fbpx Odrzucili za niską ofertę | Strzelec Opolski

Odrzucili za niską ofertę

Odrzucili za niską ofertę

Artykuły : 
Numer wydania: 

Gmina właśnie rozstrzygnęła przetarg na przebudowę drogi gminnej ul. Wiejskiej w Wierchlesiu. Inwestycja obejmie ok. 312-metrowy odcinek drogi od krzyża w kierunku centrum wsi i będzie polegała na zdarciu starej nawierzchni, wykonaniu odwodnienia drogi i położeniu nowego dywanika asfaltowego. Co ważne, nowa nawierzchnia ma mieć odpowiednie nachylenie, tak by woda spływała do kanalizacji deszczowej, a niea w przeciwną stronę.

 

Do przetargu zgłosiło się pięć firm. Najtańsza oferta wyniosła 108 tys. zł, najdroższa - 200 tys. zł. Co ciekawe, firma oferująca najdroższą opcję dawała tylko 36 miesięcy gwarancji, pozostali oferenci - 72 miesiące.

 

- Musieliśmy odrzucić najtańszą ofertę - mówi Justyna Klama, kierownik Referatu Inwestycji, Rozwoju i Ochrony Środowiska Urzędu Gminy w Jemielnicy. - Podana cena okazała się rażąco niska. Dwukrotnie wzywaliśmy firmę do wyjaśnienia, czy jej kalkulacje są realne. Za drugim razem otrzymaliśmy odpowiedź, że rzeczywiście w wyliczenia wkradł się błąd. Musieliśmy więc odrzucić tę ofertę.

 

Wygrała druga w kolejności najtańsza najkorzystniejsza oferta - opiewająca na kwotę 162,1 tys. zł, złożona przez firmę Larix z Lublińca.

 

- W tym tygodniu nastąpi podpisanie umowy z wykonawcą - informuje Justyna Klama. - Całe zadanie zostanie wykonane do końca listopada tego roku.

 

Gmina pozyskała dofinansowanie na przebudowę ul. Wiejskiej. 70% kosztów inwestycji pokryje dotacja z rządowego funduszu dróg samorządowych.

 

JK

 

 

 

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Seniorzy na wycieczce
Odnowią, ale jak?!
Pilna barierka
Przybywa dzikich kotów...

Komentarze

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 15 Październik, 2019 - 12:17

Kolek i Swaczyna dziękują swoim wyborcom za oddane na nich głosy, a My z serca dziękujemy tym, którzy na nich nie głosowali. 

Kolek cieszyć się trzeba z Pana przegranej i co do tego nie ma wątpliwości, ale oczywiście jeszcze większa radość była by wtedy gdyby Pan się podał do dymisji. Kolek zapamiętaj to sobie raz na zawsze Polacy zasługują na coś więcej, a nie na długie kolejki do lekarzy, płatne parkingi przy szpitalach, czy płatny telewizor itd. Kolek jeździsz na dożynki nie wspominając już tego że jecie pełnymi gębami za publiczne pieniądze, klepiecie się nawzajem po plecach a tysiące pacjentów czeka i czeka w kolejkach. oczywiście część z nich się nie doczeka. Jeśli się słyszy w mediach że SOR na Katowickiej ma być zlikwidowany, co się stało w Suchym Borze czy w koncu że Szpital ma sprzęt, ma personel, może leczyć, przyjmować a nie ma kontraktu z NfZ, to się to wszystko w głowie nie mieści . Kolek cały czas mówisz że na służbę zdrowia trzeba więcej pieniędzy, a wiec przeczytaj co robią ludzie z kasą z Panstwa ugrupowania, np twój przyjaciel Swaczyna

Swaczyna po przegranych wyborach dał swojemu partyjnemu koledze stanowisko w starostwie za bardzo duże pieniadze tworząc dodatkowe stanowisko etatowy członek zarządu. A za chwilę organizujecie konferencję przed szpitalem powiatowym, że sytuacja finansowa szpitala jest beznadziejna, nie szło tymi pieniędzmi wesprzyć w najważniejszych sprawach szpitala? Co powiesz Kolek na to ? A może już dawno Swaczyny poklepałeś po plecach za to? Po za tym Swaczyna już powinien być dawno na emeryturze ale cały czas trzyma się mocno koryta. Pan już nie powienien startować do sejmu a dac szansę ludziom młodym. Po za tym Panie Swaczyna pisał Pan w gazecie że do startu wyborach namawiali Pana, stawiam że to byli ludzie którzy mówiac wprost mieli Pana dosyć tu w Powiecie Strzeleckim. 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 16 Październik, 2019 - 09:53

  Swaczyna  jest również  odpowiedzialny  za   niesłychane  partactwo  jeśli chodzi o  nowy most w kierunku  Częstochowy  .  Stworzenie  dla kolesi   fikcyjnych  etatów to  DNO  , ale  co tam dla josefa   on na to   LEJE   [  jak na groby  żołnierzy  w Barucie] . Wstyd że   taka .. kreat...   reprezentuje  gdziekolwiek   [ nawet w kiblu ]   strzelecką  społeczność .  TFU. 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 15 Październik, 2019 - 15:22

http://a My z serca dziękujemy tym, którzy na nich nie głosowali.

     Kolejny raz apel do ciebie abyś nie używał (a) liczby mnogiej do swoich wątpliwych przemyśleń. Kompletnie pomyliłeś adres pretensji jakie kierujesz w sprawie ochrony zdrowia. Za to są odpowiedzialni ludzie z "dobrej zmiany" (teraz chyba trzeba będzie mówić i pisać "najlepszej zmiany"). Kolek przegrał wybory "dzięki" infantylnemu zagraniu władz mniejszości niemieckiej z wystawieniem kandydatury Bartka. Riposta KO, w postaci Godyły, okazała się skuteczna do bólu. W kwestii starosty masz, w zasadzie, rację - pomijając wątki uboczne twojej wypowiedzi.

Portret użytkownika Kofederacja "Himmelwitz"
Wysłane przez Kofederacja "Hi... (niezweryfikowany) w 16 Październik, 2019 - 09:12

Wyborca PiS nie jest inteligentem...

W specjalnym czacie zorganizowanym na Facebooku już po ogłoszeniu wyników wyborów, Korwin-Mikke odpowiadał na pytania internautów. Jeden z nich pytał, czy Konfederacja będzie w stanie przekonać osoby głosujące na Prawo i Sprawiedliwość do swoich postulatów. Przy okazji wspomniał Sławomira Mentzena – jedynkę partii w Toruniu – który nie dostał się do Sejmu. Zdaniem internauty to właśnie ten działacz w najbardziej przystępny sposób mógłby wyjaśniać ludziom, jakie są główne założenia teorii wolnorynkowej. – Mentzen jest znakomitym wykładowcą, natomiast zapewniam, że przeciętny emeryt, głosujący na PiS nie zrozumie nic, z tego, co on mówi. Mentzen posługuje się językiem, który jest zrozumiały dla człowieka inteligentnego, natomiast przeciętny wyborca PiS człowiekiem inteligentnym nie jest, na co dowodem jest to, że głosował na PiS – tłumaczył polityk .

W dalszej części odpowiedzi na pytanie internaty dodał, że są ludzie, którzy wierzą, że w państwie będzie lepiej, gdy rząd zabierze im 700 zł, a da 500 zł i są to osoby nie przy zdrowych zmysłach. – Trzeba zrozumieć: 70 proc. ludzi w Polsce, nie tylko w Polsce, nie jest w stanie zrozumieć treści rozkładu jazdy autobusów, takiego człowieka się nie przekona. Równie dobrze można mu tłumaczyć teorię względności – podsumował poseł.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 16 Październik, 2019 - 09:57

  swaczyna  ?  kolek ?  no  przeca   o  swoją  przyszłość  nie powinni się  obawoać .  Przecież  tak  WYBITNYCH  SPECJALISTÓW  prywatni  pracodawcy   dramatycznie   poszukują na   rynku pracy  .  Jestem  przekonany że   5  min   po  tym jak   ogłoszono że   w/w  dekownicy   dostali od  wyborców  '' kopa w ch..''   telefony sie .. urywały . TFU

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 16 Październik, 2019 - 12:53

Mylisz się! Kolek jest naprawdę ekspertem w dziedzinie ochrony zdrowia. Nie zmienią tej opinii podchody personalne niejakiego Janusza z Opola, który w swojej kampanii wyborczej próbował kąsać Kolka imputując mu działania niezgodne z interesm społecznym mieszkańców regionu. Bezskutecznie. Kolek znajdzie, w razie potrzeby, pracę bez problemu. Czy ty również masz podobny komfort zawodowy?

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 16 Październik, 2019 - 20:37

   Jakoś   nie śpieszno  kolkowi   do   lekarskiego  gabinetu  tam    trza  cosik robić   za to        śpieszno  kolkowi do   ''koryta'' tam  nie  trza nic robić  tylko   gadać 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 16 Październik, 2019 - 13:04

Lepszy Kolek i Swaczyan niż rzecznik MON

MISIEWICZ

albo prezes NIKu

 

podejrzewany o prowadzenie BURDELU

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 16 Październik, 2019 - 20:43

   i tak się  rodzą mity  , misiewicz   odsiedział swoje  i  nie jest  rzecznikiem mon   a  kolek  siedzieć będzie  za    przekręt w suchym borze     a swaczyna siedzieć będzie z  strzelecki  most i   utworzenie stanowiska dla  gajdy 

 Prezes    wynajął  mieszkanie    a to  oznacza że   tytuł prawny do  lokalu  posiada najemca i  najemca odpowiada   za stan prawny  lokalu 

    KAMAN    '' DURNIU '' czy   wytłumaczyć    ŁOPATOLOGICZNIE ?

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 16 Październik, 2019 - 22:28

Roman Kolek

To przyzwoty i kulturalny chlop.... porownaj go sobie z

pisowskim Prezesem NBP, ktory mial asystenkti zarabiajace 50.000 zl miesiecznie....

asystentki o 30 lat mlodsze, blond wlosy, dlugie nogi, i fajne cyce....

Jak by Kolek robil tak jak prezes NBP, to by go zona wywalila z domu, a slazacy by na niego nie glosowali....

Ale przecietny PiS to idiota, jak juz mowil Korwin-Mikke

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 16 Październik, 2019 - 23:49

Duzo wnosi ten przypadek....

PIS-owiec

za pieniadze podatnika

zatrudnia sobie panie lekkich obyczajow..

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 16 Październik, 2019 - 23:49

Duzo wnosi ten przypadek....

PIS-owiec

za pieniadze podatnika

zatrudnia sobie panie lekkich obyczajow..

Odpowiedz