Zamiast chodnika - drzewka

Zamiast chodnika - drzewka

Artykuły : 
Numer wydania: 

Rok temu w Rozmierce starostwo powiatowe za ponad milion złotych wyremontowało drogę, która była w fatalnym stanie. Obecnie nawierzchnia jest równiutka jak na autostradzie, z jednej strony jest chodnik, z drugiej też - połączony z zatoczkami postojowymi. W pewnym miejscu jednak chodnik ten się kończy, a między wjazdami do posesji znajdują się pasy zieleni. Mieszkańcy niejednokrotnie apelowali do starostwa, jeszcze w trakcie remontu, żeby chodnik poprowadzić do końca.

- Tędy chodzą dzieci do szkoły - informuje rozmierzanin. - W starostwie jednak usłyszeliśmy, że nie ma pieniędzy na chodnik i będzie trawnik.

- Podczas dużych opadów mój ogródek zalewa - skarży się inna mieszkanka Rozmierki. - Telefonowałam wielokrotnie w tej sprawie do starostwa, ale kończyło się na obietnicach albo urzędnik się rozłączał. Czy w końcu starostwo zacznie słuchać potrzeb mieszkańców? Czy wykonując ponad milionową inwestycję nie jest w stanie wygospodarować dodatkowych środków, żeby chodnik znajdował się po dwóch stronach tak ruchliwej drogi?

Szukaliśmy odpowiedzi na te pytania w starostwie. Oto, czego się dowiedzieliśmy:

- Zakres inwestycji drogowej w ciągu ul. Strzeleckiej w Rozmierce obejmował przebudowę istniejących chodników o nawierzchni z płyt betonowych, chodnik na odcinku od skrzyżowania z ul. Polną do skrzyżowania z ul. Szkolną został tylko częściowo wyremontowany - jako obiekt w stanie dobrym - mówi Andrzej Ful ze starostwa powiatowego. - Projekt nie obejmował budowy nowych chodników. W ramach inwestycji zostało zmodernizowane odwodnienie drogi powiatowej. W celu odtworzenia pasa zieleni oraz zabezpieczenia pobocza przed rozjeżdżaniem przez samochody zostały nasadzone drzewka głogów i jarzębin. Wykonane prace powinny poprawić estetykę centrum miejscowości - dodaje Ful.

Estetyka to jedno a bezpieczeństwo drugie. Mieszkańcy zapowiedzieli, że nie będą kosić tych trawników.

BB

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Jak ryby w wodzie
Lipa pod topór?
Figura świętego jak nowa
Przedszkolaki śpiewały po angielsku

Odpowiedz