fbpx 742 | Strzelec Opolski

742

Numer wydania 742

(42)
wtorek, 15 Październik, 2013

Dosolić, a najlepiej dopieprzyć!

Artykuły : 
Numer wydania: 
Dobry kucharz nie może swojej potrawy ani przesadnie dosolić ani dopieprzyć. Dobry urzędnik skarbowy musi i jedno, i drugie wykonać z wirtuozerią i kreatywnością. Dzięki temu ma wyniki i liczne grono złapanych na przekrętach podatkowych podatników. Jakiej wagi są to „przekręty”, wspominał kilka tygodni temu w swoim felietonie Karol Cebula. Pisał on o paniach ze skarbówki, które przy wykrywaniu wykroczeń podatników posiłkowały się swoim słabym pęcherzem. Błagały na przykład restauratora, by pozwolił im skorzystać z toalety (zarezerwowanej tylko dla gości), a gdy ten w swej dobroci się zgodził - urzędniczki triumfowały. Ich sikanie nie zostało bowiem sfiskalizowane! Ileś kropel moczu odeszło w niepamięć bez VAT!

Na niektórych cmentarzach... znicz do kieszeni, wieniec na szyję

Artykuły : 
Numer wydania: 
Do Zaduszek i święta Wszystkich Świętych zostało kilka tygodni. Coraz większy ruch na cmentarzach. Ludzie zaczynają porządkować groby bliskich. Zbierają liście, suche kwiaty, wypalone znicze. Co mają zrobić z tymi śmieciami? Od lipca tego roku, w myśl ustawy śmieciowej, obowiązują nowe zasady gospodarki odpadami. Rewolucje dotknęły nie tylko naszych domowych koszy na śmieci, ale również cmentarnych kontenerów.

Skazany za niewinność?

Artykuły : 
Numer wydania: 
Dziesięć lat temu Sośnicowicami, wsią nieopodal Gliwic, wstrząsnęła wiadomość o brutalnym morderstwie. Jedyny świadek, Paweł Gołąb, zeznał, że do domu, w którym znaleziono zwłoki, wchodził Norbert Borszcz. Sąd dał wiarę tym zeznaniom i skazał Borszcza na 15 lat więzienia. Od pięciu lat Norbert Borszcz odsiaduje wyrok w Zakładzie Karnym numer 1 w Strzelcach. Kilka miesięcy temu dowiedział się, że człowiek, który w procesie obwiniał go o zabójstwo, przyznał się, że kłamał.

Czy zjedzą nas szczury?

Artykuły : 
Numer wydania: 
Śmieci przerosły gminę i PUKiM

Śmietniki są przepełnione, odpady walają się po ulicach, jeszcze chwila, a pojawią się tu szczury - alarmowała w poniedziałek rano Danuta Ogińska, mieszkanka strzeleckiego Osiedla Piastów Śląskich. Podobny problem zgłosiła nam pani Elżbieta mieszkająca w jednym z bloków przy ul. Jana Rychla. W miniony poniedziałek i wtorek szereg innych osób dzwoniło do naszej redakcji oburzonych sposobem wywożenia, a raczej niewywożenia śmieci przez Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych i Mieszkaniowych, które robi to na zlecenie gminy.

Rozmaitości skatowe

Artykuły : 
Numer wydania: 
SKAT

Mistrzostwa Powiatu w Toszku

W sali peterswaldzkiej zamku w Toszku odbył się turniej o indywidualne i drużynowe mistrzostwo powiatu gliwickiego w skacie. Startowało w turnieju 80 zawodników, w tym kilku spoza terenu powiatu. W pierwszej rundzie najlepszym wynikiem mógł się pochwalić Władysław Świtek z Zabrza (1559 p.) wyprzedzając Jerzego Stanullę ze Strzelec Opolskich (1305 p.).

Halowe rozgrywki

Artykuły : 
Numer wydania: 

ROZMAITOŚCI
Koszykówka – Porażka na początek
Podopieczni Romana Bukowskiego przegrali pierwszy mecz ligowy sezonu 2013/2014. W wyjazdowym meczu w Ozimku MKS Strzelce Opolskie grał w składzie: Kacperak 2, Sztolc 3, Gazda 1, Paczkowski, Bernatowicz 7, Lot 2, Damaszek 18, Suda 11, Kuzio 14. Początek meczu nasz zespół miał fatalny.