fbpx 734 | Strzelec Opolski

734

Numer wydania 734

(34)
wtorek, 20 Sierpień, 2013

Sołtys lepszy od premiera

Artykuły : 
Numer wydania: 
Opolski poseł PiS Sławomir Kłosowski nazwał premiera Donalda Tuska kłamcą. Nie powinno to dziwić, jako że według PiS szef Platformy Obywatelskiej prezentuje sobą wszystko co najgorsze. Kłosowski sklasyfikował jednak szefa rządu jako kłamcę szczególnego, który przyjeżdża na prowincję opowiadać bajki i myśli, że ludzie nie będą pamiętać, co mówił. Poszło o rozbudowę Elektrowni „Opole”. Wiosną, gdy związki zawodowe organizowały pikietę z powodu wstrzymania inwestycji, Donald Tusk stawił się w podopolskim Brzeziu i w obecności licznych mediów oświadczył, że rozbudowa ruszy latem. Konkretnie - w lipcu. Tymczasem tydzień temu Polska Grupa Energetyczna podjęła decyzję, która w najlepszym razie pozwoli wbić w ziemię pierwszą łopatę pod koniec grudnia, choć ciągle nieznane są źródła finansowania inwestycji.

Jeśli w niebie jest tak pięknie jak w Izbicku...

Artykuły : 
Numer wydania: 
Nie żal umierać - te wzruszające słowa wypowiedziała Maria Erna von Strahvitz, tuż przed swoją śmiercią w 1992 roku. Jej ostatnim życzeniem było, by zamiast wieńców na jej pogrzeb żałobnicy złożyli datki na tynkowanie izbickiego kościoła. Te informacje możemy przeczytać w „Wiadomościach Izbickich”. Gazecie, która ukazywała się na terenie gminy od 1993 roku. Pierwsze numery nosiły tytuł „Wiadomości Parafialne”. Inicjatorem ich powstania był ówczesny proboszcz Józef Kampka.

Do przodu Jemielnica!

Artykuły : 
Numer wydania: 
Takim zawołaniem najlepsze życzenia dla całego klubu LKS Naprzód Jemielnica wyraził Artur Mateja, kapitan drużyny. Okazja do serdeczności wydarzyła się w minioną niedzielę. To wtedy na boisku w Jemielnicy odbywał się festyn sportowy, w czasie którego uroczyście otwarto nową szatnię dla piłkarzy.

To drzewo przeszkadza!

Artykuły : 
Numer wydania: 
Trzynastego maja w parafii pod wezwaniem Św. Jadwigi w Zalesiu Śląskim rozpoczęto jedną z najpoważniejszych i najkosztowniejszych inwestycji - całkowitą wymianę muru otaczającego plac kościelny. Liczy on około 170 m. Stary mur był w złym stanie technicznym i w każdej chwili mógł się zawalić. Jego estetyka również pozostawiała wiele do życzenia. Pomysłodawcą i zleceniodawcą koniecznych robót jest ks. Teodor Smiatek. Projektem zajął się architekt z Opola, Zdzisław Budziński. Inwestorami są parafianie z Zalesia Śląskiego i Popic wraz z księdzem proboszczem. Prace potrwają jeszcze kilka miesięcy.