fbpx Zawadzkie świętowało dwa dni | Strzelec Opolski

Zawadzkie świętowało dwa dni

Zawadzkie świętowało dwa dni

Artykuły : 
Numer wydania: 

W ubiegły weekend 18-19 czerwca w Zawadzkiem było hucznie i wesoło, a to z powodu obchodów Dni Gminy Zawadzkie. Te dwudniowe święto obfitowało w sporo atrakcji przygotowanych przez organizatorów czyli UMiG i GOSiT w Zawadzkiem.

W sobotę obchody rozpoczęły się IV Turniejem Sympatyków Piłki Ręcznej. W międzyczasie odbywały się gry terenowe „Poszukiwacze skarbów” - szlakiem najciekawszych miejsc w Zawadzkiem przygotowane przez klub ACTIVA z ZSP w Zawadzkiem. Na stadionie miejskim uczniowie kl. I-III rozegrali mecz piłki nożnej o puchar prezesa Banku Spółdzielczego w Zawadzkiem. Po sportowych zmaganiach przyszedł czas na część artystyczną, czyli biesiadę z Marią Honke, która swoim pięknym głosem umilała chwile na stadionie. Największą frajdę mieli najmłodsi - po południu szaleli na dmuchańcach, karuzelach i innych atrakcjach w wesołym miasteczku. Bliżej wieczoru przyszedł czas na nieco mocniejsze brzmienie w wykonaniu rockowego zespołu z Niemiec - Sidra, którego perkusista Adrian Paciej pochodzi z Zawadzkiego.

- Miło było wystąpić w swoim rodzinnym mieście, dziękuję wszystkim za przybycie - skomentował pod koniec koncertu Paciej.

Gwiazdą wieczoru był zespół Weekend, znany głównie z przebojów takich jak „Ona tańczy dla mnie”, „Za miłość mą”, który podbił widownię i zachęcił do wspólnej zabawy.

- Jestem miło zaskoczony występem zespołu - opowiada Adrian, mieszkaniec Zawadzkiego. - Co prawda preferuję inny typ muzyki, ale zespół dał radę, duży ukłon dla wokalisty, który rozruszał mieszkańców Zawadzkiego. Po występie gwiazdy wieczoru, do późnych godzin nocnych trwała zabawa z zespołem Holidays.

Podczas obchodów były zbierane pieniądze dla chorego Natanka, a także odbyła się licytacja, w której można było wylicytować m.in. autografy i płyty gwiazd.

W niedzielę już od wczesnych godzin rozgrywały się zawody wędkarskie, turniej tenisa ziemnego czy bieg Doliną Małej Panwi. Klub Modelarski przy Stawie Hutniczym zorganizował wystawę i pokaz modeli, który wzbudził spore zainteresowanie zarówno tych dużych jak i małych widzów.

Nie mogło zabraknąć też Wielkiej Parady Zawadzczańskiej, która w tym roku naprawdę była wielka i kolorowa. W pochodzie maszerowali: władze gminy, przedstawiciele władz samorządowych różnych szczebli, szkoły, stowarzyszenia, kluby sportowe, grupy taneczne, mieszkańcy, zaproszeni goście. Wszyscy razem z uśmiechem na twarzy w takt muzyki maszerowali spod budynku Centrum Informacji Turystycznej na stadion miejski, gdzie czekały kolejne atrakcje.

W niedzielę można było podziwiać wozy straży pożarnej i policji. Wziąć udział w zgadywankach i zadaniach przygotowanych przez Nadleśnictwo Zawadzkie. Tego dnia ci najmłodsi szczególnie czekali na „słodki deszcz”, który ufundował burmistrz Zawadzkiego wraz z Nadleśnictwem Zawadzkie - 100 kg cukierków spadło z helikoptera na murawę boiska. Na scenie odbyła się „Rewia talentów”, podczas której dzieci i młodzież z gminy Zawadzkie mogli się zaprezentować, grając na instrumentach, tańcząc i śpiewając. Wszystkich występujących publiczność nagradzała gromkimi brawami, komentując między sobą - że mamy naprawdę zdolne młode pokolenie. Tego dnia gwiazdą wieczoru był kabaret Formacja Chatelet, który skutecznie rozbawiał zgromadzoną publiczność.

- Nie do końca byłem zadowolony z wyboru tego kabaretu na dni gminy - opowiada pan Jan z Kielczy - ale naprawdę bardzo pozytywnie się zaskoczyłem, super ludzie, czerpiący humor z każdej sytuacji, nawet z chwilowego braku prądu - chwalił. - Już dawno się tak nie śmiałem. Na zakończenie przygotowano pokaz sztucznych ogni i dyskotekę.

Tak w wielkim skrócie wyglądały Dni Gminy Zawadzkie, podczas których mieszkańcy mogli dobrze zjeść, pośmiać się i pobawić. Kolejne obchody... za rok.

Beata Baryga

Komentarze

Portret użytkownika s
Wysłane przez s (niezweryfikowany) w 21 Czerwiec, 2016 - 13:00

Najlepsze było piwo za 6zł, kiełbasa 5zł za 100 gr + 1zł za chleb + 1zł za musztardę i zakaz wnoszenia swoich napojów. Do tego karuzele dla dzieci za 6-12zł. I masa sponsorów wyczytywanych przy każdej okazji. Zapomniano o jednym sponsorze: mieszkańcach, którzy za to zdzierstwo zapłacili z własnych kieszeni.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 26 Czerwiec, 2016 - 16:21

Prosty morał nie chodzić na takie imprezy. Niech się bawią samo organizatorzy i sponsorzy :-)

Portret użytkownika tyu
Wysłane przez tyu (niezweryfikowany) w 21 Czerwiec, 2016 - 19:59

poco durnie kupujecie takie drogie wuszty!!jak nie bedziecie kupowac to w koncu .obniza!!!te PSEUDO PIWA TO SCIEKI!!!!WODA  plus KONCENTRAT i jeszcze 6 zloty?!to jest warte 0,5 zl ale idioci co kupuja ta trucizne!!!

Odpowiedz