fbpx 874 | Strzelec Opolski

874

Numer wydania 874

(21)
wtorek, 24 Maj, 2016

Rozbił się bus, 11 osób rannych

Artykuły : 
Numer wydania: 

Kolejny wypadek w tym miejscu!
 

Do wypadku doszło w czwartek, 19 maja, chwilę po godzinie 11 na drodze wojewódzkiej 426 w Jemielnicy, na wysokości urzędu gminy. Jadący od strony Zawadzkiego mikrobus na łuku wypadł z drogi. Pojazd najpierw otarł się o drzewo, następnie uderzył w tablicę reklamową, ściął znak, spadł ze skarpy i zatrzymał się na polu.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
70-lecie LO
Sukcesy naszych!
Zawody dwóch jednostek
Tajny monitoring?
Awanse, odznaczenia i nagrody
Gotowała z Ewą Wachowicz
Chcieli ich odciąć od świata
Przybyły tu 150 lat temu

Kolizja pod Kluczem

Artykuły : 
Numer wydania: 

Do zderzenia dwóch samochodów doszło we wtorek, 17 maja, na drodze wojewódzkiej 426 pomiędzy Olszową a Zalesiem. Na wysokości skrętu do Klucza, kierujący citroenem 41-latek zaczął zawracać.

- Nie upewnił się wcześniej, czy może wykonać bezpiecznie ten manewr i zderzył się z peugeotem, którym kierował 32-latek - mówi Paulina Porada ze strzeleckiej policji.

Obaj mężczyźni trafili do strzeleckiego szpitala, na szczęście ich obrażenia nie były groźne. Obaj byli trzeźwi.

POS

Parkowy szał w Strzelcach

Artykuły : 
Numer wydania: 

Głosy naszych Czytelników

W minionym tygodniu na łamach „Strzelca” informowaliśmy, że gmina otrzymała dofinansowanie na stworzenie „parku Rybaczówka” (koszt budowy to ok. 2,5 miliona złotych) oraz że urzędnicy myślą o utworzeniu kolejnego parku - przy ul. Opolskiej, na tyłach basenu (na razie nie podano informacji, ile mogłoby to kosztować, ale zapewne porównywalnie do kosztów parku przy Rybaczówce). Ta informacja wywołała poruszenie wśród naszych Czytelników.

Dyskoteki na Rybaczówce nie będzie

Artykuły : 
Numer wydania: 

W marcu radni i burmistrz zgodzili się wynająć Markowi Piwowarczykowi część terenu przy stawie. Strzelecki przedsiębiorca chciał od kwietnia do końca wakacji na dwóch scenach, mieszczących się na ogrodzonym terenie, organizować imprezy muzyczne. Informacja ta zelektryzowała mieszkańców - niektórzy popierali ten pomysł, argumentując, że w końcu będą jakieś atrakcje dla młodzieży, inni byli przeciw - nie chcieli mieć dudniących głośników niedaleko okien swoich domów.

Kończy się maj, a żadnej imprezy nie było...

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Parkingowe absurdy
Sobota pełna atrakcji
Kto chce piwnice?
Nasz pianista w Italii
Klony zamiast lip
Remont Biedronki
Brak słuchu nie przeszkadza

Dni Ziemi Strzeleckiej już niedługo

Artykuły : 
Numer wydania: 

Tradycyjnie w pierwszy weekend czerwca odbywają się Dni Ziemi Strzeleckiej. W tym roku 4 i 5 czerwca w parku miejskim czekać będzie na gości moc atrakcji, ale imprezy towarzyszące rozpoczną się już dzień wcześniej, w piątek 3 czerwca.

- Próbujemy tak przygotować plan święta miasta, żeby zaspokoić różne gusta muzyczne i różne grupy wiekowe oraz żeby pokazać nasze zdolne dzieci i młodzież - mówi Violetta Zalejska, dyrektorka Strzeleckiego Ośrodka Kultury.

Zamek ożył nocą...

Artykuły : 
Numer wydania: 

Zamek ożył nocą...

Po raz jedenasty odbyły się na zamku Brewerie Toszeckie. Tym razem impreza miała nieco zmienioną formułę – włączając się w ogólnopolską akcję Noc Muzeów, w sobotę 14 maja, przygotowano moc atrakcji, które rozpoczynały się późnym popołudniem.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Koncert Aleksandry Garbal
Świat malowany wierszem

Kto czyta nie błądzi

Artykuły : 
Numer wydania: 

Zastanawiam się, co kupić ci na urodziny. Może książkę? - E, nie... książkę już mam!

Ten dowcip w dużej mierze odzwierciedla rzeczywistość. Jak wynika z badań opinii publicznej, 2/3 Polaków nie przeczytało w ubiegłym roku żadnej książki! Czytelnictwo spada zwłaszcza wśród ludzi młodych. Maj to miesiąc książki, w tym miesiącu świętują też bibliotekarze. Postanowiliśmy zajrzeć do Gminnej Biblioteki Publicznej w Izbicku i sprawdzić czytelnictwo w naszej gminie.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Nie boją się już deszczu
Nie siedź na kanapie!
Wszystko dla rodziny
Piekli w Rozwadzy
Teraz tylko projekt
Uwaga, koszą!
Mają internet!

Jeździ się jak po kopli

Artykuły : 
Numer wydania: 

Sto czterdzieści pięć osób podpisało się pod wnioskiem do nadleśniczego Ryszarda Milera z Nadleśnictwa Strzelce Opolskie. Oto fragmenty pisma:

My mieszkańcy Gąsiorowic, Bokowego, Jemielnicy oraz Łazisk zwracamy się z prośbą o zrobienie asfaltu na drodze od skrzyżowania ul. Młyńskiej do Szkolnej [w Gąsiorowicach - przyp. red.]. Ten odcinek nie był dokładnie naprawiany od czasów przedwojennych. Droga ta używana jest przez ciężkie samochody wywożące drzewa z lasu, co powoduje jej znaczne zniszczenie. [...] Prosimy o jej wyremontowanie.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Sport w bibliotece
Ruch przy ochronce
Z serdecznościami
Przyjeżdża teatr

Bezpieczniej pod ośrodkiem

Artykuły : 
Numer wydania: 

Kolonowska przychodnia w ostatnich latach dorobiła się podjazdu dla wózków inwalidzkich z prawdziwego zdarzenia. Mieszkańcy zauważyli jednak, że do pełni szczęścia brakuje w tym miejscu jeszcze tak zwanych kopert, czyli miejsc parkingowych dla osób z trwałym uszczerbkiem na zdrowiu.

Pomysł wyznaczenia takowych popiera właścicielka ośrodka, dr Urszula Walter-Werra.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Słoneczny jubileusz
Pomóżmy dzielnicy odnowić podwórko
Drogowe never ending story...
JP II na sztandarze i w sercu

Strażacy na starcie

Artykuły : 
Numer wydania: 

Na boisku sportowym w Łąkach Kozielskich 15 maja odbyły się gminne zawody sportowo-pożarnicze, których organizatorami byli Zarząd Miejsko-Gminny Związku Ochotniczej Straży Pożarnej RP w Leśnicy oraz burmistrz Leśnicy Łukasz Jastrzembski.

Oprócz sportowych przeżyć zapewniono także atrakcje dla dzieci, kuchnię polową i obficie zaopatrzony bufet.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Mażoretki podwójnymi wicemistrzyniami Polski!
Najlepsi w powiecie
Wyśpiewali Grand Prix
Zapraszamy na imprezę

Panny i kawalerowie w Ujeździe

Artykuły : 
Numer wydania: 

W minioną niedzielę po ulicach Ujazdu jeździła bryczka z młodą parą, która zapraszała mieszkańców na targi panieńskie. Siedem lat temu władze gminy wspólnie z miejscowym ośrodkiem kultury reaktywowali imprezę znaną w mieście jeszcze przed wojną. Od tamtej pory targi co roku przyciągają do Ujazdu tłumy.

Tradycyjnie impreza rozpoczęła się odtańczeniem poloneza na Rynku. Prowadził go burmistrz z młodą panią, w tany poszli też radni, uczniowie oraz młodzież.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Zamek oddaję wam!
Młoda para tu się poznała!

Co dalej z terenem pod cmentarz?

Artykuły : 
Numer wydania: 

Dziewiętnastego stycznia, po długoletnich procedurach, gmina Zawadzkie nabyła działkę przy ul. Opolskiej w Zawadzkiem, która wcześniej była w posiadaniu Skarbu Państwa w zarządzie Lasów Państwowych - Nadleśnictwa Zawadzkie. Zakup nieruchomości ma zapewnić dodatkowe miejsca grzebalne, a w przyszłości założenie cmentarza komunalnego. Teren został już wykarczowany, co dalej?

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Promowali nas na targach turystycznych
W rodzinnym gronie
W rodzinnym gronie
Oglądali irysy i nie tylko