fbpx 759 | Strzelec Opolski

759

Numer wydania 759

(8)
wtorek, 25 luty, 2014

Solidaryzujemy się z Tobą, Ukraino!

Artykuły : 
Numer wydania: 
W miejscu, gdzie dziś od kul Berkutu zginęli ludzie, jeszcze dwa lata temu była strefa kibica. Ukraina świętowała Euro 2012! Tak niedawno podziwialiśmy wysiłek gospodarczy Ukrainy, jej zaangażowanie i nowoczesność, nowe stadiony, drogi, budynki. Widzieliśmy w telewizyjnych relacjach uśmiechniętych ludzi w niebiesko-żółtych barwach. Ludzi, którzy spodziewali się, że za chwilę ich kraj dołączy do europejskiej wspólnoty.

Burmistrz Zdzieszowic zamordowany!

Artykuły : 
Numer wydania: 
Jego śmierć to niepowetowana strata dla regionu

W miniony wtorek, 18 lutego, wieczorem znajomy chciał odwiedzić mieszkającego w Krępnej burmistrza gminy Zdzieszowice, Dietera Przewdzinga. W domu znalazł ciało burmistrza, powiadomił pogotowie, lekarz stwierdził zgon.

- Przeprowadziliśmy sekcję zwłok Dietera Przewdzinga. Wynika z niej, że został on brutalnie zamordowany - wyjaśnia Lidia Sieradzka z Prokuratury Okręgowej w Opolu. - W jaki sposób go zabito, co zastaliśmy i znaleźliśmy w jego domu, dla dobra śledztwa nie ujawniamy.

Od 30 lat bez wody

Artykuły : 
Numer wydania: 
Pan Marek już trzy dekady mieszka w domu przy ul. Toszeckiej 15 w Błotnicy. Budynek stanowił część dawnych czworaków, później należał do miejscowego PGR-u. W czasach nieco bardziej „nowożytnych” właścicielem była Agencja Nieruchomości Rolnych. Po tornadzie (w jego trakcie pan Marek stracił - dosłownie - dach nad głową) dach został naprawiony a budynek przejęła gmina Strzelce. Część mieszkań lokatorzy wykupili, część Gminny Zarząd Mienia Komunalnego wynajmuje, kilka to lokale socjalne.

Paskudna wizytówka miasta

Artykuły : 
Numer wydania: 
Cmentarz i Kaufland to miejsca, które codziennie odwiedza dużo ludzi - miejscowych i przyjezdnych. Co widzą? Koszmarny bałagan! - denerwuje się Paweł Woźnica, nasz Czytelnik ze Strzelec. - Pomiędzy parkingiem supermarketu a chodnikiem przy cmentarzu jest wąski pasek gruntu, na którym znajdują się rury ciepłownicze. Tuż pod nimi, obok przejścia na parking, jest dzikie wysypisko. Stosy butelek, jakieś papiery, puszki, kartony. Okropna wizytówka naszego miasta. Dlaczego nikt tego nie sprząta?

Od lat brodzą w błocie!

Artykuły : 
Numer wydania: 
Błoto, ogromne dziury na drodze dojazdowej do budynków mieszkalnych. Tak od wielu lat wygląda ul. Leśniczówka w Ciochowicach.

Mieszkańcy czują się lekceważeni, gdyż od lat składają pisma do gminy w sprawie tej drogi i nie mogą się doprosić jej remontu. Są zmęczeni ciągłymi obietnicami bez pokrycia. Z prośbą o interwencję zwróciła się do nas jedna z mieszkanek tejże ulicy.

Spotkanie przyjaciół

Artykuły : 
Numer wydania: 
Imprez w karnawale nie brakuje. Są wśród nich spotkania szczególne - takie jak w Suchodańcu. Rada sołecka wsi zaprosiła na nie wszystkich seniorów.

Za stołami w świetlicy wiejskiej zasiadło prawie 60 osób. Występy dzieci przeplatano co rusz gromkim sto lat. Młodsi, którzy dopiero ukończyli 60 lat, musieli wkupić się w grono starszych obywateli tańcem. Był i śmiech, i łzy wzruszenia.

Wesoła Centawa

Artykuły : 
Numer wydania: 
W sobotę, 22 lutego, odbył się babski comber w Centawie. - Wszyscy bawili się wesoło - zapewnia Krystyna Knopek ze Stowarzyszenia Koło Kobiet w Centawie. Członkinie koła zadbały o posiłek, zaś obsługą artystyczną spotkania zajęli się panowie, czym oczarowali panie.

Scena z prawdziwego zdarzenia

Artykuły : 
Numer wydania: 
Kolonowskie od kilku lat ma wspaniałą halę sportową, w każdej miejscowości działają świetlice, ale wciąż brakowało w gminie pomieszczenia, gdzie mogłyby w odpowiednich warunkach odbywać się imprezy kulturalne. Do miana sali widowiskowej pretendował obiekt przy OSP w Kolonowskiem, ale miejsce to od lat wymagało remontu. Zmiany przeprowadzano stopniowo. Najpierw dokonano termomodernizacji obiektu, a w ubiegłym roku gmina pozyskała środki z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na stworzenie tu sali widowiskowej na potrzeby naszej niewielkiej wspólnoty.

Karnawał w DPS-ie

Artykuły : 
Numer wydania: 
W leśnickiej filii Domu Pomocy Społecznej w Strzelcach Opolskich odbyła się 13 lutego impreza karnawałowa dla mieszkańców. Dla uczestników zaśpiewał zespół AleBabki. Seniorzy i personel świetnie się bawili i zarażali pozytywną energią wszystkich dookoła. W tym dniu mieszkańców leśnickiego DPS-u odwiedzili również goście ze Stowarzyszenia Pomocy Wzajemnej „Barka” w Warmątowicach, którzy także wzięli udział we wspólnej zabawie.

Trucizna na Młyńskiej?

Artykuły : 
Numer wydania: 
Do redakcji Strzelca Opolskiego zgłosił się Czytelnik z wątpliwościami dotyczącymi utwardzenia ulicy Młyńskiej w Żędowicach. „Proszę zainteresować się działalnością pana radnego Andrzeja Orłowskiego, który na ulicy Młyńskiej w Żędowicach wysypał utwardzenie niewiadomego pochodzenia. Nie wiadomo, czy nie są to jakieś szkodliwe substancje” - donosi Czytelnik.

Skatowe rozmaitości

Artykuły : 
Numer wydania: 

SKAT

Strzelce Opolskie
Zwycięzcą XXIV turnieju o mistrzostwo sekcji skata Strzelec DK Strzelce Op. został zawodnik sekcji skata KS Zajazd Krapkowice Jacek Morawiec z wynikiem 2429 pkt. Wyprzedził on zawodników gospodarzy Franciszka Skrzypczyka 1915 pkt. oraz Alfonsa Namyślika 1686 pkt. W klasyfikacji po 23 turniejach czołówka nie uległa zmianie. Jedynie Adrian Roskosz spadł z 4 na 5 miejsce. Kolejny (24) turniej we wtorek (25.02) o godz. 16.30 w Domu Kultury w Strzelcach Opolskich - Plac Żeromskiego.