fbpx Będzie obwodnica Strzelec? | Strzelec Opolski

Będzie obwodnica Strzelec?

Będzie obwodnica Strzelec?

Artykuły : 
Numer wydania: 

W budżecie państwa na 2018 rok znalazły się pieniądze na przygotowanie dokumentacji potrzebnej do zrealizowania kolejnych inwestycji w naszym regionie. Dotyczą one obwodnic - m.in. Strzelec Opolskich.

 

Początkowo pieniędzy w budżecie państwa na te cele nie było. Dopiero poprawka zgłoszona przez posłankę Katarzynę Czocharę i starania wojewody opolskiego sprawiły, że środki w budżecie jednak się znalazły.

 

Na razie pieniędzy starczy na przygotowane studium wykonalności obwodnicy Strzelec Opolskich oraz obwodnicy Brzegu wraz z przeprawą mostową. Powstanie również wschodnia obwodnica Prudnika, na którą jest już przygotowana dokumentacja projektowa.

 

To na razie pierwszy krok do budowy obwodnicy Strzelec. Kiedy dokładnie powstanie - wciąż nie wiadomo.

 

BB

 

 

 

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Życzenia dla babci i dziadka
Remont wyjdzie taniej!
Tragiczny poranek
Kolejna firma kupiła grunt
Złapany na gorącym uczynku
Znów wyławiamy Perły
Bezpieczne ferie
Prawnik radzi
Tu orkiestra nie zagrała...

Komentarze

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 18 Styczeń, 2018 - 22:50

Od 2010 r. obowiązuje tzw. specustawa, która daje możliwość wykonania zadania na zasadzie "zaprojektuj i wybuduj". Po co więc studium , które ma określić celowość inwestycji. Czy ktoś jeszcze dzisiaj ma wątpliwości co do celowści budowy obwodnicy ? To może karty na stół, są pieniądze na sfinansowanie inwestycji czy to tylko taka zajawka wyborcza, która z czasem okaże się niczym.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 19 Styczeń, 2018 - 08:19

Po to jest studium żeby przekazac pieniądze z kasy miasta do innych kieszeni przy cichym udziale wlasnym

Portret użytkownika iik
Wysłane przez iik (niezweryfikowany) w 22 Styczeń, 2018 - 11:01

To jest projekt rządowy, pieniądze z budżetu Państwa.

A wystarczyło tylko przeczytać artykuł, który sie komentuje. Albo chociaż jego pierwsze zdanie!

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 19 Styczeń, 2018 - 11:38

I a tym polega pisowska sztuczka Nie dać nic albo niewiele ale obiecankami zamydlić oczy  Krzywa rosnie a głupich nie brakuje.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 19 Styczeń, 2018 - 11:43

   - a 500+ 

  - a  uszczelnienie VAT

- a reprywatyzacja 

-    aaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

     to   nic ...to   obietnice ?   Myśle trollu o czym bazgrzesz ..na forum 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 19 Styczeń, 2018 - 12:07

aaaaaaaaaaaa to wszystko zamiast inwestycji, których nie ma i tyle. Za chwilę się obudzisz...

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 19 Styczeń, 2018 - 13:45

500+" wszystkie dzieci nasze są"- a jak wyszło? To nie złamanie objetnicy? Uszczelnienie VAT? W 2016 wzost o 2,8% czyli tyle samo ile wzrósł PKB ( i tak wplynęło 23mld mniej niż planował rząd) -reprywatyzacja? Juz są sprawy sądowe odwoławcze od decyzji Jakiego- poczkami na finał. Jak z frankowiczami???Nie obiecywali a  się wypięli? Politycy wszystkich opcji przed wyborami obiecują złote góry-a wychodzi jak zawsze

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 22 Styczeń, 2018 - 12:04

500+ pomogło wielu rodzinom niezaprzeczalnie, jest jedno ale. Sam obecny premier Morawiecki przyznał swego czasu, że jest to na kredyt. Ujmę to zatem tak. Chętnie przyznam co niektórym coś (nieważne co), nie mówiąc, że to na kredyt, który obdarowani będą musieli sobie sami w taki czy inny sposób spłacić.

Uszczelnienie VAT. Coś się udało w tej materii. Gorzej, że w tych ogromnych kwotach mających być miarą sukcesu tylko niewielka część to efekt uszczelnienia. A pozostała część? Gospodarka światowa ma się dobrze, wszyscy cieszą się rozwojem gospodarczym to i przychody z VAT rosną. Część sukcesów z tego uszczelnienia to efekt podwyżki VAT (czy utrzymania VAT na dotychczasowym podwyższonym poziomie). Plus parę innych zabiegów księgowych.

Reprywatyzacja? Chyba część reprywatyzacji, bo dziwnym trafem pod pręgieżem pewien poseł z Opolszczyzny stawia osoby z PO czy w jakiś sposób związane z H G-W. "Powiesić" męża za nabycie części kamienicy, przemilczeć kto wydawał decyzję (no bo idąc tym samym utartym torem należałoby w niekorzystnym świetle zacząć mówić o pewnym już byłym nieżyjącym prezydencie stolicy.

A obwodnica? Daj Panie Boże. Ale póki co mamy zapowiedź. A ja mam poważne obawy, że minie ten rok, miną wybory samorządowe, w których strzelecki PiS będzie się chwalić obwodnicą, miie kolejny rok, miną wybory parlamentarne, w których opolski PiS będzie się chwalić obwodnicą, przyjdzie rok nie-wyborczy i obwodnica.... Obym się mylił. Pewne warunki ku powstaniu obwodnicy są. Sieć autostrad będzie już prawie docelowa, więc teoretycznie można by liczyć na "boom obwodnicowy". No chyba, że nasz kraj skłócony, obrażony na wszystko i wszystkich wokół obudzi się w nowej perspektywie unijnego budżetu z ogromnym załamaniem finansowania europejskiego. Realne? Realne...

Co do zachwytów realizacją obietnic. Najbogatsze kraje wykorzystują obecny czas koniunktury gospodarczej na conajmniej równoważenie budżetów. My do tego by się chwalić, że do pewnego momentu mamy nadwyżkę budżetową. Po zakończeniu roku już jakby ciszej w tym temacie, bo to co można różnymi zabiegami w trakcie roku kreować na koniec roku już nie ukryjesz. 

Kraje bogatsze od nas wiedzą, że gdy jest dobrze to tzreba równoważyć bdżet, po to by gdy dojdzie do załamania mieć "rezerwy" czy "bufor bezpieczeństwa". Polscy politycy myślą krótkofalowo - jak kupić głosy. A po nas? Po nas choćby.... I dlatego chyba będziemy mieć naprawdę duże kłopoty by doścignąć bogatszych.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 22 Styczeń, 2018 - 14:40

Zamiast polubienia fanpage`a PiS (patrz apel poniżej) proponuję uważną lekturę, zamieszczonego powyżej, tekstu rozsądnego lecz niestety anonimowego czytelnika. Dziękuję ci anonimie za syntezę poczynań dobrej zmiany.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 22 Styczeń, 2018 - 15:19

Obwodnica to temat zastępczy . Będzie tak szybko procedowana jak ....  informacja z IPN dot. Rychla , gminie dano 3 dni na zmianę nazwy  a jak się zrobił szum , to wojewoda  ,oznajmił ,że  czeka na opinię IPN. Mineło 3 miesiące - opinii brak . Taki to on jest wiarygodny ten  czołobitny aparatyczyk wojewoda  pisowski .

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 22 Styczeń, 2018 - 15:23

Wy , takie niezdary pomożecie komukolwiek ? Najpierw niech wasz apartyczyk czołobitny wojewoda w końcu pokaże jakie to ma kwity na Rychla , mineło 3 miesiące i goooooowno .  tylko potraficie rozdawać na prawo ;lewo pieniądze , zasiłki , zapomogi , 500 plus i doszło , do tego ,że byle lump  na socjalu ma lepiej niż uczciwy pracujący . Byle do wyborów i was nie ma.

Portret użytkownika Janek 2
Wysłane przez Janek 2 (niezweryfikowany) w 21 Styczeń, 2018 - 22:36

Już raz dobrych parę lat temu "wałkował się"temat obwodnicy i chyba był jakiś projekt,skoro nie zgodzili się na jej przebieg mieszkańcy,bodajże Mokrych Łan. Jest specustawa dotycząca budowy dróg i może warto wrócić do starego projektu zamiast wywalać fundusze na kolejny....

Odpowiedz