fbpx Za darmo nie oddamy! Niech się wali i niszczeje | Strzelec Opolski

Za darmo nie oddamy! Niech się wali i niszczeje

Za darmo nie oddamy! Niech się wali i niszczeje

Artykuły : 
Numer wydania: 
Takie jest stanowisko właściciela - strzeleckiego starostwa w kwestii byłego budynku Zespołu Szkół nr 1 w Strzelcach Opolskich przy ulicy Kościuszki, czyli tzw. kurnika. Budynek od dwóch lat stoi pusty, z miesiąca na miesiąc jego stan się pogarsza. Nieogrzewany, nieremontowany za chwilę zamieni się w ruinę. Przetarg na jego sprzedaż nie został rozstrzygnięty. Nie było ani jednego chętnego na jego zakup za milion złotych.

Niedawno zainteresował się nim pewien nabywca. Godny zaufania – choć niemajętny. To prokuratura rejonowa w Strzelcach Opolskich, która w tej chwili wynajmuje pomieszczenia od banku spółdzielczego. Kurnik jest idealnym miejscem, by zrobić w nim budynek użyteczności publicznej: znajduje się w centrum miasta, ma dogodny dojazd i miejsca parkingowe. Nasz prokurator, Henryk Wilusz, podjął starania, by pozyskać tę nieruchomość, ma zabezpieczone pieniądze na jej remont. Zaczął więc pertraktacje ze strzeleckim starostą, niestety dosyć szybko spełzły one na niczym.

Prokuratura nie jest w stanie zapłacić miliona za zrujnowany obiekt, a starostwo nie ma zamiaru oddać go za symboliczną złotówkę, w zamian za remont i przywrócenie do życia. Niech tynk odpada i w środku niech hula wiatr!

Silne poczucie własności przysłoniło naszemu starostwu interes społeczny. Urzędnicy zachowują się jak psy ogrodnika, które to same nie zjedzą i innym nie dadzą. Pomysły właściciela na wykorzystanie obiektu się mnożą - słyszeliśmy już o stworzeniu tam domu dziecka, domu starców, ludzie plotkowali też, że będzie tam szkoła prowadzona przez mniejszość niemiecką. Wszystko to pisane palcem na wodzie - a budowla przy Kościuszki nadal stoi pusta.

Nasze władze nie przejmują się tym, że sąsiednie starostwo – krapkowickie - chętnie przyjmie pod swój dach strzelecką prokuraturę rejonową. Gdy ta się od nas w końcu wyprowadzi (a już o tym ćwierkają ptaszki) – w Strzelcach, oprócz wyremontowanego ratusza i okazałego starostwa, nie będzie już żadnego innego urzędu państwowego. A do budynku, teraz potocznie nazywanego kurnikiem, faktycznie będzie można wprowadzić kury i... zaorać miasto.

Karol Cebula

Komentarze

Portret użytkownika smok
Wysłane przez smok w 6 Maj, 2014 - 11:10

Panie Karolu, podobny los czeka technikum w Zawadzkiem. Ten budynek też od roku stoi pusty i za rok, dwa nie będzie się do niczego nadawał. Powiat nie ma na niego pomysłu, a i gminie raczej oddać go też nie chce.
Gdy tworzono powiaty, budynek ten został przez gminę przekazany powiatowi, bo tak nakazywała ustawa. Powiat za niego nie zapłacił. Skoro teraz nie realizuje w nim misji, do jakiej został przeznaczony (szkoła średnia), może uczciwe by było, by go z powrotem przekazał gminie. Darmo dostał, darmo oddaje.

Ten budynek jeszcze nie popadł w ruinę. Proszę, panie Karolu, o zainteresowanie się nim. Szkoda, by poszedł w losy kina, które w podobnie beztroski sposób zdewastowano, a później za miliony restaurowano.

Portret użytkownika Anonim
Wysłane przez Anonim (niezweryfikowany) w 6 Maj, 2014 - 12:07

Panie Karolu .
Jak to jest że - jeżeli ktokolwiek odpowiadający za powierzone mienie a nawet swoje doprowadza do jego zniszczenia , dewastacji itp co wiąże się z drastycznym obniżeniem wartości tego mienia momentalnie staje przed obliczem prokuratora z konkretnymi zarzutami .
Jeżeli właściciel nie uprzątnie swojej posesji lub chodnika przed posesja to SSS nakłada na właściciela drakońskie kary.
A SSS / solidny slązak swaczyna/ doprowadza do ruiny kolejny obiekt za który odpowiada głową i ta głowa ma się dobrze.
Wprawdzie SSS nie potrafi prawidłowo gramatycznie sklecić choć jednego zdania ale jego gołdka jest pełna gospodarskich frazesów który od lat kupuje upośledzony elektorat SSS.
Mało tego - jego elektorat ciągnie wzrasta .
SSS to człowiek nieszczęście którym obdarzyła nas śmieszność niemiecka i jest przykładem szkodnika który już dawno powinien zostać pociągnięty do odpowiedzialności karnej .
P.S.... a kolejki w strzeleckim wydziale komunikacji prze wszystkie swoje kadencje tez nie potrafi rozładować - wprost przeciwnie systematycznie rosną i doprowadzają petentów do szału.
.....a ochrona środowiska rozwiązała problem strzeleckich śmierdzieli / Pyka , Kronospan , Per Streem , etc/
....a czy nadal nie można swobodnie poruszać się po drogach powiatowych
Panie Karolu
Czy to wszystko to zbieg nieszczęśliwych okoliczności czy celowe działanie na szkodę Strzelec Opolskich SSS wybieranego przez swój upośledzony elektorat?

Portret użytkownika silco
Wysłane przez silco w 6 Maj, 2014 - 12:53

Panie Karolu.
Za taki stan rzeczy prokuratura powinna się zastanowić czy pan starosta strzelecki nie popełnia przestępstwa i pociągnąć Swaczynę do odpowiedzialności karnej.

Powinien Pan spróbować także swoich zdolności negocjacyjnych z nowym prezesem McBridge dla którego to milion złotych w sytuacji kiedy produkcja wzrosła o 40%, to żaden pieniądz. W końcu stworzył Pan tą firme od podstaw jak Pan sam twierdzi, i choćby w ramach tej zasługi dla Pana, frma mogłaby wykupić ten budynek i za symboliczna złotówke oddać prokuraturze.

silco

Portret użytkownika Anonim
Wysłane przez Anonim (niezweryfikowany) w 6 Maj, 2014 - 14:42

Cześć Silco

Jestem za ..a nawet przeciw.
Rodzi sie tylko pytanie 0 KTO POKRYJE RÓŻNICE POMIĘDZY 1 ZŁ KTÓRE ZAPŁACI PROKURATURA A WARTOŚCIĄ KTÓRĄ SZKOŁA PRZEDSTAWIAŁA W MOMENCIE OPUSZCZENIA JEJ PRZEZ UCZNIÓW I PRZEJĘCIE PRZEZ sss.
Jeżeli na dzień dzisiejszy budynek ''szkoły'' /ruina , brud , smród i ubóstwo - kłania sie słynna gospodarność solidnych ślązaków ze śmieszności niemieckiej// jest dla sss wart bańke - to ile ta nieruchomość / budynek + ziemia wokół/ były warte dla sss w momencie przejęcia.
Pan prokurator twierdzi w mediach że aby coś z tą ruina zrobić należało by włożyć ..PRZYNAJMNIEJ 3 BAŃKI.
W taki razie sss za brak właścicielskiego nadzoru i działanie na szkode powiatu jest winny NAM PODATNIKOM - 2999999 .
Popraw mnie jeżeli mój tok rozumowania jest niewłaściwy.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 6 Maj, 2014 - 19:24

niech otworzą niemiecką szkołę stowarzyszeniową , z przejęciem specjalnej im się nie udało , to może śmieszność niemiecka poradza . na Nimach to wiom .

Portret użytkownika Anonim
Wysłane przez Anonim (niezweryfikowany) w 6 Maj, 2014 - 20:22

Genialny pomysł
Proponuję aby na parterze mieściła się szkoła śmieszności niemieckiej oczywiści oznaczona jak za starosty mateji czarną wroną a na pierwszym piętrze swoją działalność prowadziła by świetlica społeczności romskiej
Albo nie .
Na parterze romowie a na piętrze śmieszność niemiecka
Albo nie .
Może powstała by szkoła integracyjna gdzie rom siedział by w szkolnej ławeczce z niemieckim narybkiem i na pierwszej lekcji uczyli sie po niemiecku historii romów a na drugiej lekcji po romsku historii niemiec.
A swaczyna robił by za wizytatora.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 7 Maj, 2014 - 08:40

Gratuluję "Anonimowi" statusu błazna utwierdzającego się w przekonaniu, że jest dowcipny. Jesteś (mimo czynionych na tym forum starań), żałosnym kabotynem będącym na dobrej drodze do samokompromitacji.

Portret użytkownika silco
Wysłane przez silco w 6 Maj, 2014 - 21:01

Z działaczami Stowarzyszenia Mniejszosci Niemieckiej w powiecie strzeleckim przez ostatnie kilkanaście lat bywało roznie.Bywało smiesznie i do płaczu rozpaczy ,ale obiektywnie musze przyznać ze ostatnia, na szczęście mijajaca kadencja, to pełna kompromitacja.
Tak to jest,dotyczy to całego kraju,kiedy rzadnym władzy i tym już przy władzy, mozg spłynął w miesnie albo do brzucha.

silco

Portret użytkownika Anonim
Wysłane przez Anonim (niezweryfikowany) w 6 Maj, 2014 - 21:14

Cześć Silco

Silco zdajesz sobie sprawę że tragedia strzeleckiego powiatu a tym samym nas mieszkańców strzelec opolskich polega na tym że twardogłowy elektorat wszelkiej maści swaczyn , gajd itd na rozkaz i zgodnie z ordnungiem polezie i zagłosuje na osoby wskazane na festach przez miejscowych fiurerków i nadal w powiecie rządzić będą śmieszni nimcy a ich działania będą polegały na utrwalaniu dokonań poprzedników.
Czyli - z każdej strony doopa.

Portret użytkownika silco
Wysłane przez silco w 6 Maj, 2014 - 23:22

Ten ordung jednak funkcjonuje z czego reszta powinna brac przykład.
Jeśli dobrze policzyłem to tych z MN w Starostwie jest o jeden głos mniej a jednak robia po swojemu. Dlaczego ? Odpowiedz jest prosta.Ta druga połowa nie potrafi się zjednoczyć. Kazda formacja ciagnie kołdre w swoja strone wbrew społecznemu interesowi. MN niczym nie rozni się od PSLu i pewnie z działan tej partyjki brali przykład. Zagłosuj na nas a możesz liczyc na wdziecznosc w roznej postaci.Najczesciej obsadzaniem stanowisk pociotkami.
Mogę zrozumieć niechęć mieszkancow do wyborow, ale tych którzy sa pewni ze nie ma na kogo głosować i nie chcą brac udziału w wyborczej farsie.Trudno jednak zrozumieć mała aktywność mieszkancow i zupełny brak checi do podejmowania proby zmian na lepsze. Nie chodzimy na zebrania wyborcze nowych kandydatow wiec zupełnie nie rozumiemy co reprezentują.Jeszcze gorzej jest kiedy kandydatem zostanie radny poprzedniej lub poprzednich kadencji i nie próbujemy go rozliczyć za to co zrobił.Bo i tak nic to nie da, mowia ludziska. Z takim nastawieniem pozostaje tylko psioczyć na forach i wszędzie tam gdzie jest okazja, przez następne 4 lata.
Wiekszosc, a szczególnie ta przychylna MN idzie do wyborow jak stado baranow i głosuje na kogos z MN bo tak trzeba ,nie zastanawiając się nad tym czy to cos zmieni. Byle być w opozycji do reszty.Glosujemy by głos się nie zmarnował, bo kogos znamy, nawet tylko powierzchownie albo na chybił trafił jak w LOTTO, na nowa twarz.Wystarczy zadac sobie odrobine trudu i odsłuchac nagrania z sesji rady miasta by się zorientować z jakim kabaretem mamy do czynienia.Jeszcze kilka miesięcy włodarze z radnymi gminy i powiatu będą korzystać z sielanki a po wakacjach ogarna ich nieprzespane noce i paniczny strach przed byciem nie wybranym na kolejna kadencje. I ten strach będzie miał tylko jedno oblicze- utrata sowitych diet.Cała reszta jest niewazna choć mieszkańcom będzie się próbowało wciskać kit z obiecanek-cacanek. Jeśli za 3 godziny siedzenia raz w miesiącu można zainkasować ponad 700 zł.to gra jest warta swieczki a później przez kolejne 4 lata niemoznosc, nieudolność, będzie się tłumaczyło przyczynami obiektywnymi.Niezyjacy już od lat pewien bardzo dobry strzelecki bokser mawiał - ciemna masa wszystko kupi. Trudno nie przyznać mu racji skoro obserwując otaczający nas swiat dochodzi się do przekonania ze ludzie rodza się spiac, ida przez zycie spiac i umierają nie budząc się.

silco

Portret użytkownika smok
Wysłane przez smok w 7 Maj, 2014 - 09:04

Jest dokładnie jak mówisz. Weź na ten przykład wybory na burmistrza na jesień. Zostało do nich parę miesięcy, ale kandydatów ani jednego, a jeśli już który faktycznie o tym myśli, to wstydzi się przyznać. Jak wtedy dokonać rozsądnego wyboru? Aktywność kandydatów rozbłyska średnio na 2-3 tygodnie przed wyborami, a sama kampania wygląda jak łapanka. Wielu z nich zainteresowanych "programem" jest tylko przed wyborami i w trakcie kadencji, choć to ostatnie już nie zawsze. Gdy ci ludzie tracą posady na świeczniku władzy, tracą także zainteresowanie wspólnotą. Ten schemat powtarza się od początków demokracji w Polsce, nie dziwota więc, że ludzie nieufnie do wyborów podchodzą. Co mi po takim burmistrzu, który nim będąc nawołuje do czynnego udziału w życiu społecznym gminy, rady, skoro po zakończeniu kadencji i przed dostaniem się na stanowisko zupełnie nie przejawia prospołecznych postaw? Gdzie był np obecny burmistrz zanim nim został? Co robił dla gminy? Czy chodził na zebrania z burmistrzem, uczestniczył w sesjach rady, udzielał się w grupach samorządowych? Gdzie jest poprzedni przewodniczący rady, który do wyborów szedł z szerokim programem, ale gdy na wskutek błędu ze stanowiskiem ławnika został z rady wyrzucony, stracił zupełnie chęć do uczestnictwa w życiu gminy? Gdzie jest poprzedni burmistrz, który za czasów swej kadencji aktywnie działał na rzecz jej rozwoju, a po zakończeniu kadencji na gminę się obraził i zamknął w swoim zakątku?

Silco, czy myślisz, że ludzie tego nie widzą? Przyjdzie przed wyborami nowy kandydat, "ujawni się" 2 tygodnie przed i jak się poszczęści, to przez następne 4 lata jakoś tam porządzi. Mało który z mieszkańców to wysłowi, bo trzeba trochę inteligencji, by to dojrzeć, a jeszcze bardziej, by ubrać w słowa, ale prawie każdy instynktownie wie, jak się w takiej sytuacji zachować - stąd bierze się niechęć do wyborów i brak wiary w to, że tą drogą można pozytywnie i skutecznie wpływać na rzeczywistość.

Portret użytkownika silco
Wysłane przez silco w 7 Maj, 2014 - 16:13

smok,
Najsilniejsza formacja MN ma jedna zalete. Ci ludzie się spotykają i radza co by tu jeszcze zrobc i przeforsować dla siebie i w tym jest ich siła. Nie taka już jak 20 lat temu,ale jest.Biologia zrobiła swoje i przewietrzyła ich szeregi a młodzi do działalności się nie kwapia.Jesli cos postanowią starają się solidarnie dazyc do celu.Czy ich intencje sa współmierne z reszta ,czy nie, nie ma to już znaczenia.MN choć już mocno obdarta z piórek jeszcze jest silna ale z roku na rok coraz słabsza.
W gminie Strzelce sa jeszcze jakies stowarzyszenia ziemi strze;eckiej, SLD,jakas Mała Ojczyzna, stwor który stał się ostoją byłych PZPRowcow do którego pouciekali ze wstydu i żeby nie być kojarzonymi z PZPR, Komitet Wyborczy Karola Cebuli i jeszcze inni.
Ciekaw jestem ile razy w ciągu mijającej kadencji spotkali się ci wszyscy ludzie w organizacjach które stworzyli by podyskutować nad własnymi programami- choc watpie by takie mieli? Jak wytłumaczyć ze członkowie jednej organizacji na sesjach rady głosują odmiennie procz MN ? A no, nie spotykają się. Ich drogi rozchodzą się tuz po wyborach i każdy pilnuje swojego indywidualnego interesu.
Nastepcy i ci którzy już sa ujawnia swoje zamiary , jak piszesz, na kilka tygodni przed wyborami. Nie wcześniej. Nie można dac spoleczenstwu czasu na rozlicznie zastanawianie się. Siegna do starych metod opartych na nic nie wartych obiecankach a zarzuty będą odpierać twierdzac ze byli w mniejszości i nie mieli siły przebicia.
Dzis najwieksza siła tkwi w ludziach w przedziale wieku 25 do 45 lat. To właśnie to pokolenie powinno się zjednoczyć w swojej organizacji i wystawić swoich kandydatow do wyborow samorządowych. To jedyna droga do pozbycia się starej skostniałej struktury i wysłania wszystkich na zielona trawke. Jeśli młodzi chcą zmian musza o nie zawalczyć sami. Dzisiejsi włodarze sa wypaleni choć i na początku swej drogi nie byli lepsi.Ci po 50tce już się pogodzili z tym co jest a młodzi jeśli nie wezma spraw w swoje rece skaza się na wegetacje. Jest szansa by przewietrzyć ratusze bardzo dokładnie. Pytanie , czy młodzi zechca się zjednoczyć.

silco

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 6 Maj, 2014 - 22:10

Panie Karolu. Proszę sobie zadać chociaż troszkę trudu i sprawdzić w ustawie o samorządzie powiatowym w czyich kompetencjach leży gospodarowanie mieniem Powiatu. Pisze Pan cyt. "Urzędnicy zachowują się jak psy ogrodnika, które to same nie zjedzą i innym nie dadzą". Co wg Pana szeregowy urzędnik może dać, niech Pan wyjaśni, bo wg mnie nic. Urzędnicy w tym przypadku starostwa są od realizacji zadań nałożonych przepisami prawa stanowionymi przez ustawodawcę oraz realizują decyzję organu uchwałodawczego i wykonawczego Powiatu. Używanie tego rodzaju sformułowań powoduje niechęć ludzi do urzędników, jakoby to oni byli winni i nie chcieli przekazać tego budynku. Jeżeli kierowana przez Pana gazeta chce uprawiać rzetelne dziennikarstwo to proszę o większą staranność w formułowaniu stwierdzeń zawartych w artykułach, a jeżeli celem jest nagonka na urzędników, którzy wbrew pozorom i sugestią w wielu artykułach dość ciężko pracują to gratuluję.
Pozdrawiam.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 6 Maj, 2014 - 22:20

Czegos Pan tu nie zrozumiał i to chyba jako jedyny.Nie chodzi o urzednikow którzy nie maja mocy decyzyjnej a o tych urzedasow którzy decyzje podejmują włacznie z rada powiatu.

Portret użytkownika rysiu
Wysłane przez rysiu (niezweryfikowany) w 6 Maj, 2014 - 22:32

Reasumując urzędnicy doprowadzając obiekt szkoły do kompletnej ruiny działali w granicach prawa i należy się pochwała i sowita premia za .. przestrzeganie uchwał , zarządzeń , i innych pierdonasiadówek .
Za komuny starostwo mieściło sie na parkowej w 4 pokoikach i nikt do starostwa nie miał żadnych zastrzeżeń a teraz w 4 pokojach urzeduje sam swaczyna i nie wie że 300 m od jego przybytku w ruinę popada historyczna perełka za której stan jest bezpośrednio odpowiedzialny i która w stanie ruiny według chorej wyobraźni swaczyny warta jest bańkę a potencjalny kupiec proponuje według stanu faktycznego -dzisiejszego 1 zł.
Ja też urzędnikom a zwłaszcza SSS gratuluję ... DOBREGO SAMOPOCZUCIA

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 6 Maj, 2014 - 23:13

To należy napisać, że radni, a nie urzędnicy i nie będzie wątpliwości. Wielu tu piszących najlepiej chciałoby aby urzędnik wykonywał wszystko pod petenta, który zawsze ma rację, ale na szczęście tak nie jest bo wtedy to dopiero byłby bajzel, przecież u nas każdy wie wszystko najlepiej. Przepisy są różne, niektóre niedorzeczne, ale urzędnik może realizować swoje zadania tylko i wyłącznie w ramach przepisów praw np. coś należy się w przypadku (i tu jakaś wyliczanka), jeżeli czegoś tam nie ma to się nie należy i koniec. Nie ma tu dobrej czy złej woli urzędnika i proszę to wreszcie zrozumieć, a nie podsycać nastroje wrogości do ciężko pracujących ludzi. Rada podejmuje jakieś decyzje, zarząd je realizuje poprzez urzędników, tyle w temacie. Kto tego nie rozumie to trudno.

Portret użytkownika silco
Wysłane przez silco w 6 Maj, 2014 - 23:41

Szanowny Panie. Przez tysiąclecia ludzie zyli bez urzednikow i swietnie prosperowali. To chciwość i rzadza władzy doprowadziła do utworzenia takiego stworu jak róznej masci urzędy a celem było przejecie zupełnej kontroli nad obywatelem z wyzyskiem łącznie.
Jeśli jeszcze nie dotarło do Pana jako urzędnika ze jest Pan tam dla petenta a nie odwrotnie to właśnie Panu o tym przypominam.
Mam nadzieje ze każdy obywatel który stanie przed Pana obliczem zobaczy na Panskiej twarzy uśmiech i usłyszy - w czym mogę pomoc?
Taka jest Pana rola i jeśli Pan tego nie akceptuje to należy zmienić zawod.Niedorzeczne przepisy przepisami a zycie życiem.Nalezy Pan do sfery budżetowej a wiec wasza praca nie jest wymierna.Jestescie na utrzymaniu podatnikow i to podatnicy sa waszymi pracodawcami.
I jeszcze jedno. O ciężkiej pracy nie ma Pan zielonego pojęcia.

silco

Portret użytkownika  julek
Wysłane przez julek (niezweryfikowany) w 6 Maj, 2014 - 23:59

A słyszałeś kiedys drogi czytelniku o takich urzędnikach którzy tłumacząc się w Norymberdze że wykonywali polecenia swoich przełożonych zadyndali na szubienicach .
Czy urzędnicze uposażenie + spokojna doopa warte są wykonywania najbardziej absurdalnych uchwał , zarządzeń , poleceń , etc dla terminowej wypłaty . Czy sprawdzając 10 dnia miesiąca comiesięczne konto z uśmiechem - taki sam uśmiech masz na twarzy w lustrze przy goleniu wiedząc że działając zgodnie z zarządzeniem , uchwałą i innymi bzdetami wiesz że twoja decyzja jest pozbawiona jakiejkolwiek logiki.
P.S . ..odpowiedz mi jeszcze - czym twoje postępowanie różni się od rumuńskiej koorwy która stoi .. na rozstajach dróg.
Ty urzędnik udajesz miłość do petenta - analogicznie do niedomytej przydrożnej '' grzybiarki''- wielokrotnego użytku.
Ona też wykonuje bezmyślnie polecenia swojego ''pracodawcy''

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 7 Maj, 2014 - 09:01

do Julka Idź Ty lepiej na piwo bo mieszasz pojęcia porównując wojnę i zbrodnie wojenne do codziennej zwykłej pracy urzędników. Często musisz korzystać z usług leśnych pań skoro tyle o tym wiesz.

Portret użytkownika  julek
Wysłane przez julek (niezweryfikowany) w 7 Maj, 2014 - 10:05

do czytelnika
Przykro mi że nie potrafisz czytac ze zrozumieniem a przytaczane analogie odczytujesz jak prosty chłopek.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 7 Maj, 2014 - 09:07

do silco. Już w starożytności funkcjonowały różne formy administracji. Niech Pan lub Pani wyobrazi sobie, że nie ma administracji i np. ktoś kupuje obok Pana / Pani nieruchomość i stawia dom 2 x większy zasłania dostęp do światła itp. pierwsze co to udaje się Pan / Pani do urzędu i składa skargi petycje itd., a tak gdzie by się szanowny Pan /Pani udał-a. Absolutnie nie jestem za przerostem administracji, ale państwo nie jest w stanie funkcjonować bez szeroko rozumianej sfery budżetowej. Idąc tym tokiem myślenia zlikwidujmy szkoły, policję, służbę zdrowia bo to też budżetówka. Proszę się zastanowić zamin coś się napisze. Skoro urzędnicy nic nie robią i nic nie wiedzą o ciężkiej pracy proszę wystartować w konkursie wygrać go i pracować w tm przybytku dostatku i luksusu. Pozdrawiam

Portret użytkownika  julek
Wysłane przez julek (niezweryfikowany) w 7 Maj, 2014 - 10:35

do czytelnik
...tylko że rzymscy urzędnicy na tyle byli kompetentni i posiadali tak nieprzeciętną wiedze i umiejętności że w owych czasach dzięki ich trafnymi decyzjami rzym rządził połówa starożytnego swiata.
A dzisiaj - spójrz w jakiekolwiek media - gwarantuję ci że znajdziesz w nich kilka czy często gęsto kilkanaście wiadomości o ludzkich tragediach wynikających z błędnych decyzji urzędników .
Za wstrętnej komuny urząd gminy mieścił się na parkowej i pracowało w nim kilka osób . Ciut więcej pracowało w ratuszu i jakoś hulało 300000 miasto strzelce opolskie . Dzisiaj - kilkadziesiąt osób w starostwie dubluje kompetencje kilkudziesięciu osób w ratuszu w 15000 strzelcach opolskich mając do dyspozycji najnowsze techniczne wynalazki i ... NIE DAJĄ RADY..
Oczywiście potrafisz zrozumieć że każde urzędnicze stanowisko musi być zapłacone przez co najmniej 3-4 pracowników wytwarzających jakąś wartość dodatnią . Urzędnicy są oczywiście potrzebni ale z racji tego że nie przyczyniają się do wytwarzania dodatniego PKB ilość ich powinna być ograniczona do minimum a nie talk jak u nas do maksimum .
I na konie - budżet powinien finansować oczywiście szkoły , wojsko , policje i może jeszcze ze 2-3 formacje państwowe .
Natomiast napewno nie służbe zdriowia , sport , kulture , i inne wynalazki które służą jako synekury pociatka i znajomym królika.
Przecież te wymienione przez mnie niepotrzebne ministerstwa są finansowane z twojej kasy .
Z każdych 100 zł ktore potrącane są z twoich ciężko zarobionych pieniędzy np. na służbe zdrowia - do służby zdrowia trafia co najwyżej zł 30-40 reszta ginie w urzędniczej czarnej doopie.
To samo dotyczy sportu , kultury , rolnictwa i innych socjalistycznych wynalazków.
P.S. Urzędnik robi ci rza dobrze a częściej żle za twoje pieniądze a ty powinienieś byc z tego przeszczęśliwy .
A gdybyś tak to ty mając w ręku swoja kasę ktora teraz ginie w czarnej doopie mógł wybierać komu płacić za konkretne usługi .. oj zapewniam cie że i ty byłbys zadowolony a i urzędnik podchodził by do petenta inaczej ponieważ jego wypłata była by uzależniaona od sposobu załatwienia twojej sprawy .
Sa to min tezy a programu Janusz Korwinna-Mikke które głosi juz od lat 30 . Niestety ułomne społeczeństwo woli ''darmowa '' służbe zdrowia i inne ''darmowe'' przywileje . Tylko do 30 lat nikt nie potrafi policzyc że ta darmocha jest przepłacona co najmniej trzykrotnie a końcowy wynik jest zazwyczaj mierny.

Portret użytkownika Filli Dei
Wysłane przez Filli Dei (niezweryfikowany) w 7 Maj, 2014 - 09:56

Moim skromnym zdaniem budynek powinien byc przeznaczony do celow spolecznych. Kraje czlonkowskie Uni Europejskiej przeznaczaja duzo pieniedzy na takie projekty, wiec sprawa finansowa bylaby prawie rozwiazana... Budynek znajduje sie na duzej dzialce wiec moznaby tam bylo postawic takze kilka "barakow mieszkalnych" i zapewnic kilku rodzinom z biedniejszych krajow Europy spokojne zycie. Na mysli mam Rumunow, Bulgarow bo przeciez cala zjednoczona Europa martwi sie o nich i chetnie pomaga. My Polacy jestesmy przeciez narodem niesamowicie tolerancyjnym i gotowym do pomocy wiec nie powinno byc z takim projektem zadnych problemow! Nimiec nam niewygodny sprowadzmy sobie innych, takich jak my Polacy z ktorymi rozumiec sie bedziemy bez slow. ;)

Portret użytkownika  julek
Wysłane przez julek (niezweryfikowany) w 7 Maj, 2014 - 10:41

POWTARZAM PO RAZ SETNY . UNIA EUROPEJSKA NIC NAM NIE DAJE .
Nikt jaśnie nam panujących o tym nie pisze/ mówi ale niezależni ekonomiści twierdza że jeżeli bilans SKŁADKA - ''DAROWIZNA'' wyjdzie na zero to powinniśmy sie cieszyć.
Ludzie - zacznIjcie myśleĆ - TO NIE BOLI

Portret użytkownika Tez czytelnik
Wysłane przez Tez czytelnik (niezweryfikowany) w 7 Maj, 2014 - 10:50

Alez oczywiscie ze nie daje. Moze tobie ale innym daje i to sporo. Zacznij myslec, ponoc nie boli!

Portret użytkownika  julek
Wysłane przez julek (niezweryfikowany) w 7 Maj, 2014 - 11:07

No tak . Nie pomyślałem o brukselskich pasibrzuchach inaczej zwanych europosłami.

Portret użytkownika Mariusz2
Wysłane przez Mariusz2 w 7 Maj, 2014 - 11:12

Dotacje się skończą, składka będzie trwać do końca unii...
Dotacje nic nie dają bo są okupione mniej lub bardziej ukrytymi kosztami wynikłymi z naszego uczestnictwa w unii poniesionymi przez ludzi.

"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoine de Rivarol)

Portret użytkownika  julek
Wysłane przez julek (niezweryfikowany) w 7 Maj, 2014 - 11:23

do Mariusz 2
Szkoda że tak znikoma ilośc ludzi potrafi wyciągać wnioski z tak prostych i oczywistych rzeczy .
Posunął bym sie jeszcze dalej i stwierdził ze do całej operacji typu europejska integracja suma sumarum SPOOOORRRRO dołożyliśmy.
A najgorsze dopiera przed nami.

Portret użytkownika silco
Wysłane przez silco w 7 Maj, 2014 - 10:22

Szanowny Panie, byłem już urzędnikiem w swoim zyciu i wiem z czym to się je.
Chciałbym jednak przypomnieć ze Bog stworzył swiat z jednym jezykiem,bez granic , dal ludziom wolna wole po to by potrafili sie porozumieć i w takich sprawach jak budowa domu bez zasłaniania dostępu do swiatła. Nie mam nic przeciwko instytucji urzędniczej kiedy ma ona rece i nogi i funkcjonuje na potrzeby ludności. Uposledzeni w swoim mysleniu wszelkiej masci wszechwiedzący rozbudowali ta ,jak Pan pisze,szeroka sfere budzetowa do monstrualnych rozmiarow tracac nad nia kontrole. Odczuje Pan to jeszcze w swoim zyciu kiedy wpadnie w tryby tej maszyny jako ofiara. Zyjac zgodnie z dekalogiem nie potrzebujemy armi,policji.
Proszę w niedzielne wieczory ogladac na Polsat News program "Panstwo w Panstwie" by się przekonać jak działa polska machina urzednicza. Skoro jest to,jak Pan pisze ironicznie,przybytek dostatku i liksusu to skad ta frustracja u Pana? Wystarczy zmienić miejsce pracy. Panski tok myskenia wskazuje ze jest Pan jeszcze młodym człowiekiem i choć już z własnymi poglądami, to nie wypracowanymi przemyśleniami.John Lennon napisał piekna piosenke pt. Imagine o swiecie normalnym, takim który już był i być powinien. Co mamy dziś? Policyjne państwo inwigilujące obywateli w stopniu niewyobrażalnym nawet dla komunistow za ich rzadow. Narod wyszedł z jednego szamba i wpadł w drugie, jeszcze większe i to za sprawa tych którzy z komunistycznym szmbem wygrali. Zycie weryfikuje wszystkie zachowania. Te urzędnicze tez. Zweryfikuje tez Panskie.Poki co jest Pan trybikiem w ogromnej maszynie krecacej się według własnych reguł.Moze kiedy się Pan obudzi z tego letargu spojrzy Pan na swiat otwartymi oczami. Poki co kreci się Pan w kółko a doopa i tak zawsze z tyłu.

silco

Portret użytkownika  julek
Wysłane przez julek (niezweryfikowany) w 7 Maj, 2014 - 11:03

Cześć Silco

..opisze ci przypadek który jest odzwierciedleniem ciężkiej urzedniczej pracy
- Przychodzi petent do urzędu z prośba o decyzje której wartość wynosi 300zł . Urzędnik wydaje decyzje błędna w odczuciu petenta i
WSIADAMY NA ROWEREK
Petent odwołuje sie do wyższej instancji która zazwyczaj podtrzymuje decyzje swojego niżej posadowionego pociotka.
Petent udaje sie w takim odwołuje sie do kolegium odwoławczego które równiez rozpatruje odwołanie negatywnie . W takim razie petent udaje sie do sądu administracyjnego który zaważywszy że sprawe oddaliły kolejne instytucje nie bardzo przykłada sie do tej sprawy i oddala pozew petenta.
W końcu sprawa wychodzi z zamkniętego kręgu poiciotków i kolesi i trafia do najwyzszej instancji która wyrok uchyla i w uzasadnieniu stwierdza że juz na poziomie pierwszej urzędniczej decyzji popełniono rażące naruszenie prawa .
W takim razie sprawa wraca do pierwotnego urzędnika ktory stara sie załatwić ja ZGODNIE Z OBOWIĄZUJĄCYM PRAWEM .
Przez czas trwania TEGO PEDAŁOWANIA błacha sprawa pochłonęła setki tysięcy złotych a urzędnicy przychodzili z roboty SKONANI Z PRZEPRACOWANIA.
W dzisiejszej rzeczywistości w naszym dzikim kraju takich spraw jest steki tysięcy . I kto powie że urzędnicy sa nie potrzebni a ich praca to sielanka.
P.S. Swoją droga kiedy jestem w jakimkolwiek urzędzie to spotykam pana/pania ktora buja sie po korytaży z bezprzewodowym czajnikiem .

Portret użytkownika  julek
Wysłane przez julek (niezweryfikowany) w 7 Maj, 2014 - 11:29

.... wyżej ;pisałem o sądach administracyjnych no ale zazwyczaj tak skomplikowana sprawa zajmują sie tez wieloinstancyjne sądy cywilne
a i wszelkiej maści KOMISJE też pochylaja sie nad tak trudną sprawą.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 7 Maj, 2014 - 17:28

Płace prezydentow miast w Polsce za 2013 rok:

Michał Zaleski - Torun -159 tys, 204 tys mieszkancow
Hanna Zdanowska - Łódz - 172 tys, 704 tys mieszkancow
Piotr Uszok - Katowice - 160 tys, 308 tys mieszkancow
Ryszard Grobelny - Poznan - 167 tys, 553 tys mieszkancow
Piotr Krzystek - Szczecin - 159 tys, 406 tys mieszkancow
Hanna Gronkiewicz-Waltz - Warszawa - 160 tys, 1milion 800 tys miesz
Tadeusz Truskolski - Białystok - 158 tys, 285 tys mieszkancow
Jacek Majchrowski - Kraków - 158 tys, 756 tys mieszkancow

Burmistrz powiatowego miasta Strzelce Opolskie 19 tys mieszkancow
Tadeusz Goc - 170 tys zł
a róznica w budzetach miast astronomiczna.

do tego Feliniakowa i Kampa..

Portret użytkownika smok
Wysłane przez smok w 7 Maj, 2014 - 19:29

Wysokość tych poborów ustalają przecież radni. W głosowaniu. Stoi coś na przeszkodzie, by przegłosować ich obcięcie na przykład o połowę?

Portret użytkownika  julek
Wysłane przez julek (niezweryfikowany) w 7 Maj, 2014 - 20:44

Czy pamiętasz SMOKU jakie tornado przeszło przez strzelecki ratusz kiedy ktoś zgłosił wniosek o obniżkę burmistrzowskiego uposażenia o...200zł.
Koszt tornada to suma przekraczająca wielokrotnie wnioskowaną kwotę obniżki która oczywiście nie przeszła.
Za to '' na złość babce'' oddani pretorianie zawnioskowali .. wysoką podwyżkę która przeszła.. większością głosów.

Portret użytkownika smok
Wysłane przez smok w 7 Maj, 2014 - 21:00

Nie pamiętam tego, ale tak czy inaczej o wysokości zarobków burmistrza decydują radni. Radni, których ludzie sami sobie wybierają. A nie ufoludki na Marsie.

Portret użytkownika  julek
Wysłane przez julek (niezweryfikowany) w 7 Maj, 2014 - 21:57

... burmistrz jako największy pracodawca czy też zleceniodawca w strzelcach trzyma wszystkich radnych za ryj a niepokornym potrafi życie ''umilić''.

Portret użytkownika silco
Wysłane przez silco w 7 Maj, 2014 - 21:56

Tak, radni ustalili wysokość tych poborow. Mała ojczyzna z której listy startował Goc i dwójka z SLD starych partyjnych kolegow Goca jeszcze z PZPR to i tak za mało do przegłosowania. Pomogli wiec ci którzy powinni być w opozycji do czegos takiego. Oto lista:

Biernat Grzegorz Krzysztof
radny gminy KOMITET WYBORCZY PLATFORMA OBYWATELSKA RP

Bocian Józef
radny gminy KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIE ZIEMIA STRZELECKA

Cedzich Norbert Paweł
radny gminy KOMITET WYBORCZY TOWARZYSTWO SPOŁECZNO-KULTURALNE NIEMCÓW NA ŚLĄSKU OPOLSKIM

Farion Bogusław Michał
radny gminy KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIE ZIEMIA STRZELECKA

Feliniak Maria
radny gminy KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SPÓŁDZIELCÓW "MAŁA OJCZYZNA"

Foryt Danuta
radny gminy KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KAROLA CEBULI

Goc Tadeusz Franciszek
burmistrz KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SPÓŁDZIELCÓW "MAŁA OJCZYZNA"

Habasz Zofia Elżbieta
radny gminy KOMITET WYBORCZY TOWARZYSTWO SPOŁECZNO-KULTURALNE NIEMCÓW NA ŚLĄSKU OPOLSKIM

Kachel Józef Jerzy
radny gminy KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SPÓŁDZIELCÓW "MAŁA OJCZYZNA"

Kaczmarek Irena Urszula
radny gminy KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIE ZIEMIA STRZELECKA

Karecki Antoni
radny gminy KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SPÓŁDZIELCÓW "MAŁA OJCZYZNA"

Korwin Małaczyński Jerzy Mieczysław
radny gminy KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KAROLA CEBULI

Koteluk Tadeusz
radny gminy KOMITET WYBORCZY SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ

Krawiec Stanisław Edward
radny gminy KOMITET WYBORCZY PLATFORMA OBYWATELSKA RP

Michalski Henryk
radny gminy KOMITET WYBORCZY SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ

Pasternok Józef Franciszek
radny gminy KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SPÓŁDZIELCÓW "MAŁA OJCZYZNA"

Pawłowski Henryk Paweł
radny gminy KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KAROLA CEBULI

Puzik Gabriela Zofia
radny gminy KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIE ZIEMIA STRZELECKA

Rudner Henryk Wilhelm
radny gminy KOMITET WYBORCZY TOWARZYSTWO SPOŁECZNO-KULTURALNE NIEMCÓW NA ŚLĄSKU OPOLSKIM

Skowronek Henryk Leon
radny gminy KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KAROLA CEBULI

Szopa Teresa
radny gminy KOMITET WYBORCZY TOWARZYSTWO SPOŁECZNO-KULTURALNE NIEMCÓW NA ŚLĄSKU OPOLSKIM

Zarębski Marek Tadeusz
radny gminy KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIE ZIEMIA STRZELECKA

Kto był jeszcze za? Musiało być ponad 50%. Zreszta jeśli miesięcznie dostaje się diete za 3 godzinne posiedzenie rady w kwocie ponad 700 zł to to na zaproponowana gaze dla burmistrza na moment głosowania można ogłuchnąć.W końcu i tak podatnicy to fundują wbrew własnej woli.

silco

Portret użytkownika  julek
Wysłane przez julek (niezweryfikowany) w 7 Maj, 2014 - 22:15

Cześć Silco
Chciałbym zapytać co tacy radni jak
Biernat
Bocian
Farion
Karecki
Koteluk
Rudner
Zarębski
..etc
zrobili dla swojego elektoratu i strzeleckiej społeczności w czasie swojej radcowskiej kadencji.
Z tego co widzę to wyszarpali od strzeleckj społeczności ileś tam judaszowych srebrników a jedynym ich wysiłkiem jest zasmrodzenie rajcowskiego krzesełka.
P.S. 7 stów to za pierdzenie na sesji a ok 2000 to za pierdzenie w fotelik w czasie komisyjnych nasiadówek które to burze wybitnych rajcowskich mózgowców doprowadziły do niebywałego rozkwitu strzelec opolskich i załatwieniu wszelakich drażliwych tematów.

Portret użytkownika smok
Wysłane przez smok w 8 Maj, 2014 - 08:46

Może zapytać kandydatów przed nadchodzącymi wyborami, czy zobowiążą się do przegłosowania likwidacji diet dla radnych i wynagrodzenia dla przewodniczącego na pierwszej sesji?
I wybierać z tych co zostaną?

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 8 Maj, 2014 - 09:33

Przeczytaj oświadczenie o dochodach takiego Biernata. Ze sklepu internetowego wyciąga trochę powyżej 21 tys zł. rocznie .Za 30 godzin w radzie dostanie powyżej 10 tys. a wiec połowe rocznego dochodu. Sadzisz ze zrezygnuje? Przed wyborami może obiecać wszystko a po wyborach zapomni. Głowe dam ze znow będzie kandydował.
Forytowa, 2 sklepy. Wedan nie przedzie zbyt dobrze wiec ponad 10 tys tez się przyda. Nie sadze by publicznie przyznała ile płaci czynszu za metr kw. bo bedac w radzie skumana z Feliniakowa może ten czynsz mieć mniejszy niż inni.Małaczynski w radzie gminy i radzie nadzorczej spółdzielni mieszkaniowej, z każdej fuchy pieniądze.
Bocian, zupełnie bezwartościowy radny.10 tys do emerytury za friko tez się przyda...i tak można by dalej.
Chciwosc odebrała tym osobnikom rozum i tylko jakiś tepy naiwniak uwierzy ze sa tam po to by miasto się rozwijało.Tylko dlaczego się nie rozwija a niektórzy już tam korzenie zapuścili.

Portret użytkownika smok
Wysłane przez smok w 8 Maj, 2014 - 10:28

Przecież można na Biernata nie głosować. Na Forytową też. A postawić głos na przykład na ciebie. Zagłosowałbyś za zmniejszeniem diet lub ich likwidacją, gdybyś był radnym? Bo ja tak.

Portret użytkownika  julek
Wysłane przez julek (niezweryfikowany) w 8 Maj, 2014 - 11:16

Wiesz smoku.
Twórca reformy samorządowej prof Kulesza jeszcze za życia był pełen goryczy w którą stronę poszła reforma samorządowa którą stworzył.
Jak to zwykle w polsze bywa - założenia były bardzo dobre i racjonalne
a że polaczki potrafią sp..ić wszystko to / dlatego tak bardzo jesteśmy nielubiani i tak źle traktowanie w całym cywilizowanym świecie/ to reforma samorządowa poszła przede wszystkim w kierunku podniesienia do niebotycznej wysokości płac wszelkiej maści wójta , burmistrza , starosta wojewodą i takim tam innym oraz do stworzenia milonów urzędniczych etatów dla pociotków oraz innych znajomych królika.
To samo tyczy sie diet radnych . W większości cywilizowanych państw świata radny to zaszczytny tytuł wykonywany społecznie a nie rzadko taki wybranek lud dokłada z własnej kieszenie tak aby nie nadwyrężyć miejscowego budżetu.
Spójrz wstecz i odpowiedz na [proste pytanie co nasi wybrańcy w czasie mijającej kadencji zrobili dla Strzelce Opolskich ?
Najlepiej wychodzi im wyrywanie gigantycznych diet z pustawego sakiewki miasta i gminy.
Oczywiści radni nie pogardza wszelkiej maści wyżerkami i innymi baletami które organizowane są z pustawej miejskiej kasy.
P.S. Ostatnio oglądałem na Planet wywiad z burmistrzem chyba Rejkjaviku / Islandia / i wiesz dlaczego wygrał wybory na burmistrza ? ponieważ w swojej wyborczej kampanii twierdził że na stanowisko burmistrza kandyduje po t aby w przypadku jak najwięcej sie nachapać , większość kadencji chciałby spędzić w sposób jak najbardziej rozrywkowy i oczywiście wszelkim potrzebującym będzie rozdawał trawkę a do konkretnych projektów zatrudni wybitnych fachowców.
Wygrał w cuglach . A dlaczego?
Ponieważ zimni i praktycznie islandczycy nienawidzą kłamstwa / polacy to uwielbiają i kupią nawet najbardziej nierealistyczna bajeczkę / w sposób praktyczny podeszli do haseł kandydata wiedząc że dotrzyma swoich wyborczych obietnic.

Portret użytkownika smok
Wysłane przez smok w 8 Maj, 2014 - 12:31

Reforma reformą, być może nie jest najszczęśliwsza, ale w małych miejscowościach, gdzie jest ordynacja większościowa (czyli mająca te zalety, o które wołają nie do końca rozumiejący jej zasady zwolennicy JOW-ów) powinno to w miarę działać. Tu przecież wybierają się ludzie, którzy na co dzień się znają, idą razem na mecz, na piwo, do pracy, mieszkają obok siebie i każdy z nich w swojej własnej "gminie", czyli rodzinie gospodarzy w miarę rozsądnie, ludzie z głową na karku.
Co takiego jest w samorządzie, że całkiem przyzwoici ludzie po dostaniu się do nich tracą zdrowy rozsądek? Wytłumacz mi, jak burmistrz może "rządzić" radą, przecież to jest niewykonalne z zasady. Burmistrz nie może na radnych wymuszać, by głosowali tak a nie inaczej. Z czego bierze się to ubezwłasnowolnienie radnych? Czy płaci im za to pod stołem? Jeśli ktokolwiek w jakikolwiek sposób wymusza na radnych to jak mają głosować, popełnia przestępstwo (to samo dotyczy posłów, więc nie rozumiem, jak partie mogą zarządzać dyscyplinę partyjną i karać niepokornych posłów).
Ustawa przewiduje widełki uposażenia burmistrza i jeśli rada przegłosuje dolny próg, to burmistrz nie ma tu nic do gadania. To samo dotyczy diet.

Portret użytkownika  julek
Wysłane przez julek (niezweryfikowany) w 8 Maj, 2014 - 13:16

No właśnie . Rodzi sie pytanie dlaczego strzelceki elektorat nie głosuje na ludzi z klasa tylko na nieudaczników którzy idą w posły tylko i wyłącznie dla podreperowania kasy.
Przeciez wyborcze plakaty kandydatów na radnych wyglądają bardzo ciekawie a jak przyjdzie do podliczania głosów to wygrywa Bocian , Koteluk , Biernat , Zarębski , i inne tego typu tuzy ze strzeleckiego podwórka.Przykład.
Swego czasu do rady miasta został wybrany doktor Ulfik. Po paru sesjach i prywatnych spotkaniach z radnymi - zrezygnował.
Rodzi się pytanie dlaczego ? Nie zdzierżył głupoty pozostałych radnych
nie potrafił pływać w mętnej wodzie?
Gdyby chodziło mu tak jak większości radnych o te parę groszy diety to myślę że nauczył by się szybko lawirować.
Ale honor mu nie pozwolił tylko wolał zrezygnować.
Analogiczna sytuacja miała miejsce z radnym Panem Cebulą.
Kiedy składał racjonalne wnioski i chciał służyć rada i doświadczeniem ekonomicznym a nie mogąc przebić się ze swoim propozycjami - również pożegnał to zapyziałe towarzystwo.
Również sprawa Pana Pawłowskiego dużo daje do myślenia.
Przecież każdorazowo wygrywa wybory na burmistrza w okręgu miasta Strzelce Opolskie w cuglach .A nie zostaje wybrany ponieważ nie głosuje na niego silna powiatowo śmieszność niemiecka której jako człek honorowy nie jest w stanie obiecać dwujęzycznych tablic i ciepłych posadek.
Nie potrafię zrozumieć jakimi kategoriami muśla wyborcy takich radnych jak skompromitowany Koteluk , bezpłciowy Biernat , nijaki Trzeciak , zakręcony Bocian , czy niemowa Rudner.
Dlaczego mieszkańcy strzelec nie głosuja na Pana Kurzycę , Pan Gucza , ...itp - ludzi niezależnych finansowo którzy kandyduja do rady miasta dla samej idei a nie dla paru złotych .

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 8 Maj, 2014 - 23:14

Swego czasu do rady miasta został wybrany doktor Ulfik. Po paru sesjach i prywatnych spotkaniach z radnymi - zrezygnował.
Rodzi się pytanie dlaczego ? Nie zdzierżył głupoty pozostałych radnych.
Zanim palniesz kolejną ...to sprawdź frekfencję i czas jaki poświęcał pomiędzy dyżurami na funkcję radnego. Jeśle chce sie być radnym, to trzeba się liczyć z poświęceniem sporej ilości godzin (nie jak któryś tam rzucił cyfrę 30 h na rok ) ale ok. 150 tylko na same komisje i sesje plus dziesiątki ( dla chętnych) z tytułu uczestnictwa w różnego rodzaju spotkaniach, konferencjach, naradach, wyjazdach itp (oczywiście uczestnictwa ze zrozumieniem). Zamiast obrażać osoby (czy wszystkie to już inna sprawa)to przyjdź jeden z drugim na sesje, komisje (każdy mieszkaniec może ) i posłuchaj, porozmawiaj z radnymi, powiedz co Ci się nie podoba. W tej kadencji na sesje przyszło zaledwie 3 osoby. A co tzw. niezależnych finansowo to ilu z nich powiedziało "mam już dosyć dla siebie teraz dam innym", większość podparte kredytami.

Portret użytkownika silco
Wysłane przez silco w 8 Maj, 2014 - 13:52

smok, umiejętność manipulowania ludzmi.To potezna bron. Za komuny mistrzem w tym był Jerzy Urban. Potrafił jako rzecznik rządu, przed kamerami tak przekonywująco mowic ze manipulował 36ma milionami ludzi w 38mio milionowym państwie.

silco

Portret użytkownika  julek
Wysłane przez julek (niezweryfikowany) w 8 Maj, 2014 - 15:00

Cześć Silco
..jak to mówią - checa checa a latka leca i nic sie nie zmienia.
Nasze ubogie intelektualnie społeczeństwo nadal głosuje / ciągle na tych samych / na zręcznych manipulatorów którzy nakręceni przez swoich piarowców potrafią byc w oczach gawiedzi bardzo przekonywujący.
To co że tusku obiecał nie podnosić podatków , to co że tusku ogłosił polsze wyspa zielona ... itd - pomimo że jest dokładnie na odwrót to 30% polskiej gawiedzi powierzyło by mu 3 kadencję.
To samo tyczyt sie najjaśniejszych władz stRzelec opolskich - to co że zbudowano ultra-deficytowy basen , to co że z kwitnących strzelec w ostatnim czasie wyjechało 4000 ludzi , to co ze strzelecka gospodarka jeszcze nidgy nie była w tak fatalnym stanie
Rządząca ekipa 3 kadencje ma już wygrana ponieważ prawidłowo manipulując ludkami nikt nie ośmieli sie stanąc na drodze starym wiarusom.
Nie wiem czy zwróciłes uwage jak to wielu z radnych w poprzednich kadencjach wojowało ze strzelecka władzą .
Co tygodniowe atali w Strzelcu , ujawnianie nieprawidłowości w telewizji lokalnej , itp a od jakiegos czasu wszyscy ostrzy myśliwi jakos dziwnie zamilknęli .Śrutu zabrakło? A może jest tak dobrze że nie ma do kogo/czego strzelać.
Powody moga byc różne - manipulacja , zastraszenie , hakowanie , korupcja ..etc . byle do celu a cel uświśca środki - KOLEJNE KADENCJE.
PS. A jeżeli kogos nie można złamać tymi środkami to zawsze jeszcze można zrobić z niego ..WARIATA.

Portret użytkownika Człowiek z Zawadzkiego
Wysłane przez Człowiek z Zawa... w 9 Maj, 2014 - 14:02

Do użytkownika: "Smok"
Ja też zagłosowałbym za zmniejszenie diet i wynagrodzenia dla burmistrza jakbym był radnym bo pensja burmistrza zależy od radnych, dlatego starzy wyjadacze (radni) dobrze wiedzą, jak, gdzie, kiedy i od kogo wyciągać publiczne pieniądze do swojej kieszeni. Głosowałbym również za tym aby burmistrz, wiceburmistrz i przewodniczący rady odpowiadali kasacją majątku za złe decyzje.

WYWIEŚĆ NA TACZCE Z URZĘDU ORGACKIEGO.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 8 Maj, 2014 - 20:40

Jesteś niedoinformowany . Forytowa nie ma 2 sklepów , ma je pan Foryt i to nie dwa a pięć . Czynszu za WEDAN nie płaci , bo lokal jest ich własnością od 2001 roku .

a czy im biznes dobrze idzie zapytaj Urząd Skarbowy . Powodzenia .

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 8 Maj, 2014 - 23:11

O, Forytowa nie wytrzymała napięcia i się odezwała.
Jak to fajnie kogos sprowokować by sam wystąpił do tablicy.

Portret użytkownika UKS
Wysłane przez UKS (niezweryfikowany) w 9 Maj, 2014 - 12:02

A z czego wnioskujesz że na twój post odpowiedziała Pani F .
Przecież tezy zawarte w odpowiedzi na twój post są ogólnie znane i ogólnie dostępne.
P.S Taki trochę z ciebie gupkowaty chopek - chciałeś napisać coś odkrywczego , coś mądrego a wyszło jak zwykle.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 9 Maj, 2014 - 12:53

a jakie to ma znaczenie czy odpowiedziala Forytowa ,Foryt , ekspedientka z ktoregos ich sklepu ktora nie ma co robic i siedzi na internecie czy ty. Zadnego UPSie.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 12 Maj, 2014 - 12:38

Drogi Silco zamiast opluwać porządnych ludzi sam wystartuj w wyborach do RM. Potem niech ktoś tak napisze o tobie. Pewnie będzie ci przyjemnie. Od lat nic dobrego nie napisałeś o samorządowcach. Myślę że flustracja wredność i wrodzona zazdrość to cały ty.Może zamiast pseudonimu napisałbyś odważnie z imienia i nazwiska.

Portret użytkownika obserwator 45
Wysłane przez obserwator 45 (niezweryfikowany) w 7 Maj, 2014 - 19:29

Ręce opadają jak czytam tego julka. Gość czerpie wiedzę z napisów na murach. Rzym podbił połowę świata nie urzędnikami, ale armią, którą w dużej mierze utrzymywał grabiąc podbite tereny. Jest czas matur więc może warto byłoby spróbować podejść. Nie rozumiesz tego co głosi Korwin i takimi właśnie łatwo sterować. Szkoda mi Cię.

Portret użytkownika black
Wysłane przez black (niezweryfikowany) w 7 Maj, 2014 - 19:34

Slico pisze, że był urzędnikiem, atak ich źle ocenia widać sam taki był albo żal mu coś ściska, że już tam nie pracuje, ciekawe czemu. Jaką Ty wartość dodatnią niby wytwarzasz, biznesmen się znalazł. Krytykujesz wszystkich urzędników czym się zajmujesz pochwal się. Moja żona jest urzędnikiem i widzę jaka zmęczona wraca z pracy. Masa papierkowej roboty niskie pensje i wielu mądrali podobnych do Ciebie, którym się wydaje, że pozjadali wszystkie rozumy, a prostych druczków nie potrafią bez pomocy tych wstrętnych urzędników wypełnić.

Portret użytkownika smok
Wysłane przez smok w 7 Maj, 2014 - 20:19

A ty myślisz że dobrze robić to znaczy urobić się po pachy? Jak chcesz się porządnie narobić nikomu niepotrzebną robotą, to weź łopatę i wykop dół. Potem go zasyp i znów wykop. I tak przez cały dzień. Potem będziesz mógł powiedzieć, jak to uczciwie i porządnie się napracowałeś.

PS A prostych druczków nie trzeba by było wypełniać, gdyby ich urzędnicy nie wymyślili. Urzędnikom (niektórym) się wydaje, że pozjadali wszystkie rozumy, skoro wymyślili druczki, których nie da się bez ich pomocy wypełnić.

Portret użytkownika  julek
Wysłane przez julek (niezweryfikowany) w 7 Maj, 2014 - 20:35

Tak Silco zapewne jak piszesz żal d... ściska że nie może pracować w starostwie gdzie na jedno ze stanowisk akces zgłosiło ok 200 osób za 1900zł miesięcznie . Brutto.
Wartość dodatnie PKB to coś takiego co wytwarzają obywatele danego kraju nie korzystając / żerując/ z budżetowego wiktu. A żoneczka to czym tak bardzo zmęczyła się w robocie? nosząc pełne wody czajniki bezprzewodowe , latając w godzinach pracy po sklepach czy kimając nad papierami które krótko przed 15 są lokowane w niszczarce .
No ale jeżeli żonce nie pasuje ratuszowe ciepełko to może załapie się w Kronospanie na lakierni , Intersilesi na rozlewni chemikaliów , albo u koreańca przy produkcji plasików.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 7 Maj, 2014 - 21:24

Biedna ta twoja zona. Zmeczona, masa papierkowej roboty do domu i niskie place.Zgadza się bo taka rola urzędnika najniższego szczebla. Tych papierkow nikt z zewnątrz jej nie podrzucił.Sami je produkują i nikt nie myśli żeby uproscic prace bo syzyfowa praca jest w cenie. A prace zawsze można zmienić.Twoja zona dopiero będzie zmeczona jak moja matka która cale zycie była urzędnikiem. Wypisywala potrzebne i niepotrzebne papierki a dziś w nagrode ma zwyrodnione kregi szyjne i ból czasami nie do zniesienia który likwiduje się tylko zastrzykami. O oczach nie wspomnę.

Portret użytkownika silco
Wysłane przez silco w 7 Maj, 2014 - 21:32

black,
Wartosc dodatnia jest wtedy kiedy z 20 groszówki zrobisz 50 groszy.
Jak się to robi? Wiercisz w 20 groszowce 2 otwory i sprzedajesz jako guzik za 50 groszy.
A urzędnikiem przestałem być bo syzyfowa praca nic nie daje tymbardziej kiedy szefami sa ludzie którzy trawe kaza malować zielona farba.
Mam nadzieje ze zrozumiales przesłanie.

silco

Portret użytkownika  julek
Wysłane przez julek (niezweryfikowany) w 7 Maj, 2014 - 21:51

Cześć Solico
Śmiem wątpić aby black zrozumiał Twoje łopatologiczne tłumaczenie dotyczące wytwarzania PKB które powinien znać średnio rozgarnięty orangutan.
Black jak większość dyletantów uważa że największym wytwórcą narodowego PKB są urzędnicy .
Black zapewne nigdy nie wychylił doopki ponad granice strzeleckiego grajdoła a nawet nie słucha przekazów medialnych w których co raz trąbią o urzędniczej gangrenie która zżera nasz kraj i nigdy nie słyszał o tym że w Nowym Jorku jest mniej radnych niż w strzelcach opolskich.
P.S..... może dlatego strzelce kwitną w nowy jork umiera.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 8 Maj, 2014 - 09:23

Czytając posty niejakiego "Julka" stwierdzam z goryczą, że nie ma on szans na to aby, starając się nawet ze wszystkich sił, zbliżyć się intelektualnie do poziomu "średnio rozgarniętego orangutana". Osobnik ów próbuje pouczać forumowiczów w sposób wręcz krotochwilny, bez żadnej refleksji nad ułomnością i miernością swojej wiedzy. Wytrwale pracuje na tym forum na wizerunek lokalnego cwaniaka-matołka.

Portret użytkownika  julek
Wysłane przez julek (niezweryfikowany) w 8 Maj, 2014 - 10:06

A co ty sie kmiocie o julka martwisz?
Jeżeli nie podobają ci sie moje posty to nie czytaj a komentarze zostaw tym którzy czytają i mają ochotę do konstruktywnej polemiki.

Portret użytkownika black
Wysłane przez black (niezweryfikowany) w 7 Maj, 2014 - 23:02

te julek żona po to kończyła studia, żeby pracować na produkcji (nic nie ujmując ludziom tam pracującym). Każdy stara sobie w życiu polepszyć, ale ty tego zza kompa nie rozumiesz podobnie jak smoku i silco co monety przerabia. Producent korali się znalazł. Druki wymyśla ustawodawca tzn. sejm. Nick smok chyba jest od smoczka dla dzieci bo nie za wiele rozumiesz, ale to już inna historia. Dla informacji julka byłem w takich miejscach, których ty na mapie byś nie znalazł jeżeli wiesz jak mapa wygląda. Żona zmęczona jest tłumaczeniem każdemu inteligentnemu biznesmenowi jak się ma podpisać. Julek jest ogniwem brakującym w ewolucji Darwina. Sprawdź kto to był. Silco to jednak ten urzędnik się napracuje czy nie bo ty robiłeś syzyfową pracę jak piszesz. Ty to dopiero byłeś inteligentnym urzędnikiem malując trawę na zielono dobrze, że Ci nie kazano gwiazdek z nieba znosić. nie napisałeś co robisz poza dziurawieniem monet. Pewno nie ma się czym chwalić. Co takiego wielce zrobiliście, żeby krytykować innych, a jeden bezmyślnie powtarza co usłyszy, ale tego nie rozumie, a drugi przerabia monety i maluje trawę. Przyszłość narodu, wybitne dwa umysły podajcie sobie ręce. Szkoda z wami polemizować.

Portret użytkownika  julek
Wysłane przez julek (niezweryfikowany) w 8 Maj, 2014 - 10:01

A ty black z choinki się urwałewś? Nie znasz statystyk ilu absolwentów szkół wyższych buja się po pośredniakach albo robi w ochronie czy na zmywaku? A kto powiedział że każdy absolwent wyższej szkoły ma zagwarantowaną prace zgodnie z kwalifikacjami.
Praca urzędnika nie wymaga praktycznie żadnych kwalifikacji ponieważ dyrektywy i tak przychodzą z góry i urzędnicze konie maja wykonywać je bez gadania a ewentualne nieścisłości koryguje prawnik.
Urzędnik jeżeli już wzniesie się na swoje intelektualne wyżyny i pomyśli sam to jest to zazwyczaj większa lub mniejsza wtopa.
Co do twojej wypowiedzi w stosunku do Silco to widze że umysł masz płyciutki i kompletnie nie zrozumiałes '' co poeta miał na myśli'' .
Trudno.
P.S. A tutaj masz link -strzelecki kmiocie jak żyje człowiek którego nazwano brakującym ogniwem teorii Darwina
http://www.gala.pl/wywiady-i-sylwetki/rudi-i-malgorzata-schuberthowie-na...
albo tutaj
http://vod.pl/wies-pod-gwiazdami-rudi-schuberth,126330,w.html
Ciesze sie że moge byc porównywany do tak mądrego i inteligentnego a co najważniejsze zamożnego człowiek , który w przeciwieństwie do ciebie nie wykopuje z łóżka co ranka kochanej żonki aby ta zaiwaniała do roboty której nienawidzi i z cieniutkiego etaciku utrzymywała męża nieroba.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 8 Maj, 2014 - 11:01

Potwierdzasz konsekwentnie swój status lokalnego głupka...Masz chociaż odrobinę samokrytycyzmu?

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 8 Maj, 2014 - 11:15

Dopóki wyrazasz swoje zdanie nie przypinając innym etykietek to wszystko jest ok. Jeśli jednak, już przypinasz komus etykietke lokalnego głupka stajesz się także takim głupkiem.
Odrobine samokrytycyzmu proszę. Umiejetnosc przyznania się do błędu jest cecha i swiadczy o dystansie do własnej osoby.Bufonada zas nigdy nie była i nie jest w cenie.

Portret użytkownika  julek
Wysłane przez julek (niezweryfikowany) w 8 Maj, 2014 - 11:19

Wiesz- to że ktos jest ch..em to może napisać byle ch..
Natomiast polemizowac czy tez walczyc na argumenty to już nie każdy ch.. potrafi.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 9 Maj, 2014 - 08:45

Radzę uważnie przeczytać ten bełkot (wczoraj 09:01) i zastanowić się czy niejaki "Julek" zasługuje na poważne traktowanie na tym forum. Ten osobnik nie ma kompletnie poczucia wstydu podejmując próby pouczania czytelników podczas gdy sam nie posiada elementarnej wiedzy i doświadczenia w kwestiach jakie porusza.

Portret użytkownika julek
Wysłane przez julek (niezweryfikowany) w 9 Maj, 2014 - 12:16

To jest moja opinia która potrafie obronić i udowodnić .
Natomiast twój post to bełkot który wydobywasz z siebie nie potrafiąc przekonywująco udowodnić że ten ch.. to jest ch .. a dlaczego ... no bo jest ch.. i tyle.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 9 Maj, 2014 - 14:06

Julo! Ty tutaj nie bełkocz tylko wystąp z kolejnym wykładem dla głupków. Jestem porażony głębią twoich przemyśleń i dociekań więc nie mogę się już doczekać kolejnej porcji "wiedzy"...

Portret użytkownika julek
Wysłane przez julek (niezweryfikowany) w 9 Maj, 2014 - 14:34

Przelewając na ekran swoje spostrzeżenia nigdy nie myślałem że ktoś z twojej intelektualne póleczki będzie chociażby próbował zrozumieć sens moich przemyśleń.
P.S. O tym że julek jest gupi pisałeś już kilkakrotnie i bardzo sie z tego ciesze a moje dobre samopoczucie wynika z tego że z treści postów wynika twoje intelektualne zacofanie. Powtarzasz się jak zryta płyta.
A może teraz bekniesz coś konstruktywnego ?
Coś co swoją mądrością i celną puentą rzuci nas wszystkich na kolana
No bo to że ktos jest ch.. to potrafi napiać byle ch..

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 9 Maj, 2014 - 14:59

Od mądrości i celnych puent jesteś przecież ty. Jak przelewałeś coś tam na ekran to chodziło chyba o wzrok kierowany na telewizor, lub komputer... Szczegółów oszczędź megalomanie.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 9 Maj, 2014 - 21:24

Gdzie jest "Julek" specjalista od przemyśleń i przelewania na ekran swoich spostrzeżeń oraz od częstego używania anatomicznych określeń zaczynających się na literę "ch"? Może szykuje się - jako znany ogólnie komediant - do jesiennych wyborów samorządowych jako kandydat na fotel burmistrza lub starosty?

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 10 Maj, 2014 - 08:49

Zwracam uwagę czytelnikowi (to zdaje się jest niejaki julek), że pisze się "wyhamuj" natomiast zastosowanej w twoim poście litery używa się np. w wyrazie "cham".

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 7 Maj, 2014 - 23:35

Jeśli twoja zona skończyła studia to zbyt wysokich lotow intelektualnych nie jest skoro za meza wzięła niezbyt rozgarniętego faceta.

Portret użytkownika black
Wysłane przez black (niezweryfikowany) w 8 Maj, 2014 - 19:00

Żona jest na tyle inteligentna,że na pewno na takiego ieńkiego bolka by nie zwróciła uwagi.

Portret użytkownika dzinks
Wysłane przez dzinks (niezweryfikowany) w 8 Maj, 2014 - 19:05

Julek po co dajesz zdjęcia nie swojej posiadłości. Ty byś z twoim intelektem mógłbyś tam co najwyżej traę kosić, ale tylko nożyczkami bo kosiarką byś sobie krzywdę zrobił. Urzędnik musi (powinien umieć) czytać nasze niełatwe przepisy i je stosować, co wbrew pozorom w naszym systemie prawnym nie jest takie proste. Z tego co piszesz to mam obawy czy poradziłbyś sobie z programem TV. Pierwsze posty była wymianą argumentów, a czym dalej to jakaś pyskówka i to głównie przez Ciebie Julek.

Portret użytkownika urzędnik
Wysłane przez urzędnik (niezweryfikowany) w 8 Maj, 2014 - 22:06

Ludzie opamiętajcie się! Jak w Polsce ma być dobrze skoro wszyscy na wszystkich naskakują. Urzędnicy źli, budowlańcy i drogowcy źle budują, lekarze, górnicy, policja wszyscy be. Artykuł w jakiejś lokalnej gazecie, a pokazuje ile zawiści i niezgody w nas jest. Praca urzędnika nie jest ani łatwa, ani przyjemna bo tak jest postrzegana jak tu niektórzy piszą. Nie mam zamiaru nikogo przekonywać, każdy ma prawo do własnego zdania. Panie Karolu ktoś wyżej napisał, że w ten sposób pisane artykuły powodują wzajemne antagonizmy społeczne i brak poszanowania czyjejś pracy. Dobry dziennikarz rzetelnie relacjonuje jakąś sprawę przedstawia stan faktyczny, ale wyrobienie sobie opinii oraz osądu sprawy pozostawia odbiorcy. Pan narzuca swój punkt widzenia, Pan już wydał osąd więc albo Pan uważa, że ludzie nie mają swojego rozumu (a zapewniam, że mają) albo ma się Pan za takiego omnibusa co posiadł wszelką wiedzę w każdym temacie. Co daje Panu prawo osądzać innych? Proszę przemyśleć sprawę. Pozdrawiam

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 9 Maj, 2014 - 00:03

julek,silco,black,smok i reszta im podobna. Czy SO Wam płaci za takie pismaczenie na forach - pod budkie z piwem i tam uprawiajcie swoje mądrości. Za darmo nie oddamy! Niech się wali i niszczeje- to jest temat artykułu.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 9 Maj, 2014 - 13:07

Gdyby nie tacy jak julek,silco,black,smok i jeszcze ze 3 inne osoby to to forum byłoby martwe. K9lkanascie innych osob na to forum wchodzi ,poczyta i jak im zaczyna alkohol w głowie trochę szumieć to się zdobywają na nazywanie innych gupkami, głupkami itd. a sami nie potrafią skecic nic innego. To jaks nowa inteligencja szpagatowa, a sio.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 9 Maj, 2014 - 13:38

Do szkoły to Ty chodziłeś,chyba okazjonalnie ,wnoszę po tym co i jak piszesz-półanalfabeto.

Portret użytkownika Człowiek z Zawadzkiego
Wysłane przez Człowiek z Zawa... w 9 Maj, 2014 - 15:24

Aby raz ktoś się przyznał jaki stosunek miał do edukacji. :)

WYWIEŚĆ NA TACZCE Z URZĘDU ORGACKIEGO.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 9 Maj, 2014 - 16:53

A ja czekam aż cena budynj=ku i działki za szkołę w Zawadzkiemspadnie i za symboliczną cenę kupuję i tworze dom starców. Pewny zarobek , dziadków przybywa...oczywiscie starosta i vive starosta będa mieli u mnie rabat na swoj pobyt

Odpowiedz