fbpx 747 | Strzelec Opolski

747

Numer wydania 747

(47)
wtorek, 19 Listopad, 2013

Temida puszcza oko

Artykuły : 
Numer wydania: 
Na wolność wychodzą pijani rowerzyści. Już nie są przestępcami - choć przez z górą 13 lat byli... (piszemy o tym w wydaniu papierowym).

Znowelizowane ponad dekadę temu prawo, pozwalające na wsadzenie rowerzysty na gazie do więzienia, miało skutecznie zapobiec jeździe w stanie wskazującym. Niestety, pijani jeździli i jeżdżą, bez względu na konsekwencje. Ministerstwo sprawiedliwości postanowiło się wycofać cichaczem z wcześniejszego pomysłu i oto kilka tysięcy miłośników szarży „po pijaku na składaku”, opuszcza swoje cele...

Kasa będzie, ale za rok

Artykuły : 
Numer wydania: 

W kwietniu tego roku stowarzyszenie Kraina św. Anny ogłosiło, które małe projekty uzyskają europejskie wsparcie finansowe. Wśród tych, które miały być dofinansowane, było 9 z terenu naszej gminy. Większość z nich miała szansę być realizowana już jesienią, ale nastąpiło opóźnienie. Na skutek odwołań jednej z osób składających wnioski, przeprowadzono kontrolę dotyczącą podziału pieniędzy. Kontrola nie wykazała nieprawidłowości, a wnioski zostały jeszcze raz ocenione.

Na wioskach internet szybszy niż w mieście

Artykuły : 
Numer wydania: 

Już za moment mieszkańcy Rozmierki, Rozmierzy i Rożniątowa będą mogli podłączyć się do sieci szerokopasmowego internetu. Do tej pory to głównie mieszkańcy miast mogli korzystać z szybkiego łącza, mieszkańcy wiosek skazani byli na wolniejszy dostęp do sieci. Teraz to się zmienia. Od grudnia 2012 roku Grupa Multiplay realizuje projekty zapewnienia dostępu do sieci internetowej współfinansowane przez Unię Europejską.

Wyrwy, dziury, zapadliska...

Artykuły : 
Numer wydania: 
Do naszej redakcji coraz częściej dochodzą głosy Czytelników, oburzonych fatalnym stanem jezdni w wielu miejscach gminy.

O tragicznym stanie drogi, łączącej Spórok ze Staniszczami Małymi, pisaliśmy już wielokrotnie. O ile odcinek od strony Staniszcz został naprawiony jakiś czas temu, o tyle sytuacja od strony Spóroka wciąż była co najmniej niewesoła.

Ruszyła budowa fabryki

Artykuły : 
Numer wydania: 
W poniedziałek wmurowano kamień węgielny pod budowę hali produkcyjnej firmy Haba-Beton w strefie gospodarczej gminy Ujazd. W uroczystym spotkaniu z tej okazji wzięli udział m.in. wicewojewoda opolski Antoni Jastrzembski, starosta Józef Swaczyna, burmistrz Tadeusz Kauch, konsul Niemiec w Opolu Peter Eck, przedstawiciele wykonawcy - firmy Polbau oraz wielu innych gości. Witali ich dyrektor Haba-Beton w Olszowej, Marcin Cwielong, oraz właściciel Haba-Beton - Johann Bartlechner.

Zapomniana ulica

Artykuły : 
Numer wydania: 
Mieszkańcy ul. Andrzeja w Zawadzkiem od kilku lat zmagają się z problemem dziurawej drogi. I nie chodzi już tutaj o kilka dziur, które utrudniają poruszanie się po asfalcie. Tu chodzi o brak asfaltu w ogóle. Albo prawie w ogóle. Po ubiegłej powodzi, kiedy ta część Zawadzkiego znalazła się pod wodą, droga właściwie nie nadaje się do użytku.

Z zielonej murawy

Artykuły : 
Numer wydania: 

PIŁKA NOŻNA
*Zarząd Piasta Strzelce Opolskie nie przyjął rezygnacji prezesa Ryszarda Becelli z zajmowanego stanowiska. A trzecioligowi piłkarze Piasta już w 2 minucie meczu z rezerwami Piasta II Gliwice objęli prowadzenie, lecz ostatecznie mecz przegrali.