fbpx Ulica Jana Rychla ma zniknąć | Strzelec Opolski

Ulica Jana Rychla ma zniknąć

Komentarze

Portret użytkownika Ewald
Wysłane przez Ewald (niezweryfikowany) w 19 Grudzień, 2017 - 14:52

Bedzie jak w Katowicach.... Przypadek Katowic ukazuje nam, co stanie sie z Rychlem...

Na dniach w Katowicach ul. Szewczyka została zamieniona na ul. Marii i Lecha Kaczyńskich. Bez konsultacji taką decyzję podjął wojewoda śląski pan Krupa, nominat partyjny PiS, potulny funkcjonariusz aparatu władzy.

Szewczyk walczył o Polskość Śląska w czasie przynależności naszego terenu do państwa niemieckiego przed 1945r. Za ów aktywizm Niemcy osadzili go w obozie koncentracyjnym. Po zakonczonej wojnie, w czasach PRL, Szewczyk był posłem na sejm, ale komuniści w końcu wyrzucili z niego Szewczyka, bo ten zachowywał się niezgodnie z linią partii... był zbyt opozycyjny. Szewczyk ma podobną biografie do Rychla. Pomimo zasług Rychla i Szewczyka, walec PiS nie oszczędzi i jednego i drugiego.

Skończy się tym, ze w Strzelcach będzie ul. Kaczyńskiego.

Tak jak za PRL: ul. Lenina w każdym mieście!

NA KONIEC PAMIĘTAJCIE (jak za PRLu): Kto podniesie rękę na władza PiS, temu ta władza rękę odrąbie!

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 19 Grudzień, 2017 - 19:05

Demokratycznie wybrany PiS zniszczył trójpodział władzy. PiS wprowadza wszechwładzę parti: "partia rządzi partia sądzi. Wariant białoruski i rosyjski. Polska stała się częścią cywilizacji sowieckiego wschodu. PiS łamie konstytucję. Dla mnie to dyktatura.

Zamiet dwkomunizowac Rychla niech zdekomunizuja prokuratora Piotrowicza, który skazywał ludzi w PRL, a teraz jest w drużynie PiS i stara się wprowadzać reformy.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 19 Grudzień, 2017 - 20:47

  A kogo ścigał  Piotrowicza za PRL-u  ?   Demonstrantów antyrządowych czy    pospolitą bandyterke ? . Jakoś nie slyszalem aby   na ściane  wschodniej gdzie urzędował  Piotrowicz  dzialaly silne ogniwa solidarności  .  Największym problemem  uwczesnych  organów ścigania byli  przemytnicy ze wschodu a nie   roznosiciele bibuły 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 2 Styczeń, 2018 - 10:37

Oskarżał działacza Solidarności Antoniego Pikula (podpis pod aktem oskarżenia). Na dodatek Pikul stwierdził, że wbrew temu co próbowano wmówić " pan Piotrowicz żadnej pomocy ani mnie, ani innym osobom związanym z solidarnościowym podziemiem w tym czasie nie udzielił"

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 19 Grudzień, 2017 - 16:23

Jest wiele spraw które obecna władza słusznie robi ale w tym przypadku pan Cenula ma racje,czy pan Rychel był jakimś zbójem z UB czy udowodniono mu ze współpracował po wonie z NKW? Pomyślcie po wojnie Polska została olana przez aliantów,zresztą przed wojną tez nas zostawili na pastwę losu,nie było innego wyjścia jak Polska podporządkowana ZSRR a w tym kraju musiał ktoś sprawować władze czy to sie komuś podoba czy nie tylko szkoda że takich Rychlów w tym kraju nie było więcej tyle w temacie.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 19 Grudzień, 2017 - 17:18

   Aby   UB  and company  moglo się wykazywać i  cieszyć się  przywilejami  u swoich  pracodawców  tzn  Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej   to  ktoś musiał  donosić do UB aby  ta  mogła chronić  czerwonych księciów  a  wielu   chcacych   przypodobać się  czy  skubnąć ze stolu czerwonych ksiażat  usilnie  służyło w terenie  jako  ''ucho prezesa'' A niepokorni   znikali w niewyjaśnionych okiolicznościach , spędzali  najlepsze lata swojego życia w  czerwonych kazamatach  lub przez   zielona granicę  wybierali  wolność na zachodzie . Nie masz ani jednego  argumentu  aby  chwalic czy prpoagpwać władze komunistyczną   .. no chyba że ty  .. resortowe dziecko jesteś . 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 19 Grudzień, 2017 - 19:22

Chłopie, mi nie jest niczego żal, bo mieszkam w Helsinskach (Finlandia). Jestem szczęśliwy, ze nie muszę już mieszkać w Polsce. Cieszę się, ze ludzie w Finlandii  ze sobą nie walczą. Tutaj mogę też godnie zarabiać.

Finowie, słusznie uważają Polaków i Ruskich za jeden naród. W Polsce kazdy z kazdym walczy, niszczy drugiego i stara się nahapać z koryta, nażreć.

Chociaż z drugiej strony sobie myśle, że w Polsce mogło by być gorzej. Dla przykładu w Afryce zamiast polskiego piekiełka jest wzajemne mordowanie. Polacy, nie jest źle!

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 19 Grudzień, 2017 - 21:14

     .. hm .. to dziwne ...a my    klótliwe i glupie polaczki   myśleliśmy do tej pory zę  stolica  Finlandii są  Helsinki  a   ..tu    patrzcie .. nasz  przeszczęsliwy rodak    pomieszkuje w  Helsinskach .  P.S. Jak można być szczęśliwym żyjąc w kraji w którym  25 dni w miesiącu to zachmurzenie   max temp oscylują  w ok 20 st    sloneczko  świeci ..czasami  a    20 m  klitka kosztuje 1200 euro .  jak  to mówią   trendowcy ... 3 - 5  lat  i  ... beret  zryty 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 19 Grudzień, 2017 - 22:23

Panie Cebula, Ślązacy mówiiacy po Śląsku mieli lepiej w państwie niemieckim niż w Polsce. Ja to wiem od młodości, a Pan ma prawie dziewięćdziesiąt lat i dopiero do tego dojrzewa, że Polska to małpi gaj. 

 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 19 Grudzień, 2017 - 22:25

Gdyby Rychel miał kryształową kule i mógł przewidzieć przyszłość, to by go to ostudziło z miłości do Polski.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 20 Grudzień, 2017 - 20:31

Nie obrażaj Pana Cebulę.

W cywilizowanym świecie można mieć inne poglądy i można spierać się na argumenty.

W świecie PiS ludzie o innych poglądach to wrogowie, i trzeba ich walić maczugą po łbie. Jak w świecie małp.

 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 20 Grudzień, 2017 - 20:52

   Posłuchaj trollu .. wikipedia    nie  ma pogladów tylko   publikuje fakty   a Pan Cebula    zmienia  poglady   w zależnosci  od odnoszonych  doraźnych korzyści 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 21 Grudzień, 2017 - 08:41

Trol Trola trolem pogania,trolem jesteś i pozostaniesz ty nasze zezowate nieszczęście. 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 21 Grudzień, 2017 - 15:32

Szantażysto! Szkoda, ze nie ma już MO. Miałbyś bezpłatnie wymasowany grzbiet oraz inne części twego nędznego ciała.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 21 Grudzień, 2017 - 20:19

Chyba czas na wizytę u specjalisty dzisiejsza medycyna robi postępy w terapiii psychicznej tam ci pomogą

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 22 Grudzień, 2017 - 18:37

Panie Karolu! Potrafię sobie wyobrazić co Pan czuje gdy ci, którzy obecnie mają władzę, z bolszewicką "wrażliwością" ingerują w życie lokalnych społeczności wypaczając przy okazji fakty historyczne. Ja również czuję co najmniej niesmak z tego powodu. Niech Pan, przez decyzję namiestnika wojewódzkiego rządzącej partii, nie udaje się na emigrację wewnętrzną. Ich rządy też się kiedyś skończą - takie są reguły procesów politycznych i takie są zasady demokracji. Katowice były Stalinogrodem tylko przez kilka lat, Jan Rychel też powróci jako patron ulicy i osiedla. Jego "egzekutorzy" będą wytykani przez porządnych Ślązaków - zarówno tych zasiedziałych jak i tych dla których nasza ziemia stała się nową, małą ojczyzną. Pan jest potrzebny naszej społeczności. Pan z racji wieku i doświadczenia - jest świadkiem historii, który może skutecznie polemizować z młodocianymi rewizjonistami historii najnowszej. Oni widzą wszystko w sposób (niestety) uproszczony.

P.S. Tego tzw. młynarza bardzo proszę aby nie zaśmiecał tego wątku i forum swoimi urojonymi krzywdami. Od tego są organa i wymiar sprawiedliwości albo psychiatrzy.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 24 Grudzień, 2017 - 13:36

Wątpię - on jest chory psychicznie więc ma problemy z kontrolowaniem swoich poczynań.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 26 Grudzień, 2017 - 15:25

Sascha skoro masz decyzje to zamiesc je na necie chętnie je sam przeczyta.Narazie to tylko mielesz po próznicy  tastaturą ozorem może ktoś skorzysta z twoich doświadczen i zacznie robic porzadek kolo wlasnej zagrody,

Odpowiedz