fbpx Awaria wodociągu | Strzelec Opolski

Awaria wodociągu

Awaria wodociągu

Artykuły : 
Numer wydania: 

Ulica Pawlety w Jemielnicy była ostatnio rozkopana. Roboty prowadziły Strzeleckie Wodociągi i Kanalizacja.

 

Jak poinformowali przedstawiciele SWiK, prace miały związek ze zwiększoną w ostatnim okresie awaryjnością sieci wodociągowej położonej w tej ulicy - na odcinku pomiędzy ulicami Leśną i Długą.

 

- Spółka podjęła działania zmierzające do modernizacji awaryjnego odcinka sieci wodociągowej. W tym celu zostały zabezpieczone niezbędne środki finansowe, opracowana została dokumentacja techniczna, na podstawie której realizowana jest obecnie przebudowa sieci wodociągowej wraz z wymianą przyłączy do posesji nr 2, 4, 6 i 8 - informuje Waldemar Rzeszut ze SWiK. - Całość prac, łącznie z odtworzeniem nawierzchni, powinna być zrealizowana do końca listopada.

 

JK

 

 

 

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
W Centawie znów porządki
Historia bogactwem Piotrówki
Szkoła w książce

Komentarze

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 18 Listopad, 2019 - 21:35

Witajcie Gąsierowice,

Łaziska ślą gratulacje dla Gąsierowic z okazji Pięknej Wsi Opolskiej. Łaziska za kilka lat też będą startować w tym zaszczytnym konkursie ale dopiero jak się zmieni Wójt Gminy Jemielnica Marcin Wycisło, może inaczej jak wójt nie będzie z Mniejszości Niemieckiej. To co na przestrzeni lat stało się z Łaziskami to trudno opisać w słowach. Jedna wielka katastrofa. Na wstępie trzeba napisać, że od dawna dawna radnym a może bezradnym w Łaziskach jest Piotr B. 

Co się stało w Łaziskach: 

1. W Łaziskach wybudowano kanalizację spsoobem totalnie bezmyślym. Przepompownie ścieków, śmierdzące przepompownie wybubudowali przy domach miejszkalnych czy na skwerze gdzie miała być fontanna. W dodatku w takich małych Łaziskach jest ich kilka, wiec ile musiało by być w takiej Warszawie? 

2. Po wybudowaniu kanalizacji drogi miały być wyasfaltowane. A jak jest ? przez kilka lat tego nie zrobiono a teraz Łaziska mają sami sobie drogę wysypać kamieniem. Tu tylko nasuwa się jedna rzecz. Marcin musisz odejść, nie nadajesz się absolutnie na wójta, wstydzimy się Ciebie. Kur.. w Jemielnicy budujesz drogi budujesz za miliony w przedszkolu a Łaziska mają sami sobie robić. Pejter ty wógóle chodzisz na sesje, śpisz na nich czy co ? W dodatku drogi z kamienia, Marcin Ty sie w końcu przesuń w czasie o 100 lat do przodu, mamy 2019 r. Apelujemy do Sołtysa Wsi Łazisk niech nie robi tych dróg, niech gmina żre wstyd za drogi jakie są. Pani Klaudio proszę nie robić tych dróg. 

3. Kilkanaście lat temu swaczyna obiecał że wybudije chodnik koło kościoła i co wybudował, gdzieś ma Łaziska. Tylko się słyszy nie ma kasy a oni jakie pensje w starostwie sobie dają. Tak więc za rok Łaziska będa musiały sobie sami chodnik jeszcze robić. Tak wiec Pani sołtys proszę się nie zgodzić na cokolwiek. W koncu wiecie jaki swaczyna jest dobry tylko przed wyborami. Nie rozumiemy jak co niektórzy mogli na niego głosować w wyborach. 

4. W świetlicy na samym środku wielkiej sali wybudowano ponad metrowy komin na szerokość. To już nawet nie patologia a dobry żart. Co więcej Marcin projektując kolejny remont świetlicy akceptuje takie rozwiązanie. Więc Łaziska się cieszą że Marcin tego nie robisz bo nie dość że następca będzie musiał poprawiać po Twoim poprzeniku Jelicie to jeszcze po Tobie. Może też kasy nie chcą na to dać z uni bo widzą że to bezmyślne rozwiązanie. 

5. W Łaziskach miała być siatkówka plażowa, pięknie, w końcy przywieźli siatkówkę ze złomu od jemielnicy którego oni się chcieli pozbyć. Oni nową a do Łazisk złom. Oczywiście chwała za to Pani Sołtys że tej zardzewialej siatkówki nie przyjęła. 

6. Zwierzęta niszczą łąki, pola. Marcin powiedz czy Ty coś robisz ? 

7. Marcin dożynki gminne rozpoczęły się w Łaziskach  w piątek imprezą strażacką. A jak przyjdzie nam robić kolejne to zrobimy dożynki od czwartku. 

8 ... (tzn że to to jeszcze nie wszystko)

Gąsierowice jeszcze raz gratulacje, a Łaziska czekają z niecierpliwością na nowego Wójta Gminy Jemielnica. 

 

 

 

 

 

 

Odpowiedz