PIŁKA NOŻNA Patriotyczna piłka

PIŁKA NOŻNA Patriotyczna piłka

Artykuły : 
Numer wydania: 

W hali w Strzelcach Opolskich odbył się turniej piłkarski dzieci z okazji Święta Niepodległości, w którym zagrali również goście z Czech.

 

Rywalizacja w turnieju odbywała się w dwóch kategoriach wiekowych: zespoły roczników 2006 i 2007 oraz zespoły roczników 2008 i młodsi. Jako pierwsze w szranki stanęły młodsze drużyny. Rozgrywano turniej systemem każdy z każdym. Goście z Holic, partnerskiego miasta Strzelec Opolskich, starali się jak umieli, lecz nie zdołali wygrać meczu z dwoma drużynami Piasta, choć okazali się lepsi od drużyn z Ujazdu. Po zakończeniu rywalizacji młodszych drużyn odśpiewano hymn.

 

Po południu do rywalizacji przystąpiły drużyny starsze. Na trybunach naszym drużynom kibicowali rodzice, często z szalikami w barwach narodowych lub z napisem „Polska”. Na parkiecie najlepszy okazał się zespół z Ujazdu, który przegrał tylko z Piastem 2006 Strzelce Opolskie. Był to już ostatni meczu Ujazdu i bez względu na jego wynik zespół miał i tak zapewnione zwycięstwo w zawodach. Podobnie jak w turnieju młodszych dzieci tak i u roczników 2006/2007 dwa spotkania zakończyły się remisami i trzeba było wykonywać rzuty karne. Natomiast sprawa drugiego miejsca rozstrzygnęła się w bezpośrednim meczu Spiders Krapkowice z Piastem 2006, w którym lepsi okazali się goście z Krapkowic.

 

 

 

 

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
KOSZYKÓWKA Strzelczanie w reprezentacji

Komentarze

Portret użytkownika Kibic
Wysłane przez Kibic (niezweryfikowany) w 14 Listopad, 2017 - 14:38

Dziękujemy za wspaniałe emocje, grę fair play i możliwość bardzo mile spędzenia czasu w tym doniosłym dla Polaków Dniu! Dziękujemy za pomysł i organizację turnieju.

Pozdrawiam!

Odpowiedz