fbpx Znak wyblakł i co dalej? | Strzelec Opolski

Znak wyblakł i co dalej?

Znak wyblakł i co dalej?

Artykuły : 
Numer wydania: 
Niektórzy kierowcy mogą nie zauważyć zakazu wjazdu na strzelecki Rynek od strony restauracji Ratuszowej. Znak po prostu wyblakł i jest mało czytelny - alarmuje pani Elżbieta, nasza Czytelniczka.

- Nie ma norm określających, kiedy znak jest czytelny, a kiedy wyblakł tak bardzo, że nie można się zorientować, o czym informuje. Dlatego w takich przypadkach jak ten, raczej odstępujemy od karania kierowców na rzecz pouczenia i informujemy zarządcę o konieczności wymiany znaku - mówi Sławomir Nowak, naczelnik wydziału prewencji Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Opolskich.

- Dokładnie sprawdzimy stan tego znaku i jeśli trzeba, to go wymienimy - zapewnia Adam Capała z urzędu miejskiego.

Czy znak jest czytelny czy nie - kwestia dyskusyjna. Jedno jest pewne - tak wyblakły, brzydki znak nie jest najlepszą wizytówką strzeleckiego rynku.

POS

Komentarze

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 29 Październik, 2013 - 18:55

A tak w ogóle dlaczego nie mozna z głownej drogi wjechac pod ratuszową ? jaki jest tego powód?
przeciez i tak tam jest strefa dwukierunkowa na tym odcinku

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 30 Październik, 2013 - 08:28

Ten znak stoi tam 60 lat.Kiedys Rynek byl dworcem autobusowym przez dziesiatki lat wiec postawiono tam ten znak by uniknac kolizji autobusowych.

Portret użytkownika smok
Wysłane przez smok w 30 Październik, 2013 - 10:55

To jest tak jak z mostkiem na Koronczoku. Absurd zdaje się nim nie być, jeśli jest nim od lat. Wyobraźcie sobie sytuację, że nie ma tam zakazu wjazdu i pewnego dnia jakiś urzędnik chce go tam postawić. Co byście o nim powiedzieli?

PS Dobre pytanie - dlaczego tam tego zakazu nie zlikwidować (wykopanie tego znaku będzie chyba tańsze niż wymiana na nowy albo pomalowanie)?

Odpowiedz