fbpx Obowiązków mniej, etatów więcej? | Strzelec Opolski

Obowiązków mniej, etatów więcej?

Obowiązków mniej, etatów więcej?

Artykuły : 
Numer wydania: 

Dwa tygodnie temu pisaliśmy, że już nie pracownicy komunalki, a gminny urzędnik będzie zarządzał drogami i mieszkaniami w gminie Kolonowskie. Prowokacyjne pytanie, czy spółka Kanalizacja Gminy Kolonowskie zostanie zlikwidowana, wywołało wiele daleko idących komentarzy, choć już w tekście wyjaśniono, że firma nadal będzie istniała.

Wśród wątpliwości nurtujących naszych Czytelników pojawiło się także pytanie o zatrudnienie w spółce.

- Skoro KGK będzie miała mniej obowiązków, to powinno zostać zredukowane zatrudnienie - sugeruje Czytelnik.

Z pytaniem zwróciliśmy się do prezesa spółki KGK - Sebastiana Hudzika. Okazuje się, że nie planuje on zwolnień, a szuka pracownika! Wszystko przez planowane w najbliższym czasie inwestycje.

Dwóch stałych pracowników spółki przebywa obecnie na zwolnieniu chorobowym i nie wiadomo, kiedy ponownie będą zdolni do pracy. Są też osoby, które myślą o przejściu na emeryturę.

- Wiosną chcemy własnymi siłami rozpocząć budowę sieci przy ul. Dębowej - informuje Hudzik. - Może będzie to trwało trochę dłużej, jednak o wiele taniej, niż przy zatrudnieniu zewnętrznej firmy. W 2017 r. jest ponad 400 wodomierzy do wymiany, pamiętajmy także o bieżącej obsłudze sieci - wylicza. - Zachowanie ciągłości usług jest priorytetem, dlatego jesteśmy zainteresowani zatrudnieniem co najmniej jednej osoby, najlepiej hydraulika.

MM

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Przegląd kolęd wymaga zmian
Okna kontra kątowniki
Kolej na porządki?
Wóz strażaka Sama
Dla ciała i umysłu

Komentarze

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 31 Styczeń, 2017 - 20:11

Czy Pani wie co to jest spółka prawa handlowego? Prosze nie mylić z jednostką budżetową.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 31 Styczeń, 2017 - 20:55

No właśnie...mniej dochodów a większe koszty...Inwestycje na ul. Dębowej...to chyba tam gdzie wybudowali swoje domki szefowie Izostalu..? Prezes KGK to super menadżer skoro mimo mniejszych dochodów, spłaty kredytów na wodociąg i kanalizację, obcięcia przez członka Rady Nadzorczej i Właściciela Komunalki (Burmistrza Kostonia) dochodów z działaności mieszkaniowej, utrzymania dróg i terenów zielonych, porywa się na własną inwestycję wodociągowo - kanalizacyjną a przy tym zwiększa zatrudnienie... Zmienia sposób opłat za wodę i kanalizację na "co kwartał"...aż się prosi zapytać czy mieszkańcom będzie łatwiej płacić jednorazowo 3 razy tyle co teraz ..? Już nie pytam kiedy Spólka dostanie te wpłaty..po miesiącu od odczytu a może i póżniej? Szacunek dla Prezesa i całej Rady Nadzorczej... To mogli wymyśleć tylko wybitni menadżerowie...!

Portret użytkownika KGK
Wysłane przez KGK (niezweryfikowany) w 1 luty, 2017 - 07:57

Wolą większości odbiorców było zwiększenie częstotliwości odczytów, zresztą także Rada Miejska o to wnioskowała. Zdecydowana większość wodociągów stosuje taki system.

Portret użytkownika KGK
Wysłane przez KGK (niezweryfikowany) w 1 luty, 2017 - 07:59

Fizycznych jest dwa razy więcej niż biurowych. Rada nadzoracza oraz Rada Miejska dostają co roku sprawozdanie w którym jest wszystko opisane. Pozdrawiam. 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 31 Styczeń, 2017 - 21:09

A woda i kanalizacja coraz droższa... Może trzeba zwiększyć jeszcze skład Rady Nadzorczej ( ile to teraz kosztuje miesięcznie a jakie z tego korzyści?). Tak trzymać Prezesie!

Portret użytkownika KGK
Wysłane przez KGK (niezweryfikowany) w 1 luty, 2017 - 08:03

Rozumiem że każdy wydatek jest nieporządany jednak proszę porównać łączną cenę ścieków i wody w KGK w porównaniu z innymi spółkami. Jest tylko drożej od Strzelec Opolskich, ale ilu tam jest Odbiorców. 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 1 luty, 2017 - 09:00

O czym ty piszesz? W każdej gminie jest taniej! Do ceny dodaj to co dokłada Gmina. A pracowników jest 2 razy więcej? Chyba nie potrafisz liczyć 7 biurowych to gdzie tych 14 fizycznych?! A częściej chcą mieszkańcy i radni to chyba znaczy co miesiąc bo tak jest liczony abonament.

Portret użytkownika Ksiądz
Wysłane przez Ksiądz (niezweryfikowany) w 1 luty, 2017 - 11:52

W gminie Ozimek jest odczyt raz na trzy miesiące i zajmują się tym trzy osoby, Zawsze razem z wpłatą można podać stan wodomierza i zapłacić za to co się zużyło

Portret użytkownika KGK
Wysłane przez KGK (niezweryfikowany) w 1 luty, 2017 - 11:38

Proszę najpierw sprawdzić a potem pisać,

wszystkie tego typu komentarze są wprowadzaniem ludzi w błąd oraz działają na szkodę spółki.

Może byś się przedstawił człowieku miał trochę odwagi a nie rozpowrzechniał błędne informacje. 

Portret użytkownika Baca
Wysłane przez Baca (niezweryfikowany) w 1 luty, 2017 - 11:49

Chyba ktoś ma żal do komunalki stąd te negatywy albo jakiś interes w tym. Na tej krytyce raczej mieszkańcy nie skorzystają. 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 2 luty, 2017 - 10:12

Uzasadnienie dla zatrudnienia 1 hydraulika to koniecznosć wymiany 400 wodomierzy w bież.roku.Wypada po połtora wodomierza na dzien roboczy.Tymczasem wymiana wodomierza trwa najwyżej pół godziny.Wiem bo sam wymieniałem swój podlicznik.Ale fucha !!! Szkoda że mam już gdzie indziej cały etat.

Odpowiedz