fbpx 660 | Strzelec Opolski

660

Numer wydania 660

(11)
wtorek, 13 Marzec, 2012

Kitowanie po polsku

Artykuły : 
Numer wydania: 
Świat się śmieje z naszego rodaka, który chciał przepłynąć na desce Morze Czerwone, używając latawca jako żagla. Ten rodzaj sportu nazywa się kitesurfing. Internauci ochrzcili Jana Litewskiego kit surferem. Nie tylko dlatego, że po uratowaniu zaczął opowiadać o tym, jak przez dwie doby walczył z 11 rekinami przy pomocy scyzoryka. Nikt w taki bajer nie uwierzy. Zwłaszcza, że "dzielny" gdańszczanin nie miał na ciele nawet drobnego zadrapania. Kitowanie odnosi się do całokształtu wyprawy Polaka, który wyruszył ku niebezpiecznej przygodzie tak, jakby jechał na wczasy do Ciechocinka.

Szambo w lesie

Artykuły : 
Numer wydania: 
Pan Hubert, mieszkaniec Adamowic, ma las. W lesie tym nie poleca nikomu zbierać grzybów, choć też nie zakazuje. Robi to z troski o zdrowie ludzi, bo cały teren zalewany jest fekaliami. Przez las biegnie stara nitka kanalizacji, z której co jakiś czas wylewa się rzeka g...

Biskup opuszczonych

Artykuły : 
Numer wydania: 

Trwa proces beatyfikacyjny biskupa Maximiliana Kallera. Była to nietuzinkowa postać. Przez rzesze ludzi zapamiętany był jako kapłan dbający o najuboższych i pokrzywdzonych. Dla naszej opowieści najważniejsze jest to, że swą drogę do wyniesienia na ołtarze rozpoczynał w Strzelcach Opolskich.

Sporne kamienie

Artykuły : 
Numer wydania: 
W Piotrówce na jednej z ulic jest dość wąsko. Wymijanie się aut utrudniają dziury, które powstały po budowie kanalizacji. Jeden z Czytelników zwrócił jednak uwagę na kamienie, które ktoś ustawił wzdłuż wjazdu do posesji. Wjazd łączy się z drogą i jest porządnie utwardzony. Nic dziwnego, że spodobał się kierowcom...

Zapisz się do koła

Artykuły : 
Numer wydania: 
Przynależność do koła pszczelarskiego daje same korzyści - przekonuje pszczelarz, Andrzej Warzecha z Zimnej Wódki, który od kwietnia 2011 roku pełni funkcję prezesa koła pszczelarskiego w gminie Ujazd. Zastąpił Adama Jackowskiego, który szefował kołu przez 28 lat.

Była szkoła, będzie socjal

Artykuły : 
Numer wydania: 
Minęły dwa lata od opuszczenia przez gimnazjalistów poprzedniego budynku szkoły, a wciąż nic w nim się nie dzieje. Teren, na którym stoi byłe gimnazjum w planie zagospodarowania przestrzennego został przeznaczony pod edukację i gmina ma związane ręce, jeśli chodzi o jego wykorzystanie. W tym roku zarezerwowano w budżecie środki na zmianę planu i wkrótce sytuacja powinna się zmienić.

Urzędnicy planują wykorzystać budynek na utworzenie, bardzo potrzebnych w gminie, mieszkań socjalnych i interwencyjnych.

Kronika policyjna

Artykuły : 
Numer wydania: 
Złodziej -złomiarz Policjanci ze Strzelec Opolskich szukają złodzieja, który w nocy z 7/8 marca br. włamał się do warsztatu ślusarskiego przy ulicy Dziewkowickiej w Strzelcach Opolskich , z którego skradł pręty chromoniklowe. Poszkodowany poniósł straty w wysokości ok. 4 tys. złotych. Pijani za kółkiem