fbpx Wojewoda odpowiada w sprawie Rychla... | Strzelec Opolski

Wojewoda odpowiada w sprawie Rychla...

Wojewoda odpowiada w sprawie Rychla...

Artykuły : 
Numer wydania: 

Mieszkaniec Strzelec Opolskich Stanisław Stadnik otrzymał w ubiegłym tygodniu odpowiedź od wojewody opolskiego Adriana Czubaka w sprawie zmiany nazwy ulicy Rychla. Nasz Czytelnik 30 października wystosował do wojewody list, w którym prosił o pozostawienie nazwy ulicy. Uzasadniał, że Rychel był wybitnym człowiekiem, a w komunistycznym reżimie nie bał się przystępować do Komunii Świętej.

 

Pan Stadnik odpowiedź od wojewody otrzymał 7 listopada. Czytamy w niej: Z prośbą do Instytutu Pamięci Narodowej w sprawie nazwy ulicy Jana Rychla Wojewoda Opolski wystąpił w dniu 23 października 2017 roku. Na dzień dzisiejszy Wojewoda Opolski nadal oczekuje na wydanie przedmiotowej opinii.

 

Nasza redakcja już 26 października zwróciła się do wojewody o uzasadnienie konieczności zmiany patrona ulicy. Nie otrzymała ani uzasadnienia, ani żadnej innej odpowiedzi.

 

Podejrzewamy, że żadnej opinii w sprawie Rychla nie ma. Być może dopiero takowa powstaje, bo jak inaczej wytłumaczyć zwłokę IPN w informowaniu opinii publicznej, a nawet samego wojewody?

 

bea

 

 

 

 

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Kolejowy absurd
Spłonęły dwie altany
Policja poszukuje świadków
Perła Turystyki Wiejskiej jest w Staniszczach Małych
Żyje się coraz gorzej
Kąpią się w dźwiękach
Wystrzałowa, Niepodległa!

Komentarze

Portret użytkownika Max 8
Wysłane przez Max 8 (niezweryfikowany) w 14 Listopad, 2017 - 18:28

Miliony ludzi w czasach komuny przystępowało do Komunii Świętej, nie był to żaden desperacki czyn odwagi.

Skoro przywołuje się przystąpienie Pana Rychla do Komunii Świętej, to nasuwa się jedno pytanie: komu spowidał się Pan Rychel, księdzu czy SB ?

Odpowiedź może znać IPN.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 16 Listopad, 2017 - 20:01

Może ktoś kompetentny i odważny poda na forum dane tego osobnika, który "popisał" się dzisiaj o 17:13.. Przecież ten chory człowiek ubliża ludziom również na forum NTO. Nie ma na niego mocnych?

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 17 Listopad, 2017 - 10:07

Jeżeli chodzi o śp. Jana Rychla to wojewoda wspólnie z IPN zastosują prawdopodobnie zasadę znaną " dajcie mi człowieka a paragraf się znajdzie". Czego zresztą oczekiwać od osobników, których partyjni mocodawcy - w odruchu ślepej nienawiści - dywagują o wyburzeniu PKiN. Niech wyburzą jeszcze MDM i Mariensztat oraz trasę W-Z. Potem niech wyburzą jeszcze samych siebie...

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 18 Listopad, 2017 - 09:50

W twoim obozie politycznym, i to na stanowiskach funkcyjnych, jest wielu bardziej zasłużonych i odnaczonych. Nie odczuwasz dyskomfortu z tego powodu?

Portret użytkownika kamil
Wysłane przez kamil (niezweryfikowany) w 17 Listopad, 2017 - 11:21

Oczywiscie ze ulica nie moze nosic nazwe Slazaka,Slazaka zasluzonego dla Slaska,moze nazwijcie ja ulica majora SB Kostrzewy,kiedys byl przewodniczacym komitetu rodzicielskiego w Liceum im Jana Broniewskiego.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 18 Listopad, 2017 - 09:41

Przyznaję z pokorą, że nie wiem. Opierając się jednak na elementarnej wiedzy socjologiczno-historycznej, popartej elementami statystyki, przypuszczam, że w gestapo pracował taki sam odsetek Ślązaków jaki w instytucjach PRL-u funkcjonował spośród obecnych, żarliwych wyznawców dobrej zmiany. Co do "wermahtu", to przyjmując podobne kryteria odsetek ten odnoszę do służących w LWP.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 18 Listopad, 2017 - 17:00

Policz sobie maniek albo zapytaj mądrzejszych od siebie kolegów partyjnych. Nie zapomnij policzyć również siebie.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 18 Listopad, 2017 - 09:45

Bój się! Idziemy po ciebie ze stosownym kaftanem. Nawet żółtawo-zielonkawe papiery ci nie pomogą.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 18 Listopad, 2017 - 17:04

Swoimi wpisami pozorujesz chorobę psychiczną. Nie wysilaj się jednak z tym udawaniem wariata - i bez tego nim jesteś.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 18 Listopad, 2017 - 19:26

  Przeczytaj post  który naskrobałes i  odpowiedz na pytanie .. co   korzystniejsze , .. choroba psychiczna  ktora mnie dotknęła   [ z czego bardzo sie ciesze]   czy    postępujący  analfabetyzm .. mam cicha nadzieję  że w sposób w   jaki  forumlujesz  posty   nie jest rownoznaczny z  elokwencją którą wykazujesz się  na co dzień ....po prostu  ,  każdy  w miarę kumaty   gostek  czytając twoj post    dochodzi do   konkluzji  ,  że jestes    niewykształconym  durniem ..I JA  TYŻ

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 19 Listopad, 2017 - 19:01

Mając świadomość cechujacej cię wrodzonej ociężałości umysłowej spieszę z pomocą przy zakończeniu wpisu: I JA TYŻ NIM JEZDEM. Nie oczekuję podziękowań.

Odpowiedz