Warning: Table 'strzelecopolski1.accesslog' doesn't exist query: SELECT uid, timestamp FROM accesslog WHERE (path = 'node/6100' OR uid > 0) AND sid = '785d9a05ee5146781eeb3f9d72601fbb' ORDER BY timestamp DESC LIMIT 0, 1 in /includes/database.mysql.inc on line 135
Grodzisko pokazało klasę | Strzelec Opolski
view counter

Grodzisko pokazało klasę

Dożynki gminne 2010 i Pożegnanie Lata
Ten rok nie był zbyt łaskawy dla rolników – trudna pogoda pokrzyżowała wiele planów i utrudniła prace polowe. Część upraw była zalana, inne zniszczone przez szkodniki. Ale i tak rolnicy mieli za co dziękować – do przyszłych żniw wszystkim powinno chleba wystarczyć.
 
Rolnicy z gminy Strzelce Opolskie wspólnie dziękowali za plony w czasie dożynek, które odbyły się w sobotę i niedzielę w Grodzisku.
 

Więcej zdjęć z Dożynek w Grodzisku w galerii

 

W pierwszy dzień dożynkowy – sobotę – dla gości zaplanowano występy artystyczne dzieci z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Grodzisku, odbył się również wielki show humorystyczny Tolka z Tarnowa. Gwiazdą wieczoru był kabaret Rak. Po nim na scenę wyszedł zespół Music Box – zabawa trwała niemal do białego rana.
 
W niedzielę odbyły się główne uroczystości tegorocznego gminnego żniwnioka. O 12:30 w kościele pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Grodzisku odbyło się specjalne nabożeństwo dziękczynne. Po nim, spod kościoła wyruszył korowód dożynkowy, który przeszedł przez pięknie wystrojoną wieś aż na teren festynu, tuż przy wyjeździe w kierunku Boryczy. Jako pierwsza dla gości dożynkowych, wystąpiła gminna orkiestra strażacka. Następnie, po oficjalnym powitaniu i wystąpieniu licznie zgromadzonych oficjalnych gości starostowie dożynek - Marcin Pietruszka i Justyna Kała – przekazali władzom gminy chleb dożynkowy. Na scenie zaprezentowały się dzieci ze szkoły podstawowej, które rozpoczęły oficjalne spotkanie bardzo uroczyście, bo odtańczeniem poloneza. Salwy śmiechu wywołała grupa „Ludziska z Grodziska”, która przedstawiła „Kabaretowy miszung dożynkowy”. Świetnie zaprezentowały się również Mażoretki Axis z dynamicznym programem tanecznym. 
 
Gwiazdą tegorocznych dożynek i festynu „Pożegnanie lata” był zespół Feel. Fani grupy przyjechali do Grodziska nie tylko z Opolszczyzny, ale również ze Śląska. Okoliczne pola, zmienione na parkingi, były zastawione setkami samochodów. Gości nie zrażała pogoda – pomimo padającego przez pół dnia deszczu, wytrwale czekali na występ Piotra Kupichy z zespołem. Ci, którzy przyjechali odpowiednio wcześnie, zdołali wejść do namiotu. Sporo osób jednak już się w nim nie zmieściło – stali na dworze kuląc się pod parasolami i oglądali koncert na telebimie. 
 
Całą imprezę zakończyła zabawa taneczna z zespołami Bravo i Holidays oraz – tradycyjnie jak to w Grodzisku – wielki wybuch czyli pokaz sztucznych ogni.
 
POS

Sposób wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zachowaj ustawienia", by wprowadzić zmiany.
Portret użytkownika czytelnik

nie macie więcej zdjęć??

nie macie więcej zdjęć??

Portret użytkownika su

Niedługo zostaną

Niedługo zostaną dodane

Admin

Portret użytkownika Mieszkaniec Grodziska

Brawo Strzelec Opolski.

Brawo Strzelec Opolski. Dziękujemy za artykuł.

Portret użytkownika czytelnik

Strzelecki Ośrodek Kultury -

Strzelecki Ośrodek Kultury - Dożynki Gminne i Pożeganie Lata Grodzisko 2010 FILMIK Z KONCERTU

http://www.youtube.com/watch?v=iLOLIDNWeRI

Portret użytkownika MŁODZIEŻ OST

Szkoda, że takich imprez nie

Szkoda, że takich imprez nie robi się już w naszym mieście. Kiedyś było wiadomo pożegnanie lata w Strzelcach to wszyccy wieddzieli gdzie to przybywało wielu gości z innych miejscowości a teraz Grodzisko gdzie to lezy to na mapie i wogóle dojazd kto wymyslił, zeby oddać nszą strzelecką imprezę kltóra juz na dobre wpisywała sie w kalendarz imprez naszego ślicznego miasteczka na jaka WIOCHCE!!!! nie ublizajac nikomu wioski niech robia swoje festyny a nie zabieraja jaszych miejskich imprez!!!

POZDRAWIAM SERDECZNIE

Portret użytkownika lord

Pani Redaktor! W tekście z

Pani Redaktor! W tekście z imprezy "Pożegnanie lata " użyła Pani słów "... przyjechali do Grodziska nie tylko z Opolszczyzny, ale również ze Ślaska ". Pytam: czy Grodzisko i Opolszczyzna leżą poza Śląskiem? Proponuję nie używać, jako tożsamych, pojęć " Śląsk " i " województwo śląskie ". One naprawdę znaczeniowo bardzo się różnią. Pozdrawiam.

Sposób wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zachowaj ustawienia", by wprowadzić zmiany.

Dodaj nową odpowiedź

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Images can be added to this post.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • You may use <swf file="song.mp3"> to display Flash files inline

Więcej informacji na temat formatowania

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.