fbpx Z zielonej murawy | Strzelec Opolski

Z zielonej murawy

Z zielonej murawy

Artykuły : 
Numer wydania: 
PIŁKA NOŻNA

*Po siedmiu porażkach z rzędu nareszcie mecz ligowy wygrali piłkarze czwartoligowego Naprzodu Jemielnica. W wyjazdowym meczu pokonali MKS Gogolin, a Dawid Szmatoła obronił rzut karny, natomiast Michał Pyka musiał zejść szybciej z boiska, bo otrzymał czerwoną kartkę.

*Niestety, wszystkie nasze zespoły trzecioligowe przegrały, a Piast nawet dwa razy. Strzelczanie mili do rozegrania zaległy mecz z Ruchem II Chorzów i w minioną środę wystąpili na głównej płycie stadionu przy ulicy Cichej w Chorzowie. Już w czwartej minucie stracili gola, a później następne, notując najwyższą porażkę w lidze, bo aż 1:7. Jedynym pozytywem tego meczu był gol powracającego po kontuzji Dawida Wolnego. Swój kolejny mecz w sobotę Piast również przegrał, na boisku w Rozmierce, ulegając drużynie z Łazisk. Liderowi grupy nie sprostali gracze z Piotrówki, choć napędzili Skrze na jej stadionie dużo strachu. Za to niemiłą niespodziankę sprawiła Leśnica. W meczu z ostatnim zespołem tabeli w Wodzisławiu podopieczni Stanisława Wróbla grali źle i przegrali. Co ciekawe, z ośmiu punktów, które do tej pory zdobyli wodzisławianie aż cztery wywalczyli kosztem naszej Leśnicy.

*W piątym meczu wyjazdowym zespół Źródła Krośnica wygrał po raz czwarty. Jest niepokonany na wyjazdach, gdzie tylko raz zremisował i cztery razy wywalczył komplet punktów. Niestety Unia Kolonowskie nie jest tak skuteczna na wyjazdach, gdzie przegrała już piąty mecz w obecnym sezonie. Trzeci z zespołów naszego powiatu, który gra w okręgówce, Naprzód Ujazd Niezdrowice, wygrał u siebie i było to piąte zwycięstwo tego zespołu na własnej murawie.

*W klasie A lider z Rozmierki pauzował, a Stal jako faworyt wygrała swoje spotkanie wyjazdowe, co zresztą nie dziwi, bo ten zespół w obecnym sezonie wygrał już czwarty z kolei mecz na wyjeździe. Ale w najbliższą sobotę, 2 listopada, o godz. 13.00 na boisku w Zawadzkiem odbędą się derby powiatu i jednocześnie mecz na szczycie, bo Stal Zawadzkie podejmować będzie Jedność Rozmierkę.

*W meczu na szczycie w pierwszej grupie klasy B cztery bramki strzelały rezerwy Krośnicy, pewnie pokonując Rzemiosło. Za to zespół Izbicko Otmice rozgromił przeciwnika z Grodziska, aplikując mu 11 bramek i strzelając również gola samobójczego.

*W drugiej grupie klasy B niepokonany Stary Ujazd „wymęczył” wygraną z Koroną Krępna i utrzymał wysoką przewagę nad wiceliderem.

*Trampkarze LZS Leśnica pokonali w meczu na szczycie niepokonany do tej pory Chemik Kędzierzyn-Koźle i z kompletem punktów zostali mistrzem rundy jesiennej.

WAR