ZawKom zwróci za brudną wodę

ZawKom zwróci za brudną wodę

Artykuły : 
Numer wydania: 

Gminna spółka komunalna świadczy mieszkańcom liczne usługi, między innymi dostarczania wody. W czerwcu przez 8 dni produkt sprzedawany przez ZawKom do naszych domów był niepełnowartościowy - sanepid wykrył w wodzie bakterię z grupy coli. Z tego powodu od 14 do 21 czerwca mieszkańcy, aby móc używać wody do celów spożywczych i higienicznych, musieli ją przegotowywać, a to generowało dodatkowe koszty.

Prezes spółki ZawKom, Eugeniusz Konik, postanowił, że za poniesione wydatki mieszkańcom należy się rekompensata. Sprawę skonsultowano z prawnikami. Zastanawiano się między innymi, czy upust należy dać wszystkim odbiorcom, czy tylko tym, którzy złożą pisemną reklamację. Ostatecznie 29 czerwca zarząd spółki podjął uchwałę, na mocy której każdemu z mieszkańców zostanie udzielona bonifikata z tytułu dostawy wody o obniżonych parametrach.

Biorąc pod uwagę przeciętną ilość wody zużywanej do celów spożywczych w ciągu doby oraz cenę zużytego prądu, przy założeniu, że gotowano na kuchence indukcyjnej, wyliczono, że każdy mieszkaniec w fakturze za miesiąc czerwiec za wodę zapłaci o 69 groszy mniej za m3. Kubik wody na potrzeby gospodarstwa domowego kosztuje normalnie w Zawadzkiem 3,20 zł, a w czerwcu 2,51 zł.

- Taki sam rabat otrzymują wszyscy odbiorcy, zarówno indywidualni, jak i firmy - informuje prezes. - Dla spółki obniżka ta oznacza stratę w wysokości 18-20 tysięcy złotych, ale uważamy, że tak powinna się zachować firma odpowiedzialna za swój produkt - dodaje.

Faktury z bonifikatą są już wystawiane.

MM

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Co chodzi po klamce?
Tak „walczą” wioski
Impreza na gazie
Samorząd pracuje, choć są zastrzeżenia
Wakacje na pianinie i w drodze

Komentarze

Portret użytkownika Bambosz
Wysłane przez Bambosz (niezweryfikowany) w 11 Lipiec, 2017 - 12:59

To już trzeba zwrócić się do SM. Skoro SM dostanie niższą fakturę powinna zwrócić różnicę mieszkańcom w opłatach. 

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 12 Lipiec, 2017 - 20:11

Rozwiń swój inteligentny wpis i napisz w języku polskim co jest "śmiechu warte",ale już bez wykrzykników.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 13 Lipiec, 2017 - 09:30

A ty co? Marny człeku , bez wątpienia z marnym życiem- jesteś adwokatem piszących te "inteligentne wpisy"? To rzeczywiście warte śmiechu!

Portret użytkownika Grreg
Wysłane przez Grreg (niezweryfikowany) w 13 Lipiec, 2017 - 14:41

czyli srednio rodzina zuzywajaca 10 m3 na miesiac zyska 7zł (smiech na sali) a wody do picia, mycia i innych rzeczy trzeba bylo kupilc i zuzyc za minimum 100zł

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 13 Lipiec, 2017 - 15:14

Człowieku kto zużywa 10 kubików wody? Tylko nie gospodarny człowiek bez zamontowanych  wodomierzy.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 15 Lipiec, 2017 - 19:08

Ale nikt tam nie pracuje za karę.Bo przecież wielu chwali tamtejsze zarobki,przy małych nakładach pracy.To dlaczego mają nie bronić? A ty płać! A jak nie to zrezygnuj z ich usług ,wodę woź ze źródełka.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 16 Lipiec, 2017 - 07:21

Właśnie o to idzie że każdy mieszkaniec jest zmuszony do korzystania z ich usług. Nie daje się mieszkańcom alternatywy. 

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 17 Lipiec, 2017 - 21:39

Kto cIę zmusza i kto nie daje Ci alternatywy?zakręć kurki z wodą woż ją z Kolonowskiego,albo kupuj w Biedronce ,kto Ci broni?Możesz powiedzieć ,że jesteś skazany na odbiór smieci przez konsorcjum Zaw-Kom Remondis tu brak alternatywy,ale cóż nikt inny w naszej pięknej gminie nie chce tego robić, wywóz do lasu nic nie da bo gmina( tak tak gmina jest płatnikiem) i tak ściagnie Twoją należność przez komornika. Z jakich jescze usług zakomowskich korzystasz, nie mając alternatywy? Może coś podpowiem.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 18 Lipiec, 2017 - 06:32

Ujęcie wody tak jak wysypisko nie jest własnością zawkomu. Niech zawkom pozwoli innym firmom czerpać wodę z ujęcia i dostarczać ja mieszkańcom. Tak samo jak wysypisko. Zawkom musi zrozumieć że nie jest do tego przyspawany.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 18 Lipiec, 2017 - 16:05

To nie zawkom ma pozolić,właścicielem gruntu jest gmina i ona powinna o tym decydować, a że tak zdecydowała to juz inna sprawa. o jednym jednak trzeba pamietać ,że firma zewnętrzna może generować podatki poza naszą gminą ( dochodowy i podatki pośrednie), a czy jest pewność niższych cen?

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 18 Lipiec, 2017 - 16:53

A co mnie obchodzą podatki w innych gminach. Ja chcę płacić mniej. I to jest dla mnie ważne.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 18 Lipiec, 2017 - 21:00

Ciemnaku jak podatki będą wypływać, to będą podwyżki począwszy od podatku od nieruchomości,tylko co ty o tym możesz wiedzieć...... ty chcesz i nic cię nie obchodzi,ekonominia "dobrej zmiany".

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 18 Lipiec, 2017 - 21:52

De.... u Kr .... ie podtrzymuj sztucznie ten twór. Pewno masz w tym biznes, co szefostwo zakazało umieszczać wpisów w godzinach pracy na sprzęcie zakładowym?

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 19 Lipiec, 2017 - 11:29

"De.... u Kr .... ie" ja nie muszę podtrzymywać to ty i tobie podobni utrzymują i nie mają nic do powiedzenia ,jesteś t...kiem i dlatego cię rolują .Weż się do pracy a nie smucisz na forum. 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 19 Lipiec, 2017 - 11:39

Szefostwo pozwoliło pisać w pracy? Weź się do pracy w końcu. Nauczcie się rozliczać prawidłowo wodę a wtedy możemy porozmawiać 

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 19 Lipiec, 2017 - 17:09

A co cię interesuje co ja robię w pracy,ty nieudaczniku i tak za to zapłacisz,o czym mam z takim internetowym hoolsem rozmawiać? Ja sobie sam wybieram ludzi do rozmów. Jak ci się coś nie podoba, to to zmień a ty smucisz na forum.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 19 Lipiec, 2017 - 19:30

Mieszkańcy naszej gminy są żywo zainteresowani "jakością pracy" w spółce. Nie martw się bo będą wpływać na tę jakość. Kilka wspólnot chce wystąpić na drogę sądową.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 19 Lipiec, 2017 - 21:45

Absolutnie nie mam powodów do zmartwień! Z niecierpliwością czekam na efekty tych poczynań.Kiedy mam oczekiwać pierwszych roztrzygnięc? Mam nadzieję ,że poinformujesz forumowiczów.Pamiętaj " po owocach ich poznacie" powodzenia.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 16 Lipiec, 2017 - 13:26

A te ich słynne imprezy integracyjne, bale noworoczne. Tylko dlaczego nie organizują ich w Zawadzkim tylko zawsze gdzieś dalej. Czego się obawiają?  Czyżby tego aby nikt o nich nie wiedział? 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 18 Lipiec, 2017 - 13:49

Może by tak trochę jasniej w sprawie, może ta cola to efekt przeróbki sieci na Paderewskiego (bo nie zauwazono jakiegoś przewodu, rury czy czegoś tam podobnego i trzeba było czekać na nowe plany, żeby zakończyc inwestycję), może coś takiego tam było w u.roku i nic na ten temat nie pisano, może by faktycznie się sprawie przyjrzeć jakby się miało znów powtórzyć. Za tak stan rzeczy to prezesowi po kieszeni z ruchomej części uposażenia do końca roku, to by było mało. Co na to właściciel czyli  Gmina, którą reprezentuje burmistrz

Odpowiedz