fbpx Zbliża się rocznica, a pomnika nie remontują | Strzelec Opolski

Zbliża się rocznica, a pomnika nie remontują

Zbliża się rocznica, a pomnika nie remontują

Artykuły : 
Numer wydania: 

Do setnej rocznicy III powstania śląskiego zostało niespełna dwa lata, a prace przy planowanym remoncie pomnika i amfiteatru dalej tkwią w martwym punkcie. Jeśli nie znajdą się dodatkowe środki finansowe na zrealizowanie zadania – remontu nie będzie.

 

- Na remont przewidziano 12 mln złotych. Przeprowadziliśmy już pięć przetargów i nie zdołaliśmy wyłonić wykonawcy. Każda oferta znacznie przekracza fundusz, którym dysponujemy - przyznaje starosta Józef Swaczyna. - Obecnie czekamy na decyzję wojewody i ministra kultury, ostatni kosztorys uległ przedawnieniu, należy co pół roku go odnowić i tak po ponownym zweryfikowaniu na dzień dzisiejszy koszt remontu to 13,6 mln zł – mówi starosta.

 

Starostwo i gmina Leśnica przeznaczyli na modernizację obiektów po 2,3 mln zł. 8 milionów to unijna dotacja. Pieniądze mogą przepaść...

 

- Mamy nadzieję, że uda się zdobyć te dodatkowe fundusze i po wszystkich stronach znajdą się ludzie dobrej woli, by zrozumieć wagę tego przedsięwzięcia i dojdzie do remont absolutnie fundamentalnie cennego dla Polski pomnika - mówi wicewojewoda Violetta Porowska.

 

JOK

 

 

 

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Festyn majowy
Bogu na chwałę, ludziom na pożytek
Dziura źle zaklejona!
Muflony są w naszych lasach

Komentarze

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 14 Maj, 2019 - 10:01

Jak można chwalić Powstanie Śląskie w 1921 roku, a być przeciwko powstaniu w Doniecku i Lubańsku w 2014 roku?

Polski aparat państwowy wzniecił powstanie w 1921 roku, bo miał chrapkę na część wschodnich Niemiec, czyli Górny Śląsk.

Rosyjski aparat państwowy wzniecił powstanie w 2014 roku, bo miał chrapkę na część wschodniej Ukrainy, czyli Donieck, Ługańsk i Krym.

Czemu ganimy Rosjan, a siebie chwalimy? Jak Kaliemu ukraść krowa, to źle. Jak Kali ukraść krowa, to dobrze. To mentalność murzyna, opisana w „Ogniem i Mieczem”. Podwójne standardy.

Odpowiedz