fbpx 880 | Strzelec Opolski

880

Numer wydania 880

(27)
wtorek, 5 Lipiec, 2016

26-latek próbował zabić!

Artykuły : 
Numer wydania: 

Do dramatycznych zdarzeń doszło w minioną niedzielę (3 lipca) w Zawadzkiem.

- 26-letni mężczyzna usiłował pozbawić życia członka rodziny - powiedziała Renata Trochim, zastępca prokuratora rejonowego w Strzelcach Opolskich. - W chwili zdarzenia sprawca był nietrzeźwy. W tle tej sprawy jest konflikt rodzinny. Ofiara trafiła do szpitala.

W związku z tym, że nadal trwają czynności wyjaśniające wszystkie okoliczności tego zdarzenia, prokuratura nie udziela więcej informacji.

POS

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Jak trafić na okładkę „Strzelca”?
Pożar na Orlenie
Codziennie 9 zabitych
Jak bociek Klaudek w Rozmierzy zamieszkał...
Pójdą drogą krzyżową z papieżem
Asfalt bada nawet konkurencja!
Zaczynamy akcję!
Ogień w Kronospanie
Uchodźcy pojadą do Niemiec

Nielegalne wyścigi w mieście?

Artykuły : 
Numer wydania: 

Prawie sto osób umawiało się na facebooku na ściganie się samochodami po ulicach Strzelec. W piątek, 1 lipca, wieczorem spotkali się w Suchej, na parkingu przy drodze krajowej, gdzie urządzili sobie tak zwany pitstop. Były samochody z powiatów strzeleckiego, opolskiego, krapkowickiego i oleskiego. Żądni adrenaliny kierowcy planowali około 22.00 dużą grupą pojechać w kierunku Strzelec. Tam - jak napisali na facebooku - „miało się zacząć”. Co dokładnie?

Grodzisko świętuje osiemnastkę

Artykuły : 
Numer wydania: 

W miniony weekend, 2-3 lipca, mieszkańcy wioski, goście i przyjezdni bawili się na XVIII już Dniach Grodziska. Festyn rozpoczął się od występów dzieci. Potem na scenie pojawili się Brygida i Robert Łukowski, a po nich kabaret „Zgrani Fojermani”, działający przy OSP. Padający deszcz nie przeszkodził nikomu w zabawie do białego rana. Do tańca przygrywał zespół „Sherwood”.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Świetna zabawa nad Bajorkiem
Gdzie źle się żyje?
Uwaga na opryski!
Są miejsca w żłobku
Do Holandii śladem wybitnego lotnika
Atrakcje na basenie
Nowe przepusty
Gmina zapłaci za śmieci rodzin
Gminne zawody OSP

Uwaga! Zamknięto drogi!

Artykuły : 
Numer wydania: 

Kierowco, nie jedź na pamięć, bo może to się źle skończyć. Lada dzień zamknięta będzie ulica Stawowa w Strzelcach od skrzyżowania z ulicą Marka Prawego do Rybaczówki.

- Będzie nieprzejezdna do końca listopada, do zakończenia budowy nowego wiaduktu drogowego nad linią kolejową - mówi Grzegorz Kubik, kierownik robót.

Objazd prowadzić będzie ulicami Marka Prawego i Krakowską.

Strażnica będzie zrównana z ziemią

Artykuły : 
Numer wydania: 

To kwestia paru tygodni. Jeszcze tylko strażacy z OSP Toszek wyniosą wszystkie swoje rzeczy, a gminni urzędnicy podpiszą odpowiednie dokumenty i remiza znajdująca się przy ulicy Młyńskiej odejdzie do historii.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Jest efekt likwidacji gimnazjum!
Remontu drogi nie będzie
Głosowało niewielu
Dopłacą do wymiany pieca
Zapraszamy na koncert
Mistrzostwa kolarzy
Absolutorium przyznane

Podzielili się z Martą radością

Artykuły : 
Numer wydania: 

Kolejki do loterii fantowej, datki w puszkach oraz miłe słowa i uściski - w minioną sobotę mieszkańcy Otmic nie szczędzili serdeczności dla Marty Kołodziejczyk. Doroczny festyn rodzinny rada sołecka postanowiła wzbogacić o cel dobroczynny - zbieranie pieniędzy na rehabilitację nastoletniej mieszkanki wioski.

- To fajnie, że przy okazji wspólnej zabawy można komuś pomóc - powtarzali uczestnicy zabawy.

Marta wraz z rodzicami nie kryła wzruszenia.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Co robić latem?
Dla kogo ta waga?
Piękno w różnorodności

Hutnicy byli tu co roku

Artykuły : 
Numer wydania: 

Bezinteresownie dbają o lokalne pamiątki historii
 

Święty Florian miał ocalić płonącą wioskę jednym wiadrem wody. Zginął 4 maja 304 roku śmiercią męczeńską za to, że ujął się za prześladowanymi legionistami chrześcijańskimi. Czczony jest jako patron zawodów związanych z ogniem m.in. strażaków i hutników.

W Jemielnicy na cześć Floriana wzniesiono kapliczkę, która znajduje się przy kościele Wszystkich Świętych.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Zabawa odbyła się w Wierchlesiu
Tydzień na rowerach
Gratulacje dla Marty
„Tak” w ładnej sali

Piknik rolniczy na Amazonce

Artykuły : 
Numer wydania: 

Nietypowych gości powitano w ubiegłą środę na przystani „Amazonka” w Staniszczach Wielkich. W „pięknych okolicznościach przyrody” zebrało się tam prawie trzystu rolników z całej Opolszczyzny i części województwa śląskiego. Celem ich wizyty był, organizowany przez Związek Śląskich Rolników, Piknik Rolniczy.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Potrójny jubileusz
Spotkanie z pisarką
Miniturniej strażacki
Szpecący baner zniknie
Trzeba kosić raz w roku

Jubileuszowy przegląd

Artykuły : 
Numer wydania: 

W dniach 25-26 czerwca w Porębie odbył się XX Regionalny Przegląd Koni. W tym roku po raz pierwszy impreza trwała dwa dni. Jej organizatorami byli burmistrz Leśnicy, Śląsko-Opolski Związek Hodowców Koni w Katowicach oraz terenowe koło hodowców koni w Strzelcach Opolskich. Wsparcia przy organizacji przedsięwzięcia udzielili: OSP Czarnocin, OSP Leśnica, OSP Zalesie Śl., mieszkańcy Poręby – Rudolf Gajda, Sebastian Kwoczała, Piotrowie junior i senior Pisarscy, Marian Romanowski, policja ze Strzelec Op. i z Leśnicy.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Rodzinnie w Dolnej
Nawet powstańcy kibicują
Himalaje dla każdego
Dzikie wysypisko na środku drogi

Rolnik kontra starostwo

Artykuły : 
Numer wydania: 

Pod koniec kwietnia Andrzej Sładek z Jaryszowa jechał na swoje pole drogą powiatową opryskiwać pszenicę. Wiózł opryskiwacz zakupiony prosto z fabryki w 2006 r. Pech chciał, że na ul. Ujazdowskiej, tuż przy granicy wsi, najechał na dziurę...

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Grali, kibicowali i „tańcowali”
Dwa programy, podwójna pomoc
Wakacyjny wyjazd

Przebudują Tuwima

Artykuły : 
Numer wydania: 

Dwudziestego ósmego czerwca w Urzędzie Marszałkowskim w Opolu podpisano pierwsze umowy na budowę i modernizację dróg lokalnych, które zostaną dofinansowane z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Łączna kwota dofinansowania to 39,5 mln złotych. Z tego tytułu zostanie zwartych 36 umów, z czego dofinansowanych zostanie 57 projektów z 23 gmin i 3 powiatów województwa opolskiego. Dofinansowanie w tym naborze wyniosło od 160 tysięcy złotych do 2,7 mln złotych. Wśród gmin, które je otrzymały, znalazło się również Zawadzkie.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Przedsiębiorco, zgłoś swoją ofertę
Basen otwarty na czas
Życie, życie wiecznie trwaj!
Dyżury przedszkoli w czasie wakacji
Absolutorium dla burmistrza
Komisje wyjazdowe nic nie wnoszą
OSP Kielcza górą!

Nasze „Włochy” poza podium

Artykuły : 
Numer wydania: 

PIŁKA NOŻNA - Kuba Cup
 

Po raz kolejny w Opolu odbył się turniej piłkarski Letni Kuba Cup. Nazwa nie jest przypadkowa, bo turniej organizowany jest przez reprezentanta Polski Kubę Błaszczykowskiego.

Turniej rozgrywany jest nietypowo, bo jednocześnie na boisku występować może 3 zawodników, bez bramkarzy. Nie ma autów, gdyż wokół boiska są bandy.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Skatowe rozmaitości
Polacy na mistrzostwach
Euro i po Euro
Turniej im. Tomka i Damiana

Walczyli do końca i awansowali

Artykuły : 
Numer wydania: 

PIŁKA NOŻNA - Beniaminek klasa A

Piłkarze z Szymiszowa przeszli niesamowitą metamorfozę i w ciągu roku stali się jednym z najmocniejszych zespołów strzeleckiej klasy B, co zaowocowało awansem do klasy A.

Sezon 2014/2015 Tęcza Szymiszów zakończyła na przedostatnim miejscu w tabeli, mając strzelonych tylko 21 bramek i 12 punktów na koncie za trzy wygrane i trzy remisy. Ale miniony sezon to już inny zespół Tęczy, wzmocniony transferami z innych klubów i odpowiednio poukładany przez trenera Sławomira Sokołowskiego.