fbpx Zapomniana ulica | Strzelec Opolski

Zapomniana ulica

Zapomniana ulica

Artykuły : 
Numer wydania: 
Mieszkańcy ul. Andrzeja w Zawadzkiem od kilku lat zmagają się z problemem dziurawej drogi. I nie chodzi już tutaj o kilka dziur, które utrudniają poruszanie się po asfalcie. Tu chodzi o brak asfaltu w ogóle. Albo prawie w ogóle. Po ubiegłej powodzi, kiedy ta część Zawadzkiego znalazła się pod wodą, droga właściwie nie nadaje się do użytku.

Mieszkańcy kilkakrotnie kierowali już pisma do burmistrza z prośbą o naprawę, jednak na obietnicach ze strony włodarza się kończy. Najpierw termin naprawy zależał od terminu wykonania kanalizacji. Jednak ta inwestycja została już zakończona ponad miesiąc temu, a ekipa, która powinna zająć się remontem drogi nadal się nie pojawiła, choć burmistrz na wrześniowej sesji zapewnił, że do końca roku droga będzie naprawiona.

- Już naprawdę nie wiemy, co robić - skarży się pan Damian, jeden z mieszkańców ul. Andrzeja. – Chyba zaczniemy wysyłać do gminy rachunki za naprawę samochodów, z których co rusz coś się urywa, bo nie ma możliwości ominąć wszystkich dziur na drodze.

- Takich absurdów można doszukać się tylko w naszym kraju – dodaje zbulwersowany pan Marek. - Naprawiona została ul. Opolska, która nie potrzebowała łatania, natomiast my nadal toniemy w błocie i kałużach, gdy tylko trochę popada deszcz.

Trudno się dziwić oburzeniu mieszkańców, którzy czują się pokrzywdzeni i zostawieni z problemem.

- Ta droga jest na uboczu, więc nikt się nią nie przejmuje. Może władze wychodzą z założenia, że przy następnej powodzi znów ją zaleje, to po co tracić pieniądze na naprawę? – komentuje sprawę pani Beata, również mieszkająca przy „zapomnianej ulicy”.

Z pytaniem o termin przeprowadzenia naprawy zwróciliśmy się do burmistrza, który poinformował, że remont ul. Andrzeja zaplanowano w budżecie dopiero na przyszły rok.

- Mieliśmy wiele inwestycji, które trzeba było skończyć, a fundusze - niestety - nie są niewyczerpalne - tłumaczy burmistrz, Mieczysław Orgacki. - Teraz na remont drogi nie pozwala już aura, zresztą uważam, że finansowanie prac przeprowadzonych przy takiej pogodzie byłoby niegospodarnością.

Fundusze, finanse, kwoty... Tylko jak mieszkańcy mają dotrzeć do swoich domostw, skoro niedługo wspomniana „niesprzyjająca aura” zamieni resztki drogi w brudne, błotniste grzęzawisko?

Aleksandra Morawiec

Komentarze

Portret użytkownika Bandit1200
Wysłane przez Bandit1200 (niezweryfikowany) w 19 Listopad, 2013 - 12:26

Skoro remont kanalizacji został zaplanowany na koniec października, to z góry było wiadomo że "aura" nie będzie sprzyjać w czasie remontu owej drogi... Przychodzi mi na myśl przysłowie: "Obiecanki cacanki, a głupiemu radosc".

Portret użytkownika Andrzej Orłowski
Wysłane przez Andrzej Orłowski w 19 Listopad, 2013 - 13:01

Osobiście Burmistrz mnie informował, że ul, Andrzeja będzie w tym roku zrobiona. I wyszło jak zwykle?

Andrzej Orłowski

Portret użytkownika Mieszkaniec ul. Andrzeja
Wysłane przez Mieszkaniec ul.... (niezweryfikowany) w 19 Listopad, 2013 - 21:31

Jak zwykle Pan Burmistrz umywa ręce, zasłaniając się inwestycjami (których ja osobiście nie widzę i podejrzewam że większość mieszkańców Zawadzkiego też).
Myślę że to było celowe zagranie, choć jest to nawet logiczne żeby robić drogę po wykonaniu kanalizacji, ale znając termin zakończenia prac, obiecywać mieszkańcom że droga będzie wyremontowana do końca roku stawia Pana Burmistrza w bardzo złym świetle, robiąc z niego człowieka nie dotrzymującego obietnic.
Nie chcę źle wróżyć ale wydaje mi się że jest to jego pierwsza i ostatnia kadencja.

Portret użytkownika 62norbi03
Wysłane przez 62norbi03 w 19 Listopad, 2013 - 23:30

Napiszę tu krótko... Masz rację, ja też tak samo myślę, że to pierwsza i ostatnia, kadencja, jako Burmistrza, Pana Mieczysława Orgackiego...

Z poważaniem.
Norbert Czapla

N. Cz.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 20 Listopad, 2013 - 08:44

Ja tam trochę widzę:ul.Zielona,Waryńskiego,Lubliniecka,Chopina,Kilińskiego z przepustem,Ziai,Strzelecka,Zacisze,XX-Stycznia,świetlica integracyjna-to w Zawadzkiem,w gminie dochodzą 2 Orliki na wsiach,2 wiaty z zagospodarowaniem terenu,ul. Dobrego Pasterza z remontem mostu...

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 20 Listopad, 2013 - 12:52

Myśle że masz racje nie można powiedzieć że Mietek nic nie robi faktycznie wymienione inwestycje są zrobione.A pan panie Orłowski nic tylko krytyka,a co pan jako radny zrobił czym się pan może pochwalić?Odpowiem panu nic tylko robisz pan ferment,zamieszanie z którego nic niewynika.Kiedyś miałem pana za osobę poważną godną naśladowania ale bardzo się myliłem.Mój znajomy lekarz często mówi tak,leczenie głowy nie ma sensu ale jest jeszcze czas na nogi.

Portret użytkownika 62norbi03
Wysłane przez 62norbi03 w 20 Listopad, 2013 - 13:46

czytelnik (niezweryfikowany), 20 listopad, 2013 - 12:52 napisał:

Myśle że masz racje nie można powiedzieć że Mietek nic nie robi faktycznie wymienione inwestycje są zrobione.A pan panie Orłowski nic tylko krytyka,a co pan jako radny zrobił czym się pan może pochwalić?Odpowiem panu nic tylko robisz pan ferment,zamieszanie z którego nic niewynika.Kiedyś miałem pana za osobę poważną godną naśladowania ale bardzo się myliłem.Mój znajomy lekarz często mówi tak,leczenie głowy nie ma sensu ale jest jeszcze czas na nogi.

Ja pytam:
A co zrobiłbyś na miejscu pana Andrzeja Orłowskiego, gdybyś chciał coś zrobić, a byłbyś zależny od reszty radnych, którzy w większości są tylko od popierania bzdurnych nieprzemyślanych posunięć wyżej opisywanego "Mietka"???

Z poważaniem.
Norbert Czapla...

N. Cz.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 20 Listopad, 2013 - 14:10

Napisz o tych bzdurnych,nieprzemyślanych posunięciach,bo tak to same ogólniki Twoje wypowiedzi .Tylko nie odnoś się do animozji na linii burmistrz -radny ale konkrety podparte faktami,ekspertyzami ,nie tylko "moim zdaniem"( którego Ci nie odmawiam,ale to tylko Twoje zdanie).Na miejscu Pana Andrzeja dawno bym zrezygnował, spróbował bym odwołać burmistrza w referendum,budował bym szerokie porozumienie na następne wybory -starczy?Teraz Ty mi odpowiedz jakie są efekty działań radnego i czy tylko jego aktywność raczyłeś zauważyć?

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 20 Listopad, 2013 - 15:41

Rezygnacji to był oczekiwał wyłącznie od burmistrza. Właśnie ze względu na jego bzdurne, nieprzemyślane posunięcia. Jeżeli tak bardzo domagasz się bzdurnych, nieprzemyślanych posunięć burmistrza to już podaje:
-postawienie wiatopodobnego przystanku obok Ares w Zawadzkiem. Przystanek z którego korzystają mieszkańcy Osiedla CPN, Powstańców Śl., mieszkańcy Paderewskiego, 1-Maja, Szymanowskiego, itp. został postawiony dla 3 osób. Gdzie reszta ma się schronić przed wiatrem, deszczem? Nie wiadomo. Dla burmistrza z Kielczy najwyraźniej to nie istotne. Ważne, że w Kielczy na Wiosennej jest bardzo duży przystanek.
- wyrzucenie pieniędzy w błoto przez postawienie niepotrzebnych barierek na końcach drogi (łączącej Paderewskiego z Pow.) rowerowej przy tzw. grobli w Zawadzkiem. Burmistrz chwali się, że to dla bezpieczeństwa. W Zawadzkiem skrzyżowań jest wiele. Nikt jednak nie postawi barierek na skrzyżowaniu Opolskiej z Powstańców, bo była by to czysta głupota.
- pierwsza sesja i przegłosowanie na niej podwyżki dla burmistrza. Nie słyszałem jednak od burmistrza słów typu: "Panowie są ważniejsze wydatki..."
- "kłótnia" z Karolem Cebulą i zorganizowanie przez burmistrza konkursu na stanowisko sekretarza w czasie gdy sekretarz był na chorobowym;
- itp.
Jeżeli pytasz mnie jakie są efekty działań radnego, to już wpisuje:
- dzięki radnemu, który nagrywa posiedzenia z komisji problemowych, wiem który z radnych jest aktywny, co dzieje się w gminie,...
- poznałem prawdziwą naturę burmistrza Orgackiego. Dzięki nagraniom od radnego Orłowskiego wiem, że burmistrz najpierw zarzuca radnemu Orgackiemu, że "jego działania przyczyniły się do likwidacji kursów komunikacji gminnej i dlatego od listopada 2013r. zmniejszone są przejazdy komunikacji gminnej". Ten sam burmistrz już na spotkaniu w Żędowicach przyznaje jednak, iż "zmniejszona liczba kursów busików wynika wyłącznie z przyjętego budżetu gminnego. Dotacja na busiki starczyła wyłącznie na okres styczeń-październik. Dlatego od listopada br. są tylko trzy kursy. Od nowego roku 2014 kursów ma być ponownie 5.
- zamieszczone dokumenty przez radnego Orłowskiego ułatwiają zrozumienie, co wynika z czego w gminie Zawadzkie.
- pomoc radnego choćby przez internet i możliwość osobistego kontaktu z radnym,
-itp.
Mogę tak podawać wiele przykładów. Chciałbym jednak aby przeciwnicy radnego Orłowskiego zanim zaczną go atakować napisali: co zrobili pozostali radni? Dlaczego nie słyszy się ich oburzenia odnośnie zablokowania forum Zawadzkie? Dlaczego nie są w stanie, tak jak radny Orłowski, wejść na forum.miasta Zawadzkie, zaproponować swojej pomocy? Dlaczego mieszkańcy gminy Zawadzkie przez internet są w stanie bardzo szybko dowiedzieć się gdzie i kiedy osobiście spotkać można ww. radnego z Żędowic. Natomiast dlaczego pozostali radni, w przeciwieństwie do radnego Orłowskiego, nie piszą gdzie i kiedy można ich spotkać.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 20 Listopad, 2013 - 16:26

Napisałeś się a wszystko bez sensu prosiłem o konkrety( łącznie z ekspertyzą o " wiacie, barierkach" a nie twoje widzi mi się) a tu te same "odgrzewane kotlety" z podwyżką na początek kadencji i kłótnią z redaktorem Cebulą na czele. Osiągi radnego rzeczywiście "imponujące"- nagrania z sesji są na stronie gminy ogólnodostępne.Chciałbym by poplecznicy radnego przed atakami burmistrza wskazali co zrobił dla mieszkańców ów radny -wiem nie doczekam się...Jakoś nikt nie odniósł się do przedstawionych wyżej remontów dróg i inwestycji...ciekawe dlaczego? A to są konkrety

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 20 Listopad, 2013 - 20:13

Uważasz, że nie istotny jest fakt, że ludzie mokną i wystawieni są na wiatr, bo burmistrz załatwił im imitację wiatry? Uważasz, że posiedzenie sesji to to samo co posiedzenie komisji? Bo wspominasz tylko o nagrywaniu sesji, a milczysz o nagrywaniu komisji, ich nie ma na stronie gminy. Z twojego tekstu jasno wynika, że gdybym nawet napisał 10 stron o tym co radny Orłowski zrobił, to i tak byś to albo przemilczał, albo zignorował. Piszesz o "odgrzewanych kotletach". Te "odgrzewane kotlety" dotyczące podwyżki co miesiąc uszczuplają budżet gminy. Można by było mówić o odgrzewanych kotletach, gdyby od roku burmistrz nie pobierał opisywanej podwyżki. Podwyżkę pobiera i do czasu gdy będzie ją pobierał sprawa nie będzie "odgrzewanym kotletem".
Nikt nie odnosi się do remontów drug, bo remontów tych jest tyle co kot napłakał i jeszcze zrobione zostały na grajdole Zawadzkiego, byle jak. Ulica Chopina, jej remont zrobiony w jeden dzień, byle jak i mamy kamyczki niszczące karoserię. Wiata w centrum Zawadzkiego zamieniona na imitację. Ulica Zacisze i wystarczy spytać napotkanego mieszkańca w Zawadzkiem gdzie w Zawadzkiem ul. Zacisze jest, to ludzie wytrzeszczają oczy ze zdziwienia, gdzie ta ulica leży. O ul. na Kilinskiego wole już nie wspominać. To samo co na Chopena. Ty się lepiej ciesz, że twoi adwersarze nie wspominają o "remontach" dróg, bo się jedynie pogrążasz.
W gminie Zawadzkie jest 15 radnych. Niech tych 14 radnych ma (jak ty to mówisz) zaledwie takie osiągi jak radny Orłowski, to wtedy będziemy żyć w super gminie. Na zakończenie napisz mi zasługi radnych: Stanisława Kiełka, Dariusza Nowosielskiego, Pawła Klencza. Czy ci wspomniani Panowie potrafią w ogóle korzystać z internetu? Czy ci Panowie gardzą internautami? Nigdy z tymi Panami nie mogłem podyskutować na forum odnośnie wielu spraw. Dlaczego sam burmistrz tak boi się forum? Wiemy wszyscy, że na forum zagląda. Jednak najwidoczniej internauci są mu jedynie potrzebni w czasie wyborów.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 20 Listopad, 2013 - 20:41

"W gminie Zawadzkie jest 15 radnych. Niech tych 14 radnych ma (jak ty to mówisz) zaledwie takie osiągi jak radny Orłowski, to wtedy będziemy żyć w super gminie. Na zakończenie napisz mi zasługi radnych: Stanisława Kiełka, Dariusza Nowosielskiego, Pawła Klencza".Są dokładnie takie same jak radnego Orłowskiego- bo o nich jeszcze nic sensownego nie przeczytałem. Wiata ma atest i jest dopuszczona do publicznego użytkowania twoje prywatne animozja mam w d...e,znam opinie ludzi zadowolonych.Każdy otrzymuje wypłatę i burmistrz nie jest wyjątkiem,no chyba ,że wyjątkiem jest brak podwyżki w następnych latach ,a można było podnieść wzorem sąsiednich gmin,dlatego "to odgrzewany kotlet "bo z 2010 roku ( nawet już cuchnący). Czy obowiązkiem radnego jest korzystanie z internetu? Gdzie jest wpisany taki wymóg? A może doszli do wniosku- lepiej nic nie pisać niż takie bzdury jak radny O- "Jestem na Twitterze"," zapraszam na mojego bloga" czy przedrukowanie wiadomości ,ze strony Urzędu i spamowanie pismami.Co do remontów dróg to nie ma co odpisywać ,bo sam się totalnie wygłupiłeś ..."kamyczki" he he he!PS Zacisze to uliczka boczna Harcerskiej( za Avansem).Napisz jeszcze o pozostałych wymienionych ulicach- adwersarzu ,pośmiejemy się z twoich wypocin,co tam przeszkadza asfalt ,kostka,krawężnik ...?

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 20 Listopad, 2013 - 21:06

"Wiata ma atest". W takim razie trzeba było postawić wiatę dla jednej osoby. Też by miała atest. Też byli by zadowoleni. A ile miejsca by zaoszczędzono....
"Czy obowiązkiem radnego jest korzystanie z internetu. Gdzie jest wpisany taki wymóg?". Nie ma też wymogu aby radni słuchali swoich wyborców. Nie ma wymogu aby radni na sesji/komisji otwierali usta. Nie ma wymogu by być radnymi. Radni nie zostali radnymi aby tylko być radnymi. Jak radni nie chcą kontaktować się z wyborcami (m.in. z tymi internetu) to niech oddadzą stołek ludziom, którym się chce.
"Zacisze to uliczka boczna Harcerskiej". Na ulicy tej nie ma nawet postawionego znaku jak się ta ulica nazywa. Ot, taki "porządek" w gminie.
"Jestem na Twitterze" przynajmniej radny wie jak posługiwać się portalami społecznościowymi. W XXI w. znajomość "internetu" powinna być obowiązkiem posła, senatora, radnego. Reszta radnych jak widać ma nikłe pojęcie o internecie.
"wypocin", "w d...e". O, już nerwy ci puszczają. Nie ma co się dziwić. Jak się nie ma argumentów to nerwy puszczają.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 20 Listopad, 2013 - 21:41

Chłopczyku jakie nerwy ..na twoje wypociny o kamyczkach i innych głupotach? Ty poruszasz się tylko i wyłącznie w ogólnikach, a konkrety i argumenty cię "zakasowały"! Tobie przeszkadzają nawet remonty dróg, pewnie nie jeździłeś błotnistą Chopina, po każdym deszczu można zorganizować było rajd enduro,i wpadłeś na "pomysł" kamyczków, a teraz dochodzi brak znaku na Zaciszu,ot to są argumenty jak z d..y smęty!Radny niech sobie założy swoje forum i tam pisze o twitterze, blogach i wogóle ,że taki szkolony jest. Teraz napisz coś o remoncie np. Lublinieckiej co tam nie tak?

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 20 Listopad, 2013 - 22:06

i kolenie twoje "argumenty" typu: "chłopczyku", "wypociny", "głupoty", "d..y smęty!" Im bardziej piszesz, tym bardziej się pogrążasz. Zero odniesień merytorycznych, sam atak i jeszcze zadowolenie, że burmistrz robi to co musi. Gdyby nie zrobił Lublinieckiej to by ją samochody ciężarowe tak rozniosły, że wszyscy wierni jadący do kościoła, pracownicy spółek czy mieszkańcy Lublinieckiej zasypali by burmistrza pozwami o odszkodowania za zniszczone samochody.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 20 Listopad, 2013 - 22:23

Dalej brniesz w marazm braku argumentów?!-"Gdyby nie zrobił Lublinieckiej to by ją samochody ciężarowe tak rozniosły, że wszyscy wierni jadący do kościoła, pracownicy spółek czy mieszkańcy Lublinieckiej zasypali by burmistrza pozwami o odszkodowania za zniszczone samochody"- brniesz już całkiem na ślepo, ja pierniczę, ty pewnie nie czytasz co piszesz( nie chce podejrzewać czegoś gorszego)czy wcześniej samochody tam nie jeździły ludzie nie chodzili do kościoła-ile było "Tych zasypanych pozwów?"-lód na główkę siku i nyny!Każdy burmistrz powinien robić to co musi ,ale dopiero w tej kadencji nieco ruszyło w remontach dróg gminnych i to jest argument nie do podważenia. Jedzmy dalej ul Waryńskiego i XX-Stycznia co tam jest nie tak-podpowiem "kamyczków" tam nie ma...

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 20 Listopad, 2013 - 22:39

Kto brnie w marazm, używa "argumentów" typu: " d..pie", "wypociny", to doskonale widać. Lód na główkę to sam sobie przyłóż. Może ci to pomoże zrozumieć, że poprzednicy obecnego burmistrza po 3 latach swojej pracy mieli o wiele więcej dokonań niż obecny burmistrz. Rozumiem, chciałbyś żeby było inaczej. Chcieć to ty sobie możesz. Rzeczywistości nie zmienisz.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 20 Listopad, 2013 - 22:50

"Może ci to pomoże zrozumieć, że poprzednicy obecnego burmistrza po 3 latach swojej pracy mieli o wiele więcej dokonań niż obecny burmistrz." Czy mówisz o "dokonaniu"- budowy gimnazjum i niepotrzebnego zadłużenia gminy,gdy była oferta Starostwa przejęcia Technikum, teraz straszącego, czy mówisz o jak to pięknie piszą internauci -"znikających wyspach" które generują jedynie koszty?Czy piszesz o remontach dróg gminnych, ale które? Wymień je i wymień pozostałe dokonania po 3 latach, a nie zmieniaj rzeczywistości ,bo to się nie da.Jak ja bym chciał to byś się dopiero zdziwił.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 20 Listopad, 2013 - 22:57

Za kadencji poprzednika Orgackiego: wybudowano rondo na ulicy Strzeleckiej, odremontowano stacje PKP w Zawadzkiem, stacje główną PKS przeniesiono na PKP. Dzięki czemu nie ma już 'wędrówek ludów'. Z dwóch instytucji zrobiono jeden MOKSiR. Otwarto w byłym przedszkolu nr 1 stację ratownictwa z karetką, położono nowy chodniki na ul. Opolskiej na wysokości od stacji benzynowej do "koloniji", położono nowy chodniki na ul. Opolskiej na wysokości Nowe Osiedle - rondo, gmina doczekała się własnego hejnału i "dzwonu" wybijającego godziny, itp.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 20 Listopad, 2013 - 23:10

To mnie powaliłeś!Pytałem o drogi gminne( podpowiem ci Handlowa i Nowa to tyle) rondo było inwestycją ZDW bez wkładu gminy tak jak remont Oposkiej wraz z remontem chodnika do ronda.To art. z NTO-"Zarząd Dróg Wojewódzkich dostał rządową pomoc na usuwanie skutków powodzi. Główna ulica Opolska będzie jak nowa". Nieładnie przypisywać sobie czyjeś zasługi..Podaj jeszcze te "itp".

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 20 Listopad, 2013 - 23:23

Chodnik od ul. Paderewskiego do stacji Orlen (jadąc od Kielczy lewa strona), a także od "Hotelu pracowniczego" do Nowego Osiedla (jadąc od Kielczy prawa strona), to nie żadna rządowa pomoc kłamczuszku. Chodnik był tam przed powodzią. Powstał w skutek negocjacji burmistrza z firmą. ZDW wyraził tylko zgodę. O budowę ronda trzeba było walczyć i wywalczono.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 20 Listopad, 2013 - 23:38

Ulica Opolska też była przed powodzią ,co ma piernik do wiatraka.Ten chodnik był remontowany w tym zadaniu,ZDW nie zgodził się na ścieżkę rowerową bo zadanie obejmowało tylko remont skutków powodzi-cyt. z NTO-"Na głównej ulicy w już pojawili się drogowcy. Na razie rozbierają stare chodniki i przygotowują drogę do prac remontowych" A kłamczuszek był do tych "3 lat kadencji"- kłamczuszku . Jak z tym itp? Budowa ronda była zadaniem marszałka- wywalczona przez urząd marszałkowski woj.opolskiego,a zrealizowana przez ZDW

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 20 Listopad, 2013 - 23:56

"Odremontowanie stacji PKP w Zawadzkiem, stacje główną PKS przeniesiono na PKP, z dwóch instytucji zrobiono jeden MOKSiR. Otwarto w byłym przedszkolu nr 1 stację ratownictwa z karetką" było to do tych 3 lat. Oczywiście nie piszesz o tym, bo to nie pasuje do twoich intencji.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 21 Listopad, 2013 - 08:33

Jak z tobą polemizować? Jak cały czas kłamiesz lub manipulujesz, co wpis to kłamstwo .Dworzec PKP został wyremontowany w 2009r: cyt .z 9 09 2009r NTO:"W ostatnich latach PKP udało się wyremontować zaledwie kilka dworców. Prace w większości polegały na odmalowaniu poczekalni, wymianie okien i remontach dachów.

W ten sposób odnowione zostały dworce w Zawadzkiem, Domaszowicach, Nysie, Szydłowie, Chróścicach i Strzelcach Opolskich"- .Widać ,że część "zasług" przypisuje sobie PKP, na pewno było to w 2009r to jest 5 rok działalności burmistrza -kłamczuszku ..."biegu Wisły kijem nie zawrócisz!"Niestety twoje intencje są coraz bardziej dla mnie jasne,ale faktów nie zmienisz. Bardzo zręcznie omijasz problem zadłużenia gminy wynikły z(jak się okazuje) niepotrzebnej budowy gimnazjum,pozostały ci z tych "3lat sukcesów)poprzedniej władzy MOKSiR i "karetka"-wybitne osiągnięcia!Jestem pod wrazeniem.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 21 Listopad, 2013 - 11:47

Jak ci ktoś z rodziny dostanie zawału, albo zacznie się topić w swoim jadzie płynącym z ust to nie będziesz pisał bredni typu "karetka"-wybitne osiągnięcie!". Kto tu kłamie. Napisałeś "Prace w większości polegały na odmalowaniu poczekalni, wymianie okien i remontach dachów". Dlaczego nie dodałeś, że w Zawadzkiem odremontowano elewację w przeciwieństwie do innych dworców. Dworców nie odremontowano w Kolonowskiem, Fosowskiem, Staniszczach,... Porównaj sobie także wygląd odnowionego dworca w Zawadzkiem a odnowionego dworca w Strzelcach Opolskich. Niebo a ziemia. Jakoś poprzednik burmistrza Orgackiego potrafił się dogadywać z ludźmi i odnowiono dworzec PKP w Zawadzkiem, pociągi funkcjonowały normalnie. Za obecnego burmistrza linia kolejowa Kielcza-Zawadzkie została zlikwidowana. Kolejna sprawa. Od 2006 do 2009 to są 3 lata. Do szkoły uczyć się liczyć, a nie manipulować opinią publiczną. Na koniec. Obecny burmistrz doskonale wiedział jakie jest zadłużenie gminy. Nikt go nie zmuszał aby został burmistrzem. Tak swoją drogą. Z perspektywy czasu mogę powiedzieć. Całe szczęście, że gmina jest zadłużona. Bo gdyby gmina nie była zadłużona to z jednego MOKSiRu nie powstałyby dwie nowe instytucje, a najprawdopodobniej pięć.

Portret użytkownika 62norbi03
Wysłane przez 62norbi03 w 21 Listopad, 2013 - 12:48

Skoro tak się to nazywa, remont PKP, to dlaczego go nie dostosowano do potrzeb osób niepełnosprawnych??? Z tego, co ja wiem, odświeżenie wyglądu, to jest wymiana okien, pomalowanie ścian, odnowienie elewacji...
Pamiętajcie, że dworzec kolejowy jest obiektem użyteczności publicznej i według ustawy aktualnego prawa budowlanego, w wszelkie przebudowy, dobudowy, rozbudowy, nadbudowy, jak i, wszelkie remonty o charakterze budowlanym w obiektach wybudowanych przed rokiem 1994 muszą być wliczane do dodatkowo dostosowania dla osób niepełnosprawnych.
Lecz takie obiekty użyteczności publicznej jak dworce kolejowe, nie wchodzą w kompetencje samorządów gminnych a zarządcy kolei...
Więc, samorząd gminny w raz z burmistrzem na czele, nie ma żadnych kompetencji, co do dworców kolejowych, jedynie może prosić o remonty zarządcy kolei...
A myślę, że tu nie temat o stacjach, a o drodze gminnej ul. Andrzeja w Zawadzkiem... Komuś zależy na tym aby temat, nie był poruszany. Dlatego też mowa o wszystkim, tylko, nie o temacie omawianego artykułu...
Z poważaniem
Norbert Czapla

N. Cz.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 21 Listopad, 2013 - 16:48

Głupcze kłamliwy ,nawet nie wiesz ,że w latach 2004-2006 Stachowski był burmistrzem( po śmierci Małka)?O czym z tobą dzieciaku dyskutować-dzieciaku bo pewnie w 2004 się urodziłeś i tego nie wiesz.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 20 Listopad, 2013 - 23:12

A i najważniejsze to nie działo się w pierwszych 3 latach kadencji tylko w 5-6 roku- kłamczuszku.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 20 Listopad, 2013 - 23:28

5-6 roku. Czyli gmina za Stachowskiego pomimo zadłużenia mogła coś robić dla mieszkańców (choćby wyprosić pomoc). A burmistrz Orgacki mówi, że nic nie może zrobić, bo gmina właśnie jest zadłużona.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 20 Listopad, 2013 - 23:41

Przecież nie będziemy wałkować od początku ..od dróg ,orlików, wiat, świetlicy integracyjnej to było opisane i jest zrobione poczytaj!!Poczytaj projekt budżetu i plany inwestycyjne na 2014 lub zapytaj radnego O.jak masz problem z czytaniem.

Portret użytkownika 62norbi03
Wysłane przez 62norbi03 w 20 Listopad, 2013 - 16:30

Do:
czytelnik (niezweryfikowany), 20 listopad, 2013 - 14:10

Ja też jestem w podobnej sytuacji, co pan Andrzej, jestem osobą schorowaną, niepełnosprawną, a działam jako samodzielny działacz na rzecz niepełnosprawnych. Więc,powiedź mi,co ja sam mogę zdziałać??? Czy mogę przyjść do Urzędu i powiedzieć burmistrzowi, że od dziś nie jest burmistrzem??? Prawie takie same prawo ma pan Orłowski będąc osamotnionym Radnym, od którego się odwracają pozostali Radni, którzy są w układach z burmistrzem i nie wiem, jak dobry projekt miałby Pan Andrzej, to dla zasady zostanie olany, bo to pomysł Orłowskiego!!!

Jak tak myślisz, cytuję:

Na miejscu Pana Andrzeja dawno bym zrezygnował, spróbował bym odwołać burmistrza w referendum,budował bym szerokie porozumienie na następne wybory -starczy?

Masz tu takie same prawo jak ja, i inni i także pan Orłowski, więc dlaczego nie odwołasz burmistrza? Odważ się, zróbmy to razem, pokaż co ty zdziałasz, jak taki mądry, zrób referendum, sam, bo większość rady miejskiej jest za burmistrzem...
Ja uważam, że nie trzeba robić referendum aby odwołać burmistrza, a szukać godnego na te stanowisko człowieka, ponieważ już za rok wybory...

Z poważaniem.
Norbert Czapla.

N. Cz.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 20 Listopad, 2013 - 16:43

A dlaczego to ja mam zrobić referendum to Wy cały czas udowadniacie,że jest źle a nic nie robicie by to zmienić demokracja ma swoje prawa i proszę tylko z nich korzystać. Jest wiele przykładów referendalnych i można to nawet zrobić w internecie. Do dzieła.Ja takiej potrzeby nie widzę czy to jasne.

Portret użytkownika 62norbi03
Wysłane przez 62norbi03 w 20 Listopad, 2013 - 17:39

czytelnik (niezweryfikowany), 20 listopad, 2013 - 16:43 napisał:

A dlaczego to ja mam zrobić referendum to Wy cały czas udowadniacie,że jest źle a nic nie robicie by to zmienić demokracja ma swoje prawa i proszę tylko z nich korzystać. Jest wiele przykładów referendalnych i można to nawet zrobić w internecie. Do dzieła.Ja takiej potrzeby nie widzę czy to jasne.

A dlaczego, ja, lub pan Orłowski, dlaczego nie zrobią tego pozostali Radni???

Ja wolałbym poczekać do wyborów, ponieważ referendum to także koszta finansowe, czyżby nie lepiej użyć tych pieniędzy na naprawę omawianej ul Andrzeja i innych dróg, a przy okazji pomyśleć o niepełnosprawnych, o chodnikach dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych, poruszających się na wózkach inwalidzkich... itd...

A jeśli chodzi o te Orliki, to były one za fundusze Unii Europejskiej...

Z poważaniem.
Norbert Czapla

N. Cz.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 20 Listopad, 2013 - 18:09

"A jeśli chodzi o te Orliki, to były one za fundusze Unii Europejskiej".Norbercie -dla ścisłości to współfinansowana ze środków UE,ale nawet o to dofinansowanie, musi ktoś wystąpić -prawda? Przedstawiciel UE nie przyjechał do Zawadzkiego i powiedział macie tu kasę zróbcie Orliki!Więc nie do końca ci "urzędasy" jak ich nazywasz tylko siedzą na stołkach.Jak śledzisz NTO to był artykuł o okrojonych "schetynówkach " na przyszły rok i tylko 7 wniosków zaopiniowano pozytywnie, znalazł się w nim nasz(przebudowa ul. Szpitalnej i Waryńskiego) czy to nie nasz sukces na 71 gmin w woj. opolskim-dlaczego o tym nie piszesz? O to referendum to Ty mnie zaczepiłeś ja tylko wskazałem możliwości jakie ma radny.

Portret użytkownika Mariusz2
Wysłane przez Mariusz2 w 20 Listopad, 2013 - 21:36

W orlikach nie ma grosza z pieniędzy unijnych...

"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoine de Rivarol)

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 20 Listopad, 2013 - 21:45

Te w Kielczy i Żędowicach to tak:... "Budowa boiska wielofunkcyjnego z polem do gry w piłkę ręczną, piłkę siatkową i koszykówkę wraz z oświetleniem boiska w Żędowicach przy ul. Strzeleckiej 35 (dz. nr 622) w ramach operacji pt. Poprawa infrastruktury turystyczno-rekreacyjnej na terenie sołectwa Żędowice i sołectwa Kielcza, współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 Leader Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013"-tak brzmi teść zadania.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 20 Listopad, 2013 - 16:50

Norbert szczerze ci współczuję z powodu choroby ale nie badz wazeliniarzem radnego O.Ten człowiek tylko robi kupe kurzu wokół swojej osoby i nic poza tym.Daj konkretny przykład jakiś osiągnięć pana radnego.

Portret użytkownika 62norbi03
Wysłane przez 62norbi03 w 20 Listopad, 2013 - 17:21

Wystarczy mi to, co wiem o panu Orłowskim, wiem, że nie jest świętym.
Lecz jest człowiekiem, otwartym dla ludzi... To mi "styknie"...
Jednak, za wazeliniarza się nie uważam, ponieważ chodzę na sesje rady miejskiej i wiem jaki stosunek mają inni radni na układach z burmistrzem...
Opieram się na faktach, a nie na wyszczanych z palca domysłach i plotkach...
Z poważaniem.
Norbert Czapla

N. Cz.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 20 Listopad, 2013 - 17:38

To jeszcze tylko powiedz na ilu sesjach byłeś i od kiedy,i czy po 2-5 posiedzeniach rady można ,a miarę obiektywnie,ocenić radnych?Jeżeli tak to gratuluję "szybkiej i jednoznacznej" oceny.

Portret użytkownika 62norbi03
Wysłane przez 62norbi03 w 20 Listopad, 2013 - 18:02

Na komisjach rady miejskiej nie byłem, lecz mam każde ich nagranie. A chodzę na sesje od lipca bieżącego roku. A pisząc o większości radnych, nie myślę o nich wszystkich....
Powód który spowodował moje uczestnictwo na sesjach rady miejskiej, jest realna chęć działania na rzecz osób niepełnosprawnych. Przedtem działem tylko w sieci jako prowadzący portale społecznościowe dla niepełnosprawnych... Widząc w mediach, że co raz więcej niepełnosprawnych zaczyna walczyć o swoje prawa wychodząc na ulice, a nie tylko w internecie, pisząc na nic zdające się petycje...
Biorąc pod uwagę moją uporczywość, samodzielność jak i umiejętność radzenia się w sytuacjach podjąłem decyzję jawnego działania w przedstawionych kierunkach i nie mam zamiaru na jakiekolwiek ustępstwa wobec obranego kierunku...

Z poważaniem
Norbert Czapla

N. Cz.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 20 Listopad, 2013 - 18:36

"wiem jaki stosunek mają inni radni na układach z burmistrzem..."zdecydowanie chodziło mi o ocenę tych "innych radnych". Nie uważasz,że za ocenę powinna służyć cała kadencja? Ty wyciągasz wnioski po kilku sesjach( a dla mnie miarodajna jest ocena w czasie bytności na sesji)a przecież było ich już kilkadziesiąt.Ale to i tak dobrze ,bo część tutaj piszących nigdy na sesji nie była( wiesz doskonale ,bo bywa nas "kilka sztuk" z poza rady)a pisze na temat ich działalności tylko ze względu na ich "przynależność" -"przydupasy Burmistrza"- lub "przydupasy opozycji" ,żadnych konkretów nie ma.Przyjść na sesje to nie,ale wymądrzać się w internecie to OK!

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 20 Listopad, 2013 - 20:11

"Bo część tutaj piszących nigdy na sesji nie była". W dobie możliwości odsłuchania sesji z pliku mp3 nie trzeba być osobiście na sesji aby wiedzieć, co i jak się dzieje w gminie. Nie musisz przejść dżumy osobiście, aby wiedzieć co to za choroba, jakie ją leczyć.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 20 Listopad, 2013 - 20:23

Puentą to tej bzdurnej odpowiedzi niech będzie reklama "papieru toaletowego" który "potrzebujący" dostał na tablecie.Wiesz co to "gesty,emocje lub mimika przy wypowiedzi"? Zdołasz to odsłuchać, a to również wpływa na ocenę radnego i jego zaangażowania.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 20 Listopad, 2013 - 20:33

Dla mnie nie są istotne gesty, emocje, mimika. Dla mnie istotne jest czy radny wypełnia swoje obowiązki oraz czy tylko siedzi na sesji/komisji i milczy pobierając wyłącznie pieniądze za milczenie i siedzenie na czterech literach.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 20 Listopad, 2013 - 20:43

Czyli czytelniku (niezweryfikowany), 20 listopad, 2013 - 20:23 osoby niewidome to ludzie którzy z automatu (wg ciebie) mają zaburzoną ocenę wyboru posłów, senatorów, radnych. No bo przecież nie widzą emocji, gestów. Jeszcze napisz, że osobom niewidomym powinno odbierać się z automatu prawa obywatelskie, gdyż głosują ( wg ciebie) nie w pełni świadomie.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 20 Listopad, 2013 - 22:11

Czy niewidomy nie ma innych zmysłów?Czy słyszy np. uderzenie w stół ( to też forma emocji)niekoniecznie słyszalna na MP3.Te słowa:cyt.-"Jeszcze napisz, że osobom niewidomym powinno odbierać się z automatu prawa obywatelskie, gdyż głosują ( wg ciebie) nie w pełni świadomie"- świadczą ,że twoim celem jest manipulowanie wypowiedziami innych, skąd takie wnioski wyciągasz.....strach pomyśleć co w twojej głowie siedzi.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 20 Listopad, 2013 - 22:32

Faktycznie, uderzenia w stół są tak ważne, że warto na nie zwracać szczególną uwagę. A to, że radny mówi na sesjach (bo załatwia sprawy swoich wyborców) bądź wyłącznie milczy (bo swoich wyborców ma gdzieś), to sprawa mało istotna. Raczej strach pomyśleć co w twojej głowie siedzi.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 20 Listopad, 2013 - 22:42

Starasz się za wszelka cenę nadinterpretować moje słowa ,aż strach się bać, co jeszcze wymyślisz.Może spróbuj jutro na lekcji polskiego przeczytać swojej pani, moją wypowiedź- wytłumaczy ci sens.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 20 Listopad, 2013 - 22:54

Nie mierz wszystkich swoją miarą. To, że ty dajesz poczytać swojej pani teksty z internetu nie oznacza, że cały świat, tak jak ty, chodzi do podstawówki.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 20 Listopad, 2013 - 18:40

Norbi to w następnych wyborach startuj może uda ci się czegoś dokonać dla dobra ogółu.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 20 Listopad, 2013 - 20:13

Norbi wyszedł z założenia: jeśli nie potrafisz to nie pchaj się na afisz. Szkoda, że wielu burmistrzów w Polsce nie wzięło sobie tego porzekadła do serca.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 20 Listopad, 2013 - 18:28

Może i masz rację ze swoimi cytuję WYSZCZANYMI domysłami , bo to chyba wszytsko na co Cię stać . Snuć domysły a miejsce na obiektywizm nie ma .

Portret użytkownika czytelnik 4
Wysłane przez czytelnik 4 (niezweryfikowany) w 21 Listopad, 2013 - 09:02

Ja też uważam, że burmistrz trochę wyremontował w tej naszej gminie. Dużo korzystają z dotacji unijnych, to następny plus. Przy dużym zadłużaniu gminy jednak wiele zrobił. Zakup działki, kolejny duży plus, coś konkretnego i korzystnego dla gminy pozostawi, jeśli nie wygra. Zmieniają tez poprzedni kiepski plan zagospodarowania. Ograniczył administrację - trochę przy tym było krzyku, ale udało się to co nie w każdej gminie wychodzi i to co chyba żadnemu poprzednikowi się nie udało. Aby takie zmiany przeprowadzić trzeba być osobą odporną i o silnym charakterze. Może dlatego nie potrafi się "sprzedać" jak jego poprzednik, pewnie w ogóle o to nie dba, ale dla mnie liczy się to co zrobił a nie jak się reklamuje. Jeśli chodzi o te wszystkie afery wypisywane w internecie, to naprawdę, mnie już to męczy, wojna jak w sejmie, nie wiadomo o co. Bzdury i jeszcze raz bzdury nie mające żadnego rzeczowego znaczenia dla gminy. Dziwię się tym, których to tak rajcuje.Podobno to zgoda nie kłótnia buduje. O tę zgodę wszyscy, szczególnie radni powinni zabiegać a nie kalać gdzie popadnie własne gniazdo.

Portret użytkownika czytelnik wnikliwy
Wysłane przez czytelnik wnikliwy (niezweryfikowany) w 21 Listopad, 2013 - 09:30

Muszę przyznać,że w znacznej części się z Tobą zgadzam,ja jednak oceniam całą władzę za zasługi w za wpadki,bez podziału na "burmistrz, rada czy radni".Denerwuje mnie tylko jedno -podobno- wszyscy( opozycja i "mający władze")pracują dla dobra gminy,ze strony radnych"opozycji" nie było jeszcze jednego pozytywnego wpisu działalności władz( czyli również siebie), krytyka wszystkiego na "porządku dziennym"- a przecież by być wiarygodnym i rzetelnym ,to należy pisać także dobre wiadomości, o nowych wyremontowanych drogach,boiskach,świetlicach,zagospodarowania terenów. Tego nie ma wcale!Kwestią indywidualną jest już ocena, czy to dużo czy mało zrobione.

Portret użytkownika czytelnik 4
Wysłane przez czytelnik 4 (niezweryfikowany) w 21 Listopad, 2013 - 14:37

ja wyznaję taką zasadę. Coś ci się nie podoba? to pokaż jak należy robić lepiej.
Jeśli- jak piszesz opozycji się nie podoba, to nie jęczeć tylko do roboty! Zakasać rękawy, obalić władzę i pokazać co się potrafi. W opozycji jest łatwo być, zawsze przecież znajdzie się coś co można skrytykować, w razie czego umyć ręce- to nie ja. Uważam, że w takiej małej gminie gra w politykę jest trochę komiczna. No ale, jak ktoś to lubi...

Portret użytkownika czytelnik wnikliwy
Wysłane przez czytelnik wnikliwy (niezweryfikowany) w 21 Listopad, 2013 - 17:00

Dokładnie tak! Tylko zawsze owa "opozycja" ma jedno wytłumaczenie-"chcieliśmy ale większość się nie zgodziła"-tylko ,że ciekawych wniosków opozycji jak na lekarstwo. -"Uważam, że w takiej małej gminie gra w politykę jest trochę komiczna"- powiem więcej "bawienie się" w opozycję( do kogo?) w gminach jest komicznie śmieszne.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 21 Listopad, 2013 - 18:06

Opozycją mianuje się klub radnych "Nasza Gmina Zawadzkie" początkowo było ich 5,ale jeden zdezerterował.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 21 Listopad, 2013 - 19:54

Radni "Nasza....."-panowie Beier, Bielski,Opas,Orłowski,Romberg. Na pewno "wypadł" z klubu Romberg i podobno jeszcze jeden.....

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 22 Listopad, 2013 - 07:47

Pan Bielski już też do klubu nie należy, pozostało tylko trzech. Przewodniczącym jest pan Orłowski.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 22 Listopad, 2013 - 08:02

No tak, widzieli panowie co się w tej opozycji "wyrabia", i opuścili towarzystwo. Dla nich dobre posunięcie.
Ale trzeba przyznać, że jeden pozytyw z opozycji jest - przynajmniej do końca kadencji nie będziemy się nudzić. Już nie mogę się doczekać kolejnych sensacji.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 21 Listopad, 2013 - 21:38

Tylko zawsze owa "opozycja" ma jedno wytłumaczenie-"chcieliśmy ale większość się nie zgodziła"

To zabawne. Takie same wytłumaczenie w latach 2006-2010 mieli radni z Przyszłości Zawadzkiego. Wciąż było słychać, "wybierzcie nas w tedy będziemy mogli coś zrobić". Nawet w tamtym czasie był jeden bardzo nadaktywny radny z Przyszłości Zawadzkiego. Ile on wtedy wysyłał pism do kablówki. Jakie mądrości pisał. Ile ankiet przeprowadzał. Jego aktywność była tak wielka, że swego czasu połączył mandat radnego z
mandatem ławnika sądowego. Wystarczyła przez to jedna decyzja Wojewody i po radnym z Przyszłości Zawadzkiego słuch zaginął.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 21 Listopad, 2013 - 22:14

Czyżby znowu kłamczuszek się odezwał? Chyba tak bo takie bzdury tylko on pisze.Cyt- "Takie same wytłumaczenie w latach 2006-2010 mieli radni z Przyszłości Zawadzkiego. Wciąż było słychać, "wybierzcie nas w tedy będziemy mogli coś zrobić". Nawet w tamtym czasie był jeden bardzo nadaktywny radny z Przyszłości Zawadzkiego. Ile on wtedy wysyłał pism do kablówki. Jakie mądrości pisał. Ile ankiet przeprowadzał. Jego aktywność była tak wielka, że swego czasu połączył mandat radnego z
mandatem ławnika sądowego. Wystarczyła przez to jedna decyzja Wojewody i po radnym z Przyszłości Zawadzkiego słuch zaginął"- ów radny decyzją Wojewody stracił mandat w tej kadencji-2010-2015. No ale czego spodziewać się po kłamczuszku? Tylko kłamstw.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 21 Listopad, 2013 - 22:28

Pijak wszędzie widzi pijaków, kłamca wszędzie widzi kłamców.
Radnego już nie ma, a po jego aktywności ani widu ani słychu.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 21 Listopad, 2013 - 22:37

czytelniku (niezweryfikowany), 21 listopad, 2013 - 21:38, a gdzie ty widzisz stwierdzenie jakoby radny P. został odwołany podczas zeszłej kadencji? Tam takie stwierdzenie nie pada. Czytanie ze zrozumiem się kłania.
A rozumiem, piszesz bzdury i nadinterpretujesz teksty innych czytelników, aby zmienić temat, zrobić pyskówkę i zamieszanie. To ci się nie uda. Radny P. został odwołany, klub "Przyszłość Zawadzkiego" stracił radnego czy to ci się podoba czy nie!

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 22 Listopad, 2013 - 07:58

Odpowiedź jest bardziej prosta niż myślisz (raczej nie myślisz) ,jedyny przypadek wygaśnięcia mandatu przez Wojewodę miał miejsce w tej kadencji(2010-2014) czy to ci się podoba czy nie.Wiem ,że czytanie bez zrozumienia( jak w twoim przypadku tekstu, może powodować pisanie takich bzdur jak ty i kłamczuszek,a o analizie tekstu już nie wspomnę, bo słowo analiza jest dla was całkowicie obce).Pyskujesz i robisz zamieszanie ale faktów nie zmienisz. Więcej nauki mniej bzdurnego pisania ,a będzie lepiej dla wszystkich.

Portret użytkownika czytelnik wnikliwy
Wysłane przez czytelnik wnikliwy (niezweryfikowany) w 22 Listopad, 2013 - 10:00

Czasem nie warto być "adwokatem"i bronić bzdurnych wpisów- czytelniku z 21 listopada 22:37, bo samemu wychodzi się na ..... czytelnik tak pisze:"Takie same wytłumaczenie w latach 2006-2010 mieli radni z Przyszłości Zawadzkiego. Wciąż było słychać, "wybierzcie nas w tedy będziemy mogli coś zrobić". Nawet w tamtym czasie był jeden bardzo nadaktywny radny z Przyszłości Zawadzkiego".Gościu chcąc dokopać radnym "Przyszłość Zawadzkiego"pisze o latach 2006-2010 zauważa -"Nawet w tamtym czasie był jeden bardzo nadaktywny radny z Przyszłości Zawadzkiego"- w tym miejscu mógłbym ci pogratulować dobrej dedukcji, że ma na myśli A.P gdyby nie fakt ,że nie był on w kadencji2006-2010 radnym.Zdanie zawierające fałszywe informacje jest zdaniem kłamliwym , co w przypadku cytowanego czytelnika , jak już zostało zauważone,jest na porządku dziennym, a premedytacja stosowane.Gdybyś nie zrozumiał o co kaman to główny akcent dotyczy słów: "Nawet w tamtym( podkreślam tamtym) czasie....

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 22 Listopad, 2013 - 18:56

Dziś wielu dziennikarzy zwraca się m.in. do Włodzimierza Cimoszewicza mówiąc: "Panie Premierze". Jasne jest, że Pan Cimoszewicz nie urzęduje obecnie na stanowisku Prezesa Rady Ministrów. Jednak tytuł premiera który uzyskał lata temu pozostał mu. Inny przykład. Wielu dziennikarzy opisując życie Bronisława Komorowskiego pisze. "Prezydent Komorowski w czasie stanu wojennego był internowany". Każdy rozsądny wie, że kiedy Bronisław Komorowski był internowany nie był prezydentem RP. Jednak Prezydent Komorowski wygrywając wybory uzyskał tytuł prezydenta. Tytuł który będzie mu przysługiwał nawet gdy przegra w przyszłości wybory. Tak samo jest z funkcją radnego. Radny A.P. wygrał swego czasu wybory. Pomimo, że nie jest obecnie radnym wciąż można o nim mówić Radny A.P. Tyczy się to przeszłości i teraźniejszości. Twoje uporczywe szukanie dziury w całym, żeby tylko zmienić temat, po raz kolejny sprowadziło cię na manowce. W podanym wyżej tekście nikt nie mówi A.P. był w latach 2002-2006 radnym. Tam jest zwyczajnie napisane, że A.P. pisał wiele w Kablówce i już nie pisze. Gdybyś nie zrozumiał o co kaman to w Polsce ludzie posługują się tytułami, funkcjami. Doktor, który cię leczy, nie musi być człowiekiem z tytułem naukowym. Gdy dziennikarz zwraca się do kogoś Panie Premierze, to człowiek udzielający wywiadu nie musi być automatycznie urzędującym premierem.

Portret użytkownika czytelnik wnikliwy
Wysłane przez czytelnik wnikliwy (niezweryfikowany) w 22 Listopad, 2013 - 20:20

Czytelniku cały sporny "bzdurny" tekst dotyczył lat 2006 2010 nie pojmujesz, to i nie pojmiesz.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 22 Listopad, 2013 - 08:31

Zobaczymy, co zrobi "obecna" opozycja, na razie nie mają nic konkretnego do zaoferowania, jedynie wodę na młyn.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 22 Listopad, 2013 - 19:19

Tak czytam sobie wypowiedzi różnych osób. Czytam sobie nawoływanie aby opozycja wobec burmistrza w Zawadzkiem wzięła się do "rządzenia". Myślę sobie, ciekawe jaka jest wogóle moc opozycji wobec Pana burmistrza.
Postanowiłem więc zobaczyć i porównać jacy radni i z jakich klubów zasiadają w gminie Zawadzkie. Każdego namawiam do tego samego. Porównanie można zrobić bardzo prosto. Na stronach internetowych BIPu gminy Zawadzkie znaleźć można dokument o nazwie: "Rejestr Klubów Radnych Rady Miejskiej w Zawadzkiem". Dzięki temu dokumentowi dowiadujemy się, kto ma ile władzy w gminie.
W dokumencie tym czytamy: w Zawadzkiem są dwa kluby: 1) obecny klub władzy o nazwie "Przyszłość Zawadzkiego". Klub ten liczy aż 9 członków. Opozycją do klubu władzy jest klub „Nasza Gmina Zawadzkie” liczący 3 członków.
Już na wstępie widać, że opozycja obojętnie co by chciała zrobić nie ma szans. Zawsze zostanie przegłosowana. Całą władzę w ręku mają ludzie z klubu burmistrza, burmistrza który w kadencji 2010-2014 ma władzę absolutną. A to oznacza, że ponosi on pełną odpowiedzialność za to co dzieje się w gminie Zawadzkie.
Można powiedzieć. Ludzie wybrali 9 członków klubu "Przyszłość Zawadzkiego" i ci ludzie rządzą. Nie drodzy Państwo. Wielu (jak na gminę Zawadzkie) członków "Przyszłości Zawadzkiego" to (jak mówi się obecnie) "spadochroniarze". Czyli ludzie którzy wybrani zostali z innych list klubowych, a po dostaniu się do Rady Gminy zmienili swoje barwy polityczne. Oto przykłady.
Przewodniczącym Komisji Rewizyjnej jest Pan Piotr Guzy. W 2010r. kandydował i dostał się do Rady Gminy Zawadzkie z Komitetu Wyborczego Mniejszość Niemiecka. Najwidoczniej Mniejszość Niemiecka nie jest tak atrakcyjna jak "Przyszłość Zawadzkiego". Dziś Pan Piotr Guzy jest w Klubie "Przyszłość Zawadzkiego" i jest przewodniczącym Komisji Rewizyjnej.
Przewodniczącym Komisji Budżetowo-Gospodarczej jest Pan Kazimierz Szmal. W 2010r. kandydował i dostał się do rady gminy Zawadzkiem z Komitetu Wyborczego SLD. Najwidoczniej w SLD nie ma tak dobrze jak w "Przyszłości Zawadzkiego". Bo gdyby Panu Szmalowi było dobrze w SLD to nie zmieniałby barw klubowych.
Przewodniczącą Komisji Oświaty, Kultury, Zdrowia, Sportu i Turystyki jest Pani Beata Mańka-Kulik. Pani ta startowała z listy "Nasza Kielcza". Dziś Pani Mańka jest w klubie "Przyszłość Zawadzkiego".
Komisją Samorządności Porządku Publicznego kieruje zaś Danieliusz Gałązka. Niech zgadną Państwo z jakiego klubu jest Pan Gałązka? Oczywiście z Klubu Przyszłość Zawadzkiego. Pochwalić należy Pana Gałązkę, że ten akurat radny nie zmienił barw politycznych. Brawo.
Ludzie głosujący w wyborach na określone listy wyborcze mogą się poczuć w Zawadzkiem bardzo zawiedzeni. Jak to, ktoś powie, głosowałem na człowieka z SLD, a dziś kandydat SLD jest kandydatem "Przyszłości Zawadzkiego". Tak drodzy Państwo. Jednak Panowie Kazimierz Szmal, Piotr Guzy i Pani Beata Mańka-Kulik to niejedyni radni którzy zmienili swój klub na klub Przyszłość Zawadzkiego. Na przykład Pani Brygida Polak startowała z list Platformy Obywatelskiej. Dziś Pani ta jest w klubie "Przyszłość Zawadzkiego".
Podsumowując. Wszystkie Komisje Problemowe w gminie Zawadzkie obsadzone są przez ludzi z Klubu burmistrza. Z czterech Komisji aż trzy Komisje kierowane są przez ludzi, którzy zmienili swoje Kluby na Klub burmistrza. Uprzedzając także przyszłe ataki na moją osobę. Nie twierdzę, że ludzie, którzy zmienili swoje Kluby na Klub "Przyszłość Zawadzkiego" zrobili to po to aby dostać stołek o wiele lepiej płatny niż sama funkcja radnego. Twierdze natomiast, że ludzie ci jednak zmienili Kluby, a dlaczego tak zrobili można się tylko domyślać.
Źródła do sprawdzenia: http://bip.zawadzkie.pl/28/rejestr_klubow_radnych.html http://www.zawadzkie.pl/index.php/2012-06-04-13-37-24/rada-miejska
http://wybory2010.pkw.gov.pl/geo/pl/160000/161107.html#tabs-3

PS. W 2010r. z list Klubu Przyszłość Zawadzkiego do Rady Gminy startował Pan Jagoda Wojciech. W Urzędzie Gminy Zawadzkie po wyborach z 2010r. zatrudniony został na stanowisko ds. promocji gminy i pozyskiwania środków pozabudżetowych Pan Jagoda Wojciech. Czy Pan Wojciech Jagoda startujący do Rady Gminy z list Przyszłość Zawadzkiego, a Pan Wojciech Jagoda zatrudniony za kadencji obecnego burmistrza w gminie to ten sam człowiek? Po raz kolejny uprzedzając przyszłe ataki na moją osobę, nie twierdze, że ktoś dostał pracę po znajomości. Wyłącznie twierdzę, że Pan Wojciech Jagoda startował do Rady Gminy i Pan Wojciech Jagoda pracuje w gminie Zawadzkie na stanowisku ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi i promocji gospodarczej.

Źródła do sprawdzenia
http://www.zawadzkie.pl/index.php/gmina/gminna-baza-telefoniczna
http://wybory2010.pkw.gov.pl/geo/pl/160000/161107.html#tabs-3
http://bip.biuletyn.info.pl/php/strona.php3?bip=bip_zawad&id_dzi=13&lad=...

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 22 Listopad, 2013 - 20:12

A co z radnymi "Nasza Gmina zawadzkie"wybory wygrała 5-tka teraz jest ich 3-ka? Zrezygnowali bo słaby klub , zrezygnowali bo zmienili poglądy zrezygnowali bo brak wspólnej "myśli " klubowej, zrezygnowali bo....?

Portret użytkownika czytelnik 4
Wysłane przez czytelnik 4 (niezweryfikowany) w 23 Listopad, 2013 - 08:56

Czy ty wiesz co ty piszesz, kolego? To by dopiero było jakby każdy z nich pilnował interesów partii a nie mieszkańców!To by dopiero było jakby każdy z tych radnych miał, jak to ktoś napisał "słowną biegunkę". To nie Warszawa chłopie! Widocznie klub do którego należą potrafi "godzić" wszystkie poglądy i za to ode mnie gratulacje. Zgoda buduje!

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 23 Listopad, 2013 - 10:20

"Ludzie głosujący w wyborach na określone listy wyborcze mogą się poczuć w Zawadzkiem bardzo zawiedzeni. Jak to, ktoś powie, głosowałem na człowieka z SLD, a dziś kandydat SLD jest kandydatem "Przyszłości Zawadzkiego". Tak drodzy Państwo".Czy ty chłopie szaleju się najadłeś! To,że ktoś przystąpił do klubu, oznacza ,ze "zdradził" swoich wyborców"?Trzeba przeanalizować programy z jakimi szli do wyborów, widocznie duża część się pokrywa i dlatego podjęli taką decyzje!Pragnę zauważyć ,że to radni "Nasza Gmina Zawadzkie"jako pierwsi zawiązali klub ok. 3 miesiące wcześniej-dlaczego? Nie można było wspólnie pracować na rzecz gminy?Po co w Zawadzkiem kluby?Czy nie jest tak ,że ten klub nie przedstawił ciekawego programu i ciekawych propozycji rozwoju gminy-i z tego tytułu nie przyciągnął innych radnych( co więcej dwóch zraził do siebie)w swoje szeregi. Czy to nie główna przyczyna?Pytań można mnożyć ,tylko po co! Trzeba pracować dla dobra gminy a nie gminę "upartyjniać",ale pracować wspólnie ,a nie zajmować się osobistymi urazami-te można użyć w przyszłej kampanii wyborczej, bo na dziś nie przynoszą nic konstruktywnego a tylko zaogniają sytuację

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 20 Listopad, 2013 - 16:54

A czy któryś z czytelników coś wie na temat anonimu z uznaniami dla żędowickiego proboszcza?

Portret użytkownika Andrzej Orłowski
Wysłane przez Andrzej Orłowski w 21 Listopad, 2013 - 08:31

Szanowni Państwo,

chciałem wszystkich, zainteresowanych, moją pracą radnego, poinformować, że moja praca jest jawna i powszechnie znana. Jeżeli natomiast część z Państwa nie wie, co ja robię/zrobiłem, jako radny, to zapraszam na powszechie znane moje strony w internecie, na prowadzony dyżur radnego, na posiedzenia Komisji RM, obrady Sesji RM, do kontaktu drogą mailową, telefoniczną itp.

Panie Norbercie, proponuję Panu omijać wpisy dotyczące mojej osoby (zaczepki), gdyż, to jest nic innego jak odwracanie uwagi od artykułu i problemów mieszkańców ulicy Andrzeja. Jakoś nikt nie zapyta (z tych osób) dlaczego Burmistrz wprowadził w błąd radnego, infomując go, że remont ulicy będzie zrobiony w tym roku?

Dla zainteresowanych, linki do moich stron:

http://andrzejorlowski.blogspot.com/
https://www.facebook.com/andrzej.orlowski.radny.zawadzkie
https://www.facebook.com/andrzej.orlowski.radny?ref=hl
https://twitter.com/AndrzeOrlowski
http://andrzejorlowski.wrzuta.pl/
http://www.forum.zawadzkie.pl/viewtopic.php?f=2&t=878
http://www.forum.zawadzkie.pl/viewtopic.php?f=2&t=889

Z poważaniem

Andrzej Orłowski

Portret użytkownika czytelnik wnikliwy
Wysłane przez czytelnik wnikliwy (niezweryfikowany) w 21 Listopad, 2013 - 08:45

Panie Andrzeju! Ma Pan niepowtarzalną szansę zgłoszenia do budżetu na 2014r, remontu ul .Andrzeja( o ile nie jest ujęty w budżecie)-sesja budżetowa 25-tego. Patrząc na opóźnienia w budowie autostrad jak i innych inwestycji,jednoroczny poślizg remontu "Andrzeja",będzie chyba do zaakceptowania,liczę na Pana "mocne" działanie.Pozdrawiam

Portret użytkownika Andrzej Orłowski
Wysłane przez Andrzej Orłowski w 21 Listopad, 2013 - 08:55

Ja naprawdę nie mam czasu na bezprzedmiotowe polemizowanie, przecież napisałem, że Burmistrz mnie informował, że droga będzie zrobiona, czyli ma na to pieniądze, czy nie?

Andrzej Orłowski

Portret użytkownika czytelnik wnikliwy
Wysłane przez czytelnik wnikliwy (niezweryfikowany) w 21 Listopad, 2013 - 09:13

Panie Andrzeju bez emocji!Ja piszę o nowym budżecie i można tam ten remont umieścić, ja ( wbrew pozorom)zrozumiałem ,że na ten rok remontu nie będzie, burmistrz wprowadził Pana w błąd.Będziecie dyskutować na temat budżetu 2014 i o tym piszę.Można( jak brak pieniędzy) utworzyć listę rezerwowa i np. na 1 miejscu uwzględnić ul. Andrzeja.Ponawiam dużo wcześniejszą prośbę wpisów " bez emocji"- a to nie pochłania wiele czasu.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 21 Listopad, 2013 - 09:48

Panie Orlowski do dzieła a nie oblegac fora internetowe,uczciwie panu mówię rozpocznij pan kampanię wyborczą i wskocz pan na stolek burmistrza za rok będziesz się pan mógł wykazać.A jak pan tak bardzo przejmuje się ludzkim losem to może mały spacer do szkoły np w Zedowicach i zapytać czy przypadkiem jakieś dziecko nie potrzebuje wsparcia,przecież mamy kryzys.

Portret użytkownika oddeo
Wysłane przez oddeo (niezweryfikowany) w 21 Listopad, 2013 - 10:05

My tu gadu gadu a droga stoi dziurami otwarta na mieszkańców. Proponuje taktyczne wyjście jesli remont ma się odbyc w przyszłym roku to proponuje zaspokoic chodzby na ten czas mieszkancow zasypaniem dziur no żółtym tkuczniem poniewaz naprawde auta strasznie cieroia nawet dla ciekawostki powiem wam ze i policja radiowozem tak zachaczyla ze myślałem ze maja urwqny caly przod i miske olejowa.Popatrzcie z drugiej strony jeśli chodzi o bezpieczny i szybki dojazd służb ratowniczych to jewt katastrofa

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 22 Listopad, 2013 - 08:38

Panie Radny Orłowski idź Pan wreszcie na tą swoją stronę internetową i przestań Pan siać ferment i zamęczać ludzi wraz z Norbim. Po tym co tu czytam, to nie dziwię się, że został Pan "wyautowany" z rodzinnego interesu. Weź Pan zakasaj rękawy i weź się do roboty, bo coś mi się zdaje, że nie wiesz Pan ile trzeba włożyć trudu i zabrudzić "rączki" aby zarobić na kawałek chleba. Jest takie powiedzenie, "że ta krowa co dużo ryczy daje mało mleka".

Portret użytkownika Andrzej Orłowski
Wysłane przez Andrzej Orłowski w 22 Listopad, 2013 - 15:36

Do czytelnika (niezweryfikowany), 22 listopad, 2013 - 08:38

Szanowny czytelniku (niezweryfikowany), jeden z tej grupy, którym moja obecność "przeszkadza", chcę Wam powiedzieć, że nie będziecie decydować o tym gdzie ja się udzielam.
Jest co prawda faktem, że tylko Burmistrz Zawadzkiego, zmusił mnie do zmniejszena mojej aktywności na forum Miasta i Gminy Zawadzkie, poprzez wprowadzenie ograniczeń. Uważam, że była to decyzja niezgodna z oczekiwaniami mieszkańców. Czy miał do tego prawo? Wg. mnie nie, chodżby dlatego, że nie jest to forum jego prywatną własnością jak w moim przypadku, np. bloga.

Co do rzekomego "wyautowania" to pewnie Was zmartwię, gdyż nic takiego nie miało i nie ma miejsca. Jeżeli nie wierzycie to proszę sprawdzić, sobie w Krajowym Rejestrze Sądowym, i w przyszłości proszę nie kłamać.

Andrzej Orłowski

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 22 Listopad, 2013 - 19:26

Panie Orłowski, od miesiecy nic tylko Zawadzkie i Zawadzkie.Niekonczaca sie biegunka slowna z ktorej nic nie wynika. Produkujecie sie tutaj, na forum Zawadzkiego i diabli wiedza gdzie jeszcze. Zadnej merytorycznej dyskusji.Zamiast zrozumienia doczekaliscie sie zniechecenia do was samych.W jednym jestescie doskonali. W zrazaniu ludzi do siebie.Rzenujace postaci.
nm

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 22 Listopad, 2013 - 19:36

Brak merytorycznej dyskusji? To poczytaj wpis czytelnika (niezweryfikowany), 22 listopad, 2013 - 19:19. To jest dopiero ciekawe!

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 22 Listopad, 2013 - 20:28

Piszesz o tych insynuacjach czy niedomówieniach?To się w Zawadzkiem nazywa merytoryczna dyskusja? Powinni was zaorać!

Odpowiedz