fbpx 746 | Strzelec Opolski

746

Numer wydania 746

(46)
wtorek, 12 Listopad, 2013

Polacy posępnego oblicza

Artykuły : 
Numer wydania: 
Niedawno usłyszałam, że optymiści to ludzie, dla których świat stoi otworem. Pesymiści wiedzą nawet, jaki to otwór...

Polacy jako naród w większości należą do tych drugich. Dla nas wiele rzeczy jest po prostu do d..y. Nie potrafimy chwalić się swoimi sukcesami, a na pytanie: „jak leci?” nie przechodzi nam przez gardło słowo „świetnie”. Wolimy, by ludzie nam współczuli. Tak jest bezpieczniej. Sukces bliźniego bowiem na większość z nas działa jak płachta na byka... I na pewno niejeden znajdzie sposób na to, by uśmiechnięta mina pławiącego się w szczęśliwości choć trochę zrzedła!

Pendolino w Strzelcach!

Artykuły : 
Numer wydania: 
Takich tłumów na strzeleckim dworcu kolejowym nie uświadczysz nawet przed porannym pociągiem do Opola! We wtorek, 5 listopada, po godzinie 17.00 peron był wypełniony tymi, którzy chcieli zobaczyć nowy, superszybki pociąg pendolino. Około 17.30 najpierw smukły dziób, później ciąg wagonów cicho wpłynęły na tor przy peronie pierwszym. Przez okna można było zerknąć do środka - szerokie fotele jeszcze osłonięte folią. Ku radości zebranych, pociąg zatrzymał się na strzeleckiej stacji. Przez parę minut chętni mogli fotografować maszynę. Po chwili pendolino odjechało w stronę Gliwic.

Będą ulgi dla dużych rodzin?

Artykuły : 
Numer wydania: 

Od lipca za śmieci płacimy więcej. Najmocniej podwyżkę odczuły rodziny wielodzietne i wielopokoleniowe. Jeszcze zanim zmiany weszły w życie, pojawiały się głosy, że potrzebne są ulgi dla rodzin. Teresa Szopa z Kadłuba, radna miejska, od miesięcy postulowała w tej sprawie, za przykład dając ościenne gminy takie jak Krasiejów, Ozimek czy Krapkowice. Ale do tej pory była cisza w temacie...

Czy Jemielnica to ciekawa wieś?

Artykuły : 
Numer wydania: 
We wtorek, 5 listopada, do Jemielnicy zjechali goście z różnych stron Polski. Wśród zaproszonych osób byli marszałkowie województw, wojewódzcy konserwatorzy zabytków, wójtowie, burmistrzowie, prezydenci miast, przedstawiciele nauki i kultury. Przyjechali na spotkanie informacyjno-szkoleniowe Polskiej Sieci Odnowy i Rozwoju Wsi, która stawia sobie za cel podejmowanie działań na rzecz ocalenia zachowanego dotąd dziedzictwa kulturowego polskich wiosek. Spotkaniu przewodniczył wojewoda opolski, Ryszard Wilczyński.

Sukcesy młodego fotografa

Artykuły : 
Numer wydania: 
Błażej Duk z Zalesia Śląskiego jest znanym w gminie Leśnica fotografem. Jego zdjęcia zamieszczane były nie tylko na stronach internetowych funkcjonujących w gminie, ale także w kalendarzach, materiałach promocyjnych czy na widokówkach. Często też na łamach naszego tygodnika. Młody fotograf odniósł w ostatnim czasie kolejne sukcesy w konkursach fotograficznych.

Są pieniądze na siłownię

Artykuły : 
Numer wydania: 
Gmina Ujazd złożyła wnioski do Stowarzyszenia Kraina św. Anny (Annaland)o przyznanie dofinansowania na cztery różne projekty. Dwa z nich otrzymają wsparcie w ramach jesiennego naboru. Są to: „Rozszerzenie oferty rekreacyjno-sportowej w Ujeździe” oraz „Zapewnienie aktywnej formy spędzania czasu wolnego mieszkańcom gminy”.