fbpx Zapracowany poseł, czyli pic na wodę | Strzelec Opolski

Zapracowany poseł, czyli pic na wodę

Zapracowany poseł, czyli pic na wodę

Artykuły : 
Numer wydania: 
Posłowie ziewają, śpią w poselskich ławach, opuszczają obrady. Myślicie, że to z lenistwa? Nic bardziej mylnego! Oni są po prostu zapracowani. Wystarczy spojrzeć na statystki. Mijają trzy lata kadencji - nasi przedstawiciele w sejmie zdążyli już spotkać się na 51 posiedzeniach sejmu i 2 878 posiedzeniach komisji, 21 838 razy wstępowali na mównicę, wnieśli 21 486 interpelacji poselskich. Poseł Sławomir Kłosowki złożył nawet interpelację, która dotyczyła sprawy może ulotnej, ale dla posła ważnej, a mianowicie wciągnięcia na listę gatunków chronionych motyla dostojka akwilomaris... Niektórzy też ciężko pracowali, dochodząc sprawiedliwości w 4 komisjach śledczych.

Sejmowe gremium w pocie czoła stara się też załatwić różne sprawy w aż 104 zespołach! 24 posłów zasiada na przykład w Zespole do Spraw Wolnej Kuby, jest też zespół ds. polsko-japońskiej współpracy gospodarczej - niestety nie ma jeszcze zespołów ds. współpracy polsko-chińskiej ani polsko-afrykańskiej - ale to chyba tylko kwestia czasu.

Wyróżnić można kilka zespołów „miłośników”, np. historii, motocykli, samochodów, a także Odry oraz Ziemi Bydgoskiej. Powołano też zespoły efektywnej regulacji gry w pokera i wspierania języka esperanto. Są posłowie „obrońcy”, zasiadający w zespołach obrony języka i literatury polskiej, chrześcijan na świecie, życia i rodziny, demokratycznego państwa prawa. Kilkunastu posłów zajmuje się: „piastowaniem godki śląskiej” (innych godek nie chce nikt piastować?). Wielu parlamentarzystów jest przyjaznych harcerstwu, środowisku i zwierzętom, a także łowiectwu i kulturze myśliwskiej. Są też ci, którzy lubią każdy sport: szkolny, wiejski, akademicki, a także tylko niektóre jego dyscypliny: szachy, narciarstwo, lotnictwo czy jeździectwo. Najliczniejszy w sejmie jest zespół strażaków, liczy aż 114 posłów. Jak widać specjalistów od gaszenia pożarów u nas nie brakuje...

Nasz rodzimy, opolski poseł Patryk Jaki, przewodniczy grupie, która walczy o obniżenie cen paliw w Polsce. Do jej zadań należy: „przygotowanie rozwiązań legislacyjnych, służących obniżeniu cen paliw i obniżeniu ich opodatkowania, współpraca z ekspertami, petrochemiami i podobnymi zespołami parlamentarnymi w Europie”. Brzmi nieźle? Cóż z tego, to tylko słowa. Zespół powstał w marcu ubiegłego roku. Zebrał się raz, by ustalić zarząd i priorytety działania. Od tego czasu głucha cisza, nic, pic na wodę, fotomontaż... Jak tak dalej pójdzie, to dzięki naszym posłom nie doczekamy się ani wolnej Kuby, ani taniej ropy. Za to przybędzie nam parę nowych rekordów, po liczbie zespołów, teraz nastał czas na popisy w długości wystąpień. Współzawodnictwo rozpoczął poseł Krzysztof Jurgiel, który na temat rolnictwa przemawiał ponad 6 godzin. Kto się bardziej rozgada? Można bezkarnie, bo słowa niewiele kosztują.

Beata Kowalczyk

Komentarze

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 29 Październik, 2013 - 14:33

Nic to.Brytyjscy parlamentarzyści to muszą być wykończeni. Prób wejścia na strony pornograficzne z komputerów w brytyjskim parlamencie odnotowano dokładnie 309 316. Najwięcej było ich w listopadzie 2012 roku - 114 844 i w kwietniu bieżącego roku - 55 552. Dużo mniej zarejestrowano w lutym - 15 wejść i w czerwcu - 397.
Co ciekawe, największą popularnością cieszył się randkowy portal oferujący seks pozamałżeński "Out of Town Affairs", który w ciągu siedmiu miesięcy od stycznia do lipca 2013 roku odwiedzono 52 tys. razy

Portret użytkownika smok
Wysłane przez smok w 29 Październik, 2013 - 15:51

My na gminie mamy podobnie. Komisje Problemowe (nazwa jak najbardziej adekwatna) roztrząsają "problemy" najpierw jako fachowcy w komisjach tematycznych, a potem już jako laicy w na radzie miejskiej. I nic to, że to ciągli ci sami ludzie, że w kółko wałkują to samo, że tylko oni widzą tego sens. Za posiedzenie w każdej komisji dieta leci.

Portret użytkownika z Rychla
Wysłane przez z Rychla (niezweryfikowany) w 30 Październik, 2013 - 11:58

Wystartuj w przyszłorocznych wyborach i jak cię wybiorą?????? to wykażesz się i pozmieniasz to co jest źle.

Portret użytkownika czytelnik II
Wysłane przez czytelnik II (niezweryfikowany) w 1 Listopad, 2013 - 13:29

Posłowie, są ludżmi zniewolonymi.Nie mogą głosować zgodnie ze swoim sumieniem.Obowiązuje ich dyscyplina partyjna, którą jeżeli złamią wówczas otrzymują kary oraz nie będą umieszczani na listach wyborczych.
Dlatego często głosują za ustawami,które są przecw wierze katolickiej oraz przeciw ludziom.Przykładem tego może być obowiazek pracy do 67 roku życia,obowiązek posyłania 6-latków do szkoły, w której zamierza się wprowadzić demoralizujące treści.Pod obrady Sejmu nie wrowadza się ważnych spraw. Na skutek tego w kraju panuje bałagan - szczególnie w wymiarze sprawiedliwości(audycje p.Jaworowicz)oraz w służbie zdrowia.
Wysprzedaje się majątek narodowy, co powuje wzrost bezrobocia.
W ubiegłym roku wypłynęło z Polski 70 miliardów zł.
Jedynym sprawnie działającym urzędem jest urząd skarbowy i inne instytucje pobierające od obywateli pieniądze.
Poniżej wklejam z forum internetowego wypowiedź o pracy rządu.
zojle : PRAWDZIWY STAN Państwa pod rządami Tuska na rok 2012!!!

- 470 zł realna średnia renta netto.
- 880 zł realna średnia emerytura netto.
- 1.420 - zł - realna średnia płaca netto.
- 1 700 000 - osób - nie objętych ubezpieczeniem medycznym.
- 5 000 000 - bezrobotnych bez prawa do zasiłku – poza rejestrem.
- 1 900 000 - bezrobotnych pobierających średni zasiłek 534 zł netto
- 320 000 - bezdomnych.
- 2 000 000 - emigrantów wyjazdy w latach – 2007 – 2012.
- 370 000 - dzieci niedożywionych.
-13 500 000 - osób żyjących poniżej min. biologicznego–przyjęto kryteria
ONZ–dzienny wydatek na utrzymanie 1 osoby nie przekracza 2,5 $ USA.
- 93% - przedsiębiorstw państwowych „sprywatyzowanych” – zlikwidowanych.
- 98% - sektora bankowego w obcych rekach.
- 4 600 - zlikwidowanych placówek oświatowych szkoły,przedszkola,żłobki
- 100.000 nowych urzędników w latach 2007-2012r
- 56 000 - samochodów służbowych -dla naczelników, dyrektorów , krawaciarzy itp.
- 4–5 - m-cy średni czas oczekiwania na wizytę u spec. lekarza !!!
- 67 - lat wiek emerytalny.
- 2.000.000.000 zł – koszt wybudowania najdroższego w Europie stadionu w
Warszawie, który nie będzie w stanie po euro2012 zarobić na siebie. - - najdroższe w Europie autostrady i najdroższe opłaty za przejazd nimi.
- - najdroższa energia elektryczna w Europie
- - najdroższe ceny za gaz w Unii Europejskiej
- - najdroższe prowizje bankowe i najwyższy w UE % na pożyczki.
- - najdroższe w Europie opłaty za internet i połączenia telefoniczne
- - najdroższe leki w Unii Europejskiej.
- - najdroższe opłaty za naukę i przedszkola.
Euro2012: Nie dwa miliony zagranicznych kibiców, tylko nieco ponad 400 tysięcy. Nie 900 milionów zł zysku z ich obecności, tylko 450 milionów. Nie długofalowe zyski liczone w miliardy, tylko owszem, liczone w miliardach, ale odsetki od kredytów. Jeśli do tego dodać rozczarowanych restauratorów, zadłużenie miast-gospodarzy na gwałt podnoszących podatki i opustoszałe stadiony, na których nic się nie będzie działo z uwagi na koszty, to trzeba dojść do wniosku, że Euro 2012 było gorszym kataklizmem niż słynna powódź tysiąclecia z 1997 roku. W końcu kosztowała ona jedyne 4,5 miliarda tyle co nasze puste stadiony.
ROK 2013: Nowa akcyza na olej napędowy i gaz LPG zgodnie (sic!) z wymogiem UE, wzrośnie cena żywności i tak już drogiej w stosunku do zarobków większości Polaków i wszelkie usługi związane z gospodarką paliwową.
zwiń

Odpowiedz