1 listopada
Zbierają stare telefony

Nie było chętnych na działki w Szymiszowie

Artykuły : 
Numer wydania: 

Nie udało się gminie Strzelce Opolskie sprzedać dwóch działek położonych w Szymiszowie przy ulicy Dworcowej, na której miała powstać hala sortująca odpady.

Przypomnijmy, że nie została ona ukończona, ponieważ w 2012 roku olsztyńska firma stawiająca szkielet splajtowała, a później zmieniły się przepisy, uniemożliwiając gminie dokończenie inwestycji. W efekcie gmina poniosła 2 mln zł strat.

Unia lubi się chwalić

Artykuły : 
Numer wydania: 

Od lat każda inwestycja realizowana z wykorzystaniem pieniędzy z programów pomocowych Unii Europejskiej musi być oznakowana specjalną tablicą. Zdaniem unijnych urzędników, każdy przechodzień powinien wiedzieć, że właśnie idzie chodnikiem, do którego dołożyła Unia, korzysta z „unijnej” kanalizacji, etc.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Czy na wiosnę wyrosną drzewka?
Śmieci nadal nie ruszone...
Zbierają na defibrylator
Gmina bierze kredyt
Zatrzymał pijanego
Popiół do czarnego

Koło zapadło się pod ziemię

Artykuły : 
Numer wydania: 

Pewien rolnik z Jemielnicy wyjechał na pole swoim traktorem. Jak zwykle przejeżdżał drogą śródpolną. Takiego zdarzenia jednak się nie spodziewał... Koło traktora nagle zapadło się pod ziemię. Wskutek zdarzenia uszkodzone zostały niektóre części ciągnika. Okazało się, że pod drogą polną znajduje się dziura. Zajście miało miejsce 28 października ok. 15.30. Na miejsce wezwano policję, żeby spisała notatkę z dziwnego incydentu.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Hodowcy podsumowali rok
Uwaga, uwaga!
Martinfest w Jemielnicy
Przebudują Marka Prawego
Tu rzeka wygląda fatalnie!

Będzie piękny albo zniknie

Artykuły : 
Numer wydania: 

Od prawie czterech lat w Staniszczach Wielkich działa Stowarzyszenie Ambasada Sukcesu, którego głównym celem jest opieka nad osobami laryngektomowanymi, czyli po zabiegu usunięcia krtani. Przy Placu Targowym 14 prowadzone są turnusy uczące życia po usunięciu krtani, organizowane są też różnego rodzaju konsultacje medyczne dla mieszkańców.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Zrób usługę sam
Śmieci nie schowają się pod śniegiem
Grób w lesie
Były potrzebne, więc są!

Miasto zmieniło się w tor wyścigowy

Artykuły : 
Numer wydania: 

W ubiegłą sobotę Leśnica zamieniła się w tor wyścigowy. Odbyły się tu biegi pn. Leśnicka Piątka, zorganizowane przez Leśnicki Ośrodek Kultury i Rekreacji, pod patronatem burmistrza Łukasza Jastrzembskiego. Zawody sprawnie i z humorem prowadził Piotr Orian.

Biegali dzieci, młodzież i dorośli. Przeprowadzono zawody w nordic walking.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Mali strzelają gole

Więcej na rehabilitację

Artykuły : 
Numer wydania: 

Do redakcji „Strzelca” zatelefonowała Czytelniczka - mieszkanka gminy Ujazd. Przedstawiła się, ale nie chciała ujawniać danych w gazecie.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
W miłym gronie
Wampirki w przedszkolu
Martinfest w Jaryszowie
Zniknie droga z kostki
Ćwiczenia z mistrzem

Mieszkańcy się wypowiedzieli

Artykuły : 
Numer wydania: 

Mostek na Koronczoku
 

Temat mostka na Koronczoku omawiany i opisywany był niejednokrotnie. Połączenie ulicy Stawowej z Powstańców Śląskich dopuszcza tylko ruch pieszy i rowerowy. Prowadzi tam chodnik po dwóch stronach zabezpieczony barierkami. Kiedyś barierki były potrzebne - płynął w pod nimi rów nazywany Koronczokiem. Woda od lat zamiast korytem płynie rurami pod ziemią, a „mostek” pozostał.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
1000 m2 dla samochodów
Niesamowite historie są blisko
Wyjdź z domu w listopadzie
Przeżył 5 dni bez opieki

Kolorowy mecz

Artykuły : 
Numer wydania: 

PIŁKA NOŻNA
 

Na boisku w Większycach drugi zespół Po-Ra-Wia oraz Naprzód Jemielnica stworzyli ciekawe widowisko, które obfitowało nie tylko w bramki, ale i żółte oraz czerwone kartki.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Tabele ligowe
Skatowe rozmaitości