fbpx Czy policjanci rozbili radiowóz? | Strzelec Opolski

Czy policjanci rozbili radiowóz?

Czy policjanci rozbili radiowóz?

Artykuły : 
Numer wydania: 

W ostatnim czasie gminy Jemielnica, Kolonowskie i Zawadzkie wygospodarowały w swoich budżetach po 10 tysięcy złotych na dotację dla policji przeznaczoną na zakup nowego radiowozu. W Kolonowskiem uchwała została podjęta bez dyskusji, w Jemielnicy ledwo przeszła. W Zawadzkiem rajcy w zasadzie nie mieli uwag, ale jedna z radnych zaczęła dopytywać, co się stało z radiowozem, którym dotychczas jeździli policjanci...

Komendant komisariatu w Zawadzkiem, Jacek Zalejski, tłumaczył, że pod koniec roku jeden z radiowozów, pięcioletnia oznakowana kia, została oddana do naprawy do Opola i została zdjęta ze stanu komisariatu. Tymczasem w mieście pojawiła się plotka, że policjanci auto rozbili i dlatego tak pilnie potrzebują nowego.

Zapytaliśmy rzeczniczkę strzeleckiej policji, Paulinę Poradę, co stało się z samochodem. Dowiedzieliśmy się, że w radiowozie „padł” silnik. Podczas jednego z patroli wóz po prostu nie odpalił. Policjanci oddali auto do serwisu, ale ze względu na duży przebieg nie opłacało sie go naprawiać.

Stróże prawa z Zawadzkiego patrolują obecnie ulice pożyczonym ze Strzelec fordem transitem. Z informacji uzyskanych od rzeczniczki wynika, że już w tym tygodniu w Zawadzkiem ma pojawić się nowy radiowóz, koszt jego zakupu w 50% pokrywają gminy, a w 50% komenda główna policji.

MM

Komentarze

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 7 Marzec, 2017 - 14:56

  Kolejna ściema  stróżów prawa .

 5 letnia kijanka  padła? i należy kupić nową ?  silnik nie odpalił?

 a to ciekawe KIA motors jako jedna z nielicznych firm na rynku daje na swoje produkty 5 letnią  PEŁNĄ  gwarancję  a nzwet i 7 letnia .  i to przy zakupie  1 autka , a jakie można wynegocjować  warunki kiedy kupuje się 100-500 autek ?

Drodzy  stróże prawa - nie róbcie durni ze społeczenstwa - 5 letnie autko do wyrzycenie  bo silnik nie odpalił ? 

Prędzej czy później ..PRAWDA  ZWYCIĘŻY ..

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 7 Marzec, 2017 - 23:30

  drżenie  rączek ?   od kiedy to do policji   przyjmują   niekumatych  paralityków ?

  a 5 letnia KIA  - to złom?  dwóch   znajomków - kumpli od lat   katuje kijanki   po  budowlanych wertepach   a czesto  służy  do transportu  cegieł i cementu  czy  zaprawy klejowej   i autka  chodzą  [ oczywiście  są  cyklicznie przeglądanie  ale   za stan techniczny   TYCH ''  EXKLUZYWNYCH  LIMUZYN   GŁOWĄ ODPOWIADAJĄ   WL-ŚCI -CIE-LE  -      a tu   co najwyżej dwie dupy  które wożą się po asfaltowej  drodze  i  KIA  5 lat nie    zdzierżyła   .

Nikt w cywilizowanym świecie  nie uwierzy ,że   samochody  firmy   KIA MOTORS -   po 5 lat   intensywnego  użytkowania  i prawidlowego   serwisowania  [ oczywiście +- ]    po tym czas okresie     nadają się do     KASACJI     bo      '''silnik się .....''  

 

Portret użytkownika Skinny
Wysłane przez Skinny (niezweryfikowany) w 8 Marzec, 2017 - 14:51

Pamietajcie, ze to nie sa seryjne silniki. To nie jest to samo auto, ktore Kowalski zamawia sobie w salonie. One maja ztuningowane sterowniki (chip-tuning), przez co sa duzo silniejsze niz seryjne samochody. Dodatkowo montowane sa inne podzespoly, takie jak mocniejsza pompa turbosprezarki czy karbonowe zawory. Nawet alternatory so duzo mocniejsze od seryjnych (ponoc radiowozy maja ogromny pobor pradu spowodowany obsluga radarow, kamer etc.) Nie wiemy co sie dokladnie zepsulo. Moze ta potrzebna czesc jest tak droga, ze sprowadzac sie jej nie oplaca. A moze poprostu nikt z panow geniuszy nie kontrolowal stanu oleju (ktory z cala pewnoscia musial byc regularnie dolewany) i zarzneli silnik. To by tlumaczylo, dlaczego silnik nie odpalil.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 9 Marzec, 2017 - 16:18

Po co je czytasz i się do nich odnosisz?Jesteś dokładnie taki sam jak reszta pospólstwa.

Odpowiedz