fbpx Zły stan boisk | Strzelec Opolski

Zły stan boisk

Zły stan boisk

Artykuły : 
Numer wydania: 

Pod koniec września komisja infrastruktury społecznej w terenie oceniała stan boisk LZS-u znajdujących się na terenie gminy Leśnica.

- Mamy cztery takie boiska w Porębie, Kadłubcu, Raszowej i Zalesiu Śl. - mówi przewodniczący komisji Kazimierz Mierzejewski. - Przeprowadzona wizytacja boisk i infrastruktury unaoczniła nam, że ich stan jest zły. Najlepsza sytuacja, dzięki dużemu zaangażowaniu zarządów i samych zawodników, jest w Raszowej i Kadłubcu. Widać tam ogromny wkład ich pracy. Najgorzej jest w Zalesiu i Porębie. Jeśli chodzi o Porębę, to strach tam nawet wpuszczać konie na coroczne przeglądy. Stan boiska, a także niż demograficzny spowodowały, że zespół z Zalesia rozgrywa już swoje mecze w Leśnicy, mimo że i tam stan murawy pozostawia wiele do życzenia. Warto by było co roku zabezpieczać w budżecie gminy odpowiednie środki na kolejne renowacje i konserwacje. Należy również zwrócić uwagę na wolnostojące i niezabezpieczone bramki na boiskach (Raszowa). Trzeba wysłać pisma do LZS-ów, aby je zabezpieczali, bo może dojść do nieszczęścia – zakończył Kazimierz Mierzejewski.

- Nie zgadzam się z radnym Mierzejewskim, uważam, że stan boisk jest adekwatny do klasy rozgrywkowej i zapotrzebowania lokalnej społeczności - twierdzi burmistrz Łukasz Jastrzembski. - Zawodnicy LZS-u Zalesie potwierdzili, że przenoszą się na boisko w Leśnicy, bo aktualnie stoi ono puste i się marnuje (LZS Leśnica nie realizuje treningów), a spełnia wymogi w przypadku awansu drużyny z Zalesia do wyższej klasy rozgrywkowej - a nie z powodu stanu boiska w Zalesiu. LZS-y co roku otrzymują z budżetu gminy Leśnica kwotę rzędu 130 tys. złotych i jestem przekonany że jest to suma, w której zmieści się również proponowany remont murawy, jeżeli oczywiście LZS-y wydzielą takie zadanie w swoim budżecie. Każdy z działających w naszej gminie LZS-ów na podstawie umowy zarządza wybranym boiskiem. W zakresie zarządzania LZS odpowiada również za zaistniałe na boisku wypadki. Bardzo dobrze, że radny zwrócił uwagę na niezabezpieczone bramki, ponieważ mogą one stanowić zagrożenie. Do LZS-ów zostały wysłane pisma przypominające o należytym zabezpieczeniu bramek.

uj

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Zrobili wrażenie za granicą
Działkowicze działają
Zapraszamy na Bal Wszystkich Świętych

Komentarze

Portret użytkownika siggi
Wysłane przez siggi (niezweryfikowany) w 26 Październik, 2016 - 16:37

No i jak zwykle Burmistrz ma racje.A na temat Pilki to wie tyle co stara Baba. Ichce sie rownac z Panem Kaziem co Zeby zjadl na Pilce noznej. Panie Burmistrzu prosze sie sluchac Pana Kazia Mierzejewskiego on wie co mowi 4 lata byl moim Nauczycielem duzo sie od nNirgo nauczylismy.

Odpowiedz