fbpx 772 | Strzelec Opolski

772

Numer wydania 772

(21)
wtorek, 27 Maj, 2014

Sprzedawco, grosze nie śmierdzą!

Artykuły : 
Numer wydania: 

Naszego Czytelnika spotkała ostatnio przykra sytuacja. Otóż, mieszka on w Strzelcach, ale dojeżdża na studia do Opola. Często podróżuje prywatnymi liniami autobusowymi, bo odpowiadają mu terminy kursów. Ostatnio chciał kupić bilet u kierowcy. Miał zapłacić 5 zł. Dysponował pieniędzmi o nominałach: 2zł; 2 x 1zł; 20gr; 5 x 10gr; 5gr; 12 x 2gr; 1gr.

Kędzierzyńsko-Kozielski Subregionalny Obszar Funkcjonalny w trakcie diagnozy – włącz się i Ty!

Numer wydania: 
W maju zakończył się cykl warsztatów strategicznych organizowanych w Kędzierzynie-Koźlu i Strzelcach Opolskich w ramach projektu „Zintegrowane podejście terytorialne szansą rozwoju Kędzierzyńsko-Kozielskiego Subregionalnego Obszaru Funkcjonalnego”. W pięciu spotkaniach udział wzięło łącznie 70 osób, które reprezentowały wszystkie jednostki samorządowe tworzące Subregion, tj. 11 gmin: Bierawa, Cisek, Jemielnica, Kędzierzyn-Koźle, Leśnica, Pawłowiczki, Polska Cerekiew, Reńska Wieś, Strzelce Opolskie, Ujazd i Zawadzkie, a także 2 powiaty: kędzierzyńsko-kozielski oraz strzelecki.

Najlepszy kołocz pieką w...

Artykuły : 
Numer wydania: 
W czasie Dni Rozwadzy odbył się tradycyjny, organizowany już po raz piąty, wojewódzki konkurs wypieku kołocza śląskiego. W tych zawodach gospodyń, które odbyły się w piątek, 23 maja, udział wzięła reprezentacja Rozmierzy w składzie: Sandra Willim, Elżbieta Czok i Teresa Chudala. Celem tego konkursu jest przekazywanie tradycji pieczenia kołocza śląskiego i dlatego w zespołach jest i starsze, i młodsze pokolenie.

Mariaż z Tarnowem nam nie grozi?

Artykuły : 
Numer wydania: 

Im mniejsza gmina, tym relatywnie więcej wydatkuje środków na utrzymanie swojej administracji. A to z kolei może skutkować ograniczeniem wydatków inwestycyjnych – zapisał rząd w strategii „Sprawne państwo 2011-2020”. Ministerstwo administracji i cyfryzacji przygotowało nowelizację do ustawy o samorządzie, która przewiduje dla jednostek samorządu terytorialnego zachętę finansową, gdy będą się one chciały łączyć w większe struktury. Te, które połączą się z innymi samorządami swojego szczebla, otrzymają od państwa wyższy udział w dochodach z PIT. Te, które się na to nie zdecydują, będą mogły tworzyć wspólną księgowość, np. dla placówek oświatowych czy OPS-ów.

Gąsienice wizytują także Spórok...

Artykuły : 
Numer wydania: 
O problemie żarłocznych gąsienic w Grodzisku pisaliśmy w poprzednim numerze. Niestety, okazuje się, że z podobnym problemem musiał się zmierzyć także Spórok. Kuprówka rudnica zaatakowała bowiem drzewa i krzewy również w tej miejscowości.

- Mieszkańcy poinformowali mnie o problemie już jakiś czas temu - mówi Janina Urbańczyk, sołtys Spóroka. - Powiedzieli, że kontaktowali się w tej sprawie z Urzędem Miasta i Gminy w Kolonowskiem i starostwem powiatowym.

Leśnickie mażoretki na Mistrzostwach Polski

Artykuły : 
Numer wydania: 
W dniach 24-25 maja w Kędzierzynie-Koźlu odbyły się XVI Mistrzostwa Polski Zespołów Mażoretkowych. Zaprezentowały się na nich dwie grupy mażoretek z Leśnicy: kadetki Słoneczka i juniorki La Bella. Grupy mażoretkowe działają przy Leśnickim Ośrodku Kultury i Rekreacji. Ich instruktorkami są Sandra Mientus i Anna Maciewitz.

Gra solo nie popłaca

Artykuły : 
Numer wydania: 
Po rezygnacji z funkcji prezesa spółki Zaw-Kom Mariana Kreisa, na stanowisko to powołany został Eugeniusz Konik, który od pierwszego maja przejął obowiązki zarządzającego. Nowy prezes prywatnie jest miłośnikiem brydża sportowego i gra w III Lidze Opolskiej. Jest wielbicielem muzyki z lat 60. i najchętniej ogląda filmy Woody`ego Allena. Choć mieszka w Dobrodzieniu z Zawadzkiem związany jest od dawna, gdyż w latach 1985-2002 pracował w Hucie Andrzej S.A. Zasiadał również w radzie nadzorczej spółki Zaw-Kom.

Ciekawostki z murawy

Artykuły : 
Numer wydania: 
PIŁKA NOŻNA

*Juniorzy młodsi LZS GKS Izbicko Otmice, zremisowawszy z liderem ze Straduni, mają na koncie siódmy z rzędu mecz, którego nie przegrali.

*Seniorzy Piasta Strzelce Opolskie i LZS Piotrówka po ostatnich ligowych porażkach nie mają już nawet teoretycznej szansy na uratowanie się przed spadkiem z trzeciej ligi.