fbpx Te propozycje to policzek... | Strzelec Opolski

Te propozycje to policzek...

Te propozycje to policzek...

Artykuły : 
Numer wydania: 

Gminny Ośrodek Sportu i Turystyki w Zawadzkiem jest w likwidacji. Jednostka ma zostać rozwiązana z końcem marca, obowiązki związane z utrzymaniem obiektów sportowych przejmuje gminna spółka komunalna ZawKom.

 

Kiedy w grudniu ubiegłego roku rada miejska podejmowała decyzję o rozwiązaniu GOSiT-u radni pytali burmistrza, co stanie się z pracownikami ośrodka. Mariusz Stachowski zapewnił, że wszyscy otrzymają propozycje pracy. Tę samą informacje przekazano pracownikom i związkom zawodowym, które interesowały się sprawą. Ze względu na indywidualne i publiczne zapewnienia władz gminy ani pracownicy, ani NSZZ Solidarność, do której należy załoga GOSiT-u, nie podejmowały żadnych działań w kierunku ochrony miejsc pracy.

 

 

Pod koniec grudnia załoga ośrodka otrzymała trzymiesięczne wypowiedzenia i czekała na oferty z ZawKomu. Te zaczęły się pojawiać w ubiegły czwartek, 14 lutego. Sprawa dotyczy 7 stałych pracowników jednostki. Księgowa do piątku 15 lutego wciąż nie otrzymała pisemnej propozycji zatrudnienia. Pięciu pracownikom zatrudnionym obecnie na pełen etat zaproponowano pół etatu, większości - za najniższą krajową. Dotychczasowemu pracownikowi administracji zaoferowano pracę przy koszeniu stadionu. Tylko jedna pracownica ma pozostać w pracy na pół etatu, tak jak do tej pory.

 

Członkowie załogi GOSiT-u są oburzeni. Spotkali się w piątek z przedstawicielem związków zawodowych Robertem Kafarskim, aby porozmawiać o dalszych krokach. Na spotkanie zaproszono przedstawicieli grupy Nowe Zawadzkie: Bartłomieja Kowalczyka i Michała Rytla.

 

- Do wczoraj mieliśmy nadzieję, teraz nie wiadomo, co nas czeka - mówi jedna z pracownic. - Jak mam utrzymać siebie i syna za 800 złotych miesięcznie?

 

- Burmistrz obiecywał mi, że jako osoba z największym doświadczeniem, będę pracować jako szefowa sprzątaczek na hali - dodaje inna, zaskoczona propozycją.

 

- Straciliśmy połowę okresu wypowiedzenia, czekając na oferty z ZawKomu. Mogliśmy ten czas wykorzystać na poszukiwanie pracy - uważa jeden z panów.- Złożono nam takie oferty, aby część zrezygnowała i wtedy dla pozostałych zostanie wygospodarowany pełen etat. To nieuczciwa zagrywka.

 

Michał Rytel, jedyny przedstawiciel władz gminy na spotkaniu, także był zdziwiony przedstawionymi ofertami.

 

- Na sesji Zuzanna Matusek pytała, czy każdy pracownik dostanie pracę, a odpowiedź brzmiała „tak” - przypomina. - Jeśli konieczne są cięcia, należało powiedzieć od razu, dla których osób będzie praca, a dla których nie.

 

- Moim zdaniem obecne oferty pracy to policzek dla pracowników - mówi Robert Kafarski. - NSZZ Solidarność wystosuje do gminy pismo z prośbą o wyjaśnienie sprawy, prześlemy to pismo do wiadomości wojewody - dodaje.

 

Pracownicy, którzy chcieli rozmawiać o zaproponowanych warunkach z prezes ZawKomu, zostali odesłani do urzędu.

 

- Dlaczego mamy negocjować warunki z urzędem, skoro to prezes spółki podpisuje się pod tymi ofertami - dziwią się.

 

Michał Rytel obiecał podjąć oficjalnie temat na posiedzeniu wspólnym komisji rady gminy, które odbyło się w poniedziałek 18 lutego, już po zamknięciu obecnego numeru Strzelca. Sprawa ma też być poruszona na sesji w najbliższy poniedziałek 25 lutego. Pracownicy chcą spotkania trójstronnego: załogi GOSiT, przedstawicieli ZawKom-u i gminy.

 

W poniedziałek prezes ZawKom-u nie była obecna w pracy, nikt inny w spółce nie mógł udzielić nam komentarza w tej sprawie.

 

Burmistrz Mariusz Stachowski przyznaje, że spółka szuka pracowników i liczył, że znajdą się miejsca dla załogi GOSiT, ale okazało się, że ZawKom potrzebuje specjalistów w innych zawodach.

 

- Zależy mi na pracownikach GOSiT-u, ale musimy przeczekać czas remontu hali - mówi Stachowski. - Na razie nie ma dla nich zajęcia w zakresie dotychczasowych obowiązków w pełnym wymiarze godzin. Musieliby przyjąć na siebie dodatkowe zadania. Jeśli taka będzie wola, spotkam się z załogą, by wyjaśnić wszelkie wątpliwości - zapowiada.

 

MM

 

 

 

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Liga za nami, czy będzie kolejna?
Co się szykuje w kulturze?
Ten dokument to wskazówka

Komentarze

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 19 luty, 2019 - 12:56

Ale o co tyle szumu po prostu zamykają instytucję procownicy do zwolnienia ,tak to wszędzie działa a to że niektórym nie odpowiada koszenie trawników to już jego problem niech sobie poszuka pracę spełniającą jego wymogi, pracy nie brakuje nie wszyscy mogą pracować na wyższych stołkach w tej chwili mnóstwo osób po studiach pracuje fizycznie.Brawa dla burmistrza że wreszcie tę klikę rozbił

Portret użytkownika Neonowka
Wysłane przez Neonowka w 20 luty, 2019 - 11:00

Poziom tego komemtarza jest naprawde smieszny. Mam nadzieje dla osoby ktora to napisala, ze nigdy nie znajdzie sie w sytuacji w ktorej znalezli sie pracownicy. Chociaz byc moze nauczylo by to odrobine pokory. Nie wyobrazam sobie jakim trzeba byc czlowiekiem, by pisac w ten sposob... Patrze na ciezka sytuacji innego czlowieka I jeszcze klaskac I wiwatowac.Zycie najwidoczniej bylo dla kogos zbyt poblazliwe. 

A jezeli pan Burmistrz w Taki sposob stara sie spelnic swoja role, to przylro mi ale nie tedy droga. 

 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 19 luty, 2019 - 13:20

Dziś jest rynek pracownika - czemu nie szukają pracy tylko czekaja na "propozycje". Propozycje mogą być dla wysoko wykwalifikowanych a nie dla wiecznie stękających malkontentów. W Gosicie źle, w ZawKom - źle - proszę poszukać u prywatnego pracodawcy. Może Pan ze związków zawodowych zatrudni - skoro tak się "martwi".

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 19 luty, 2019 - 17:30

hehheeeh.....

pwenie za najniższą krajową, a za tą kwotę to można przeżyć do połowy miesiąca!!!

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 19 luty, 2019 - 14:02

nareszcie ktoś zrobił porządek z tą ekipą legendy krążą po Zawadzkiem o tym  bezprawiu w GOSiT

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 19 luty, 2019 - 14:06

czyżby to panu K zaproponowano koszenie trawników hahaha dobre

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 19 luty, 2019 - 14:50

no ten tytuł to mnie rozwalił te propozycje to policzek halo zejdźcie na ziemię hrabiostwo czeka na propozycję  to nie te czasy

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 19 luty, 2019 - 15:18

Drogie Panie, a co panie oferują od siebie? Jakie wykształcenie, jakie umiejętności bo to jest podstawa negocjacji.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 20 luty, 2019 - 09:33

Droga Pani,nie zawsze wykształcenie idzie w parze z mądrością .Niejednokrotnie wpisy tutaj są tego przykładem.

Portret użytkownika Neonowka
Wysłane przez Neonowka w 20 luty, 2019 - 11:15

Najwidoczniej '' drogie panie'' nie oferuja programu lizania komus tylka, by sobie wygodnie usiasc jak niektorzy. Za to jestem pewien, ze Lata dobrej pracy I doswiadczenie. No ale przy mentalnosci ktora panuje w naszym miescie to najwidoczniej juz nie wystarcza. Ludzie ktorzy latami robia wszystko by utrzymac rodzine, byc dobrym pracownikiem, nalezec do spoleczenstwa I cos do niego wniesc Sa u Nas traktowani tak Jak Sa. Ale za to za to zaklamani I falszywi egoisci wspinaja Sie wyzej I Sa nagradzani. Tak Jak juz wyzej wspomnialem, byc moze brakuje umiejetnosci lizustwa, ale to chyba nie o to chodzi. I nie MA to nic wspolnego z negocjacami.ktos dal pracownikom gwarancje I obietnice dalszej pracy. Jezeli byl Taki odwazny to niech sie tych slow trzyma a nie chowa teraz za stadem swoich psow. 

Portret użytkownika klika malkontentow
Wysłane przez klika malkontentow (niezweryfikowany) w 19 luty, 2019 - 15:47

co to

Portret użytkownika klika malkontentow
Wysłane przez klika malkontentow (niezweryfikowany) w 19 luty, 2019 - 15:58

Chce sie odniesc do wczesniejszych komentarzy.Skoro jestes tak dobze poinformowany to moze bys sie ujawnil czyste poplecznictwo

Portret użytkownika klika malkontentow
Wysłane przez klika malkontentow (niezweryfikowany) w 19 luty, 2019 - 16:06

moze napiszesz o swoim wyksztalceniu i umiejetnosciach z tego co czytam to nie widac zebys jakies mial

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 19 luty, 2019 - 16:18

Ci pracownicy oczekują tylko wyrozumiałości od burmistrza, a skoro jesteście wszyscy tacy mądrzy to ciekawe ilu z Was by było chętnych postawić się na ich miejscu, usługiwac wszystkim  i być jak takie "psy" na każde posyłki....ale najważniejsze żeby ich zrównać z błotem za to że WALCZA O SWOJE!!!

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 19 luty, 2019 - 17:24

Polecam czytanie ze zrozumieniem - pracownicy mogli sobie dawno czegoś poszukać, ale Stachowski kazał im czekać i obiecał, że dostaną robotę.

Problemem nie jest bezrobocie tych ludzi tylko KŁAMSTWA STACHOWSKIEGO

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 19 luty, 2019 - 17:38

Problemem jest to, że radni ochoczo zagłosowali za likwidacją GOSIT nie pytając czy są w budżecie pieniądze na płace. Radni czy jest kasa z naszych podatków na te wynagrodzenia?

Portret użytkownika smok
Wysłane przez smok w 19 luty, 2019 - 18:25

A czy czasem nie jest tak, że pieniądze są potrzebne, jak się tworzy nowe etaty, a nie jak likwiduje?

Ludzie, pomyślcie zanim coś napiszecie.

Portret użytkownika Obywatel
Wysłane przez Obywatel (niezweryfikowany) w 19 luty, 2019 - 20:55

WIdać aktywność zwoleninków obecnego burmistrza, który nadaje się na wodzireja weselnego a nie na takie stanowisko. Obiecał pracę WSZYSTKIM z gositu, no ale jak to bywa, nagle zmienił zdanie i jednak nie wszystkim i nie na takich samych warunkach. Nie można było tego od razu im mówić, żeby mieli czas na szukanie pracy? I TO O TO CHODZI W TYM ARTYKULE O NIEUCZCIWOŚĆ

Portret użytkownika Ghjjh
Wysłane przez Ghjjh (niezweryfikowany) w 20 luty, 2019 - 07:52

To że zaufali burmistrzowi świadczy tylko o ich naiwności. A teraz zakazać rękawy, wytrzeć nos i jak większość społeczeństwa do roboty, sporo jej w okolicy.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 20 luty, 2019 - 09:54

 z tego co się orientuję to pan dyrektor mial i tak umowę na czas określony to o co halo nie przedłuża sie umowy i tyle, a reszta osób to chyba ekipa sprzątająca nic nie mam do zawodu sprzątaczki ale chyba pracy fizycznej nie brakuje więc brać się do szukania a nie robienie gównoburzy

Portret użytkownika Zawadzkie
Wysłane przez Zawadzkie (niezweryfikowany) w 21 luty, 2019 - 08:00

Nie chodzi o szukanie pracy tylko kłamstwo w postaci zapewnienia przez burmistrza że taka będzie. Niektórych bardzo szybko poprzenosil na inne stanowiska...

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 22 luty, 2019 - 18:11

Współczuję osobom które otrzymały wypowiedzenia. To nie fair. Ale z tego co wiem inni dostali oferty pracy, z uposazeniem 1800 zł na pół etatu. To mało?? A teraz narzekają że im źle...

Portret użytkownika klika malkontentow
Wysłane przez klika malkontentow (niezweryfikowany) w 23 luty, 2019 - 11:59

ty sie produkujesz nieprawdziwymi informacjami to daj sobe spokoj z tymi komentarzami

Odpowiedz