699

Numer wydania 699

(50)
wtorek, 11 Grudzień, 2012

Papuga do kryminału

Artykuły : 
Numer wydania: 
Święta za pasem, więc pora odetchnąć od zgiełku wielkiego świata. Niech się tam politycy dalej okładają, skoro nie potrafią przeżyć dnia bez awantur. Zajmijmy się dziś sprawami zwykłych ludzi, tych znanych i całkiem anonimowych. Wybitna piosenkarka jazzowa Urszula Dudziak dostała mandat w wysokości 500 zł za śpiewanie we własnym domu o godz. 22.15. Artystka nie dawała, broń Boże, koncertu, a jedynie podśpiewywała na własny użytek, oczekując na przyjazd córki zza oceanu. Wezwani przez jej sąsiada policjanci okazali się bezwzględni, co zadaje kłam powszechnej opinii, że rzadko kiedy można liczyć na szybką interwencję stróżów prawa. Przypadek ten dowodzi również, że podobnie jak w sferze polityki, niektórzy Polacy wyznają prastarą narodową zasadę: nie wiem, czy mogę ci pomóc, ale na pewno mogę ci zaszkodzić.

Kolejowy bałagan

Artykuły : 
Numer wydania: 
Do dantejskich scen doszło w poniedziałek, 10 grudnia, rano na stacji kolejowej w Strzelcach. Był to pierwszy dzień funkcjonowania nowego rozkładu jazdy. Jak już informowaliśmy na naszych łamach, pasażerowie pociągów relacji Opole - Strzelce - Gliwice właśnie w Strzelcach mieli przesiadać się z wagonów obsługiwanych przez Przewozy Regionalne do tych firmowanych przez Koleje Śląskie. Rzeczywistość okazała się dosyć brutalna. Z pierwszych trzech pociągów Kolei Śląskich jeden odjechał według planu, drugi został odwołany, a trzeci miał 20 minut opóźnienia.

Sprawdzili skład i nadal pat

Artykuły : 
Numer wydania: 

Skład odpadów w Henrykowie w Otmicach spędza sen z oczu okolicznych mieszkańców. Dlatego zawnioskowali oni do starostwa powiatowego o przeprowadzenie tam kontroli. Przypomnijmy - od kilku klat stoją tam zardzewiałe beczki, plastiki, folie, etc. Była wydana decyzja wójta wzywająca do uporządkowania składu i usunięcia zalegających tam śmieci.

Odwiedziny mikołaja

Artykuły : 
Numer wydania: 
Święty Mikołaj miał w gminie Leśnica pełne ręce roboty. 5 grudnia posłał zespół AleMikołajki, aby zaśpiewał dla seniorek z PZERiI z koła Leśnica. Impreza odbyła się w domu spotkań. Panie bardzo chętnie przyłączyły się do wspólnego śpiewania kolęd i piosenek świątecznych. Aby tradycji stało się zadość, AleMikołajki wręczyły biesiadującym upominki.

Wystarczy kochać

Artykuły : 
Numer wydania: 

W tym roku w gminie Zawadzkie dwadzieścia jeden par obchodziło 50-lecie związku małżeńskiego. Z tej okazji jak zawsze zorganizowano galę wręczenia im medali za długoletnie pożycie małżeńskie nadawanych przez Prezydenta RP. Na spotkanie zaproszono też pary, które złote gody mają już za sobą, a w związku małżeńskim wytrwały 60 i więcej lat.