fbpx 693 | Strzelec Opolski

693

Numer wydania 693

(44)
wtorek, 30 Październik, 2012

Państwo przeciw ludziom?

Artykuły : 
Numer wydania: 
Tą bulwersującą sprawą żyła przez weekend cała Polska. Wykonując polecenie Sądu Rejonowego w Opolu, policja aresztowała samotną matkę. Funkcjonariusze wkroczyli do mieszkania tuż przed godz. 22, gdy dzieci spały. Dwuletnią dziewczynkę chcieli zabrać do domu małego dziecka, a sześcioletniego chłopca na pogotowie opiekuńcze. Matka zaprotestowała przeciw rozdzieleniu rodzeństwa, więc policjanci zaczęli w środku nocy gorączkowo poszukiwać rodziny zastępczej. Takiej traumy nie fundowała dzieciom nawet osławiona Milicja Obywatelska w totalitarnej PRL.

Nad Rio Paraná

Artykuły : 
Numer wydania: 
Franz Cedzich przyszedł na świat 25 września 1911 roku w Dolnej. Jego rodzicami byli Stanislaw (8 maja 1875 - 12 lutego 1965) i Anna z d. Roźetz (pisana też Roźec, 5 października 1883 - 7 czerwca 1938). Ojciec był rolnikiem i murarzem. Franz był czwartym wśród dziewięciorga rodzeństwa. W domu rodzinnym mówiono po niemiecku i śląsku. Wszyscy członkowie rodziny byli gorliwymi katolikami.

Nasze prymuski!

Artykuły : 
Numer wydania: 
W miniony piątek, podczas uroczystości Regionalnego Święta Edukacji Narodowej, zorganizowanej przez marszałka województwa opolskiego, dwie uczennice z naszej gminy: Sabina Gawlik, która ukończyła gimnazjum w Izbicku, oraz Anna Wacławczyk ze szkoły podstawowej w Otmicach otrzymały tytuł Prymusa Opolszczyzny. W tym roku do grona Prymusów dołączyło 31 uczniów i studentów.

Kombinują z prądem

Artykuły : 
Numer wydania: 

Gminy szukają oszczędności. Na ostatniej sesji radni mówili o źle ustawionych latarniach przy ulicy Opolskiej na wysokości firmy Izostal: jedna świeciła w las, druga - na prywatną posesję. Problem, choć zgłaszany, długo pozostał nierozwiązany. W gminie Kolonowskie serwisowaniem oświetlenia ulicznego zajmuje się firma Tauron, gmina płaci za to 60 tysięcy rocznie, w przyszłym roku cena ma wzrosnąć, a jakość usług, zdaniem mieszkańców i urzędników, pozostawia wiele do życzenia.