fbpx Youtuberzy z Jemielnicy testują | Strzelec Opolski

Youtuberzy z Jemielnicy testują

Youtuberzy z Jemielnicy testują

Artykuły : 
Numer wydania: 

W poszukiwaniu idealnego kebaba...
 

Łukasz i Arthur z Jemielnicy pasjonaci jedzenia i podróży od półtorej roku prowadzą kanał na YouTube. Mają już 36 tysięcy stałych subskrybentów. Ich filmiki obejrzało w sumie 5 mln osób.

 

Co takiego tworzą, że zdobywają coraz większą liczbę fanów?

 

Sponteam - kanał z nagraniami wypadów do barów oferujących burgery i kebaby, pizze i inne dania. Jemielniczanie smakują, recenzują i... polecają lub nie. Jak do tej pory największą oglądalność - aż 400 tysięcy odsłon - ma na ich kanale filmik, w którym testowany jest kebab w Katowicach - youtuberzy uznali, że jest najgorszy w mieście.

 

Jemielnicki duet proponuje też, co warto zjeść np. w Zakopanem i jak znaleźć najtańszy hotel. Zamieszcza recenzje fantazyjnych słodyczy - od kwaśnych po ostre, a nawet testy jedzenia na wiejskich dożynkach. Nie stroni od pikantnych filmików z próbowania najostrzejszych sosów, których poziom ostrości wynosi nawet 5,5 ml w skali Scoville`a - istne piekło!

 

Pomysły na kolejne produkcje podsuwa im własne życie. W ostatnim czasie przebyli ponad 4500 km i dotarli na Islandię. Sprawdzili tam koszt życia, mieszkania. Szukali odpowiedzi na pytania, jak znaleźć pracę, jakie są warunki pogodowe, co warto zobaczyć?

 

Łukasz i Arthur koszty podróży pokrywają z własnych środków, czasem produkty do przetestowania dostają od producentów. Dla chłopaków prowadzenie kanału na YouTube to forma rozrywki i sposób spędzania wolnego czasu.

 

Na swoim koncie mają już pierwsze większe produkcje - od napisania scenariusza do realizacji. Na przykład film pt. „Typowy dzień dostawcy pizzy.” W ramach współpracy z „Grażyną biznesu” zrealizowali również odcinki do miniserialu.

 

Arthur ma 23 lata, ukończył technikum samochodowe. Na co dzień prowadzi firmę przewozową. Łukasz to 21-latek, jest muzykiem i studiuje dziennikarstwo. Swoją przyszłość obaj wiążą z produkcją filmów.

 

Tworzą znakomity zespół, jeden zajmuje się sprawami organizacyjnymi, drugi - składa pomysły w całość, a efekty ich wspólnej pracy można zobaczyć w internecie.

 

Joanna Krok

 

 

 

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Najechał na motor
Gnał za szybko...
Witaj maj, czyli jak świętowaliśmy
Patriotyzm nie tylko od święta
Historyjka kosza na śmieci
Spotkanie z ZUS-em
Powycinali i co dalej?
Karambol na A4
Kryminał w urzędzie
Śmieci nadal leżą, sprawcy nie ustalono
Kolej na bezpieczeństwo

Komentarze

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 8 Maj, 2018 - 21:27

30.000 subskrybcji to dużo. Gratuluję. Nigdy nie myślałem, że zwykły człowiek może się wybić ponad 5.000.

Swoją drogą, to dzięki Strzelcowi można się ciekawych rzeczy dowiedzieć. Nie przypuszczalnym, że tuż za rogiem w Jemielnicy mieszka dwóch takich przebojowych chłopców.

 

Odpowiedz