fbpx 762 | Strzelec Opolski

762

Numer wydania 762

(11)
wtorek, 18 Marzec, 2014

Brak chętnego do zatkania dziur

Artykuły : 
Numer wydania: 
W lasku pomiędzy Strzelcami a Farską Kolonią chciałem zerwać kilka gałązek z baziami, zanim całkiem zakwitną - mówi nasz Czytelnik Jan Olechnowicz. - Dobrze, że patrzyłem pod nogi, bo inaczej zamiast z baziami w ręku skończyłbym w jakimś starym zbiorniku. Około 30-40 metrów od drogi, w ziemi znajdują się dwa otwory do sporych rozmiarów zbiorników. Nie są zabezpieczone żadną klapą, można przez nie wpaść do środka i raczej trudno byłoby się o własnych siłach stamtąd wydostać. Nie wiem, co to za zbiorniki, z tego co pamiętam, to gdzieś w tej okolicy w latach 80. była baza drogowców. W każdym razie ktoś powinien je zabezpieczyć tak, żeby nie stwarzały zagrożenia - uważa.

Mogło dojść do tragedii

Artykuły : 
Numer wydania: 
10 rannych w wyniku zderzenia osobówki z autobusem

Nieustąpienie pierwszeństwa było prawdopodobnie przyczyną wypadku, do którego doszło we wtorek, 11 marca, ok. 8 rano na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 94 i ulicy Cementowej w Strzelcach. Jadąca od strony Opola 42-letnia kierująca osobowym mercedesem ML550 chciała skręcić w lewo, w ulicę Cementową. Zderzyła się z nadjeżdżającym od Strzelec autobusem pełnym ludzi. Na skutek zderzenia, samochód osobowy odrzuciło w tył aż na pobocze. Jak mówią obecni na miejscu strażacy i policjanci, autobus tylko dzięki doświadczeniu i umiejętnościom kierowcy nie uderzył w drzewo a wjechał na pole.

Włosi w Izbicku

Artykuły : 
Numer wydania: 
W poniedziałek, 10 marca, grupa 54 uczniów i 5 nauczycieli z Frascati we Włoszech odwiedziła gimnazjum w Izbicku w ramach partnerstwa szkół.

Uczniowie od dłuższego czasu przygotowywali się do tego spotkania poprzez rozmowy przez skype, opracowywali prezentacje i wykonywali plakaty. Przed przyjazdem gości szkołę przystrojono w polskie i włoskie flagi.

Szkoła kusi, młodzież zdecyduje

Artykuły : 
Numer wydania: 
Wybór gimnazjum nie jest tak trudny, jak decyzja o szkole średniej albo uczelni wyższej, jednak dla rodziców i ich dzieci kończących w tym roku podstawówkę na pewno nie jest łatwy. Niedawno prezentowało się Publiczne Gimnazjum im. Johannesa Nuciusa w Jemielnicy. Rodziców i przyszłych uczniów do skorzystania z oferty szkoły zachęcali nie tylko zastępująca dyrektora Grażyna Korczowska-Sonsala z nauczycielami, lecz także wójt Joachim Jelito, przewodniczący rady gminy Antoni Drzyzga oraz absolwenci gimnazjum: Dawid Muszkiet, Jan Kowal, Jessika Kołodziej, Katarzyna Włodarczyk.

Kto kogo pomówił?

Artykuły : 
Numer wydania: 
Jeden z instruktorów ogniska muzycznego w Zawadzkiem złożył do rady miejskiej skargę na działanie dyrektora Gminnego Ośrodka Sportu i Turystyki, Mateusza Ochlusta. Skarżąca prowadziła w GOSIT indywidualne zajęcia nauki gry na instrumentach. We wrześniu podpisała umowę, na mocy której miała otrzymywać 600 zł wynagrodzenia miesięcznie. W tym czasie z lekcji korzystała szóstka dzieci.