fbpx 767 | Strzelec Opolski

767

Numer wydania 767

(16)
wtorek, 22 Kwiecień, 2014

Intersilesia zwiększy zatrudnienie

Artykuły : 
Numer wydania: 
W najbliższych trzech latach strzeleckie hale Intersilesii McBride opuszczać ma trzy razy więcej butelek płynów, mleczek i mydeł niż do tej pory. Firma stawia na rozwój: zwiększenie wydajności i rozbudowę zakładu. Przybędzie również miejsc pracy. Ale, co ważne, przy okazji stara się też „odkorkować” ulicę Matejki tak, żeby okoliczni mieszkańcy oraz rodzice dzieci uczęszczających do szkoły muzycznej nie mieli powodów do narzekań.

Kronospan zbuduje nową fabrykę

Artykuły : 
Numer wydania: 
Od kilku tygodni z tyłu Kronospanu, po stronie Farskiej Kolonii i Podborzan, widać, że na terenie Kronospanu prowadzone są prace budowlane - jeżdżą koparki, wywrotki, w minionym tygodniu lano beton. Próbowaliśmy spytać firmę o szczegóły nowej inwestycji. Kronospan, ustami rzeczniczki prasowej Sylwii Pawliny, odmówił jednak rozmowy z dziennikarzami. Jak udało nam się ustalić, Kronospan w najbliższym czasie będzie się rozbudowywał. W miniony wtorek firma złożyła w starostwie dokumenty związane z pozwoleniem budowlanym.

12,50 zł za śmieci. Czy będzie drożej?

Artykuły : 
Numer wydania: 

Ustawa śmieciowa funkcjonuje już 8 miesięcy. Z końcem czerwca kończą się też umowy z obecnymi wykonawcami usługi odbioru i wywozu śmieci. Czy od pierwszego lipca powinniśmy się spodziewać zmian opłaty śmieciowej? Obecnie wynosi ona 12,50 zł od osoby za odpady segregowane i 20 zł – za niesegregowane. Czy opłaty te starczają na pokrycie kosztów funkcjonowania nowego systemu?