fbpx 773 | Strzelec Opolski

773

Numer wydania 773

(22)
wtorek, 3 Czerwiec, 2014

Te działki są za drogie!

Artykuły : 
Numer wydania: 
Chodzi o grunty w Strzelcach Opolskich wystawione na sprzedaż przez Agencję Nieruchomości Rolnych. Pomiędzy ulicami Mickiewicza a Bursztynową jest wyznaczonych kilkanaście działek budowlanych. Dlaczego trudno znaleźć na nie nabywców? Ogłoszony przetarg na te działki nie doszedł do skutku. Kolejny pewnie też zakończy się fiaskiem - przewidują to nawet pracownicy Agencji Nieruchomości Rolnych w Opolu. Jakie są przyczyny tego, że ziemia leży odłogiem?

Problemy wychowawcze i mierne wyniki?

Artykuły : 
Numer wydania: 

Ewaluacja w gimnazjum w Zawadzkiem

Funkcjonowanie gimnazjum w Zawadzkiem budzi ostatnio sporo kontrowersji. Wszystko wskutek ewaluacji przeprowadzanej w jednostce w lutym bieżącego roku przez kuratorium. Wyniki badania nie są dla szkoły najlepsze. Z ocen od A do E, gdzie A jest najwyższą, a E najniższą notą, szkoła otrzymała D, czyli spełnia wymagania w podstawowym stopniu.

Niesamowite! Książka odnaleziona po latach

Artykuły : 
Numer wydania: 

O tej książce nikt jeszcze w Jemielnicy nie słyszał - mówi Piotr Jelitto, młody jemielniczanin i pokazuje „Die Schlacht von Himmelwitz” („Bitwa pod Jemielnicą”), której autorem jest Josef Wiessalla. - Została wydana w 1943 roku - pod koniec wojny w dalekim Berlinie. Wtedy mieszkańcy mieli inne zmartwienia niż czytanie książek. Półtora roku później, w styczniu 1945, Jemielnicę zajęły wojska radzieckie. Zakup książki, dostępnej na rynku niemieckim, stał się dla nich niemożliwy. Dodatkowo jej autor zmarł w marcu `45 podczas obrony Wrocławia, a nakład nie został wznowiony po jego śmierci - wyjaśnia.

Trzy razy „A” - aplauz, awaria i absolutorium

Artykuły : 
Numer wydania: 

XLVIII sesja rady miejskiej

Aplauz
Jeszcze przed rozpoczęciem obrad radni oraz władze gminy pogratulowali Renacie Pance ze Strzelec Opolskich zwycięstwa w konkursie na bibliotekarza roku. To pierwszy tak prestiżowy tytuł zdobyty przez pracownika biblioteki z terenu naszej gminy.

Sprawozdanie z działalności burmistrza

Uwaga! Wiadukt zamknięty!

Artykuły : 
Numer wydania: 
Od środy 4 czerwca do 20 lipca zamknięty będzie przejazd pod wiaduktem na ul. Habryki w Strzelcach. Jest to związane z pracami prowadzonymi na wiadukcie. Decyzja kolejarzy jest dosyć niespodziewana, ponieważ jeszcze kilka miesięcy temu zapowiadali, że wiadukt nie będzie remontowany, a wymiana torów nie będzie oznaczać utrudnień dla ruchu kołowego.

Kwitnący Toszek

Artykuły : 
Numer wydania: 
W sobotę, 31 maja, odbyła się impreza Kwitnący Toszek, czyli rodzinne flower power.

Mnóstwo dzieciaków przybyło z rodzicami na rynek w Toszku, gdzie czekał na nie aż trzygodzinny blok artystyczny. Specjalnie dla najmłodszych przygotowano gry i zabawy, występy artystyczne oraz mnóstwo konkursów.

Różne drogi do wolności

Artykuły : 
Numer wydania: 
Niełatwe zadanie przygotowali gimnazjaliści swoim dorosłym rozmówcom. W piątek zaprosili na debatę wójt gminy Izbicko - Brygidę Pytel, sekretarz gminy - Marzenę Sklorz, kierownik OPS – Teresę Koprek, radnych - Leona Kuczerę i Jerzego Czupryńskiego, przewodniczącego gminnego DFK - Huberta Grabowskiego, dyrektor Zespołu Szkół Gminy Izbicko - Jolantę Lamm, nauczycieli Marzenę Cygan, Sylwestra Kuczmę oraz proboszcza krośnickiej parafii - Zygmunta Czecha.

Ruch będzie zamknięty!

Artykuły : 
Numer wydania: 

Leśnicki Ośrodek Kultury i Rekreacji organizuje w dniach 7-8 czerwca I edycję maratonu szosowego „Road Maraton w gminie Leśnica”, w którym weźmie udział ok. 200 zawodników. W związku z tym konieczne jest zamknięcie ruchu drogowego w sobotę, 7 czerwca, w godz. 12.45–17.00 podczas maratonu ze startu wspólnego oraz w niedzielę, 8 czerwca, w godz. 12.45–14.30 podczas jazdy drużynowej na czas.