fbpx Z fabryki prosto na akcję | Strzelec Opolski

Z fabryki prosto na akcję

Z fabryki prosto na akcję

Artykuły : 
Numer wydania: 

W minioną środę, 19 października, zarząd OSP Kielcza wybrał się do Korwinowa pod Częstochową, aby odebrać swój nowy wóz strażacki. Maszynę zakupiono za 740 tysięcy złotych, z tego 380 tysięcy dała gmina Zawadzkie, 198 tysięcy Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, 150 tysięcy Krajowy System Ratowniczo-Gaśniczy, 15 tysięcy starostwo powiatowe. Lokalni przedsiębiorcy złożyli się na doposażenie maszyny.

Prosto od producenta strażacy udali się na stację benzynową, a tam... podjechał do nich radiowóz. Policjanci poprosili ochotników o wsparcie - niedaleko kierowca tira potrzebował pilnie pierwszej pomocy przedmedycznej. Ochotnicy z Kielczy ruszyli na ratunek. Wykorzystując sprzęt dostępny w wozie, między innymi deskę ratowniczą i folię termiczną, opiekowali się chorym aż do przybycia karetki.

- Takiego chrztu dla naszego wozu się nie spodziewaliśmy - opowiada Rafał Kulik, sekretarz jednostki. - Do Kielczy przyjechaliśmy o 17:15, przywitali nas tu wszyscy strażacy.

- Wielu ochotników przez kilka miesięcy pracowało przy przerabianiu garażu tak, żeby nasz nowy wóz miał gdzie zaparkować - chwali Henryk Bartoszek, prezes OSP Kielcza.

Dumni strażacy wykonali rundę honorową po wiosce, zajechali między innymi pod dom burmistrza.

- Gratuluję strażakom z Kielczy ich zaangażowania i determinacji - mówi Mariusz Stachowski. - Mamy obecnie w gminie dwa super nowoczesne samochody (dwa lata temu zaopatrzono jednostkę w Zawadzkiem - przyp. red.). To gwarancja poprawy bezpieczeństwa dla mieszkańców gminy i nie tylko.

Obecnie strażacy uczą się obsługiwać nowy wóz, za dwa tygodnie jednostka powinna być gotowa do wykorzystywania go w akcji.

Oficjalne powitanie dla darczyńców planowane jest w styczniu, ale strażacy za pośrednictwem gazety pragną już teraz serdeczne wszystkim podziękować!

MM

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Liczni, dobrze zorganizowani, szczęśliwi
Jeźdźcy na medal
Trzeba na to zapracować
Nie będą szukać nowego dyrektora
Efekty remontu nie cieszą wszystkich

Komentarze

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 26 Październik, 2016 - 01:21

Brawo strażacy z OSP Kielcza!

 

Natomiast pani redaktor niech podpyta, ile dokładnie ten wóz kosztował, bo 380+198+150+15 to wiecej jak 740 ;-)

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 27 Październik, 2016 - 16:08

A po co było narażać sie na takie koszta przecież do tej pory Kielczany zawsze do akcji przyjeżdzali na samym końcu,no chyba że te auto jest tylko na festyny do pokazu dla szpany

Portret użytkownika mieszkaniec
Wysłane przez mieszkaniec w 29 Październik, 2016 - 11:49

Obojetnie co by zrobili i kupili w gminie Zawadzkie,Zawadzczanie maja zawsze problemy. Do kazdego artykulu zawsze jakies glupie komentarze .

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 29 Październik, 2016 - 19:44

Nowy wóz strażacki świadczy dobrze o Burmistrzu który rozumie, że zwiększa nasze bezpieczeństwo. Pozostaje jeszcze zakup nowego wozu dla OSP w Żędowicach. 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 29 Październik, 2016 - 20:45

No jasne i co jeszcze może barek wypełniony trunkami żeby było przy czym świętować ? Rozumiem ze strażacy z Zawadzkiego dostali nowy sprzęt bo są zawsze pierwsi ale tak jak ktoś pisał wcześniej kielczany i plakonie te auta bedą mieli je na pokaz np dzień strażaka albo dożynki gminne

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 29 Październik, 2016 - 22:52

Nie zapomnij jeszcze dodać o dobrym świadectwie dla mniejszości niemieckiej. O jej zaangażowaniu w te dzieło. Szczegolnie o panu przewodniczącym rady który jest zawsze za a nawet przeciw. 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 30 Październik, 2016 - 11:04

Nie rozumiem, że z sukcesu, którym jest zakup nowego, nowoczesnego wozu nie potrafimy się cieszyć to co jeszcze może niektórych zadowolić. Należy podziękować wszystkim, którzy mieli wkład w zakup nowego wozu.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 30 Październik, 2016 - 17:53

Możeby tak trochę faktów. Otóż pieniadze z budżetu gminy na zakup tego i zawadczańskiego wozu srażackiego były zabezpieczone w budżecie poprzedniej kadencji.Zdołano zrealizować zakup tylko do Zawadzkiego a pieniądze na wóz kielczański zostały przesunięte na nastepny rok, czyli na ten rok.. Teraz zadanie do obecnego burmistrza, niech sie wykaże czymś - zakup wozu do Żędowic zamiast Centrum Przesiadkowego za prawie 1 mln zł. Co do tego pana,który jest raz za, a potem przeciw ,to czas na niego jest juz dawno. Jest tylko jeden problem- 1100 zł diety- czy tez ryczałtu co miesiąc, który się bierze raz ""za"'i drugi raz"przeciw""

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 31 Październik, 2016 - 10:22

Wystarczy złożyć wniosek na sesji, bo sam tego nie zrobi. Szczypta honoru i samokrytyki. Takie są dziś realia. Jak sobie przypominam, tak zrobił za poprzedniej kadencji przewodniczący, gdzie jak się później okazało, pośpieszył się z tym, gdyż niesłusznie go obwiniano za fakt bycia ławnikiem, co miało być sprzeczne z rolą przewodniczącego. Była nieścisłość i postąpił honorowo, ale do tego trzeba mieć klasę.

Odpowiedz