fbpx Udany festyn w Piotrówce | Strzelec Opolski

Udany festyn w Piotrówce

Udany festyn w Piotrówce

Artykuły : 
Numer wydania: 

Z okazji kończących się wakacji pod koniec sierpnia w Piotrówce odbył się festyn dla rodzin. Zorganizowano gry i zabawy z udziałem animatorki Fantazji, minidisco, dmuchany zamek, malowanie twarzy, pokaz udzielania pierwszej pomocy przez strażaków z OSP Jemielnica, występ mażoretek Magnolia z Kotulina z pałkami i pomponami. Gości zabawiali też Frida i Hans - sąsiedzi zza miedzy (czyli Mateusz Stróżyk i Aneta Drewniok z Gąsiorowic, którzy opowiedzieli o Szlaku Gąski) oraz DJ Adix, który uświetnił wieczorną zabawę taneczną.

 

Organizatorami udanego spotkania byli Stowarzyszenie Odnowy Wsi Piotrówka oraz sołectwo.

 

- Dla wszystkich uczestników pikniku był darmowy poczęstunek. Dziękuję paniom, które upiekły domowe ciasta i przekazały kawę. Były to: Irena Glinka, Magdalena Pach, Iwona Nocoń, Elżbieta Kołodziej, Bożena Paździor, Klaudia Paździor, Gabriela Galas, Regina Woźnica, Patrycja Gola - mówi sołtyska Barbara Styś. - Dzieciom rozdawane były słodycze, lody, popcorn, napoje oraz drobne upominki przekazane przez wicemarszałka Romana Kolka. Dziękuję też sponsorom: Piotrowi Kalla, Mateuszowi Kalla, Józefowi Noconiowi, Krzysztofowi Wiktorzakowi, Dariuszowi Mulakowi, Sebastianowi Korczowskiemu, Jolancie Staś, Beacie Cichoń, Lidii Michalskiej, Urszuli Neuman, Adrianowi Neuman, Teresie i Krzysztofowi Gawrońskim, Annie i Adrianowi Szestakow, Januszowi Gawrońskiemu, Patrycji i Dariuszowi Gola. Dziękuję wszystkim za liczne uczestnictwo w festynie - dodaje.

 

JK

 

 

 

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Obeszli zakaz, by pielgrzymować
Z serdecznościami
Rowerowa niedziela
Ogrodowe trąby

Komentarze

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 10 Wrzesień, 2019 - 19:41

Stawiamy jasno i wyraźnie sprawę - nie jedziemy na dożynki do Barutu ! Co wiecej nie chcemy nawet o nich słyszeć! Wybaczcie Barut. 

Nie mamy zamiaru patrzeć na darmochę dla elity, jak się obrzerają za nasze. Nie dość że przez cały rok żyją za nasze to jeszcze na dożynkach chcą mieć full wypas. Koniec. Trzeba z tym skończyć. Wszyscy są na równi bo wszyscy płacą podatki. Marcinie  a Ty jak chcesz sobie plebs od szlachty oddzielić to możesz to zrobić sobie w urzedzie gminy, a nie na dożynkach. Jasne ? . 

 

Nie mamy zamiaru patrzeć na Kolka i słuchać jego kampani wyborczej. Kolek jest odpowiedzialny w województwie opolskim za slużbę zdrowia a jeździ zrobione drogi otwierać. A w tym czasie: ludzie czekają w kolejkach do lekarzy przez ponad rok, telewizor w szpitalu płatny gdy w więzieniu mają za darmo, parking przy szpitalu płaty w Opolu. Jednym słowem nie chcemy Kolka w żadnej polityce. 

 

Nie mamy zamiaru słuchać Swaczyny jak trudną sytuację finansową ma powiat, nie umią wyremontować drogi w Ujeździe, chodników budować i dróg remontować bo nie ma kasy, a oni tworzą sobie dodatkowe stanowisko pracy w starostwie dla partyjngo kolegi za kilka tysięcy złotych. I wy ludzie chcecie żeby w Polsce było dobrze. Wy się w końcu obudźcie. .

 

No i w końcu mamy naszego Marcinka. Marcinie Ciebie też nie chcemy słuchać. Prezesiunio wodociągów zarabia około 20 tysięcy  wice troszkę mniej na miesiąc a nam stawki za wodę i kanalizację rosną. Ale Marcinie my to dobrze rozumiemiemy bo Ty nigdy nie byłeś w Izbicko. Gdzie te opłaty są duże niższe, kilka razy. Dlatego zamiast przemawiać na dożynkach jedź lepiej na korepetycje do wójta gminy izbicko. Może Cię nauczą czegoś. 

 

Co więcej na dożynkach będą Radni Gmina Jemielnica. Chcecie ich oglądać, przecież nie dawno nam śmieci podnieśli o 50 procent. A więc tylko doić doić i doić ludzi.  

 

I teraz pytanie do Marcinka

Marcinie chyba na dożynkach nie będziesz taki malutki, maluśki, bardzo malutki że się będziesz bać Kolka i Swaczyny i im pozwolisz na kampanię wyborczą. No chyba że dalej tańczysz jak Ci orkiestra gra. Marcinie pamiętaj o jednym, jeżdziłeś na zabawy, że do beznadziejnej muzyki nie można dobrze zatańczyć, no chyba że pod wpływem.  

Oczywiście Marcinie czekamy na przyśpieszone wyboty. Nie chcemy takiego Wójta. 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 11 Wrzesień, 2019 - 11:14

"...w Izbicko. Gdzie te opłaty są duże niższe, kilka razy". O wodę i kanalizację chodzi.

Warto sprawdzać dane.
Izbicko - łącznie 9,23 brutto. Jemielnica 11,40 brutto. Rzeczywiście wyższe u nas, ale żeby zaraz "kilka razy" ?!

Żródło - np. z wykresem dla nielubiących obliczeń: https://wikopole.com.pl/118/aktualnie-obowiazujaca-taryfa-dla-zbiorowego-zaopatrzenia-w-wode-i-zbiorowego-odprowadzenia-sciekow.html 

Odpowiedz