fbpx 751 | Strzelec Opolski

751

Numer wydania 751

(51)
wtorek, 17 Grudzień, 2013

Zatoczka jest, wiaty brak

Artykuły : 
Numer wydania: 
Gminni urzędnicy o tym nie wiedzieli...

W poprzednim numerze pisaliśmy o otwarciu wyremontowanego odcinka drogi wojewódzkiej pomiędzy Rożniątowem a Gogolinem. Wytknęliśmy przy okazji Zarządowi Dróg Wojewódzkich, że fragment tej trasy, od Strzelec do Rożniątowa, jest w fatalnym stanie. To jednak nie jedyny feler. Mieszkańcy Kalinowic, Kalinowa i Niwek zwrócili uwagę na jeszcze jeden problem.

Nowa sala otwarta!

Artykuły : 
Numer wydania: 
Po dwóch latach oficjalnie zakończone zostały prace przy budowie sali gimnastycznej przy Niepublicznej Szkole Podstawowej w Grodzisku. W 2011 roku dzięki 900 tysiącom zgromadzonym przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Grodzisko rozpoczęto budowę. Mieszkańcy w czynie społecznym robili wykopy pod fundamenty. Działaczom udało się sięgnąć po 500 tysięcy z funduszy unijnych, taką samą kwotę pozyskano z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Pomoc finansową przekazała także rada rodziców. W ostatnim etapie prac 150 tysięcy złotych dorzuciła gmina.

Przedświąteczne atrakcje w Rozmierce

Artykuły : 
Numer wydania: 
Czas przedświąteczny mieszkańcom Rozmierki i okolic obfitował w radosne spotkania.

6 grudnia po roratach do kościoła przybył św. Mikołaj z upominkami dla dzieci z Rozmierki, Jędryń i Podborzan. Łącznie obdarowanych zostało 125 najmłodszych mieszkańców tych miejscowości, a 5 dzieciom, które były chore, organizatorzy zawieźli paczki do domu. Nie zapomniano też o dorosłych. 22 chorych, których co miesiąc odwiedza ks. proboszcz Andrzej Kowolik, otrzymało specjalne paczki ze słodkościami i owocami.

Drogi dalej złe!

Artykuły : 
Numer wydania: 
Drogi rozkopane po budowie kanalizacji w Krośnicy i Boryczy miały być naprawione do końca roku. Niestety, na obietnicach się skończyło. Trudno wskazać winnego. Najpierw splajtowała firma budująca kanalizację. Potem rozpoczęły się procedury przetargowe na naprawę dróg.

Kiedy ten internet?

Artykuły : 
Numer wydania: 

Mieszkańcy wsi, należących do gminy Kolonowskie, od dłuższego czasu nie mogą się doczekać dostępu do szybkich łączy internetowych.

- U nas można liczyć na zaledwie 512 Kb/s. A do tego połączenie często się zrywa – denerwuje się młoda mieszkanka Spóroka.

- U nas w ogóle nie ma internetu – mówi jeden z uczestników kursu komputerowego dla seniorów. - Dlatego mogę ćwiczyć tylko na zajęciach.

Światełko w tunelu dla niezadowolonych z tego stanu rzeczy użytkowników sieci rozbłysło w maju. Grupa Multiplay zaczęła wówczas realizować na terenie gminy projekt pn. „Zapobieganie wykluczeniu cyfrowemu poprzez budowę infrastruktury szerokopasmowego Internetu”, współfinansowany przez Unię Europejską. Dzięki tej inwestycji mieszkańcy Staniszcz Wielkich i Małych oraz Spóroka, którzy znajdują się w zasięgu sieci Multiplay, mieli mieć możliwość skorzystania z przyłączenia do sieci światłowodowej bez ponoszenia kosztów.

O to, czy projekt realizowany jest zgodnie z planem, zapytaliśmy Damiana Ciołkowskiego, specjalistę ds. marketingu i PR w Grupie Multiplay.

- Mieszkańców, którzy mieli okazję być na spotkaniu z Grupą Multiplay w maju, uspokajamy, zapewniając, że wszelkie prace związane z projektowaniem zostały już zakończone – twierdzi Damian Ciołkowski. - Obecnie projekt jest w fazie realizacji budowy infrastruktury światłowodowej – dodaje.

Bieg sylwestrowy „Pielgrzym”

Artykuły : 
Numer wydania: 

Orian-Show serdecznie zaprasza na bieg sylwestrowy „Pielgrzym”, który odbędzie się w dniu 31 grudnia na Górze św. Anny o godz. 12.15. Współorganizatorami przedsięwzięcia są Stowarzyszenie Rodzin Zastępczych „Dobra Rodzina” i KS „Koziołek” Kędzierzyn-Koźle. Partnerami imprezy są sołtys Góry św. Anny oraz gmina Leśnica. Głównym celem imprezy jest pomoc dla trzyletniego Maciusia.

Mikołaj pamiętał...

Artykuły : 
Numer wydania: 
...o wszystkich dzieciach z gminy!

Ujazd

Szóstego grudnia mikołaj zawitał do Zespołu Gimnazjalno-Szkolnego w Ujeździe. Prezenty dostali uczniowie i pracownicy szkoły na czele z dyrektorką. Sponsorami paczek dla dzieci były lokalne firmy: apteka „Pod Witrażem”, Stacja Paliw Biertank, sklep „Kleks”, sklep Ewi”, apteka „Nowa”, salon kosmetyczny „Aga”, firma „Starplast”, Transport Drogowy Z. Małota, piekarnia Jaal, Mechanika Pojazdowa A. Pawletko, „Klaus Trans” K. Kozioł oraz supermarket Spar. Obdarowani dziękuję sponsorom.

Medalowe żniwo

Artykuły : 
Numer wydania: 
SKAT

Strzelce Opolskie

W mistrzostwach sekcji skata Strzelec DK zostały rozegrane dwa kolejne turnieje. W 14. najlepszy okazał się Reinhold Brysch z Jemielnicy, który uzyskał 2216 pkt., wyprzedzając Mikołaja Żminkowskiego (Strzelec DK) 2165 pkt oraz Antoniego Świtałę (GOSiT Zawadzkie) 1769 pkt. Kolejny, 15. turniej, wygrał Marek Wyszkowski (Strzelec DK) 1932 pkt. Wyprzedził kolegów klubowych: Kazimierza Palucha 1895 pkt oraz Jerzego Stanullę 1694 pkt. W klasyfikacji po 15. turniejach prowadzi zawodnik GOSiT-u Zawadzkie Antoni Świtała 23945 pkt., wyprzedzając Adriana Roskosza (Strzelec DK) 20007 pkt. oraz Reinholda Bryscha (Jemielnica) 19969 pkt. Kolejny 16. turniej odbędzie się we wtorek (17.12) o godz. 16.30 w Domu Kultury w Strzelcach Opolskich Plac Żeromskiego.