fbpx Wypłowiała tablica i brak mapy | Strzelec Opolski

Wypłowiała tablica i brak mapy

Wypłowiała tablica i brak mapy

Artykuły : 
Numer wydania: 

Przy sklepie w Gąsiorowicach stoi wypłowiała tablica ze szlakiem rowerowym. Dostrzegł ją radny Mateusz Stróżyk. Na sesji w lutym zgłosił wniosek, by ją wymienić, ponieważ nie spełnia swojej funkcji.

 

- Udało nam się odnaleźć plik z trasami rowerowymi okolicy Jemielnicy. Zaleciliśmy wykonanie dwóch tablic z tymi trasami dla Gąsiorowic i dla Jemielnicy przy parkingu na ul. Szkolnej - informuje zastępca wójta Piotr Pyka.

 

Tablice lada chwila powinny stanąć przy drogach.

 

Przy okazji rozmowy o tablicy „rowerowej” pojawił się temat topografii Jemielnicy.

 

- Powstaje coraz więcej nowych domów, nadajemy nazwy nowym ulicom w Jemielnicy. Nie każdy wie, gdzie one leżą - mówił w lutym przewodniczący rady gminy Norbert Jaskóła. - Dobrze by było, gdyby w Jemielnicy, na przykład na skrzyżowaniu obok figury cystersa, pojawiła się tablica z aktualną mapą miejscowości - proponował.

 

Gmina rozeznała temat, sprawdziła ceny tablic...

 

- Mamy ofertę firmy z Falmirowic, która mogłaby nam taki plan zrobić bardzo porządnie w okazałej tablicy lub gablocie w zależności od wersji od 5 900 zł do 14 000 zł netto, a samego planu bez tablicy za 4 600 zł netto z montażem - informuje wicewójt.

 

Gdy Norbert Jaskóła usłyszał ceny tablic, uznał, że wycofa swoją propozycję.

 

- W tej chwili najtańsza wersja jest dla nas za droga. Musimy myśleć o budowie przedszkola - podkreśla przewodniczący rady.

 

Gmina jednak nie porzuca tematu. Może uda się stworzyć mapę z oszczędności po innych inwestycjach. Mapa Jemielnicy jest potrzebna. Sami mieszkańcy często nie wiedzą, gdzie leży np. ulica Malinowa...

 

JK

 

 

 

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Pytanie o gaz
Posprzątajmy razem!
Hucznie w Centawie
Dzień pań w Piotrówce
Kto jedzie na wycieczki?

Komentarze

Portret użytkownika Ciech
Wysłane przez Ciech (niezweryfikowany) w 20 Marzec, 2019 - 00:09

Ks. Henryk Picheń to dobry człowiek, dobry gospodarz parafii-odnowiciel, spokojny, z nikim nie wojuje........ ale pogubił się w 2012 roku, gdy w Jemielnicy pojawił się wikary Mariusz K, oskarżany dziś przez wymiar sprawiedliwości o pedofilię.

Ks. Picheń zachował się źle, nie zgłaszając sprawy niezłowcznie policji. W tym czasie wikary mógł kontynuować proceder wobec kolejnych dzieci.

Ks. Picheń winnien przeprosić i opowiedzieć z ambony wszystko, jak było. Innych spowiada, niech teraz ks. Picheń sam się wyspowiada. Wtedy ja wraz z innymi jemielniczanami, mu, ks. Picheniowi przebaczymy, w imię Chrystusa.

Vox populi, vos Dei!

Portret użytkownika Kokocik
Wysłane przez Kokocik (niezweryfikowany) w 21 Marzec, 2019 - 07:17

Ks. Pichen nie wiedzial. Mama dziecka poszla prosto do biskupa, a ten nie poinformowawszy proboszcza Pichena, wzial z jemielnicy problematycznego wikarego. W tym czasie szla fama bez wieś, że wikary choruje. Gorliwe ołmy zaczły klepać zdrowaśki o zdrowie problematycznego wikarego.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 21 Marzec, 2019 - 19:28

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,24572078,biskup-opolski-napisal-list-do-ofiary-ksiedza-pedofila-przepraszam.html#s=BoxOpImg4

      Przesyłając ten link pragnę zwrócić uwage, że ksiądz proboszcz Pichen został mimowolną ofiarą przekomarzań pomiędzy ordynariuszem a matką molestowanego chłopca. Wiel niejasności wiąże się z przebiegiem spotkania w kurii diecezji opolskiej. Pomimo tragedii tego byłego ministranta pozostaje jakiś niesmak po tym jak się czyta lub słucha albo ogląda wypowiedzi stron w tej kwestii.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 21 Marzec, 2019 - 23:35

Opinia publiczna tylko niedawno dowiedziała się, że ks. Pichen jest dobry. Wszyscy myśleli, że latami okłamywał parafian i ohydnie taił fakty o pedofilli w Jemielnicy.

Teraz wiemy, że mama ofiary pobiegła prosto do biskupa, a ten nie raczył poinformować ks. Pichena. Teraz wiemy, że Pichen to wojownik z krainy dobra, książe światłości, a nie mefisto. Katastrofalne jest zachowanie biskupa.

Nieakceptowalne. 

 

Ksiądz Pichen milczał, gdy złość ludu wzbierała, a mógł powiedzieć, że on nic nie wiedział. Mógł się obronić. Nie bronił się. Jak baranek prowadzony na rzeź. 

 

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 23 Marzec, 2019 - 13:04

Ludzie w czym problem? Tablice sie odnowi! Chlopaki, Ksieza maja na igraszki z mlodymi chlopcami to taka tablica nie powinna byc problemem! Powinna byc z miedzi! Ksiadz Pichen moze i ma racje a Biskup? No coz tablica, wydatki ,mniej na rozkosze... A chlopcy tacy powabni! 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 25 Marzec, 2019 - 09:29

Biskup spieprzyl wszystko w sprawie domniemanej pedofilii wikarego Mariusza K.

Biedny proboszcz Pichen nie mógł nic powiedzieć w swojej obronie, bo by pogrążył biskupa. A prawdopodobną konsekwencją tego mogłoby być, że biskup w złości swej by rozszarpałby proboszcza Pichena.

Pichen to najlepszy proboszcz od czasu Kudleka

Odpowiedz