fbpx 755 | Strzelec Opolski

755

Numer wydania 755

(4)
wtorek, 28 Styczeń, 2014

Umiesz liczyć? Licz na siebie!

Artykuły : 
Numer wydania: 
Masz 20, 30, 40 lat... odkładaj do skarpety, byś na starość nie klepał biedy! Na pewno nie licz na ZUS. Jak pokazują liczne przykłady - gdy będziesz chciał skorzystać z tego, co ci się należy od państwa, zobaczysz wielką figę! W tym roku polskim emerytom znów wzrośnie... zwątpienie w sprawność systemu emerytalnego. Coroczna marcowa waloryzacja emerytur nie powali na kolana, a bogobojni emeryci zawołają raczej o pomstę do nieba: „O Boże, dlaczego tak mało?!”. Najmniej zarabiający otrzymają jakieś 10 złotych na rękę więcej, średnio zarabiający – niewiele ponad 20 złotych.

Listy z Boliwii

Artykuły : 
Numer wydania: 
Ojciec Grzegorz Rudol urodził się 22 września 1947 roku w Górze św. Anny. Jego rodzicami byli Alfons i Marta z d. Kansy. Ukończył ZSZ w Opolu i wstąpił do zakonu franciszkanów. Obłóczyny odbyły się 3 września 1964 r., a nowicjat w Borkach Wielkich. Grzegorz Rudol rozpoczął studia filozoficzno-teologiczne, kontynuując równocześnie studia humanistyczne. 22 sierpnia 1971 r. złożył śluby zakonne, a 1 lipca 1972 otrzymał święcenia kapłańskie. W latach 1973-78 pracował w Gliwicach i w Krynicznie koło Trzebnicy.

Pozbądź się tego!

Artykuły : 
Numer wydania: 

W latach 70. XX wieku w Polsce był bardzo często wykorzystywany w budownictwie. Dziś z rozmachem się go usuwa! Całkowity zakaz jego stosowania wprowadzony został w 2005 r.

To azbest - tak niebezpieczny, że może powodować raka oskrzeli, raka płuc czy pylicę azbestową.

Bez wody nie da się żyć!

Artykuły : 
Numer wydania: 
Po wodę 7 kilometrów w jedną stronę. To nie Afryka, taka sytuacja ma miejsce w naszej gminie!

Pani Ewa z Otmic ledwo wiąże koniec z końcem, a właściwie walczy o przetrwanie. Pracowała dorywczo, teraz być może dostanie prace społecznie-użyteczne zlecone przez gminę. Mąż pracuje na pół etatu. Na utrzymaniu mają trójkę dzieci.

Mały wielki krok

Artykuły : 
Numer wydania: 
Za działalność koła DFK w Kielczy członkowie otrzymali wyróżnienie w konkursie „Mały krok dla człowieka - duży krok dla społeczności. Działania lokalne na rzecz niemieckości w regionie”, zorganizowanym przez Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej i Związek Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce.