Zamiast grzejnika rozgrzewają rachunki

Zamiast grzejnika rozgrzewają rachunki

Artykuły : 
Numer wydania: 

Jak co roku powracamy do tematu podzielników i sposobu rozliczania kosztów ogrzewania. W strzeleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej funkcjonuje zasada, że każdy (teoretycznie) płaci za ilość ciepła, którą zużył do ogrzania swojego mieszkania, do tego dochodzi opłata za część wspólną, czyli ogrzanie klatki schodowej, ale ile kosztuje jednostka ciepła, zależy od tego, ile zużyto go w całym bloku, stąd taka różnica, że u jednych opłata za jednostkę wynosi 184 zł a u drugich 72 zł. Mieszkańcy się buntują, mają dosyć płacenia tak wysokich rachunków za ogrzewanie.

W tym roku panu Andrzejowi przyszedł rachunek za ogrzewanie, do którego musi dopłacić 1000 zł.

- Nie wiem, skąd taki rachunek - dziwi się strzelczanin. - Co roku ogrzewamy mieszkanie tak samo i jeszcze nigdy nie mieliśmy do zapłaty tak kosmicznej kwoty. Uważam, że podzielniki wyparkowe, jakie posiadamy, nie odzwierciedlają faktycznego zużycia ciepła - przecież parują nawet latem, gdy jest gorąco, albo kiedy jest włączony dodatkowy grzejnik elektryczny.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Brąz w garści
Ciężarówki uszkodziły wjazdy i studzienkę
Strzelce Opolskie liderem

Komentarze

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 31 Październik, 2017 - 11:16

Często prawdziwym problemem jest to że pokrętła przy kaloryferach nawet zakręcone na "0" nie zamykają całkowicie dopływu ciepła i grzeją tak naprawdę jakby były na pozycji "2"... znam to z faktów.

Portret użytkownika smok
Wysłane przez smok w 31 Październik, 2017 - 12:46

No parują latem. ameryki nie odkrył. Parują wszystkim.  Latem tak samo szybko. Sporo ludzi nie rozumie prostych prawideł matematyki, a wypowiada się jak specjaliści. Pan Andrzej należy zapewne do jednego z nich. A może dogrzewał swój lizak grzejnikiem elektrycznym i stąd taki rachunek.

Swoją drogą, spółdzielnia powinna wytłumaczyć ludziom, jak podzielniki działają i jak się je rozlicza. I robić to tak długi, jak długo będą ludzie, którzy tego nie rozumieją. SO też mógły w akcję się włączyć i na swoich łamach tłumaczyć ludziom, jak to działa i dlaczego. Może ludzie przestaną głupoty powtarzać.

PS Podział opłaty na część za ogrzanie swojego mieszkania i część wspólną jest kompletną bzdurą. To działa zupełnie inaczej, a SO powiela nieprawdziwe informacje i sieje zdezorientowanie.

Portret użytkownika jogi
Wysłane przez jogi (niezweryfikowany) w 31 Październik, 2017 - 14:25

No to smoku skoro obraziles juz wszystkich wkoło może podziel się swoja wiedzą tajemna z wszystkimi. Oświeć nas i spraw byśmy stali się światli jak Ty sam

Odpowiedz