Zakorkowane Strzelce

Zakorkowane Strzelce

Artykuły : 
Numer wydania: 

Jedenastego kwietnia rozpoczął się kolejny etap remontu autostrady A4, tym razem pomiędzy węzłami Opole Południe a Krapkowicami. W związku z remontem dochodzi już do zatorów na autostradzie. Kierowcy szukają objazdów.

W czwartek, 13 kwietnia, zadzwonił do redakcji mieszkaniec Strzelec, który skarżył się na korki w centrum miasta.

- Z bocznych ulic nie da się wyjechać na główną, centrum się korkuje, auta stoją od strony Opola, od samego wjazdu do Strzelec! - mówi zbulwersowany mężczyzna. - Większość z tych samochodów to ciężarówki. Słyszałem w radiu, że zalecają kierowcom zjeżdżać na Opole i na drogę 94 przez Strzelce. Czy GDDKiA na czas remontu nie mogła zrobić objazdu z ulicy Cementowej na Zakładową, przez wiadukt na Stawową? - pyta strzelczanin.

Zapytaliśmy o to Michała Wandrasza, rzecznika Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

- To ciężki okres, związany nie tylko z remontem, ale i świętami. Korkuje się nie tylko w Strzelcach, ale i w innych miastach. Na bieżąco monitorujemy sytuację na autostradzie, informujemy o ewentualnych wydłużeniach w podróży i namawiamy kierowców, żeby nie szukali objazdów, a kontynuowali jazdę po autostradzie. Jeżeli chodzi o skierowanie ciężkiego taboru na ulicę Cementową i Zakładową, musimy tego dokonać w porozumieniu z innymi zarządcami drogi. Nie możemy wyznaczyć objazdu drogami, które do nas nie należą - wyjaśnia Wandrasz.

Burmistrz Strzelec Tadeusz Goc dąży do tego, by w Strzelcach powstał objazd, wyprowadzający samochody ciężarowe z centrum miasta. Ciężki tabor skierowany byłby na ulice: Cementową, 1 Maja, Zakładową, Marka Prawego i Stawową. Obecnie trwają rozmowy w tej sprawie. W tym roku na pewno powiat wyremontuje ulicę Zakładową, a gmina Strzelce przebuduje rondo przy Kronospanie.

Apelujemy do zarządców, żeby w końcu zaczęli ze sobą współpracować, bo jak pokazują ostatnie zdarzenia, Strzelce coraz bardziej są zakorkowane.

Beata Baryga

Komentarze

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 18 Kwiecień, 2017 - 12:47

Gmina Strzelce przebuduje rondo przy Kronspanie? A to nie powiat je wybudował? Proszę redakcję może o rzetelne przedstawienie sytuacji bo już się pogubiłem co do kogo należy.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 18 Kwiecień, 2017 - 14:00

   A czy to rondo   nie było  już nie tak dawno  -przebudowywane?     A gdzie jest  ten gwizdek który zaprojektował to rondo  i za swoją   tfu   fachową robote   skasował  niewyobrażalną kasę ?    Jeden  spier.. ił  . drugi  poprawił[ starostwo]   trzeci ma poprawić [ UM]   - a ty strzelecki  idioto    płać za    niekompetencje  strzeleckiej   wierchuszki . Tak sie szasta [ bezkarnie]   publicznym groszem

Odpowiedz