Zielono nam...

Zielono nam...

Artykuły : 
Numer wydania: 

W ubiegłym tygodniu burmistrz Strzelec Opolskich Tadeusz Goc podpisał umowę z firmą z Błotnicy Strzeleckiej na realizację parku Rybaczówka. Na powierzchni 12 hektarów zostaną przeprowadzone roboty ziemne i melioracyjne. W planach jest wytyczenie alejek, ławek, budek lęgowych dla ptaków i owadów. Zbiornik wodny zostanie oczyszczony, a brzegi wzmocnione. Koszt projektu to ponad 2 mln zł, z czego część zostanie dofinansowana z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2016-2020. Inwestycja ma się zakończyć 30 listopada tego roku. W tym roku również planowane jest uporządkowanie terenu przy ulicy Opolskiej, czyli parku leśnego.

Wielu mieszkańców Strzelec z rezerwą podchodzi do pomysłu inwestowania pieniędzy w tereny przy Rybaczówce i przy ulicy Opolskiej. Tym bardziej, że ubiegły sezon pokazał, że Rybaczówka nie przyciąga tłumów mieszkańców, a raczej... wandali.

- W Strzelcach jest wystarczająco dużo terenów zielonych, czy gmina nie mogłaby przeznaczyć pieniędzy na inne zadania, tyle jest innych potrzebnych rzeczy do zrobienia w mieście? - pyta jeden z naszych Czytelników, z kolei inny komentuje na naszej stronie internetowej: mamy już kilkudziesięciohektarowy park bez asfaltowych alejek, z małą ilością ławek i lamp. Nieuczęszczany zbytnio, bo po deszczu jest straszne błoto, tworzące się koleiny uniemożliwiają jazdę rowerem (...). Rolki, hulajnogi, deskorolki i małe rowerki nie wchodzą w rachubę - może tym warto byłoby się zająć. Będziemy mieli 2 parki, Rybaczówkę, park leśny będzie świetnym rykowiskiem dla strzeleckich młodocianych pijaczyn, którzy chętnie opuszczą „Stary Młyn” i przeniosą się na park leśny.

- Jeżeli są programy i możemy uzyskać z nich 85 procent dofinansowania, to warto skorzystać - mówi wiceburmistrz Józef Kampa. - Tym bardziej, że chcemy uporządkować zapomniane zakątki. Bez pomocy na ich rewitalizację nie byłoby nas stać. Gmina sobie tego nie wymyśliła, że tworzy jakieś parki - one już są - dodaje Kampa. - I tak każdego roku wykładamy spore pieniądze na utrzymanie tych miejsc, bo tam drzewo się złamało, a tam spróchniało i trzeba wyciąć, a to wszystko kosztuje.

Internauci komentują bezlitośnie: Forsują swoje poronione pomysły za duże pieniądze, które będą służyć ograniczonej liczbie mieszkańców... Może warto, by władza konsultowała swoje pomysły ze społecznością.

BB

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Co robić w ferie?
Zabawy na lodowisku
Projekty docenione
Wnioski elektronicznie
Chcesz odzyskać pieniądze?
Kapliczka jak nowa!

Komentarze

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 7 luty, 2017 - 11:36

Pieprzeni strzeleccy malkontenci, czego by się nie robiło, zawsze im źle. Bardzo dobrze, że takie parki powstają.

Portret użytkownika Tomek79
Wysłane przez Tomek79 (niezweryfikowany) w 7 luty, 2017 - 12:14

pewnie ze dobrze. Tylko ze burmistrz ma swoja wizje i nie patrzy sie na koszty, a to juz nie takie dobre. 

Portret użytkownika qwert
Wysłane przez qwert (niezweryfikowany) w 7 luty, 2017 - 23:04

2 mln złotych, z tego 1,7 mln to dofinansowanie zewnętrzne. Pytanie padło:  czy gmina nie mogłaby przeznaczyć tych pieniędzy na inne zadania? Prosta odpowiedź: NIE. Jeżeli dają na tereny zielone, to NIE DAJĄ na drogi, czy mieszkania. Na to być może da inny fundusz.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 8 luty, 2017 - 08:53

Goca były chef Gierek tez mial ambitne plany a swita mu przyklaskiwala podobnie jest teraz w Strzelcach.Jestem ciekawy kto go powstrzyma?

Portret użytkownika Antek
Wysłane przez Antek (niezweryfikowany) w 8 luty, 2017 - 20:40

W ramach dobrej zmiany te 2 ml zł można zamienić na 20 mieszkań dla ludzi biednych a rybaczówka jak była tak będzie i będzie o.k.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 9 luty, 2017 - 07:43

Przeczytaj komentarz wyżej osoby, która myśli. Gmina tak naprawdę daje 300 tys. bo jest program na parki. Parki - nie mieszkania! I za te wyłożone 300 tys. będzie miała (czyli my mieszkańcy) coś co ma wartość 2 mln zł.

To trochę tak jakby ktoś ci powiedział, że jeśli kupisz nowy samochód o wartości 50 tys. zł to dostaniesz 42.500 zł. (85%). Czyli za 7.500 zł możesz miec nowy samochód warty 50.000 zł. A ty będziesz udawać, że lepiej by było to wydać na coś innego.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 9 luty, 2017 - 10:20

Bzdura ! Jak kupisz auto za 7500 zł.a go nie będziesz używał to masz 7500 zł.straty. I tak będzie z Rybaczówką w którą już włożono 1,5 miliona a w 2015 korzystało ze " złotej plaży" 176 osób. Nie mam danych o 2016-tym ale nie było lepiej.No ale będziemy mogli zmienić nazwę na" Plaża im..TADEUSZA GOCA BURMISTRZ WSECHCZASOW",za którego panowania w Strzelcach zmniejszyła się liczba mieskańców o jedną trzecią. Życzę przyjemnego spoczynku w bezkresnych trzech parkach strzeleckich!!!!!!!!!

A te 300000 zł mozna dołożyć do innego b.potrzebnego zadania także w 85% dofinansowanego przez UE zadania żeby powstrzymać wyludnienie.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 9 luty, 2017 - 17:41

To, że ty siedzisz przed komputerem i sapiesz jak tylko znajdziesz powód do narzekania, to jeszcze nie znaczy, że nikt z rybaczówki nie korzysta. Korzystają ludzie, którzy czas, który ty przeznaczasz na narzekanie, przeznaczają na aktywność na świeżym powietrzu. Jakie to są bardzo potrzebne zadania? W jaki sposób można powstrzymać tymi pieniędzmi wyludnienie? Jeśli masz gotowe recepty to startuj na burmistrza. Wybory niedługo.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 9 luty, 2017 - 09:58

Wspomniana firma z Błotnicy to "specjaliści" od drobnych i większych inwestycji, w tym rewitalizacji strzeleckich parków - wygrywa każdy przetarg. Czy jest tak dobra, czy musi je wygrywać? Jeśli to pierwsze to chwała, jeśli to drugie to już temat dla odpowiednich organów. W temacie Rybaczówki to napewno lepszy pomysł niż z parkiem na Opolskiej, bo są pilniejsze potrzeby ,patrząc nawet przez pryzmat równie wysokiego dofinansowania.

Odpowiedz